Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Mátraszentistván Sípark topikból

ÜZENETEK (11)Időben csökkenő Időben csökkenő
kellerandrás
27 élménybeszámolót írt
27
17 éve tag
2010.03.23. 20:36
Vannak akik ennek is tudnak örülni márciusban Magyarországon!
http://www.danila.hu/
Előzmény: (Mil 88053)
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2010.03.23. 05:42
Egyszer, ha ráérsz, célszerű volna elgondolkodni azon, hogy mások miért gondolják azt, amit! A csend segíthet a fals gondolatok átállításán.
A "nettó hülyeség" kifejezésnek lassan politikai felhangja van-kár.
Előzmény: (Mil 88053)
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2010.03.23. 00:27
sokat nem rágódok rajta, elhiheted :) ez a gleccser-marketing ugyanis első látásra-hallásra is nettó hülyeség, nincs mit rágódni rajta... persze te mint meteorológus nyilván könnyedén alátámaszthatnád egy részletes és megalapozott szakvéleménnyel... nosza próbáld meg, ha gondolod.

röviden: ezzel az elnevezéssel, pláne poszterrel megint csak az a gond, hogy - férevezetően - jobb hóviszonyokkal kecsegtet, mint ami reálisan elvárható ezen a földrajzi területen, ebben az időszakban.
hidd el vannak akiket ezzel megtévesztenek. nem úgy, hogy gleccser feelinget várnak el a népek (azért azt mindenki érzi, hogy ez irreális), hanem úgy, hogy no azért akkor valszeg mégis egész jó hóviszonyok lesznek, ha ezt merik hirdetni magukról. közben pedig nem.
Előzmény: (apoca 88046)
apoca
341 élménybeszámolót írt
341
18 éve tag
2010.03.22. 22:46
Végre a tavaszi hírek mellett, volt valami megmosolyogtató: Ezt MIL okozta: "ugyanaz a marketingstratégia. amire én már nem pazarolok sok időt és energiát." Még szerencse, hogy nincs energia pazarlása, akkor mennyit írna be és rágódna a nagy problémákon:):)
Ha nem tetszik a bocibocitarka elnevezés, véleményezni lehet max egyszer és kész, de az alpesitől a gleccserig rágódni rajta?
Azért MIL ne csodálkozz rettenetesen, ha nem értenek meg.

A kövi szezonban mindenkinek sok és kellemes csúszást itthon és külföldön MSZI-től a Himalájáig!:)
Előzmény: (Mil 88037)
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2010.03.22. 21:32
szerintem egyszerűen csak kitavaszodik és lassan-gyorsan véget ér a síszezon amint az Alpokban és a Tártrában, úgy a Mátrában is.
az előbbiekben lassabban, az utóbbiban gyorsabban. nem a globális felmelegedés miatt, hanem a Mátra domborzati és éghajlati adottságai miatt.

szépen fogadjuk el és örüljünk neki, ahogy annak örülünk amikor jön a december, a hideg, a hó és az új síszezon.
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2010.03.22. 21:23
Téged meg ki kérdezett ?? Lacival beszélgetek !
Előzmény: (Mil 88039)
Mátraszentistván Sípark
1001 élménybeszámolót írt
1001
14 éve tag
2010.03.22. 21:20
Gratula Mil! :-)
Téged is Szeretettel várunk egy ingyenes szezonzáró csúszásra a "Mátra Gleccserre":-) !

A Mátra Gleccser: a tudosók hosszú (1 perces) kutató mukájának köszönhetően kiderült, hogy a globális felmelegedés és a Kárpát-medencébe beköszöntő meleg (tavasz) szőrnyű áldozatává fog válni a Felső-Mátrában található 10-15 ezer m3 hó és jég. Várhatóan 2 hét múlva már az utolsó hó-és jégfoltok is megadják majd magukat. A kutatások viszont azt is kimutatták, hogy decemberben visszatér a kemény tél, így a "Mátra Gleccser" újra nekirugazkodhat a hó gyarapodásának, megfelelő terepet biztosítva ezzel az "alpesi hangulatú" sízésnek a Sípark lejtőin. :-D
Előzmény: (Mil 88037)
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2010.03.22. 21:14
dehogyisnem, megéri.

mármint megéri szembenézni a relitásokkal. nem az én hozzászólásomra gondolok, az csak egy vélemény, egy érvelés.

a webkameraképpel kell szembenézni.
Előzmény: (Robin 88038)
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2010.03.22. 21:10
Hagyjad csak ! Nem éri meg !
Előzmény: (maci-laci 88034)
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2010.03.22. 21:05
maci laci, szerintem az a szánalmas, ha nem érted meg mit mondok. hosszú évek alatt nem nagyon emlékszem olyan hozzászólásodra amiből az jött volna le, hogy érted is amit olvasol.

én nem a pálya állapotát bírálom, hanem azt, hogy ezt az állapotú pályát így kommunikálják a síelők felé.

szombaton Chopokon voltunk (1080-2024 m) és rendesen olvadt. az erdőhatár alatti pályák kopottabb részein itt-ott már átütött egy-egy barna folt.
azon törtem a fejem, hogy vajon milyen lehet MSZI-n. illetve nem ezen törtem, mert tudtam, hogy kevesebb hó van és gyorsabban olvad, szóval azon gondolkodtam, hogy mit kommunikálhatnak... gondoltam, hogy magabiztosak, de hogy most, még két napi olvadás után gleccser feelinggel rukkolnak elő, na ezt nem gondoltam volna.

emellé a szépen megszerkesztett plakát mellé muszáj volt odatenni a webkameraképet. sorry. tudod, a realitás.
Előzmény: (maci-laci 88034)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2010.03.22. 20:45
Pedró jeeeeeeeeeeeeeeee igazad van.Basszus hétvégén néhol még 20 fok is volt ma is 10 felett volt nálunk.Mi a bánatos .........ra számíthat az ember ilyen időben az is csoda,hogy még életben tudják tartani a pályát.Erre jön az okostojás és megint a szokásos rizsát nyomja.Szánalmas!!Itt jegyzem meg nem kérek az "ennyit tudsz" című privát üzenetből,kedves Mil.Előttem egy életre leszerepeltél amikor sz..ban hagytad Robi barátomat.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.