Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Véget ért a síszezon Szlovákiában is

2025.04.23. Bata Attila

Húsvéthétfőn Szlovákiában is véget ért a 2024/25-ös síszezon. Bár a szezon adóemeléssel indult, később pedig a szokásosnál is kevesebb hó hullott, a síterepek nagy része elégedett az idei látogatottsággal.
Chopok: húsvéti díszítést kapott a liftkabin
Chopok: húsvéti díszítést kapott a liftkabin
A hosszú hétvégén a még üzemelő szlovákiai síterepeken (Chopok, Rohács és Csorbató) elbúcsúztatták az idei szezont, amely már az elején sem indult szerencsésen, amikor 10-ről 23%-ra emelték a síbérletek ÁFÁ-ját. Akkor még nem készültünk fel arra, hogy ebben a szezonban negatív rekordokat dönt majd a természetes hó mennyisége. A tartós és nagy havazások idén elkerülték a szlovák hegyeket. A híres, Lomnici-nyeregben található fekete pályát idén hóhiány miatt nem is tudták megnyitni, erre legutóbb a nyolcvanas években volt példa.

Ennek ellenére síelni lehetett, hiszen a síközpontok egyre nagyobb hóágyús kapacitással rendelkeznek, ahogy itt mondják a technikai hó mentette meg a szezont. A hóágyúknak köszönhetően üzemeltek a pályák, bár havat legtöbbször csak a pályákon láttunk. Vendégekben nem volt hiány. Még nem ismertek a részletes számok, de a nagyobb síközpontok elégedetten zárták a szezont.
Húsvét Chopokon
Húsvét Chopokon
A Csorba-tó felett december 6-án kezdődött a szezon és húsvéthétfőn a 134. napon zártak be. Egy szimbolikus temetéssel búcsúztatták a telet. Fából készült keresztet, síléceket és botokat helyeztek a hóból épített jelképes sírba. Bár még titok, a helyiek egy „nagy dobást” ígérnek a következő szezonra.

Chopokon már néhány éve rendezvényekkel ünneplik a húsvétot, ezt idén is megtartották és a tervek szerint hagyományt szeretnének ebből a jövőben. Koncertekkel, szánkóversenyekkel, gyermekprogramokkal várták az utolsó síelőket. Az egyik kabinos felvonó idén is megkapta húsvéti díszítését.

A Tátrákban már a nyárra koncentrálnak. Az egyik legfontosabb hír, hogy április 22. óta napi két járattal végre menetrendszerinti autóbusz közlekedik a lengyel Zakopane és a szlovákiai Ótátrafüred között. A 2016 óta "tervezgetett" járatról várhatóan külön cikkben is írunk.

Aki síelni szeretne, annak a szomszéd országok közül Ausztria maradt. Ott még májusban is üzemelnek a gleccserek és május 1-ig néhány magasabban található síterep pl. Obertauern vagy Sportgastein.
KOMMENTEK

KAPCSOLÓDÓ CIKKEK
Szállástippek
Wellness Hotel Repiská csillagcsillagcsillag
A szálloda egy fenyőerdő közepén található Chopok-észak sípályáitól 3 km-re. Egy- és kétágyas, részben pótágyazható szobái reggelivel, vagy vacsorával foglalhatóak. Wellness: medence élményelemekkel, pezsgőfürdő, háromféle szauna, élményzuhany, fitneszterem.
Magyarul beszélünk Wellness Pályaszállás
Hotel Stupka csillagcsillagcsillag
3 csillagos szálloda az Alacsony Tátrában, Tále síközpontban wellness részleggel (medence, szauna, jacuzzi). Reggelis ellátás igényelhető.
Magyarul beszélünk Wellness Pályaszállás
Wellness Hotel Chopok csillagcsillagcsillagcsillag
Modern, színvonalas, 158 ágyas, családközpontú wellness szálloda Jasna sífelvonóitól 3 km-re a Déményfalvi-völgyben. Szolgáltatásai: nagymedence, szaunák, fitneszterem, bowling, étterem, bár, stb...
Magyarul beszélünk Wellness Pályaszállás
További szállástippek  
UTASBIZTOSÍTÁS 10% KEDVEZMÉNNYEL
KIEMELT SÍTÁBOROK
KIEMELT SZÁLLÁSAKCIÓK
Havazás Előrejelzés
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE