Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Ischgl
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Hotel Montanara - alpesi szobák és apartmanok Ischglben, nagy wellness részleggel
ÜZENETEK (130)Időben csökkenő Időben csökkenő
frseatleon
24 élménybeszámolót írt
24
16 éve tag
2010.08.23. 13:00
Sziasztok.

Valaki tudna ajánlani szállást Ischgl vagy annak közelében elfogadható áron. Lehet hotel, panzió, magánszállás, csak lehetőség szerint reggelit és vacsit lehessen rendelni.

Köszönettel: Leon
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
2010.08.10. 15:56
Mivel szinte csak jót hallottam a terepről, úgy gondoltam, idén elgurulnánk ide. Ha tudna valaki olcsóbb appartmant ajánlani amitől gyalog könnyen eléárhető távolságban akad sílift is, megköszönném.
Tomba74
35 élménybeszámolót írt
35
14 éve tag
2010.04.04. 19:26
Szerintem is erdemes lecsuszni nem csak az uzletek miatt,hanem a duty free run piros palya miatt is ami igazi
elvezetet nyujt valtozatossaga miatt,felso resz szeles carwing,kozepso resze meredekebb teknikas,also reszen elengedheted rendesen nem kis sebesseget elerve ha mereszebb vagy.... azutan meg lehet soppingolni tenyleg jo arakon.
lasimi
4 élménybeszámolót írt
4
14 éve tag
2010.04.04. 16:01
szia!3x samnaunban,szerintem érdemes "becsúszni",azaz ischglből lécen megközelíthető.kb.20-30%kal olcsóbb árak vannak.jellemzően parfüm,óra,csoki a felhozatal.mindezekből sok(30)üzlet.ha további részletek érdekelnek,írj bátran
Nelson79
35 élménybeszámolót írt
35
17 éve tag
2010.01.20. 22:58
Múlt héten Ischglben voltunk, pontosabban Mathonban laktunk. A hó papíron kevesebb volt az ilyenkor várhatónál, de ez nem érződött, a pályákon szuper volt. Természetesen a völgybe vivő hazacsúszó pályák eljegesedtek, de ez természetes.
Ischglről csak jót tudok mondani, öt év után mentem vissza és minden csak még jobbá vált. A felvonok mind 4-6-8 ülősek, szinte kivétel nélkül buborékkal. A pályák tökéletesen kezeltek, a csúcsig mindegyik hóágyúzott. Amit külön szeretek benne, hogy sok kék (gyenge piros) széles carvingozásra tökéletes pálya. A saját kedvenceim az idalpon lévő 6-os és 8-as és svájcban a 62-es, 65-s. A tömeg szerintem nem volt vészes, a silvrettabahnnál és persze fent se kellett az egész héten egy percet se várni (mondjuk mi mindig nyitásra kimentünk, lehet ezért úsztuk meg várás nélkül a feljutást). A hütték elsőrangúak, az önkiszolgáló éttermek színvonala a jobb hotelekével vetekszik. A héten faragták a pályák mellett a jégszobrokat, jól sikerültek.
Végig csúnya mínuszok voltak, de mivel a hét nagy részében sütött a nap, így elviselhető volt a hideg.
Az egyetlen negatívum, h Ischglben az árak sajnos értékarányosak. A síbérlet is húzós, de az ischgli és mathoni szállással vip bérlet vehető, ami azért emészthetőbb.
Csatolok pár képet.
3.jpg
1.jpg
2.jpg
4.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
Judit síoktató
18 élménybeszámolót írt
18
14 éve tag
2010.01.19. 22:16
Március végén, április elején mennénk egy kis csapattal Ischgl-be, tudna valaki nem túl drága szállást ajánlani? Egy kis utazás nem akadály!
ST
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
2010.01.19. 09:26
Ígéretemhez híven végre beszámolok a múlt hétfői (jan. 11.) ischgl-i síelésről, ami szerintem az időnként enyhén viharos időjárás (és egyéb nehezítő körülmények) ellenére is szuper volt :) - köszönet érte a két Csabinak (aki elvitt, és aki körbevitt + a jó társaságért) :)
Kissé késve érkeztünk, és 11 körül már szlovákiai síelést idéző tömeg tolongott a faluból felvivő A3-as, 18 személyes kabinos felvonó előtt. Naivan úgy terveztem, majd átveszem a síbakancsomat a kabinban, de egy gombostűt sem lehetett volna leejteni...
A pályák viszonylag kemények voltak, viszont csak néhol jegesek, és buckáktól egyáltalán nem kellett tartani, még f12 körül is ratraknyomokkal lehetett találkozni. Mivel az idő nem volt teljesen tiszta, a pályarendszer tetejére nem mentünk fel, de középmagasságban is nagyon jókat csúsztunk a pókhálósűrűségűen elhelyezkedő ülős felvonók tőszomszédságában.
Igaz, ebben a szezonban még nem kényeztette el a természet ezt a régiót több méteres hóval (persze a remény hal meg utoljára) - 80 centit írtak, ami alig több az "itthoni" (Serfaus, szintén Tirol, ahol másfél hónapja élek és dolgozom, + ha csak tehetem, síelek, ill. a snowboard egyik oldaláról a másikra esem) 65 cm-nél - azért a 11 km-es "Eleven" Abfahrt-on könnybe lábadt a szemem a gyönyörűségtől :)
A fun park látogatás tényleg viccesre sikerült: a hullámhegyek- és völgyek után a nem túl kedvező látási viszonyok következtében derékig süllyedtem a hóban (vagyis mégiscsak van méteres hó :) ; másodjára azért sikerült megtalálni a pályát), a Rennstercke-t Csabi nyerte (72km/h-val, az én eredményem 69 lett :) ), az air bubble-höz nekem nem volt bátorságom sível (akiket láttunk, mindenki snowboarddal vagy big foot-tal volt), azért Csabit sikerült rábeszélni :) Azt mondta, utólag végül jó volt, de azért még egyszer nem próbálná meg (nagyot üt)...
Samnaun ugyan időhiány miatt kimaradt, azért cseppet sem sajnálom a 43,5 EUR-t, főleg, hogy ezért hazafelé a busz is elhozott Landeckig + a megállóban várakozó szlovákiai honfitársak egy kis körtével is megkínáltak :)
A konklúzió: a következő szezonban ide jövök dolgozni :)
Lacanator
277 élménybeszámolót írt
277
18 éve tag
2009.12.22. 17:10
Ma Ischgl-ben síeltünk, fél tízre értünk a Silvrettabahn A1-es felvonóhoz. A parkolóban simán lehetett helyet találni, viszont a bejáratnál megijedtünk a nagy tömegtől. De pár perc várakozás után már a felvonóban ültünk, meglepetésünkre a hegy tetején gyönyörű napsütés fogadott, pedig a nagy széltől tartottunk. Széles, szép kezelt pályák, a tömeg azonnal eloszlik,mindenki talál magának tudásához megfelelő pályákat, az emeletes felvonóval Svájcba, Samnauba lehet eljutni, ahol vámmentesen vásárolhatsz mindenfélét ha sok pénzed van:)
Egy picit drága a magyar pénztárcához képest, de megéri, mert ilyen pályákon még sosem síeltem.
Este See-ben lesz éjszakai síelés, helyi síiskola és a freerider team show-jával egybekötve, egy buli a hegyen.
Pár képet csatolok a mai síelésről, jó havat, gyertek Ischgl-be!!
Ischgl-057.jpg
Ischgl-065.jpg
Ischgl-006.jpg
Ischgl-017.jpg
Ischgl-020.jpg
Ischgl-035.jpg
Ischgl-043.jpg
Ischgl-046.jpg
Ischgl-054.jpg
Ischgl-072.jpg
Ischgl-075.jpg
Ischgl-081.jpg
Ischgl-083.jpg
Ischgl-086.jpg
Ischgl-090.jpg
Lacanator
277 élménybeszámolót írt
277
18 éve tag
2009.12.21. 20:00
Ma a tiroli Ischgl melletti See pályáin síeltünk a családdal, nagyon klassz családias kis síterep. A pályák kezeltek, a hó hiánya azonban látszik, a felső pályák kiválóak, jól kezeltek, néhány helyen a pályán kívül is lehet síelni. Az alsó pályákon sok helyen köves, napközben hóágyúznak. Délutánra sajnos megerősödött a szél, ez egy kicsit levont a nap értékéből.
Az új sílécek úgymint az én Metron B5I-m, illetve a Cloud 8-as nagyon jól beváltak. Köszönet a szaktanácsért Atominak! Csak a kövektől féltettük őket..
Próbálok képeket feltölteni, sajna a szállodában az internet nem funkcionál rendesen.
Holnap megnézzük Ischgl-t, amit mindenki dicsér.
Jó havat! (és kevés szelet)
See-elso-nap-004.jpg
See-elso-nap-005.jpg
See-elso-nap-006.jpg
See-elso-nap-007.jpg
See-elso-nap-012.jpg
See-elso-nap-018.jpg
See-elso-nap-034.jpg
See-elso-nap-037.jpg
See-elso-nap-070.jpg
See-elso-nap-084.jpg
yokey
2 élménybeszámolót írt
2
16 éve tag
2008.02.15. 17:59
Sziasztok
Holnap megyünk egy hétre...mi is csak szállodába találtunk helyet, még jan. elején...
nem akarok elkeseríteni senkit de szállást sztem.
képtelenség már találni erre a szezonra itt.
A hely nagyon jó mindenkinek csak ajánlani tudom!!!
mátrai
10 élménybeszámolót írt
10
17 éve tag
2008.01.15. 12:43
Kedves F. Jucus,
szeretném megkérdezni, hogy St.Anton am Arlberg környékéről is vannak információid.Amennyiben igen, akkor nem terhelve a fórumot szeretnélek akár telefonon, akár mail-ban megkeresni.Előzetesen csak annyit, hogy a feleségemmel, most először szeretnénk azon a részen lakni/sielni, február,v. március hónapban. Köszönöm előre is a válaszod.
üdv, mátrai
gilice
83 élménybeszámolót írt
83
19 éve tag
2008.01.14. 11:09
Köszi Bree!

Csütörtökön megyünk, remélem tényleg olyan jó Ischgl, mint mondják:)
bree
16 élménybeszámolót írt
16
17 éve tag
2008.01.10. 07:06
Jól láttad hogy Ischgl-ben nincs esti sizési lehetöség,csak Galtürben.Amugy Ischgltöl Galtür kocsival Mathonon keresztül nincs több 7-8 percnél.
bree
gilice
83 élménybeszámolót írt
83
19 éve tag
2008.01.09. 18:22
Sziasztok,

Nem tudja valaki, hogy Ischgl-ben van e éjszakai sielés? Galtürben találtam, de jobb lenne Ischgl esetleg Kappl, de a web szerint ott nem találtam.
Jan. 17-töl megyünk oda 4napot sielni, meg remélhetőleg +1 éjszakait is:)

üdv.:
gilice
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2007.12.28. 18:51
Nehéz dolgod lesz, mert Ischgl-ben eleve kevés a pályaszállás, és ami van, az is nagyon drága.

Ischgl a legjobb osztrák síterep, csak dícsérni tudom. Hó még bőven lesz márciusban, mivel osztrák viszonylatban magasan van az alsó állomás is, és hógépből is van bőven.

Mondjuk Marilleva után árban és minőségben is nagy lesz a kontraszt.
Karolina
1 élménybeszámolót írt
1
16 éve tag
2007.12.27. 20:18
Sziasztok! Ischgl-ben keresek 40 fő részére pályszállást, van valami ötletetek? Márciusban mennénk 10.-e körül, eddig a március bejött Folgarida-Marilleva síterepen, itt mi a helyzet márciusban?
Köszönöm
Lina
yokey
2 élménybeszámolót írt
2
16 éve tag
2007.12.11. 16:39
Mi már nagyon sok helyen voltunk csúszni és azt kell mondjam ez az egyik legkomplettebb hely nagyon jók a pályák, lehet SZŰZHAVAZNI, van fun park, bulizóhelyek is nagyon brtálisak ami az Osztrákoknál ritka!!!...februárba megyünk megint ha minden jól alakul. Egy 30-as srácokból álló snowboardos cspattal...ha jön valaki egyeztethetünk.
pzsuzsu8
2 élménybeszámolót írt
2
16 éve tag
2007.12.06. 18:21
Köszi szépen!
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2007.12.06. 11:45
A két pálya nincs összekötve, buszozni, autózni kell, mert néhány kilométerre vannak egymástól. Ischglből Svájcba tudsz átcsúszni, a hegygerincen van a határ. Ischgl nagy, felkapott, időnként zsúfolt, ezért érdemes a völgyben lévő többi részt is megnézni (különösen Kappl, Galtür, esetleg See). A többi rész kisebb, nem annyira felkapott és kevesebben vannak.
pzsuzsu8
2 élménybeszámolót írt
2
16 éve tag
2007.12.06. 10:11
Sziasztok!
Esetleg tudja valaki, hogy az ischgli pályarendszer, és a galtüri között van-e kapcsolat?-magyarán arra lennék kiváncsi, hogy, a galtüri pályákról át tudok-e síelni ischglre, és vissza, vagy mindenképp buszoznom, vagy autóznom kell?
Előre is köszi a választ!
Üdv: Zsu
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.