Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Menü ≡

Myto pod Dumbierom síterep leírás szállás cikk fotóalbum értékelés, élménybeszámolók

Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
következőutolsó laponként: összesen 34, rendezés:
Üzenetek Üzenet íráshoz regisztrálj
Üzenet szövege
Feladó:  dodiFérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.03.04. 16:55
(Üzenetazonosító: 194756)
dodi Hozzászólások: 48
Regisztrált: 2007.09.14.

Ez a jó szó, hogy "megomlás" nem is azzal az egy-két kis buckával van nekem sem a gondom hanem azzal, hogy 8-10 méter kőkemény jég után jött a buckahegy. Ezt nem tudom én már tolerálni.

Mindegy ez egyébként is tavalyi szezonban volt. Egy szónak is száz a vége, az a lényeg,hogy egészség legyen és bírjuk erővel bucka ide vagy oda.
Előzmény: (gaboca 194754)
Feladó:  gabocaFérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.03.04. 14:49
(Üzenetazonosító: 194754)
gaboca Hozzászólások: 3111
Regisztrált: 2009.02.09.
44 síterepet értékelt

Nem ok nélküli a buckásodás ,főként nem Myton, szerintem a négyes ülős túl sok embert juttat fel, az utóbi pár évben a pálya is keskenyebben van behavazva és ez a két tényező garantálja a gyorsan megomló pályát.
Feladó:  TervezőFérfiProfi síelő
Dátum: 2017.03.04. 14:10
(Üzenetazonosító: 194753)
Tervező Hozzászólások: 49
Regisztrált: 2015.02.08.
BEMUTATKOZÁS

Kedves Mindannyian,
talán másképp kellett volna írnom. Szórakozni megyünk általában a pályákra, de tudjuk, hogy nem mindig optimálisak.
Azért is címeztem általánosságban,és egyáltalán nem személyeskedés, mert nagyon sok fórum tele van panaszkodással. Tehát élvezzük inkább a természetet. Ezt a fórumot nem olvassák a pályagazdák -a külföldiek biztos nem - nem fognak délután ezen okulva pályát taposni, csak magunkat szomorítjuk. Elvileg jó volna az ilyen információ a következő oda induló sítársaknak, de sajnos az időjárás meg annyira kaotikus, hogy már senki nem tudja megmondani, mi lesz 2-3 nap múlva. Erre itt a fórumban is volt példa, hogy nem nézett ki jónak, és mégis az lett, meg a fordítottja is megtörtént.(velem is)
Előzmény: (dodi 194750)
h i r d e t é s

Dátum: 2017.03.04. 09:38
(Üzenetazonosító: 194750)

Kedves Tervező! Teljes mértékben egyetértek Önnel abban, hogy hálát adhatunk az istennek, hogy vannak akiknek csak a "bucka a probléma". Egyébként nem gondoltam volna, hogy ekkora visszhangja lesz annak, hogy leírom buckás volt a pálya, hozzáteszem Szlovákia párti vagyok. Az utóbbi időben viszont a sípálya árak olyannyira felkúsztak, hogy gondoltam ezért azért járna valami, ha már egyszer költünk rá. Az anyagiakhoz visszatérve Én egy évben kb 3-4 alkalommal jutok el 1-1 napra Szlovákiába. Gondolom nem kell senkinek elmondani, hogy ez mennyibe kerül, és amikor az ember odaér az fogadja amit leírtam. Abban azért csak van valami, hogy délután 2 órakor már szinte senki nincs a pályán holott négyig síelhetne vígan. Szerintem pont azért nincsenek mert már teljesen élvezhetetlen és ezek szerint ezzel nem vagyok egyedül. Én a tapasztalataimat írtam le a saját szemszögemből. Én nem kritizálok itt egyetlen pályát sem, sőt a jó tapasztalataimat osztom meg elsősorban mert én sem szeretem a "finnyás" embereket mivel én sem vagyok az. Nekem egy kicsit úgy tűnik Önök annak tartanak de higgye el nincs így. Nekem ez a pálya nem jött be. Lehet rosszkor rossz időben voltam ott.
Előzmény: (Tervező 194739)
Feladó:  TKataNőKezdő síelő
Dátum: 2017.03.03. 21:22
(Üzenetazonosító: 194742)
TKata Hozzászólások: 178
Regisztrált: 2009.03.10.
9 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Kedves Tervező!
Amellett, hogy teljesen egyetértek a közeli-távoli jövőre vetített jóslással, nem értem, miért ne kritizálhatna bárki bármit is. Miért ne mondhatná el bárki az őszinte véleményét, még akkor is, ha az esetleg másvalakinek nem tetszik. Ő így érezte, elmondta. Köszönet érte. Meg is jött az ellenvélemény, kijavítás, más tapasztalat. Azért is köszönet.
(Amúgy az én olvasatomban nem is annyira negatív amit írt, mint amennyire durván itt le lett támadva.)
Előzmény: (Tervező 194739)
Feladó:  TervezőFérfiProfi síelő
Dátum: 2017.03.03. 19:22
(Üzenetazonosító: 194739)
Tervező Hozzászólások: 49
Regisztrált: 2015.02.08.
BEMUTATKOZÁS

Kedves valamennyi hozzászóló, név nélkül !
Én 1979-80 körül ezeken a pályákon kezdtem sízni, mert egyszerűen nem volt más lehetőség. A Hopok északi oldalon annyira ki voltak a sziklák, hogy egy fordulóban a lécem végéből kb 30 cm letört. Másnap Mikuláson vettem másikat, kötés átszerelve, sízés folytatva...
Na, ez egy sem ideális állapot. Nyilván most már én sem akarok küzdeni, hanem szórakozni, és a tájak szépségét élvezni megyek.
DE: a sízéshez hozzá tartozik, hogy a hó, pálya felület változik, és csak hálát adhat Istennek mindenki, akinek ebben BÁRMILYEN színvonalon része lehet, azokkal szemben, akiknek a napi megélhetés is gond.
1983-ban jártam először gleccseren, azóta annak fele leolvadt. Néhány tíz év, és senkinek nem ez lesz a gondja errefelé, hanem az, hogy VIZET ! Tehát térdre, imához ! És ez nem vicc...
Jobb lenne az ilyen pályakritizáló hozzászólást minden topikban befejezni, akkor is, ha engem most ezért szenilis hülyének tartanak.
Előzmény: (dodi 194738)
Dátum: 2017.03.03. 17:51
(Üzenetazonosító: 194738)

Nézze Levente! Azért írnak az emberek ilyet pld. Én mert nem szeretek buckákon sielni, Én kifejezetten nem szeretem. Ezt azért írtam, hogy mások okuljanak belőle. Ha Ön szeret buckákon sielni hát tegye azt. Természetesen tudomásul veszem, hogy ilyenek a pályák "még ha piros is" de akkor sem szeretem, és szerintem mások is akadnak akiknek ez nem tetszik.Ezért írtam csupán semmi másért.
Feladó:  tothleventeFérfiProfi síelő
Dátum: 2017.02.18. 09:45
(Üzenetazonosító: 194261)
tothlevente Hozzászólások: 365
Regisztrált: 2010.01.14.
32 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Miért írnak az emberek olyat egy piros pályán való síeléskor, hogy zavarja őket a bucka?
Számomra ez furi. Vagy mégsem kellene piros pályára menni?
Tanítványaim mindig részesülnek buckasí-oktatásban. Ez teljesen természetes, hogy a nap végére még a vasalt pályák is túrtak lesznek. Fokozottan érvényes ez nem túl nagy terepeken hétvégén. Pl. Nova Holán is. Meg kell tanulni a buckasít. Nincs vele semmi gond.
Feladó:  gyarfas_eFérfiProfi síelő
Dátum: 2017.02.12. 14:09
(Üzenetazonosító: 194036)
gyarfas_e Hozzászólások: 1
Regisztrált: 2017.02.12.
1 síterepet értékelt

Ezt az írást kiemeltük a síterepről írt élménybeszámolók közé.
Mi kb. 20 éve járunk erre a sípályára. 9:45-kor a pályán vagyunk, és mindig mint a billiárd asztal, olyan tökéletes. A parkolóban soha nem láttunk még "parkolásért felelős személyt", de van felső parkoló, ahol nem kell meredeken kijönni.
Egy nappal utánatok érkeztünk, csodálatos volt a pálya. Ilyen jó pálya az elmúlt évekbe nem volt, bár a -17 fokban kemény volt. Az ára is nagyon kedvező, igaz én nyugdíjas jegyet vettem, 4 napra 43 €, fiamnak junior jegy szintén 4 napra 53 €. Ez szerintünk nagyon kedvező.
Mi csak hobbi síelők vagyunk, ti már "haladó sízők", de ezen az enyhe lejtős, jégmentes pályán én 65 km/h, a fiam 85 km/h sebességgel tudunk napi 25-30 alkalommal lecsúszni.
Ha ti "haladó sízők" vagytok, akkor ajánlom a Chopokot. Évente egy alkalommal megyünk mert az igazi élményt jelent, bár nagyon meredek és kicsit jeges.
Az étteremben igazi jó szlovák ételeket lehet kapni, bab leves, pacal leves, káposzta leves, júhtúrós sztapacska, túrós derelye és még sok minden.
MINDENKINEK NAGYON AJÁNLJUK.
Dátum: 2016.01.25. 22:21
(Üzenetazonosító: 186752)

Ezek szerint a tapasztalatlanság áldozataivá váltunk. Az általam hiányolt "ratrak hiány miatt" megkövetem magam és elnézést kérek. A parkolóban uralkodó állapotok, valamint a jeges korcsolyapálya útra és ezzel szembeni közönyre viszont számomra nincs mentség.
Előzmény: (Zagyi 186668)
Feladó:  ZagyiFérfiHaladó síelő
Dátum: 2016.01.24. 20:26
(Üzenetazonosító: 186668)
Zagyi Hozzászólások: 43
Regisztrált: 2015.11.12.
39 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Legközelebb,ha teheted legyél ott 8'45-kor ès ratrakolt pályán fogsz egy nagyon jót síelni.
Előzmény: (dodi 186651)
Feladó:  gabocaFérfiHaladó síelő
Dátum: 2016.01.24. 20:09
(Üzenetazonosító: 186665)
gaboca Hozzászólások: 3111
Regisztrált: 2009.02.09.
44 síterepet értékelt

Le volt ma reggel kezelve, mindig le van, csak éppen szétcsapták, nap végére általában ez az állapot.
Előzmény: (Henroy 186644)
Dátum: 2016.01.24. 17:16
(Üzenetazonosító: 186651)

Legyen szerencsétek. Mi ezt tapasztaltuk. Azt,hogy zárás után kezelik-e a pályát nem tudom mert nem láttuk. Ha kezelik akkor nagyon hamar leamortizálják mert tegnap délben már ez fogadott. Jó utat és jó sielést.
Előzmény: (Henroy 186644)
Feladó:  HenroyFérfiHaladó síelő
Dátum: 2016.01.24. 14:04
(Üzenetazonosító: 186644)
Henroy Hozzászólások: 185
Regisztrált: 2015.10.30.
9 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Ezen egy kissé csodálkozom. Az elmúlt években mindig jól kezelt pálya volt, többször szálltunk meg Mytóban egy olyan panzióban, aminek az udvaráról közvetlenül oda lehet látni a pályára. Minden nap azt láttuk, h zárás után azonnal kezdi a ratrakozó gép a munkát, és késő estig nem hagyta abba, amíg az utolsó métert át nem dolgozta. Kár lenne, ha ebből a színvonalból engednének. Februárban megnézzük!
Dátum: 2016.01.24. 11:16
(Üzenetazonosító: 186637)

Egynapos sítúráink során a tegnapi napon Myto Pod Na Dumbierom síterepét választottuk uticélként. Nem indultunk korán mivel 3-4 óra folyamatos sielésre készültünk. Az út jól járható sok helyen száraz, a hegyekben lefagyott hó de nem veszélyes. A falut 11 óra után értük el. A parkolóban kaotikus állapotok uralkodtak, össze vissza parkoltak az autók. A sípályához bevezető kapuval szembeni, főútra kivezető enyhén lankás út tiszta jég volt, lehetetlen volt rajta kimenni. A parkolásért "felelős személy" annyi jó tanáccsal látott el, hogy toljuk az autót. Körülbelül 3 métert kellett volna felszórni kaviccsal de hagyták az autókat csúszkálni. Délutáni jegyet vettünk 15 euró. A beülős lift jó, sorban állás nélkül lehetett feljutni a pálya tetejére. A pálya teljesen kezeletlen, ratrakot szerintem a hóágyúk által készített hú eltúrása óta nem látott. A pálya vonalvezetése teljesen kiszámíthatatlan nagyon sok helyen hatalmas jégfoltokkal, majd ezek után hirtelen 30-40 cm magas buckákkal. "Halandó sielő" számára a pálya teljesen élvezhetetlen, kivétel ez alól a felső kb. 1/4 rész. Az időjárás kegyes volt hozzánk szép napsütéses időben volt részünk. Délután kető után szinte teljesen kiürült a pálya és a büfé is amiben nem túl nagy a választék és drága. A személyzet viszont rendes, kedves és segítőkész, kivétel a parkoltató ember. Összességében elment de többet nem hiszem,hogy ezt a pályát fogjuk választani. Átlagos (élvezeti sielőnek ahogy azt Csabor ) mondaná nem ajánlanám.
Előzmény: (csabor 181066)
Feladó:  Admin DFérfiHaladó snowboardos
Dátum: 2016.01.13. 11:50
(Üzenetazonosító: 186043)
Admin D Hozzászólások: 60
Regisztrált: 2015.08.10.
15 síterepet értékelt

Köszönjük az észrevételt, javítottuk.
Előzmény: (Bsteven 186036)
Feladó:  BstevenFérfiHaladó síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2016.01.13. 10:36
(Üzenetazonosító: 186036)
Bsteven Hozzászólások: 1
Regisztrált: 2016.01.13.
6 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

A honlapon tévesen szerepl, hogy a Myto-i napijegy 32 Euro. Csak 19 a honlapjuk szerint.
Feladó:  csaborFérfi
Dátum: 2015.02.21. 20:21
(Üzenetazonosító: 181066)
csabor Hozzászólások: 3464
Regisztrált: 2009.12.18.
64 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Myto pod Dumbierom 2015.02.13.

Abszolút nem síelőteljesítmény orientált szlovákiai sítúránk második napjára, mivel úgy gondoltam a felfelé síelés előző nap megviselte lábaim, olyan terepet választottunk, ahol ülőlift is van. Mytora esett a választás.
Ha sífutó lennék örültem volna a környéknek, de most társaimmal tanácstalanul álltunk a pálya aljában. Hallgattuk a kemény, jeges havat karcoló lécek hangját, néztük a bukdácsoló síelőket, s tanácskoztunk mi legyen. Nekem lényegében mindegy milyen a pálya, legfeljebb nagyobbat küzdők, de a többiek továbbmentek Táléra. Feleségem egy csúszásra velem tartott, s némi halálfélelem után szintén Tále mellett döntött. Egyedül maradtam.
Nézzük mi is volt ennek a tartózkodásnak az oka?
A leírások szerint 4 km pályáról beszélünk, kb. 300 méteres szinttel.
A pályarendszeren (egy lejtő különféle nyomvonalon való leküzdéséről beszélünk) több lift van, de most csak a négyüléses ment, ez szolgálta ki a piros pályát. A többi pálya nem volt síelésre alkalmas állapotban, s így a húzóliftek sem mentek. A piros pálya alapjaiban nem veszélyes, közepén és a végén van egy meredekebb letörés. Érdekes a pálya szervezése, mert a tanuló pályák a piros közepe magasságában találhatóak, így az utolsó letörésen még a kezdőknek is le kell jönni.
Milyen furcsa az élet? Egy négy nappal utánunk ott síelő sporttárs remeknek és soknak minősítette a havat, ami a mi időnkben jeges volt és kevés. Mindkét vélemény lehet jogos, s ezért nem tartom célszerűnek ha valaki egy benyomás alapján véglegesen leír egy terepet. Semmi sem csak fehér vagy fekete, még a sípályán sem.
Nagy magányomban (már társaim nem voltak, de a pályán azért csúsztak rengetegen) kellemeset csúszkáltam. Sokkal többen voltak, mint Polomkán, s az élet is gyorsabban ketyegett. Érdekes volt megfigyelni, hogy melyik síelő hol szocializálódott. A viszonylag problémás pályára kénytelen volt felmenni a kezdő, a tapasztalt száguldozó és az aki már kétszer lejött ott, s így azt hiszi tud síelni. Gondnak tartom ha együtt vagyunk egy pályán olyanokkal, aki míg én három kört megyek, csúszik oldalazva 12 métert. Probléma ha valaki abszolút nem rendelkezik lécbiztonsággal, nem ismeri a fizikát és saját képességeit, de ennek ellenére golyóban leszáguld a pályán. Gond ha abszolút kezdők esnek, kelnek a pályán, s veszélyeztetik magukat, miközben megállni nem képes Supermennek száguldanak el mellettük. Nincs bennem semmi kirekesztés, elkülönítés, hisz én is abszolút amatör vagyok, de állítom, hogy máshol sincs megfelelő síelési kultúra, s talán kisérlet sincs ennek megszerzésére, ezt pedig nagyon veszélyesnek tartom. A síelést nem szabadna felesleges veszélyekkel terhelni.
Csúszkáltam a tömegben, s azt tapasztaltam, hogy a pálya egyre jegesedik. Az az egy pálya nem kínált nagy változatosságot, ezért indultam a többiek után.
Az árak még ezen a viszonylag felkapott helyen is nagyon kedvezőek, de nem tetszett, hogy a teraszon az ülőpadok tiszta jegesek voltak, s miközben üldögélt az ember a jeges hideg mászott felfelé. Nem tetszett, hogy csak sör volt, s mindenféle kofala szerű petróleum származék. Érdekes, hogy forralt bort adtak, de rendes boruk nem volt.
Vegyes érzelmekkel távoztam. Lehet ez jó, de most ez nekem nem adatott meg. Lehet, hogy legközelebb futólécekkel kellene jönnöm, s kipróbálni a gyönyörű sífutópályákat?

Csabor az élvezeti síelő
CIMG0015.JPG CIMG0016.JPG CIMG0017.JPG CIMG0018.JPG CIMG0019.JPG CIMG0020.JPG CIMG0021.JPG CIMG0022.JPG CIMG0023.JPG CIMG0024.JPG
Feladó:  csaborFérfi
Dátum: 2015.02.13. 13:55
(Üzenetazonosító: 180415)
csabor Hozzászólások: 3464
Regisztrált: 2009.12.18.
64 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Egy pálya megy. Délutánra a teteje eljegesedett.
Feladó:  NildikoNőHaladó síelő
Dátum: 2013.02.19. 23:48
(Üzenetazonosító: 155497)
Nildiko Hozzászólások: 12
Regisztrált: 2009.02.05.
17 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

17.-én vasárnap voltunk Myton. Nagyon sok hó van Szlovákiában, ez látszott már útközben is, a pályákon is. Nem az a tükör sima pályák voltak, de abszolút jól síelhető volt. Délutánra vizessé, kásássá vált az alja és erősen buckásodott.
Jót tett a pályának, hogy lecserélték a húzós lifteket az ülősre, mert bár sokan voltak, minimális volt a sorban állás.
S a pályákon is eloszlott a tömeg. Volt felhős időszak és napsütés is. A legszebb azonban az volt, mikor a felhők közül megjelent Chopok Juh! Szikrázott a napsütésben. Még a felvonók is jól látszottak!
Jó kis síelős napunk volt. A pályák ratrakos kezeléséről azért vannak kételyeim. Vajon használják? Főleg hogy másnap Kosutkán voltunk (lsd. ott). Persze hogy használják, zárás után el is indultak, csak hogy?

következőutolsó laponként: összesen 34, rendezés:
h i r d e t é s
UTASBIZTOSÍTÁS -10% » SÍELŐK NAPTÁRA »
FELIRATKOZÁS HÍRLEVÉLRE »
KÖVESS MINKET!
facebook twitter youtube instagram
A SIELOK.HU SZÁMOKBAN
A portált jelenleg 35 vendég és 7 regisztrált felhasználó látogatja.
Asztali nézet