Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síelés és politika - számoljunk!

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
zozimoo
42 élménybeszámolót írt
42
14 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Síelés és politika - számoljunk!
2009.12.16. 11:29
Értem én...
"Nem kell erdésznek lenni ahhoz, hogy az ember - már csak a korából kifolyólag is (53) - lássa, szó sincs itt fásítási/megújítási programról. Az erdő terjeszkedik, fokozatosan leszűkítve vagy teljesen használhatatlanná téve a pályákat. Ha visszaállítanák az említett pályákat, akkor legalább hétvégenként eloszlana a dühöngő szánkós tömeg. Szerintem első lépésként ezt kellene tenni, akár társadalmi munkában és a kitermelt hulladékfát mindenki hazavihetné tüzelőnek. Csak egy korábbi meglévő állapotot kell visszaállítani. Még csak lift sem kellene. Mindjárt könnyebb lenne a síelők élete." Akkor irány a Parlament...:-) mert a jelenleg kialakult joghelyzet nem teszi lehetővé hogy bár mi is megvalósuljon Normafánál...
Amit felsoroltál egy olyan világban történt és létezett amikor még környezetvédelem is kis cipőkben járt. Most meg szakhatósági engedély kell ha a saját kertemben kivágok egy fát. Az, hogy több tisztás és "bozót" mentes lejtő volt és annak még sípálya gyanánt nevet is adtak azon idő tájt... hát akkor az volt most ez van! Abban az időben járt még az 58-as villamos meg sok jó dolog volt ami ma már kutyát sem érdekel, sajnos. A '30-as években hatalmas tarvágások voltak a Tátrában és a hazai erdőkben is a háború előkészületi idejében. Sok jó és rossz dolog volt abban az időben! Elhiszem! De azért vicc, hogy még a sokat szidott kommunista világban is jobban bántak a Normafa sípályával mint most!!! 1993 óta a kutyát sem érdekli, a PP Zrt. meg a Budapesti Erdészet mint parkerdőt tudja kezelni és nem kezdeményezhet sípálya üzemeltetést mert erre nincs jogosítványa. Jó mi? Az átkosban lehetett de a "demokratikus" Mo.-ban már ezt nem engedélyezik.
Néhány cikk a múltról jelenről:
http://index.hu/bulvar/normafa0113/
http://bikemag.hu/magazin/interju/bucsu-a-janos-hegytol-interju-a-pilisi-parkerdo-zrt-szovivojevel
Előzmény: (szivak 76523)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.