Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Oktatóval vagy anélkül - lássuk, mit mutat a gyakorlat...

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
hópapa
52 élménybeszámolót írt
52
13 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Oktatóval vagy anélkül - lássuk, mit mutat a gyakorlat...
2011.02.01. 08:48
"- Barátság keresése a fákkal, bokrokkal, a
behavazott téli természettel. Állj meg néha, s
hallgasd meg a csendet. "

Na ez az, amit mostanában nagyon ritkán látok sízőknél.
Tudom, hogy minden sí-perc nagyon drága manapság, de az szerintem nem biztos, hogy jó, hogy mostanában mindenki azon van, hogy estére ő döntse meg a rekordot a sícentrum weblapján a legtöbb megtett kilométerrel (merthogy vissza tudja már nézni a síbérlet számával a napi adagját).

Ilyenkor mindig azt szoktam kérdezni, hogy láttál te már aerobikost, testépítőt, úszót, bárkit, aki napi 6 órát edz folyamatosan egy félórás megszakítással?
Mert ha speciel tányéros vagy csákányos lifttel utazol, még az sem nevezhető igazi pihenésnek, mert azért ott is elég nagy az izom-kontrakció, és ez így olyan, mintha reggeltől késő délutánig gyúrnál, vagy futnál, vagy bármi, napi több száz guggolást elvégezve.
Nem tudom ki hogy van vele, de én elég gyakran szoktam megállásra kérni a tanítványokat.
Nézzenek csak szét, figyeljenek meg másokat, lazítsanak, fújjanak kettőt, aztán mehetnek tovább.
Ugyanis biztosra veszem (és ezt talán tapasztaltabb kollégák még megerősíthetik, ha gondolják), hogy egy síző, bármilyen jó kondiban is van, az 5. vagy 6. óra környékén már biztosan nem ugyanolyan biztonsággal uralja a lécét egy túrt, buckás pályán, mint mondjuk reggel 9-kor a csíkozott kokain-szőnyegen.
Nektek mi erről a véleményetek?
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.