Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Miért szeretem / nem szeretem Szlovákiát?

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
snow17
19 élménybeszámolót írt
19
16 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Miért szeretem / nem szeretem Szlovákiát?
2009.01.22. 17:50
Peti!
Ha 11-5-re áll a számlálód, akkor én azt mondom, hogy egyáltalán ne foglalkozz már Szlovákiával.
Kár szenvedni ott.
Tedd az egész bagázst Ignore-listára, aztán majd 10 év múlva próbálkozz be megint, hátha javul a helyzet.
Bevallom neked, engem is sok minden zavar abban az országban. Csak én mindig megpróbálok kettős mércével mérni.
Pl.:
ha egy hazánkfia nem talál magyar nyelvű étlapot (és pincért) egy szlovák sícentrumos étteremben, akkor már húzza a szája szélét.
Kérlek mutass nekem néhány éttermet a turisztikailag vonzó, Szlovákiától mindössze néhány km-re fekvő Budapesten vagy pl. Egerszalókon, ahol szlovák nyelven is hozzáférhető étlapot tartanak.
Ha találsz ilyet, akkor én azt több helyen is publikálni fogom.
Más.
Amikor Ausztriával hasonlítgatunk, akkor szerintem balgaságot követünk el.
Nézzük konkrétan Donovalyt.
Néhány év alatt rengeteg melót és még több pénzt öltek bele fejlesztésbe, aztán egy siralmas időjárás majdnem taccsra tett mindent.
Ne feledd, nem azonos forral indult a két ország a sícentrumok kiépítésében, a szolgáltatások színvonalának a fejlesztésében.
Ki kell hulljanak az öregek, a fiataloknak világot kell még látni, és tanulni.
Ez nem megy egyik napról a másikra.
Azok a vén szakik, akik évek óta felvonót javítanak, kezelnek, már nehezen tanulnak nyelveket, de kidobni még nem lehet őket, mert nekik is kell a munka.
Modort tanulni ebben a korban meg már nehéz.
Szóval türelem.
És még mindig azt mondom: tanuljuk inkább a szomszédaink nyelveit, és csak azután a világnyelveket, és akkor több lesz a közös hang.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.