Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Magyarország
Mátraszentistván Sípark
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Fogadó a táncoló kecskékhez - szállás Galyatetőn, a mátraszentistváni Síparktól kb. 3 km-re
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Vis Major
31 élménybeszámolót írt
31
14 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Mátraszentistván Sípark
2010.01.17. 23:24
Köszi a megerősítést, ezek szerint nem csak én gondolom úgy, hogy némely esetben felesleges az utólagos reklamáció, leginkább olyankor, ha valaki nem tájékozódik előre. Még valami eszembe jutott egyébként a sorbanállással, és a felvonókapacitással kapcsolatban, aztán cáfoljatok, ha rosszul számoltam. Adva van ugye egy modern csákányos felvonó Szentistvánon, aminek ha jól tudom, akkor 1400 fő a kapacitása óránként. Ez ugye az ideális eset, tehát minden csákányon ketten lógnak, és nem áll meg a felvonó semmiért. Namármost ha például veszem Szentistván felső 400 méterét, akkor azt hiszem elmondhatjuk, hogy átlagos sítudással az ember le tud jönni rajta maximum 1 perc alatt, de akkor már nagyon szüttyögött. A felvonó 300 méter hosszú, és tegyük fel, hogy 2 m/s-al halad. A maximum 2,4 lehet tudomásom szerint egy ilyen típusnál. Ez azt jelenti, hogy kb. 3 perc alatt lehet felérni vele, tehát ha a ki meg beszállást is hozzáadom, akkor mondjuk 5 perc egy kör, sorállás nélkül. Tehát egy ember egy óra alatt megtesz 12 kört, azaz az 1400-as óránkénti kapacitásból egymaga elvisz ennyit. Egy gyors osztás, és ki is derül, hogy 1400/12=116,6. Tehát ha pongyolán számolok, mert ugye esetleg van leállás, kiesés, ilyesmi, akkor 100 ember folyamatosan síelve megeszi a felvonó teljes kapacitását ezen a 400 méteres pályán, feltéve, hogy aránylag egyenletes az eloszlásuk. Ha ennél több az ember, akkor elindul a sorbanállás a felvonónál. Ennek fényében érdemes szerintem reklamálni azon, hogy sor volt a hétvégén, amikor gyaníthatóan azért inkább ezres nagyságrendű síelővel lehet számolni.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.