Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Megelőzés

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Megelőzés
2006.01.19. 11:04
Van....2003 január negyedikén téptem el szintén a belső szalagomat a bal térdemen (első lesiklás - síléc elakadt egy jégbordában a hó alatt...), műtét, majd egy hét korház (artoszkopia és egy 11 öltéses műtéti heg, egy csavarral rögzítették vissza a sípcsontfejre a leszakadt szalagot)), utána két hónap volt amíg nagyjából lábraálltam, de síelésről szó sem lehetett abban a szezonban a gyógytorna ellenére sem, mert a lábadozás alatt annyira elsorvadtak az izom a lábamon, meg letapadtak az inak, hogy a térdemet is csak késő tavaszra sikerült teljesen behajlítani (addig gyakorlatilag nem tudtam leguggolni), aztán bringázással edzettem a nyáron, augusztusban újabb műtét (kivették a csavart - azóta is megvan) és következő szezonban már újra csúsztam, bár még merevítéses protektorban, azóta azonban sok edzéssel és szalagerősítéssel (futás, bringázás, hegymászás --- +súly leadás!) sierült teljesen helyretenni, de jóval óvatosabb vagyok az eset óta, mert nagyon szar élmény volt, mégszarabb csak az lehet, amikor "rásérülsz" tehát amennyiben a legfontosabb, hogy még sokáig csúszhass, akkor inkább hagyd ki a szezont, de mindenképpen kérd ki az orvos tanácsát az ügyben.

(persze én sem bírtam ki, még a max 90°-ig hajló térdemmel elmentem március végén a semmeringre, persze léc nélkül, szüleim síeltek én meg csak lesétáltam a panoráma pályán a hóban, na a végén egy jégfolton elestem úgy, hogy jóval túlhajítottam a térdemet, na ott azthittem, hogy beszarok a fájdalomtól és irány vissza a kórházba, de szerencsére hamar felpattantam és lebicegtem a pályáról, utána egy hétig megint sántítottam).
mvc-471f.jpg
mvc-479f.jpg
mvc-481f.jpg
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.