Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Király-hegy, a "fapados" úticél túrasíelőknek

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
tícsör
49 élménybeszámolót írt
49
17 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Király-hegy, a "fapados" úticél túrasíelőknek
2009.03.27. 16:35
Szia Surek, én megnéztem több helyen a Schneeberget (meg a Raxot is), de dettó ugyanaz, + 5 fokos csúcshőmérséklet, borult idő, eső vagy ismétlődő záporok. Abban igazad van, hogy még egy nappal előre sem teljesen megbízhatóak az előrejelzések, de az én tapasztalatom az, hogy az eső az be szokott jönni. Pláne ha a völgyekben fekvő városokra már 10-15 fokokat jósolnak... Ha valamiben tévednek, akkor az általában az, hogy havat jósolnak és közben eső lesz belőle. Ez már többször előfordult velünk. Én úgy látom, hogy szerintem most nem érdemes kimenni. Mélyen be kellene csűrni Ausztriába, hogy normális helyet találjunk, az meg viszont már messze van. Viszont van rá halvány esély, hogy a köv. hétvégére visszajöjjön némileg a hideg, legalábbis a pénteki előrejelzések (amik persze szinte teljesen megbízhatatlanok) ezt mutatják. A hó a Chopok körül még hetekig nem fog elolvadni, ez az egy tuti, mert 1,5-2 m nem olvad el, akármilyen idő lesz. Ha a jövő hétvégén nem is lesz újra minusz és sütni fog a nap, én kimennék, de az esőt marhára utálom, abban nincs kedvem síelni. Szerintem térjünk vissza erre a dologra jövő péntek körül. Addig marad a görkori helyben a 15-20 fokban. No, az se olyan rossz azért:-)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.