Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Gleccsersí nyáron! Ki volt már ekkor Hintertuxon vagy Kitzsteinhornon? Tapasztalatokat írjatok légyszi!

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
hu1zam
432 élménybeszámolót írt
432
15 éve tag
2020.07.04. 16:49
Mivel a miazma helyzet következtében nem sikerült lezárni a szezont, megkésve, de megtettuk a napokban.
Utazás: vasárnap elindultunk Finkenbergbe (ez egy téli - nyári kiránduló falu a Hintertux-gleccser alatt). Azzal szembesültünk, hogy Ausztria lakossága nekifogott kirándulni, emiatt dugó, baleset hegyén - hátán, végül csak megerkeztunk. Hazafelé, szerdán már gyorsan haladtunk. Annyi azért volt, hogy a Kufstein utáni osztrák-német határon egy meglehetősen kellemes kinézetű határőr hölgy megállított minket (mint egyedüli nem német vagy osztrák autót a tömegben), hogy megerdeklodje honnan hova? Mondtuk haza, ezzel jó utat kívánt.
Sísport: hétfőn erőteljes záporra ébredtünk, ezért nem siettuk el a felmenetelt. Én úgy döntöttem, hogy az időjárás ellenére csak felmegyek a gleccserre. 3200 méteren eső, köd és latyak fogadott, ennek ellenére mentem néhány kört és egy sört 😉. Rajtam kívül még volt vagy 17 fanatikus... (Persze a haverok, rám várakozva, azalatt benyaltak az autóban maradt söreimet). Kedden viszont Kánaán: verőfény, 3 m hó, csak dél körül kezdett lágyulni. Tömeg így sem volt, javarészt bolgár, cseh és olasz ifjúsági válogatottak edzettek. Mi, levezetéskent, sízés után a fügeni termál strandon áztattuk magunkat...
Egyéb sportok: rengeteg a túrázó, viszont ez a vidék a villany MTB Mekkája! Az 1700 m szintkülönbséget vidáman tekerik. A gondolák megállóiban már ott vannak a "villanykutak"!.
COVID19: Ausztriában maszkot az orvosnál, patikákban, tömegközlekedésben és zárt sifelvonon kell viselni.
20200629-120111.jpg
FB-IMG-1593637837416.jpg
FB-IMG-1593637827008.jpg
20200629-131510.jpg
20200629-181010.jpg
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.