Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Boutique Hotel Bruggwirt - 4 csillagos hotel a tiroli St. Johannban
ÜZENETEK (72)Időben csökkenő Időben csökkenő
csyzyg
3 élménybeszámolót írt
3
5 éve tag
2023.01.04. 19:30
Hát lehet ma már nem ismernél rá a pályákra de mi lesz jövő héten ha elkezdik komolyabban a pálya lezárásokat? Nekünk nem volt ennyire szerencsén az elmúlt napokban
Előzmény: (Filo74 213683)
csyzyg
3 élménybeszámolót írt
3
5 éve tag
2023.01.04. 17:46
Ma fejeztük be a küzdelmes síelésünket.
Nos január 1-4 közt nem erre számít az ember, de lehet hogy ez már a klímaváltozás hozta nem túl szép jövő a. síelésnek.
A pályákon volt hó mert nyitásra gyártottak az ünnepek előtt.
Ennyi buckasít nem éltem meg, de persze plusz 10- 12 fokban mit vártunk. A hegyen melegebb volt, mint a völgyben olykor, éjszaka is... és nem fagyott csak 1600 méter felett.
A műtött térdeim eléggé lázadtak, és kevéssé bírtuk élvezni. Iszonyú fárasztó volt, mert mi kirándulni akartunk és elmenni a 65 km es út végéig... Megszívtuk nem értünk vissza és a falvak közt csak taxi van. A középső kirándulós napon ráadásul esett az eső a hegyen is, bár inkább csak szitált de látni szinte nem lehetett semmit max 10 méterre de szemüvegben vagy anélkül sem láttam a pályát előttem, merre van bucka ember stb.
Utolsó napon felhős - napos idő volt kb 11 ig élményt volt a síelés aztán jöttek az egyre sűrűbb s nagyobb buckák, melyek alatt tükörjég, amin kihívás volt a megállás, vagy a nehéz latyakos buckákat vágtad át.. lehetet gyakorolni a fordulásnál jó magasra emelni a lábad..
Nagyon jó infrastruktúra, szép környezetben jól elfáradtunk... Nem erre vágytunk, de máshol olvasva a híreket még örülhettünk... azért a 400 Ft / Eur mellet már nem olcsó 4 nap sem... Vissza kéne jönni egyszer ha jó körülmények lennének... de helyet előre kell foglalni vagy 1 hónappal, esetleg last minut...
948BBC96-5889-4F60-823A-842675112C3B-1-105-c.jpeg
7156B2E6-CA87-4AD3-8596-8E7E11EC5E6B-1-105-c.jpeg
0BC9A2E4-4A69-4402-B8E0-3D84D9DBB884-1-105-c.jpeg
3DDBEF85-48B1-49A3-BCC7-D9D3EDCFF76C-1-105-c.jpeg
6652D740-F450-4936-B75B-742C555CB482-1-105-c.jpeg
F792EE2D-FDC1-4D48-B06F-82FBFF0AD023-1-105-c.jpeg
8230C61F-FA8A-4BE5-99A9-0E3D53165A0D-1-105-c.jpeg
907FA23B-D792-4190-88BF-EA495F537129-1-105-c.jpeg
Filo74
1 élménybeszámolót írt
1
4 éve tag
2021.12.27. 14:39
Sziasztok!

December 15-22 között volt szerencsénk egy remek hetet eltölteni a Skiwelt síterületen. Ez a síterület rendkívül jól kiépített, szinte csak kabinos és beülős liftekkel, majdnem 300 km. pályával. Arra viszont figyelni kell, hogy a hó és hőviszonyok megfelelőek-e, a terület nem túl magas , a legmagasabb csúcs is csak 1840 méter.Most tökéletes viszonyok vártak minket :). Söll felett laktunk egy apartmannban ,- immár szinte törzsvendégek vagyunk-, kb 2 percnyi autóútra a középső felvonók aljától. Az idő csodálatosa jó volt, az első két napon a pályák egy részén erős köd , illetve felhősödés volt, de a felhők felett kék volt az ég. A pályák tökéletesen kezeltek voltak, hétköznap alig síeltek, szombaton és vasárnap voltak többen, de ez inkább csak ebédidőben a hüttékben volt észrevehető. A déli fekvésű napos és jellemzően kék pályákon sokan voltak, itt volt hogy akár 1-2 percet is kellett várni a felvonóknál :)
Külön élmény az éjszakai síelés, a délutáni pályazárás után lekezelik a pályákat, így fél héttől friss ratrack nyomom lehet síelni, kb 10 kilométernyi kivilágított pályán. Sajnos az esti síelésre külön bérletet kell venni , a nappali bérlet erre nem érvényes.
Covid helyzet: A határátlépéskor az osztrák határőr kérte az uniós covid igazolást, mondjuk a személyinket meg nem :)
A síbérletvásárlásakor kérték a Grüner Passt, ezt párosították a bérlettel, de személyit itt sem kértek. Elvileg a hüttékben regisztrálni kellett volna magunkat minden étkezéskor, de senki sem foglalkozott vele.
IMG-20211217-1137191.jpg
IMG-20211215-1545341.jpg
IMG-20211217-1137451.jpg
IMG-20211217-1138231.jpg
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Nimahu
6 élménybeszámolót írt
6
13 éve tag
2019.02.09. 12:24
Sziasztok,
2018 január 6-17 között töltöttünk felejthetetlen napokat a Skiwelt névre keresztelt síparadicsomban. Autóval könnyen megközelíthető, az útakat folyamatosan takarítják, jégtelenítik, így nem szükséges hólánc.
Elmauban a Hartkaiserbahn-al mentunk fel minden nap, ahonnan a két fiammal egymás után minden falucskába lesíztünk. A 11 napból 3 nap volt kedvezőtlenebb időjárás, sűrű köddel, időnként havazással. A pályákat nem készítik elő éjszaka sem reggel, hanem a sízés utáni délutánon. Így, ha éjjel havazik, másnap porhavazás majd buckázás mindenkinek. A síterepen a legjobban értékelt pálya a 11-es Kandleralm valamint a 9üa, a Hartkaiserbahn-hoy tartozó pálya.
KKy
117 élménybeszámolót írt
117
8 éve tag
2018.03.21. 13:16
Tavaszi síelés Tirolban, avagy milyen pályát tudnak a sógorok biztosítani +10 fok felett.

A négy napos ünnepet kihasználva felkerestük az egyik legnagyobb pályarendszert Ausztriában. Március 15-én, csütörtökön szerettünk volna síelés közben "ünnepelni", ezért előző este elindultunk Miskolcról. Szerencsére így elkerültük a dugót Budapesten és a "hírhedt" Tatabánya előtti, melletti M1 szakaszt is könnyedén magunk mögött hagyva, zökkenőmentes utunk volt Westendorfig. Reggel 7 órára érkeztünk és mondanom sem kell, hogy igen meleg tavaszias időjárás fogadott minket. Az előrejelzések alapján sejtettük, de igazából csak itt szembesültünk ezzel. Ez számunkra azért volt probléma, mert a "SkiWelt Wilder Kaiser" legmagasabb pontja is 2000 méter alatt van.
Rövid alvás után, 11 órakor terepszemle, majd bérletvásárlás. Ezen a napon -inkább délutánon- a Westendorf melletti, feletti rendszer volt a cél, Choralpe (1820)központtal. Csodálattal vettük tudomásul, hogy a meleg ellenére is viszonylag jó állapotban voltak a pályák, habár több helyen azért puha, enyhén vizes felület fogadott minket. 14 óráig nem is mutatkozott jelentősebb állagromlás. Hangsúlyozom, hogy a csúcsokon is pozitív tartományba kúszott a hőmérő és végig sütött a nap is. Mindvégig kevesen síeltek, így egyetlen felvonó előtt sem állt senki. Késő délutánra rohamosan romlott és buckásodott, főleg a pályák alsó szakasza. Sokan küzdöttek az "elemekkel", és láthatóan sokan nem ehhez voltak szokva. Szerencsére mi Szlovákiában "szocializálódtunk", mármint a síelés tekintetében, így jó tempóban, buckasíeléssel zártuk a napot.
Csütörtök reggel a völgyben +3 fokra ébredtünk és éjszaka 1 és 5 óra között esett az eső. Megcéloztuk a Brixenthalból induló 1-es felvonót és így az Elman-Söll-Itter-Brixenthal települések által határolt területet. A völgy alsó lejtőin inkább legelőt láttunk, mint havat és az 1-es felvonó völgyállomásához vezető egyetlen, még működő pálya is siralmasan nézett ki. Mondjuk, ez a déli oldal. A felső területekre érkezve, egy csodálatos világ tárult a szemünk elé. Bármerre néztünk széles gondozott pályákat láttunk. A hőmérséklet itt is 0 fok körüli volt, de éjszaka biztos, hogy volt némi fagy, mert kb. 5 cm friss hó fedte a ratrakolt felületet. Ennek ellenére, vagy pont ezért, nem tudott igazán kifagyni. Szerencsére, ami a völgyben eső volt, itt hó formájában hullott. Ezen az oldalon és ezen a napon lényegesen többen síeltek, így az idilli állapotok nem tartottak sokáig. 11 óra után melegedő, olvadozó havon róttuk a köröket és sok helyen megjelentek a buckák is. Azért a jó sör és a finom ebéd kárpótolt minket. Minden völgybe megpróbáltunk legalább egyszer lemenni, de az alsó szakaszok nem voltak túl jók. A nap zárásaképpen kipróbáltuk a Hohe Salve déli, fekete pályáját is. Nem tudtunk a "Hochsöll"-től másképp visszamenni az autónkhoz.
A templom mellett mindenki állt és nézelődött, gondolkodott, hogyan kellene elindulni. Derékig érő buckák borították az egyébként nem túl hosszú, de viszonylag meredek szakaszt. Itt ismét örültem, hogy sokat gyakoroltam a Lomnici-nyeregben :).
Alapvetően kevés fekete pályát találtunk és ezek egy része is zárva volt a hóviszonyok miatt. Ezzel szemben volt sok rendkívül széles, még ebben az időjárásban is jól kezelt, hosszú piros-halványpiros, kék, családbarát terület.
Szombaton reggel nyitás előtt 5 perccel már az 1-es felvonónál álltunk, okulva az előző napokból. Gondolom azért, hogy kellemes emlékekkel térjünk haza a Wilder Kaiser ezen a reggelen megmutatta, hogy milyen is valójában. Az előző napi olvadt hó atomkeményre fagyott, így simára ratrakolt, üres pályán kezdtük a napot. Mivel senki sem zavart, senkire sem kellett vigyázni, úgy síelhettünk, ahogy akartunk és a pálya is gyors lett. A Hohe Salve "feketéje" is jól esett, de örültem, hogy frissen élezett, szervízelt léccel érkeztem. Rögtön háromszor meg is "kóstoltuk". Délutánra a napsütés és az egyre magasabb hőmérséklet átalakította a jeget és így alsó szakaszokon újabb, nyári sportokat is ki lehetett próbálni, mint pl: wakeboard. Vasárnap reggel a csúcsok elbújtak a felhők közé és ismerve a magyar útviszonyokat -M3-on húfúvás stb.- úgy döntöttünk, hogy elindulunk haza.
Összességében három szép napot síeltünk itt, és sikerült kellemesen elfáradni. Az időjárás sajnos nem kedvezett, tipikus tavaszi síelés lett a vége. Egyébként a beszámoló írásának időpontjában mínusz 10-19 fokot mutatnak a hőmérők Brixenthalban. Az egy más világ. A karbantartók mindent megtettek az ideális körülmények biztosítása érdekében, de a fizikát Tirolban sem sikerült megdönteni.
Kellemes pályarendszert ismertünk meg, ami több oldalról, több völgyből megközelíthető és alapvetően jó logisztikával rendelkezik. Ideális lehet családok számára is, akár egy egész heti látogatásra. Ha valaki a nagy kihívásokat keresi, vagy csak fekete pályán szeret síelni, lehet hogy egy kicsit kevés.

KKy
Elakadt
"Alpeniglu" avagy a rénszarvasok hazája
P3163015.JPG
Nagy tömeg nincs
Frissítő
Hurrá
P3163039.JPG
P3163041.JPG
P3163043.JPG
P3163045.JPG
P3163046.JPG
P3163049.JPG
A völgyben már tavasz van
P3163055.JPG
P3163057.JPG
P3163066.JPG
Klasszikus
Mézeskalács házikó
Hohe Salve
P3163083.JPG
P3163084.JPG
Eldőlve (megérdemelt pihenés)
Az egyik legmeredekebb pálya itt
oszib
6 élménybeszámolót írt
6
12 éve tag
2018.03.04. 10:32
Sziasztok!

Keresek síoktatót márc. 15, 16 esetleg 17.re is két gyerek egy felnőtt részére, Kitzbühel vagy Brixen pályára!

Kérek tippet vagy esetleg elérhetőséget, mert az ottani iskolák enyhén szólva horror árakat küldtek.

Köszönettel!
auto.balint@gmail.com,
+36 70/ 3892274
zoltan_apaczai
7 élménybeszámolót írt
7
12 éve tag
2017.10.15. 16:08
Sziasztok

Tudnátok ajánlani valami jó szállást 25-30 euro/fő
Brixen im Thale, Westendorf, Ellmau, Scheffau, Söll, Itter vagy Hopfgarten ?

Köszönöm

Zoli
Kamecz Tamas
1 élménybeszámolót írt
1
7 éve tag
2017.02.21. 09:39
Sziasztok! Szàmomra érthetetlen hogyan lehet ez a hely a màsodik az osztràk toplistan, olyan helyeket megelõzve mint Sölden, Zillertal Arena stb! A felvonók lassuak, volt hogy 15-20 perces vàrakozàsi idõk is realizàlôdtak, a palyak rovidek, a terkep pontatlan, a panorama sem lélegzetellàlito, szoval nem ertem!!! Azt hogy a pàlyàkon alig van ho ahol meg van az vizes meg sem emlìtem!!!
Cirmike
11 élménybeszámolót írt
11
17 éve tag
2017.01.24. 07:29
Kedves Abatman!Megírnád a tapasztalatodat a Scheffau apartmanházról? Illetve , ha bárkinek van tapasztalata és megosztaná velünk az nagy segítség lenne.
Előre is köszönöm!
Előzmény: (abatman 180362)
varia2000
56 élménybeszámolót írt
56
16 éve tag
2017.01.15. 14:11
Sziasztok ! Tegnap jöttem haza a régióból, nagyon jó választás volt, rengeteg pálya jól karbantartott csodálatos kilátás mindenhonnan. Söll-ben szálltam meg, felvonótól 80m. Az időjárás nem volt a legjobb, mert sokszor és sok hó esett, de a fák között még hóesésben is fantasztikus volt a síelés, úgy fogalmaztam magamban, hogy hóesésben még ilyen csodálatosat soha nem síeltem, nem beszélve az éjszakai sí és szánkópályáról ami szintén kihagyhatatlan, sajnos ez külön fizetős: 1 felnőtt 24.- eur........
üdv, istván
bandi188
7 élménybeszámolót írt
7
9 éve tag
2016.03.07. 19:18
Röviden ez a pályarendszer maga a tökéletes választás!
Mindenképpen érdemes egyszer felkeresni senki nem fogja megbánni!
Hat napos tiroli túrám utolsó napjára hagytam kár volt.
Ennyire változatos pályarendszert és ami még nagyon fontos ennyire sok széles pályákat ritkán találni.
Tökéletes modern liftekkel szinte az összes pálya nagyon jól megközelíthető a tájékozódás nagyon könnyű a síterep nagyságához képest.
Hibába voltak sokan, a lifteknél szinte semmi várakozás a pályákon a szélessége miatt szintén nem volt tömeg a síterepet pedig szinte egész nap sütötte a nap!
Ami még nem mellékes itt voltak magasan a legjobban kezelt pályák, és tartották is magukat a meleg ellenére a tiroli túrámon!
baranyistvan
18 élménybeszámolót írt
18
15 éve tag
2015.04.02. 13:06
Szia!
Mariasteinben,ami közel van magyarok álltal üzemeltetett szálláson 2 főnek apartman reggelivel 50 euró,voltunk már ott.
http://www.kammerhof.eu/index.php?page=zimmer&hl=hu
Adrienn000
10 élménybeszámolót írt
10
9 éve tag
2015.04.02. 12:57
S.O.S!Tud valaki a síterep környékén 30 euró fő/éj-nél OLCSÓBB szállást?2 főnek kéne,az sem baj,ha nincs reggeli se!Előre is nagyon köszönöm!:)
Adrienn000
10 élménybeszámolót írt
10
9 éve tag
2015.04.02. 12:56
Ja értem,köszi mégegyszer!
Előzmény: (pokmalac1 182625)
pokmalac1
403 élménybeszámolót írt
403
14 éve tag
2015.04.01. 19:48
Kedves Adrienn, én abszolut csak erre a hétre vagy a jövő hétre vonatkozóan a bergfex előrejelzés alapján írtam. Amúgy a bergfex-et is angolosíthatod, vagy a ha az jobb, nézheted a wetter.com-ot vagy a snowforecast.com-ot is.
Adrienn000
10 élménybeszámolót írt
10
9 éve tag
2015.04.01. 10:55
Ja értem,köszi.
Előzmény: (Stani 182598)
Adrienn000
10 élménybeszámolót írt
10
9 éve tag
2015.04.01. 10:55
Miért járunk jobban?Húsvétkor annyian szoktak lenni?!
Előzmény: (pokmalac1 182596)
Adrienn000
10 élménybeszámolót írt
10
9 éve tag
2015.04.01. 10:54
Köszönöm az infókat!A linket is,megnéztem,csak az a baj,hogy sok dolgot nem értettem,mert németül nem tudok,csak angolul.
Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2015.03.31. 19:17
azért normál síterepek a Húsvét utáni sízéssel csak körültekintően, mert sok terep erősen korlátozva megy, értsd hóviszonyoktól függetlenül csak egyes tereprészek mennek, ez kiemelten érvényes Saalbach, Hochkönig, Kitzbühel, Skiwelt síterepekre (korábbi évek tapasztalatai), hogy a környék nagyobb sígalaxisait említsem.

A gleccsereken kívül vannak olyanok, ahol még ezután is egész jó a kínálat ilyen pl Obertauern, Zauchensee, vagy éppen Tirolban Ischgl, Arlberg...
Előzmény: (pokmalac1 182596)
következőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.