Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síkötés-beállítás

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
BSzilard
10 élménybeszámolót írt
10
22 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Síkötés-beállítás
2006.12.19. 00:03
Sziasztok!
Korabban mar kerdeztem a beszoritoero beallitasrol, es meg mindig rengeteg ketelyem maradt ezzel kapcsolatban.
Tehat, en, laikuskent, beszoritoero alatt azt az erot ertem, amivel a hatso kotes "tolja" elore a cipot. Merthogy a kotes cipovel valo becsatolasakor a hatso kotes kisse hatra tolodik a cipo nelkul becsatolt poziciohoz kepest. Namarmost, mivel a kotesben rugo van, az ero nagysaga attol fugg, hogy mekkora cipo nelkuli allapotban az elso-hatso kotes kozti tavolsag a cipo hosszahoz kepest. Ennek ugyebar valamivel rovidebbnek kell lennie a ciponel, mert maskepp nincs szoritas. Kerdesem, hogy mekkora az a "valamivel", tizedmillimeterek, esetleg 1-2 mm? A legtobb kotesnel (pl Tyrolia) a hatso kotest csak 2-3 mm-es fokozatokban lehet elore-hatra csusztatni, szoval ez mingig egy dontes, hogy pont melyik fokozatba teszem, mert lehet hogy az "optimalis" tavolsag pont ket fokozat koze esne. Es ez ket teljesen kulonbozo beszoriterot eredmenyez! Sot, nekem az az erzesem, hogy ez nagyon nagyban tudja befolyasolni az oldasi erot, ami megfelelhet +/- 1-2 fokozat elteresnek is!
Mi a velemenyetek?
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.