Az egyik német síelős weboldal szerkesztője, eredeti végzettsége szerint térképész, már régóta hangoztatja, hogy a síterepek nem az igazi pályahosszokat tüntetik fel, természetesen valahogy mindig több kilométer van a katalógusokban, mint a valóságban. Egy-két síterepen elég jelentős a különbség.
Christoph Schrahe, egy síelős weboldal tulajdonosa, több ismert síelőket segítő kiadvány társszerzője (DSV Skiatlas, ADAC Skiguide). Eredeti végzettsége szerint térképész, és az utóbbi évtizedben számos európai síterepen járt és a modern technika minden eszközét bevetve mérte meg a pályahosszokat. Síelős körökben már régóta ismertek voltak adatai a trükkösen számolt pályahosszakról, de az előző hétvégén az ismert német lap, a Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung is lehozta véleményét, és végre Ausztriában is komolyabb nyilvánosságot kapott a dolog.
Néhány helyen óriási a különbség Schrahe és a síterepek számai között. A leghírhedtebb osztrák síterep ebben a tekintetben mindig is Stubai volt. Schrahe mérései szerint a síterep egyes anyagaiban 129 km pályát és túraútvonalat ígér, a weboldalukon 110 kilométernyi pálya szerepel, ezzel szemben sehogy sem jött ki a valóságban 48 kilométernél több. Szintén gyanúsnak tűnik több tiroli síterep is. Például Hochzillertal terepén a kiírt 181 kilométer helyett csak 75 kilométert gyűjtött össze Schrahe.
További érdekes eredmények közé tartozik a Silvretta Arena (Ischgl és Samnaun), ahol a jelzett 218 km helyett csak 154 kilométert mértek, vagy a frissen összekötött Alpbachtal-Wildschönau, ahol csak 57 kilométert találtak az ígért 145 helyett.
Christoph Schrahe szerint nincs egységes szabályozás és módszertan a pályakilométerek mérésére, vizsgálatai során a pályákat esésvonaluk (a legrövidebb út a völgy felé) mentén mérte, és szerinte ez lenne az irányadó módszer. Az eset kapcsán több osztrák síterep is megszólalt. Leginkább egy egységes módszertan kidolgozását javasolták. Nem volt annyira elnéző az osztrák fogyasztóvédők vezetője, aki szerint a síelőknek joguk van pontosan tudni, hogy milyen méretű síterepekre vesznek jegyet, hiszen sokaknál a síterep nagysága az egyik döntő tényező, amikor hosszabb idejű síelésre indulnak.
Christoph Schrahe nem csak az osztrák, hanem az Alpok többi pályáit is felkereste és méregette az elmúlt években. A pályaadatok ugyanúgy nem stimmelnek a francia, az olasz vagy a svájci terepeken sem. Vannak azonban pozitív példák is, St. Anton vagy Kitzbühel adatai pontosan megegyeznek a térképész méréseivel.