Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Katschberg - Aineck
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Bachbauer apartmanok - 3+1 éjszaka ajándék
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Tiborh
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Katschberg - Aineck
2008.02.26. 20:43
Sziasztok!
4 napos sítúra keretén belül (péntektől-hétfőig)síeltünk 1 napot Katschberg-Aineck lejtőin és 3 napot Obertauernban.
Péntek hajnali fél 3-kor indultunk Budapestről,és "nyitásra" már az Aineck-i pálya pénztáránál voltunk.Mivel az időjárásjelentés elég meleg időt ígért és Katschberg-Aineck-ről meg jó véleményeket olvastam itt a fórumban és mindenképpen kiváncsi voltam rá,- így itt kezdtünk.
Nekem Aineck "jobban bejött" változatos pályáival.
A Tschaneckről párhuzamosan lefutó piros pályák viszonylag rövidek, és kicsit unalmasak is voltak, viszont a 4-es beúlős mellett lévő 3-as fekete pálya minden tekintetbe jó volt.Hossz, szélesség, meredekség. Kár hogy délre már össze volt kissé túrva..:-)
Ainecken a Katschberghőhéhez vezető 11-es és 11a nekem nagyon tetszett, de az újonnan átadott A1-es carvingpálya az állandó panorámájával...Gyönyörű!!
A pályák viszonylag még a melegebb idő ellenére is bírták, úgyhogy jót csúszkáltunk:-)
Gyenge pontja a síterepnek a fevonórendszer.1 beülős, és 3 csákányos még a csúcson vagy..40 perc idő. És a legnyugodtabb tempóban sem több a lecsúszás 10 percnél.Pedig adottság szempontjából nem rossz ez a síterep.
Az elkövetkező három napot Obertauernba síeltük végig.Nem voltam még itt,és emiatt is nagy várakozással tekintettem ezen napok elé..:-)
Obertauern-nak hihetetlen hangulata van.Teljesen profin karbantartott pályarendszer, kényelmes 2-4-6-os beülős felvonókkal. Egy kabinos van a Zehnerkar.A kötelező Tauernrounde-t két nap is megcsináltuk.Oda-vissza és úgy hogy az egyes "állomásoknál" még egy két pályán lecsúsztunk.
a harmadik nap végére nem nagyon akadt olyan pálya ahol ne jártunk volna:-)
Nagyon meleg volt a hétvége, a hegyen 13 fokot a völgyben 17 fokot!! mértek.És egész nap kék ég felhő nélkül...A pályák meglepő módon ennek ellenére nem voltak annyira rosszak.Sajnos nagy tömeg volt.Főleg a a kabinosnál, de a többi felvonónál is jellemző volt egy 5 perc körüli várakozás. A pályákon aztán már eloszlott nagyjából a tömeg.
Az egyes pályák nem túl hosszúak,-de ez igazából nem is tűnik fel, mert vagy a felvonó két perc alatt fel is visz a következő "dombra" vagy összefűzve a pályákat azért lehet sokáig csúszni.
Kicsit talán nehezebb pályák vannak itt, mint a hozzá hasonló síterepeken. Pl.Schladmingi síhinta..A kék pályákon is van egy-egy komolyabb lejtős rész..stb.
A Gamsleiten 2 pedig nagyon lejt, de túlélhető:-)
Ajánlom mindenkinek ezt a síterepet aki sok-sok pályát szeretne csodás környezetben!!
Aineck-11a-palya.jpg
Aineck-11a-palyaveg.jpg
Aineck-21-es-a-panoramaval.jpg
Katschberg-3-as-kisse-mar-osszeturva.jpg
Obertauern-Gamsleiten-2---Igy-nem-is-annyira-meredek--.jpg
Obertauern-Gamsleiten-2.jpg
Obertauern--Schaidberg-2a-palya.jpg
Obertauern-Gamsleiten-2-Golyoba-ne.jpg
Obertauern-Hundskogel-4d-cross-country-trail.jpg
Obertauern-Ralatas-Seekareck-palyaira.jpg
Obertauern-Zehnerkar-1a-palya.jpg
Obertauern-Zehnerkar-1-es-palya.jpg
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.