Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síelésünk kivesézése

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
JaniJuli
141 élménybeszámolót írt
141
6 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Síelésünk kivesézése
2023.11.22. 05:58
Igen, jó gyakorlat ez a mély tehermentesítéshez, de sajnos nincs elég köze az igazi buckák síeléséhez szerintem. Ezt tökéletes pályákon a legjobb gyakorolni és elég nehéz megcsinálni, mert nagyon aktívan, erőteljesen húzza fel maga alá a léceket.
Szerintem viszont hihetetlenül sok köze van ennek a gyakorlatnak egy normális karcolt kanyarívekhez. Én legalábbis a ilyen gyakorlatokkal jöttem rá a karcolt lendületek megcsinálására. Az élváltás során keresztezned kell a léceket a testeddel és szerintem ennek egyetlen jó eszköze az elegendő fokú mély tehermentesítés.
A magyar szakzsargon a "lendület" kifejezést rosszul használja. Egy kanyarívben van lendület, de egy "kanyarív"-et lendületnek nevezni fizikai képtelenség.
Lendület: egy tömeg mozgásában, sebességében rejlő energia. Ha összeszorzod a egy tömeg sebességet a test tömegével, megkapod a lendülete értékét. Hogyan lehet ez egyenlő egy síkanyarral?? Karcolt lendület?? Forgatott lendület??
Előzmény: (deckard 219259)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.