h i r d e t é s

Hivatalos szezonnyitó a szlovéniai Kranjska Gorán

2008.12.24. Bata Attila

Hivatalos szezonnyitó a szlovéniai Kranjska Gorán Lassan, de növekszik a szlovén síterepek népszerűsége hazai síelőink között is. Hétvégén a csodálatosan szép Júlia-Alpokban található Kranjska Gorában kezdődött meg hivatalosan is a szezon, pénteken pedig átadták az új hatszemélyes ülőliftet liftet Maribor-Pohorjén.
A korai havazásnak köszönhetően már november vége óta lehet síelni Kranjska Gorán, a hivatalos szezonnyitót a Karácsony előtti hétvégén tartották meg. A síterep vezetője szerint a hivatalos megnyitón körülbelül 3500 síelő és hódeszkás élvezhette a majdnem egy méter vastag havat, amelynek előállítását az üzemeltetők nem bízták csak a természetre, hóágyúkkal is be kellett segíteni.

A gazdasági válság miatt egyelőre nem aggódnak a helyiek, annak ellenére sem, hogy az idei előzetes szállásfoglalások valamelyest elmaradnak a tavalyihoz képest. Inkább attól tartanak, hogy az autóval hosszabb hétvégére érkező vendégek száma fog csökkeni. Különösen a horvát síelők száma csökkenhet jelentősen, köszönhetően a két ország közötti komoly nézeteltérésnek, amit a drága szlovén autópálya-matrica bevezetése okozott. Horvátország a nyáron minden lehetséges fórumon bepanaszolta a szlovénokat az adriai turizmusnak komoly károkat okozó matrica miatt.

A kevesebb horvát helyett egyre több brit, olasz, és orosz jöhet. Jönnének a szerbek is, de nekik még vízumot kell szerezniük, ha itt szeretnének síelni. A közeljövőben két jelentős eseményt is rendeznek a közelben, az alpesi sí VK és a síugró verseny alkalmával egyszerűsítik a vízumkiadást a szerbek részére.

December 20-án ünnepélyesen is átadták az új hatüléses liftet a Maribor feletti Pohorje síterepén. Az új felvonó óránként 3000 utast képest szállítani, amely jelentős kapacitásbővítést jelent a síterepnek.
KOMMENTEK

KAPCSOLÓDÓ CIKKEK
Szállástippek
Pino Alpino
Kis butikhotel 7 db, 2-4 ágyas szobával, Kranjska Gora központi részén, 450 méterre a Kekec ülőlift alsó állomásától és a sípályáktól. Szolgáltatások: reggelis ellátás, saját á la carte étterem, borbár.
Magyarul beszélünk Wellness Pályaszállás
Hotel Alpina csillagcsillagcsillag
A 3 csillagos szálloda közvetlenül Kranjska Gora sípályái mellett fekszik. Ideális hely családok és wellnesskedvelők számára is: felújított, modern kétágyas és családi szobák, SPA részleg, wifi, reggeli / félpanzió várja a vendégeket.
Magyarul beszélünk Wellness Pályaszállás
Vitranc apartmanok csillagcsillagcsillag
3 csillagos apartmanház Kranjska Gora központjában, 50 méterre a síliftektől. Az apartmanok 2-5 fősek, konyhából, étkezőből, nappaliból, hálószobából, fürdőszobából és panorámás erkélyből állnak.
Magyarul beszélünk Wellness Pályaszállás
További szállástippek  
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
INGYENES TANÁCSADÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
KIEMELT SZÁLLÁSAKCIÓK
UTASBIZTOSÍTÁS 10% KEDVEZMÉNNYEL
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE