Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Retro - TE mire emlékszel?

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
szendre
1058 élménybeszámolót írt
1058
17 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Retro - TE mire emlékszel?
2008.11.11. 08:16
Yesss! Csak létrejött egy ilyen topic! :-)
Én fröccsöntött műanyag léccel kezdtem 4 évesen, aztán jöttek a fa lécek. Többek közt az akkoriban a honvédségben használatos lécek és hasonlók. A kantni apró facsavarokkal volt rögzítve, amiből néha-néha elhagyta magát 1-1 csavar és akkor lehetett nagyot perecelni. A kötés természetesen az a bowdenes, az orrgép előtt karral meghúzós fajta. Cipő persze fűzős, bőrbakancs, fa sarokkal. Szerintem a szüleim padlásán még megvan a bakancs. Utána jöttek a többcsatos, már műanyag de alig boka fölé érő cipők. A jó kis hagyományos "dióverő" lécek. 16 évesen 190-es lécem volt, aztán meg 215-ös. (ez a mai napig megvan és gondolkodom, hogy el kéne vinni idén bohóckodni vele) Telenként síbörze a METRO klubban a Dohány utcában ('85-86 környékén 1 FT-ért regisztráltam valahova ezen a börzén és 3 évvel ezelőttig rendszeresen kaptam a katalógusokat) A Budafoki úti BÁV-ban szintén lehetett jó cuccokat kifogni. Szlovákia orrvérzésig (Chopok, Csorba tó, Certovica, Donovaly, Dobsina, Krompachy, Myto, Králiky, Sahticky..stb) Certovicán szállás mindig magánembereknél szervezés nélkül. Kocsmába be, megkérdez...és mindig volt helyünk. hármunknak 3 éjszaka öszesen 20 dojcsmark...és ebben a faluban (Vysna Boca) híre sem volt magyar-szlovák ellentétnek. Mindenki haver volt.
Szlovák divat: szőröcs kucsma, neon orkán overall.
Kaja: szendvics a csomagtartóból, tea termoszból. Este a kocsmában viszont remek és óccsó kaja + deli csoki, nagyobbaknak tuzamsky rum, és korenyovica.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.