Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovákia
Ruzomberok / Rózsahegy
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Hotel Besenova - apartmanok és szobák az Alacsony-Tátra északi oldalán Chopok – Jasna síterepétől 35 km-re
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Ruzomberok / Rózsahegy
2013.02.25. 18:23
Ruzomberok vagy ahogy nekem kedvesebb Rózsahegy.
Egy hónapja már tervbe volt véve de akkor útitárs hiányában meghiúsult a terep meglátogatása.
Most végre felkerekedtünk kisebb csapatunkal. Ha korábban Szlovákiában jártam akkor feltűnő volt hogy havat csak
Besztercebánya után láttunk. Most ez nem így volt. A határtól már 30 km-re szinte összefüggő volt a hóréteg.
A Donovaly hágónál már igen csak magas hófalak vették körbe az utat.
Nem volt ez másképp Rózsahegynél sem. A parkolóban még túl sok autó nem volt mivel korán érkeztünk.
Itt találkoztunk a tőlünk nem messze parkoló magyarokkal de rajtuk kívül már többel nem.
Megvásároltuk a bérleteket és beszálltunk az egyik kabinosba.
Fölérve átcsúsztunk a tanulópályákon és a jobbra eső ülős felvonó felé vettük az irányt.
Ez egy gyorsítószőnyeges fixköteles felvonó ami nem túl gyors. Az alatta lévő 6-os pálya kezeletlen ,nem is használták túl sokan.
Mi a központi 1-es és 2-es pálya felé vettük az irányt. Itt többször is lecsúsztunk és leginkább ezt a részt használtuk.
Ez a rész hihetetlen széles megvan olyan 200 méter is és tökéletes "húzása" van. Fönt egy kicsit lankásabb de az alja már meredekebb ahová be kellett csempészni 1-2 flatterolást is . :) Egy pár csúszás után gondoltunk egyet és a völgyállomás felé indultunk. A hegytetőtől ez az út nagyjából 4 km . Időnként vannak benne pirossal jelölt részek is de ez nem a meredekségének hanem sokkal inkább a keskenyebb részeknek volt köszönhető ami azért soha nem csökkent 7-8 méter alá.
Leérve viszonylag nagy tömeg volt ami előszörre kissé megijesztett de a sorba állva megtapasztaltuk ,hogy a 8 személyes kabinos
gyorsan viszi fel a népeket. Újból a "platón" találva magunkat most az adogatós tárcsást választottuk.
Már korábban megfigyeltük,hogy ez sokkal-sokkal gyorsabban közlekedik mint az ülős.
Mentem már pár adogatós pomán de ez talán a leggyorsabb volt az összes közül.
Innen átcsúsztunk a rendszer bal oldalára ahol a piros 3-as próbáltuk ki.
Ennek az aljában volt ugyan egy meredekebb rész de rövid és valóban nem vad meredek.
Az árak : A bérlet 24.5 e volt. A hütte/büfé árak meg hogy is mondjam ?
Hogwash barátom szavaival élve :gombokért voltak. Mi az 1-es tetejénél ültünk be egy kisebb büfébe.
Ettünk 2 db gulyáslevest ,1 lángost, 1 sült krumplit és 1 teát ittunk mindezt 5,9 euróért.
A gulyáslevest mintha itthon ettem volna olyan finom volt.
Az időjárás nem éppen volt a legideálisabb mert napsütésünk nem volt és délután még hóesést is kaptunk.
Hó az viszont bőségesen van mind a pályán mind azon kívül. Örülök hogy itt lehettem.
SDC13819.JPG
SDC13821.JPG
SDC13822.JPG
SDC13825.JPG
SDC13827.JPG
SDC13831.JPG
SDC13833.JPG
SDC13834.JPG
SDC13839.JPG
SDC13840.JPG
SDC13846.JPG
SDC13847.JPG
SDC13850.JPG
SDC13858.JPG
SDC13861.JPG
SDC13862.JPG
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.