Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Menü ≡

Saas-Fee síterep leírás cikk fotóalbum értékelés, élménybeszámolók

Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
következőutolsó laponként: összesen 21, rendezés:
Üzenetek Üzenet íráshoz regisztrálj
Üzenet szövege
Feladó:  MMFérfiHaladó síelő
Dátum: 2016.02.24. 21:21
(Üzenetazonosító: 187954)
MM Hozzászólások: 473
Regisztrált: 2008.11.20.
22 síterepet értékelt

Hello Mindenkinek

Itt vagyunk, klasszikus teli hangulat, minden este havazik, mar talan sok is a ho a palyakon :-)

MM
Feladó:  imvbNőHaladó síelő
Dátum: 2015.01.26. 23:39
(Üzenetazonosító: 178746)
imvb Hozzászólások: 3
Regisztrált: 2014.12.24.
30 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Ezt az írást kiemeltük a síterepről írt élménybeszámolók közé.
Saas Fee, mint talán tudjuk automentes övezet, ami egyrészt érthető, mert az utcák keskenyek másrészt jó indok az falunak extra bevételhez. Az autót a parkolóban kell hagyni, az első nap 19 CHF utána csökken valamennyit. A szállodák "elvileg" szállítják a vendégeket a terepig, de gyakorlatilag a vadászni kell az elektroautókat, mivel próbálnak spórolni, ugyanis 3-4000 euro egy aku, ami kb. 3/4 évig húzza plusz az áramköltség. Pofára nálunk a Köztemetőben látni hasonlókat, de mint kiderült többe kerülnek mint egy Bentley. A szocreál kivitelezést (szegecselt sorjás alulapok +/- 1cm tolerancia, stb.) tekintve igen csodálkozom.

Vannak buszok is, ha éppen nem töltik őket. Szóval a gyaloglásra sícipőben fel kell készülni, vagy vannak depok a síliftnél és akkor váltócipőben is neki lehet indulni.

A bérlet ca. 70 CHF (most 1:1), 12-től 58 CHF. Mejegyem St. Moritz-ban 35 CHF egész napra. Én a pályáktól nem dobtam el az agyam. Nem egy kis terület, de nem is nagy. A "metro" ugyan vicces, de 50 perc alatt ér fel az ember, többszöri átszállással, várakozásokkal, hosszú, zárt folyosón való gyaloglásokkal (kb. Párizsban vannak ekkora távolságok a metrók között). A pályák hol szélesek és laposak aztán átmennek meredek keskenybe, ahol az a pár ember is (mivel amikor én voltam nem is voltak sokan) egymás nyakába tódul, snowboardostul, kezdőstül haladóig. Nem véletlen, hogy minden nap legalább egyszer, de inkább kétszer helikopteres mentést tudtam végignézni. Általában a tessék-lássék módjára felrakott hálókon esnek át az emberek, mivel a pályajelzéseket nem nagyon rakják ki.

Aztán nem tudom, hogy hogy jön össze az a 14 kilóméter, mert én ripsz-ropsz leértem és nem fényezni akarom magam. Viszont már semmi kedvem nem volt a ca. 1 órás feljutási tortúrához, így maradtak a kabinos liftek. Ebben a "műfajban" viszont vannak jobbak (Davos, Madonna d. C., etc.)

A legcélirányosabbnak a Plattjen-t találtam, ami rövidebb ugyan (de nem sokkal) mint a többi átlagban, viszont a kabinok itt gyorsak és kevesen vannak, szóval neki lehet ereszteni. Külön jegyet is lehet venni (48 CHF egész napra), de ezt senki nem mondja, tehát rá kell kérdezni (kétszer is, mert próbálják elsumákolni). Én is logikából jöttem rá, ugyanis különálló terep, gondoltam biztos van külön bérlet.

Összefoglalva: a táj vitathatatlanul szép, a falu édes, a szálloda remek (mi a Ferienart-ban voltunk), de nem jönnék vissza mindenáron.
Feladó:  Solar Eclipse
Dátum: 2014.11.22. 17:40
(Üzenetazonosító: 174494)
Solar Eclipse Hozzászólások: 2
Regisztrált: 2014.11.22.

2015 jan3-9.-ig saas-fee-ben leszek egyedül (snowboard lesz esetleg más magyar kicsit "badázni"?
h i r d e t é s

Feladó:  erajnaiNőHaladó síelő
Dátum: 2013.01.29. 09:53
(Üzenetazonosító: 152750)
erajnai Hozzászólások: 1
Regisztrált: 2013.01.29.
15 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Széles pályák, hihetetlen szuper minőségben! A csúcs, hogy metró visz a csúcsra, az ötlet és a kivitelezés magasfokon!
Nagyon klassz hely, csak ajánlani tudom!
Dátum: 2010.11.06. 18:41
(Üzenetazonosító: 92554)
22 síterepet értékelt

Szia,

Saas-Fee élmény lesz, az biztos, nézd meg a blogunkat.

Genfre gondoltál az érkezés tekintetében.

Kocsibérlés kb 150 CHF lehet naponta, és Genfből kb 3 óra alatt értek el Saas-Fee-be jó időjárásban. Mivel a falu autómentes, meg ha nem is akarsz máshova menni, akkor ez nem éri meg, mert ott nem tudod leadni a kocsit (talán Visp-ben, de ezt meg kell nézni, és onnan még buszozni kell).

A legjobb a vonat.

A genfi reptérről miután kilépsz az érkezési csarnokba, balra kb 300m-re van a vasútállomás. Azon be Genfbe (8 perc asszem), majd onnan valamelyik vonattal egészen el Visp-ig. Ez kb 2.5 óra lehet.

Nézd meg a menetrendet a https://www.sbb.ch oldalon. Ha Saas-Fee-be mentek síelni, akkor az árakkal tisztában vagy...Svájcban nincsen olyan, ami olcsó magyar viszonylatban.....igy a vonat se az. Lehet célszerű megvenni valamelyik half fare vagy másik kártyát ami redukálja a vonatjegyet. 2008-ban Andrea járt ott vonattal, keresd vissza hogy melyik kártyát használták, de még azzal is drága a vonatjegy. Cserébe a vonat tiszta, pontos és kényelmes...:-) A kártya talán jó a buszra is, de ennek járj utána. A felvonó bérletre síszezonban nem érvényes a kedvezmény, nyáron igen. De sok mindenre használható még a kedvezmény.

Visp-ből pedig busszal fel Saas-Fee-be, kb 45 perc lehet. A faluban pedig séta...vagy elektromos taxi a felvonókig, a parkolótól kb 20 CHF a falu másik vége, ahol a felvonók vannak a nagyobbik pályarendszer felé.

Ha kell még info, irj.

Üdv
MM
Feladó:  Mariann MacsikNőHaladó síelő
Dátum: 2010.11.05. 22:33
(Üzenetazonosító: 92498)
Mariann Macsik Hozzászólások: 1
Regisztrált: 2010.11.05.

Sziasztok.

Jovo ev jauarjaba utazunk a parommal Saas Fee-be sielni.
Genevaba szallunk le a rapulorol es nem tudom h hogy jutnank el a leggyorsabban es a legolcsobban Saas Fee-be.
Ha esetleg valakinek lenne valamilyen tanacsa azt nagyon megkoszonnem.

Elore is koszonom
Mariann
Feladó:  vasssyFérfiHaladó síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2009.09.28. 22:37
(Üzenetazonosító: 70165)
vasssy Hozzászólások: 1771
Regisztrált: 2006.02.27.
43 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

MM,

jó volt olvasni a soraidat, eszembe juttatta azt a tavaly nyári napot Zermattban. Biztos ami biztos végig is néztem a képeket még1x... :-))
Feladó:  StaniFérfiProfi síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2009.09.28. 21:54
(Üzenetazonosító: 70161)
Stani Hozzászólások: 5226
Regisztrált: 2003.11.03.
93 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Szuper, köszi a beszámolót!
Azért egy koktél a beachen is jó tud lenni :)
Dátum: 2009.09.28. 19:40
(Üzenetazonosító: 70143)
22 síterepet értékelt

Hi,

Nos elkezdtem az (elő)szezont Szombaton!!! Szuper volt a gleccser, kis friss hó, szép idő, stb.

Nagyon élveztem az egészet, és kiválóan bírtam a síelést 3700m-en az edzéseknek hála. Részletek a blogunkon.

Folyt köv... :-)
MM
1.jpg
Dátum: 2009.07.17. 15:56
(Üzenetazonosító: 68608)
22 síterepet értékelt

Hi,

A freestyle verseny elmarad a rossz idő miatt. De odafent havazást irnak, úgyhogy nagyon gondolkodom, hogy nem kéne-e előszedni a leceket...:-)

Meglátjuk.
Üdv

MM
Dátum: 2009.04.12. 22:38
(Üzenetazonosító: 68307)
22 síterepet értékelt

Hello,

Nos itt vagyunk de még csak egyet csúsztunk Grimentzben Pénteken...Esik az eső, úgyhogy nem indultunk neki a síelésnek, csak túráztunk, de az nagyon jó volt.

Na ennyi...
MM
Dátum: 2009.04.09. 16:10
(Üzenetazonosító: 68293)
22 síterepet értékelt

Hello,

Nos a hosszú hétvégére ismét megcélozzuk a Valais-t, hogy még egy jót csússzunk Zermattban és Saas-Feeben.

Ezekben a helyekben nem lehet csalódni...
:-)

Üdv
MM
Feladó:  fekete lászló
Dátum: 2007.10.12. 13:21
(Üzenetazonosító: 37108)
fekete lászló Hozzászólások: 51
Regisztrált: 2003.09.14.

Hálás köszi!
Feladó:  FazzolettoNőHaladó snowboardos
Dátum: 2007.10.11. 16:33
(Üzenetazonosító: 37055)
Fazzoletto Hozzászólások: 537
Regisztrált: 2004.11.19.
16 síterepet értékelt

"Ennek kapcsán arra is felhívjuk a figyelmet, hogy a személyazonossági igazolvánnyal történő utazásra, beleértve az átutazást is, az EGT-n kívüli harmadik államokba csak abban az esetben van mód, ha azt nemzetközi szerződés kifejezetten lehetővé teszi. Erre jelenleg kizárólag Horvátország és Svájc esetében van mód, az új típusú, kártya formájú személyazonossági igazolvánnyal."

"A magyar állampolgárok érvényes magyar útlevél vagy új típusú személyi igazolvány birtokában turistaként, látogatóként három hónapnál rövidebb időre vízum nélkül beutazhatnak Svájcba. Liechtensteinbe érvényes, régi típusú személyi igazolvánnyal is. Ennél hosszabb tartózkodáshoz vagy munkavállaláshoz vízum szükséges."
Feladó:  batusFérfiHaladó síelő
Dátum: 2007.10.11. 15:16
(Üzenetazonosító: 37051)
batus Hozzászólások: 1934
Regisztrált: 2007.02.14.
1 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

László, ha új típusú személyid van az érvényes oda, ha jól tudom.
Feladó:  fekete lászló
Dátum: 2007.10.11. 14:20
(Üzenetazonosító: 37045)
fekete lászló Hozzászólások: 51
Regisztrált: 2003.09.14.

Sziasztok.
Érdeklődnék a szakértőktől, hogy jövőre Svájc kedvéért hosszabbítsam-e meg az útlevelemet?
Feladó:  StaniFérfiProfi síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2007.10.02. 17:35
(Üzenetazonosító: 36727)
Stani Hozzászólások: 5226
Regisztrált: 2003.11.03.
93 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Feladó:  fzFérfiProfi síelő
Dátum: 2006.01.03. 11:55
(Üzenetazonosító: 14823)
fz Hozzászólások: 136
Regisztrált: 2006.01.02.
55 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Bandi

A Zermatt vagy Saal Fee kérdésre egyszerű a válasz: Zermatt nagyságrendekkel jobb. Mindkét helyen voltam, Zermatt pályarendszere egyrészt több, mint kétszer nagyobb, a szintkülönbségek is nagyobbak, több a fekete pálya, és a táj is gyönyörű. Egy baja van mindkét helynek, nem nagyon van pályaszállás, és sokat kell kutyagolni a pályáig, ráadásul mindkét hely autómentes. Ezzel együtt Saas Fee is nagyon klassz, de én inkább átmennék az utolsó nap Zermattból egy napra. Vigyázat, nincs közös bérlet.

Svájcban Verbier-t tudom még ajánlani azok közül a helyek közül, amelyeken síeltem is, olvasmányaim alapján Davos is jó lehet. StMoritzot viszont kerüld el, nekem nagy csalódás volt.
Feladó:  freebandi
Dátum: 2006.01.02. 17:21
(Üzenetazonosító: 14762)
freebandi Hozzászólások: 2
Regisztrált: 2006.01.01.

Hello Mindenki!

Szeretnek kb. egy honap mulva Svajcban sielni de nem tudom melyik hely a jobb Saas-fee vagy Zermatt?
Vagy esetleg hova erdemes menni ha nem is ide?
Esetleg valami otlet, hogy melyik szalloda?
Es meg annyi, hogy ha az ember berelni szeretne lecet, ruhat cipot stb. ez lehetseges a helyszinen? Azert mert en pillanatnyilag Angliaban elek es nincs itt nalam semmi ehez a sporthoz.

Koszonom

Esetleg ha kapok egy tel. szamot akkor az is jo nekem. Lehet ugy egyszerubb lenne a valasz

Karolyi Andras
Feladó:  cszoli00
Dátum: 2005.11.21. 18:26
(Üzenetazonosító: 12431)
cszoli00 Hozzászólások: 28
Regisztrált: 2005.11.21.
5 síterepet értékelt

most nyáron voltam itt. meglepően jó hó volt. talán itt van Európában a legjobb hó nyáron

következőutolsó laponként: összesen 21, rendezés:
h i r d e t é s
UTASBIZTOSÍTÁS -10% » FELIRATKOZÁS HÍRLEVÉLRE » INGYENES TANÁCSADÁS » SÍELŐK NAPTÁRA »
A SIELOK.HU SZÁMOKBAN
A portált jelenleg 166 vendég és 14 regisztrált felhasználó látogatja.