Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Hova utazzak? Tippeket várok! topikból

ÜZENETEK (6)Időben csökkenő Időben csökkenő
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2010.11.22. 17:53
Schladmingban (ha a négy síhegyre gondolsz, ami össze van kötve) nincs 180 km pálya.
Egészen pontosan:
- Schladming-Planai: 32km
- Hochwurzen: 17,5 km
- Hauser Kaibling: 37 km
- Reiteralm: 32 km
Összesen 118,5 km
Előzmény: (dFérfimi 94224)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2010.11.22. 15:57
Ha jól síeltek, és nagy, napos területet kerestek jó infrastruktúrával, akkor Nassfeld ideális választás. Ha nem 1-2 napra mentek, hanem mondjuk 1 hétre, akkor igazán elhanyagolható, hogy 500 vagy 600 km-t kell megtenni. Ezen tehát nem múlhat. De ha belefér a 8-10 óra autózás, akkor Mayrhofen in Zillertal vagy Sölden in Ötztal is szuper helyek. Ezek már a 700-800 km távolsági kategóriák (Bp-től), de megérik, hidd el. Ráadásul mindkettő gleccser hátországgal, ami néha nagyon jól jön.
És ne feledd: bárhol, bármikor kifoghatsz egy kifejezetten hideg hetet, a jó időre nincs garancia, csak esély.

Ja igen, Gerlitzen nem rossz, de a maga 50 km-ével inkább kicsi, nem egy szint a fentiekkel. 1-2 napra azért ajánlható...
Előzmény: (Igal 94213)
dFérfimi
5 élménybeszámolót írt
5
14 éve tag
2010.11.22. 15:10
Szia rockenstein!
"Schladmingban viszont van 180 km pálya egy gleccserrel. Szóval ízlések és pofonok!"
Arról nem is beszélve, hogy a síbérlettel akár minden nap másik, jobbnál jobb sípályákat járhat/csúszhat be a megszállott. :)
dFérfimi
5 élménybeszámolót írt
5
14 éve tag
2010.11.22. 15:04
Szia igal!
Látom, az osztrák síterepeket illetően, még nem nagy tapasztalattal rendelkezel.
Én is csatlakoznék az előttem szólóhoz. Nem tudom honnan indulsz, de ha nekem választanom kellene Gerlitzen, Nassfeld, vagy Schladming között, egyértelmű, hogy Schladmingra voksolnék.
Azt írod, hogy Ausztriában hideg van. Hmm. Volt már rá precedens, hogy sógoréknál, jan. közepén, 1500m magasságban, 10 napon keresztül, a melegtől igencsak húzta összefelé a lábát a hó. Csak rajtad múlik, hogy tegyél róla és ne fázzál.
Ha a síruha nem segítene, akkor ott a Glühwein, vagy a Jäger Tee. :-)
Előzmény: (Igal 94213)
rockenstein
354 élménybeszámolót írt
354
15 éve tag
2010.11.22. 14:42
valóban, osztrák viszonylatban Klippitz kicsi, de érdekes módon életem egyik (ha nem a) legjobb síelős élménye fűződik hozzá, ennek persze lehetnek relatív okai is. Mindenesetre azt tudom mondani, hogy mi 5 nap alatt sem untuk meg a pályákat, és mindennel tökéletesen meg voltunk elégedve. A két ülőszékes éppen elég volt, a csákányoshoz tartozó pályákat ritkán használtuk, mondjuk ebbe az is közrejátszott, hogy carving tanfolyam volt, ezért inkább a széles kék pályák voltak előnyben.

Gerlitzenen még nem jártam, de Schladming a szívem egyik csücske. Mivel magasságát tekintve 2000 alatti, ezért hidegnek nem mondanám. Viszont azt tudni kell róla, hogy északi fekvésűek a pályái, ezért egyrészt hótartóak a lejtői, másrészt viszont a napsütéses órák száma korlátozott. Ebből a szempontból Klippitz jobb választás (napfényes Karintia), Schladmingban viszont van 180 km pálya egy gleccserrel. Szóval ízlések és pofonok!:)

Jó csúszást!
Előzmény: (Igal 94213)
Igal
8 élménybeszámolót írt
8
13 éve tag
2010.11.22. 14:06
Köszönöm. Jól síelünk, Klippitztörl kicsinek tűnik, főleg csak 2 ülős felvonót láttam.Schladming nem túl hideg?Régebben Ausztriába jártunk és mindig nagyon hideg volt. A Gerlitzen Alpe-ról van valami tapasztalat? Ott láttam még ülős felvonókat, de mindenképpen apartmant keresek, lehetőleg közel a pályához
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.