Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Tauplitz
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Hotel Aquamarin - vidéki stílusú szálloda Bad Mitterndorf-ban
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
kulacs
110 élménybeszámolót írt
110
20 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Tauplitz
2005.01.14. 18:08
A Kulmhof apartmanház gondnoknője rendkívül mosolygós, de egy kukkot sem beszél semmilyen idegen nyelven, leszámítva a németet, de az neki nem idegen. Mostanában 13-15 óráig nem érdemes oda megérkezni, mert a kutya nem foglalkozik akkor senkivel. Nekünk a mostani alkalommal egy 4 fős apartmant adott ki öt fősnek, azzal a felkiáltással, hogy laktak itt már hatan is. Nekem csak az nem volt világos, hogy ettek az asztalnál, mikor ott csak 4 szék volt illetve hogyan aludtak a 4 ágyon? Na de a néni hozott izibe egy pótágyat, meg egy pótszéket (miközben mosolygott). Aztán megkértük, hogy a nyári takarókat cserélje már le télire, de a mosolygást ne hagyja abba mert az igen-igen megnyugtató. Nálunk is piszok hideg volt mikor megérkeztünk és az egyik tetőtéri szobát csak napokkal később tudtuk csak elfoglalni, mert a villanyfűtés igen lassan melegedett be. Ez valszeg annak volt köszönhető, hogy a hóhiány miatt a szezon később indult és mi voltunk a szezon első lakói. Távozáskor azért az összes termosztátot feltekertük, nehogymá fázzanak az utánunk jövők....
Ugye azt tudni kell, hogy az apartmanok különböző tulajdonosok kezében vannak és a berendezés a tulajdonos izlését tükrözi. Attól is erősen függ a konyha beredezettsége, hogy a tulajdonos mikor újította fel az otthoni konyháját. Ha már a miko és a rozsdamentes edény korszak után, akkor szerencsénk van, ha előtte akkor meg nem. Én eddig 3 konyhát láttam belülről. Az edények mindenütt alkalmasak voltak a főzésre, nem volt olyan, hogy akkor ebben inkább nem főznénk...
Kenyér pirító meg teafőző eddig mindegyikben volt. Gondolom ez arrafelé is kedvenc karácsonyi ajándék féle... Mikrohullámű sütő csak egyben volt, abban amelyikben külön konyha volt, 6 személyes a negyedik emeleten. A főzésre az apartmanokban általánosan elterjedt villany tűzhely szolgál a kisebekben két lapos a nagyobbakban 4 lapos kivitel. Sütővel még nem találkoztam. Tányérok poharak rendben, meg az ilyen cuccok, hogy dugóhúzó meg krumpli pucoló.
Van egy hütő, mélyhűtővel, de a söröket meg a töményet lehet a teraszon is hűteni....
Én továbra is azt mondom, hogy a Tauplitzi pályák felejtősek, főleg ha a környék kínálatát "versenyeztetjük" velük. Egy-két nap maximum, de a Kulmhof jó bázis, szinte csak magyarok lakják.

Kulacs
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.