Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Olaszország
Ravascletto
síterep infó oldal
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Carsana
1 élménybeszámolót írt
1
2 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Ravascletto
2024.03.02. 16:38
Sziasztok!

Láttam, hogy nem túl sok bejegyzés született mostanában erről a síközpontról. Szeretném megosztani a tapasztalataimat, hátha valakinek jól jön vagy segít a választásban. :)

2024. február 18-24-ig voltam síelni Ravasclettóban a Sítanoda szervezésében. Röviden: nagyon jól éreztem magam, szeretnék jövőre visszamenni.

Részletesen:
Síelés: A Zoncolan sípályái nagyon tetszettek, különösen hogy a hegy tetején is van hernyó a kezdőknek és innen indulnak a kék pályák is, szóval a kezdők is tudnak fent, jobb hóban csúszni. A felvonók mentek, nagy részük beülős, a pályák nagyon jók és gyönyörű panoráma nyílik a hegy tetejéről. Az egyik kék pályánál vannak alpacák, imádtuk őket, nagyon cukik. :) Mi is a nagy sárga felvonóval mentünk fel a hegyre reggelente, ami síbakancsban gyalog sem nagy távolság a hoteltől. Nagyon gyors, felfelé 8 perc, lefelé 5. Külön köszönet a felvonókezelőnek, aki egyik nap nagyon jó ír zenét nyomott, így elég bulis hangulat alakult ki a kabinban, mire felértünk a hegyre. :)
A Sítanodával voltunk oktatáson, nagyon elégedettek voltunk, az oktatónk precíz, kedves, türelmes volt és rengeteg részletes infót kaptunk a technikához, amit nagyon jó tudni.
Ravascletto faluban van egy kis bolt (Alpimarket), ahol lehet kapni olasz termékeket (sütemények, olíva, sajtok, borok, kávék, sonkák, tészták, szószok stb.). Aki hozzám hasonlóan szeret ilyenekből hazavinni, érdemes ellátogatni. Gyalog kb. 20 perc, viszont odafelé végig emelkedőn kell menni, szóval aki legyilkolta síelésnél a lábait, kicsit combos lehet a felmenet. :) Gyógyszertár gyalogos távolságban nincs, de gondolom mindenki visz magával túlélőfelszerelést.

Szállás: A Sportur Hotelben szálltunk meg. A szobáink rendben voltak, nem volt gondunk a fűtéssel, sokszor még meleg is volt. Négyágyasban voltunk (két kétágyas szoba nyílt egy előtérből és két fürdőszoba volt), jók voltak a szobák, viszont a szobákhoz nem jár hajszárító, azt érdemes vinni. Aki esetleg ezt a hotelt választja, javaslom hogy vigyen elosztót is, mert a konnektor kevés és azok egy része túl kicsi (a hajszárítót pl. egyetlen konnektorba sikerült bedugni és az sem a fürdőszobában volt). Ezen kívül volt egy kis erkélyünk és egy pici hűtő is járt a szobákhoz.
A dolgozók kedvesek, mosolygósak és van egy magyar dolgozójuk is, aki szintén nagyon segítőkész és kedves volt velünk.
A hotel bár részét csak ajánlani tudom, nagyon finom bombardinót és aperolt ittunk ott. Wifi csak a recepciónál van.

Ételek: Az ellátás nekem teljesen jó volt. Reggelinél mindig van rántotta, virsli, bacon, felvágottak, müzli, péksüti, friss zöldség, gyümölcs stb. szóval lehet kombinálni. Vacsoránál mindig volt két fajta tészta és két fajta hús, köretnek francia sali, sültkrumpli, párolt zöldségek, desszertnek puding. Én elégedett voltam, külön örültem a tésztáknak, hogy az olasz feeling is meg legyen. A kávéjuk viszont nem volt jó, azt fent a hüttében érdemes inni, ott isteni.
Ami az időt illeti, három napig napos, meleg idő volt, utána megérkezett a tél nagy havazással, így a mélyhó sízést is lehetett gyakorolni.

Összességében szuper síút volt, nagyon megtetszett a hely.
20240219-113028.jpg
20240219-102202.jpg
20240219-144610.jpg
20240220-103039.jpg
20240220-104545.jpg
20240223-103049.jpg
20240223-104920.jpg
20240223-154721.jpg
20240224-082248.jpg
20240224-082304.jpg
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.