Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Franciaország
Chamrousse
síterep infó oldal
ÜZENETEK (81)Időben csökkenő Időben csökkenő
Bosnyák Norbert
42 élménybeszámolót írt
42
20 éve tag
2012.11.14. 10:42
SZiasztok!

Akiknek az alábbi bemutatások felkeltették az érdeklődését, 01.25.-02.03. között ide szervezek buszokat, lehet csatlakozni hozzánk 230€-ért (szállás az Arsellesben, síbérlet, utazás).
https://sielok.hu/siutak-es-sitaborok/egyesulet/klubgeo/

BN
merida
5 élménybeszámolót írt
5
13 éve tag
2012.02.20. 13:38
2012. 02.05.-én jöttünk haza Chamrousse-ből. Néhány friss tapasztalat:

Szállás: az 1750-es régióban laktunk 10 személyes apartmanban. Mérete a francia 3-4 ágyas apartmanjaihoz képest hatalmas volt így, telt ház esetén sem kell egymás lábán állunk. Elosztása a szokásos, 2 ágyas részekre bontva, melyben két főnek kihúzható kanapén jut hely a nappali-konyha kombóban. Itt is a szokásos emeletes ágyak voltak, 3 db, de volt két helységben francia ágy is. Az egyik francia ágyas szobából nyílt egy fürdőkádas mosdós helység is. A konyhából nyílt egy fürdőszoba wc-vel, és egy különálló wc is. A nappali egy hatalmas tér volt, ahol akár 10 személy is egyidőben tartózkodhat. A szobához tartozik egy nagyméretű erkély is, ami szép időben biztos nagyon klassz lehet, télen gyakorlatilag fagyasztónak jó (bátrabbaknak sítárolónak is használhatják). Maga a ház kívülről jól kinéző, de a belső felépítése szörnyű. Valószínűleg helytakarékosságból kihagyták a közös lépcsőházat!!! Ennek köszönhetően vannak olyan apartmanok, amiket csak külső lépcsőről lehet megközelíteni (ennek köszönhetően az egyik apartmant vagy 1 órán keresztül kereste az egyik csoport), és van olyan szint is, amelyet belülről nem, csak kívülről lehet megközelíteni. Érdekes módon a sítároló a 3. emeleten kapott helyet, ami az utca szint, viszont ha valaki a parkolóból szeretett volna felmenni, akkor egy külső lépcsőn mászhatott fel a másodikra, ott végig baktat a teljes ház hosszán, utána mehetett fel a harmadikra. Lift a nincs. A környék többi apartman háza is hasonlóan nézett ki, valószínűleg hasonló felépítésűek is. Aki a külső lépcső mellett lakik, nem irigylem, mert egyrészt nagy a forgalom, sokszor nyitva marad az ajtó és mindig tiszta hó volt a bejárat környéke.

Pályák: az 1750-es régió előnye, hogy a közeli pályák jellemzően kékek, így alkalmasak a kezdő síelőknek gyakorlásra, hátránya, ha komolyabb lejtőket keres valaki minimum 2x kell lifteznie, hogy ilyent találjon, ami 20-30 perc. Az Arselle lift meglehetősen kényelmes tempóban baktatott felfelé, cserébe kényelmes. Még a havas napokon sem takarították sosem az üléseket és mivel nagyrészt fák közt árnyékban megy a líft, sokáig jegesek az ülések. A liftek modernek, többségük gyors és majd mindegyik ülőlift futószőnyeges. Arselle után érdemes egyből átsíelni a Berangere lifthez, ami gyors és elég magasra is megy, innen sokfelé, akár a rendszer másik oldalára (gondolás lift) is lesíelhetünk. Az 1650-es részen találhatóak a komolyabb lejtésű pályák. Köztük az olimpiai (piros és fekete) pályák is, és az esti kivilágítású is. A legtöbb sípálya színéhez mérhető nehézségű. A fekete pályákat, mint franciában szokás, nem tartják karban, így jegesek, buckásak. Kivételt jelentett az olimpiai piros és fekete, ezeket a héten 1x ratrakolták. Utána nagy népszerűségnek örvendtek, így már este megjelentek az első jeges szakaszok és buckák is. A kék pályákat minden nap, a pirosak többségét naponta ápolják. A rendszer jól kiismerhető, 1 napos nap után nem jelenthet komolyabb problémát mikor hova lehet lesíelni és mivel hova tudunk visszajutni. Elég alacsony francia viszonylatban a rendszer fekvése, így nem csodálkoznék rajta, ha rosszabb években kevés lenne rajta a hó (persze ezt nem csak a magasságtól függ). Szerencsére 2012 jan. végén az átlagnál sokkal több hó volt, így csak elvétve volt kő a pályán. Az 1750-1700 részen található az elmaradhatatlan snowpark, ami 3 bolulder pályát, egy gyorsaságit (ez egy komoly csalódás mert egyrészt rövid másrészt nagyon kicsi esésű lejtőn volt, így az 50km/h sebességet sem sikerült elérni ) és mindenféle ugratót tartalmazott. Pályán kívüli síelésre rengeteg hely van. Szerencsénkre azon a héten 60cm hó esett így nem csak buckázni lehetett pályán kívül, hanem a mélyhózás ritka élményének is lehetett hódolni. Tapasztalatom szerint a pályarendszer állandó vendége a felhő(?), szerencsés esetben megmarad a falu szintjén, rosszabb esetben a teljes rendszert befedi (2-20m látótávolság). Első 3 napból összesen talán 1-1 órát lehetett úgy síelni is, hogy lát is az ember valamit. Sokszor álldogáltak az emberek, mert semmit nem lehetett látni és egymást kérdezték, hogy merre kell menni. Szerencsére a pályajelzések sűrűn kint vannak, így a pályák szélén ezeket keresve lehetett haladni. A legszélső Casserousse nevű fekete pályát csak tényleg jó síelőknek ajánlom, meglehetősen meredeken indul, szűk részekkel, valószínűleg sosem gondozzák. Egyik kedvenc a kivilágított pálya, ami elég hosszú és széles, gyengébb síelőknek is megoldható feladat és a kabinos felvonó miatt még nagy hidegben és szélben is egész nap síelhető. A pályarendszer másik előnye, hogy fotózás szempontjából nagyon szép fekvésű. Tömeg egyáltalán nem volt, akkor kellett csak sorban állni, amikor 1900 méterig feljött a felhő és szinte csak 2 lift (Lacs Roberts és Amoureux ) és a hozzájuk tartozó pályák nem voltak ködben, így mindenki ezeket a lifteket és sípályákat használta. Összességében egy kellemes családi pályarendszer (ami francia viszonylatban kicsinek számít) az összes előnyével és hátrányával együtt.

Szolgáltatások: Elsőnek lehet említeni az esti síelési lehetőséget, amit sajnos nem próbáltam ki. Egyrészt buszozni kellett volna, másrészt egész héten nagyon hideg volt (nappal is -10 vagy alatta) így az egész napos hideg bőven elegendő volt. A pályarendszeren ingyenes síbusz jár, így a rendszer másik oldalán is be lehet fejezni a napi sízést. Ingyenes szauna, jakuzzi, medence ( kb 5x10m-es, lejtős) és fitness terem van az 1750-es régióban. A fitness teremben 3 spining kerékpárt, egy futópadot, evezőgépet és egy eliptikus trénert, meg súlyzókat használhatnak, akik nem sportoltak egész nap eleget. A 2 szauna kb 16 emberre van tervezve, nem ritkán dupla ennyien élvezkedtek . A medence állítólag 30, a jakuzzi (6 személyes) 32 fokos, de szerintem jó 5-8 fokkal hűvösebb volt. Található még állítólag  40km sífutópálya is. Bulizási lehetőség ha jól tudom 1750-en nincs, így aki ilyenre vágyik ne ezt válassza vagy buszozik, kérdés hogy megy haza mert a síbuszok este a kivilágított pálya nyitva tartásáig járnak.
tuti
1 élménybeszámolót írt
1
12 éve tag
2012.02.08. 13:18
Sziasztok! Én 2012.01.21-én jöttem haza Chamrousseból. Fantasztikus hetet töltöttem családommal és barátainkkal.A pálya minden igényünknek megfelelt, a hó minőség kifogástalan tanulókat nem kellett kerülgetni, igaz mi többnyire piros pályákon siklottunk. Brutális snow parkok, gyerekeim örömére.Szállásunk 2750m-en volt hatalmas panoráma ajtó az apartmanunkon, minden reggel gyönyörűséges kilátással. Egy kis mínusz pontot azért adni kell az apartmannak, mert a 10 személyes csak két elszeparált szobával rendelkezett, 2 db.emeletes ágy volt, melyből az egyik az előszobában található. Érkezéskor a leltárt elkészítettük, melyben azért minden nem volt egyértelmű. Javaslom, hogy a tűzhely tisztaságát, és bármilyen észrevételt fényképezzetek le, mert nekünk távozáskor mindenbe próbáltak belekötni. Szerencsére sikerült megegyeznünk. Mindezt leszámítva még biztosan visszatérünk :)
snowbiker
113 élménybeszámolót írt
113
14 éve tag
2011.12.12. 23:05
Szia Szaszuka!
Nagyon köszönöm a választ, sokat segítettél. Bár közben változott a terv, már nem oda készülnek a kollégáim.
Még egyszer köszi!
Előzmény: (szaszuka 126653)
szaszuka
66 élménybeszámolót írt
66
16 éve tag
2011.12.10. 13:00
Egy csúszás a Lacs Robert nevű piroson:

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
szaszuka
66 élménybeszámolót írt
66
16 éve tag
2011.12.10. 12:58
Szia Snowbiker! Én februárban láttam több snowbike-ost is a terepen és a bérelni is lehetett a helyi kölcsönzőben!
Előzmény: (snowbiker 125040)
snowbiker
113 élménybeszámolót írt
113
14 éve tag
2011.11.25. 21:43
Sziasztok mindenkinek!
Ha valaki tudna segíteni abban, hogy látott-e snowbike-ot ezen a síterepen, nagyon megköszönném. A kollégáim mennek ide valamikor januárban és attól teszem függővé, hogy velük tartok, vagy sem.
Előre is köszi!
szaszuka
66 élménybeszámolót írt
66
16 éve tag
2011.02.14. 12:55
Sziasztok!

Csak megerősíteni tudom a Borbirol által összefoglaltakat. Február első hetét töltöttem Chamrousse-ban. 3völgyből érkeztem, hatalmas volt a kontraszt. Szervezett buszos csoporttal voltunk Pécsről. Mi is 1750 méteren laktunk az Arselle házak Joubarbes névre hallgató részében. Klasszikus pályaszállás, kilépsz a házból és ott a felvonó, illetve a kezdők számára fontos, hogy közvetlenül az apartmanok mellett egy tányéros kezdőpálya található. Az apartmanok a szokásos francia méreteket hozzák, illetve szokás szerint apartmanházon belül is változik az apartmanok légtérbeosztása, azaz van különbség 6ágyas és 6ágyas között... A mi hatosunknak viszonylag nagy nappalija volt, azonban az emeletes ágy közvetlenül a folyosón helyezkedett el, azaz az itt alvók osztoztak abban, ha a másik négy lakótárs WC-re, avagy mosdóba ment... Jobb esetben az emeletes ágyak hálókabinja leválasztható egy tolóajtóval, itt nem... Az amerikai konyha jól felszerelt (mosogatógép van). Az erkélyek francia viszonylatban hatalmasak. A földszinti apartmanok erkélyén nem érdemes kinthagyni semmit, egyik este egy jófej kutya egy kinthagyott bakancsba ürítette a kisdolgát, illetve egy róka is előszeretettel kukázott az erkélyeken. A szállásunktól néhány méterre lévő étterem aljában vehettük igénybe a szaunát, illetve a hangulatos szabadtéri medencét, melynek vize melegebb volt a Fro-ban megszokottnál. Az étteremben ingyenes wifi érhető el és senki nem szól rád, ha csak netezni ülsz be és nem fogyasztasz. A síterep és az apartmanok fekvése csodálatos, az alattunk elterülő völgyben meghúzódó Grenoble városból nem láttunk semmit, hiszen egész héten felhők borították. Itt tényleg a felhők fölött síel az emberfia. Sajnos a régióban december óta nem esett komolyabb hómennyiség, a víztározók kiürültek, a hóágyúk nem működtek, így nálunk is előfordult kantni-szakadás... Egyébként hangulatos családi síterep, kanyargós erdei pályákkal, változatos kékekkel. Azonban a mindössze 600 méteres szintkülönbségből adódóan hiányoznak a hosszan síelhető, széles pirospályák. Az olimpiai pálya nem rossz, de pár nap után megunod. A székes felvonók lehetnének gyorsabbak is, hétköznap egyáltalán nincs tumultus a felvonóknál, nem kell sorban állni. Összességében családok, kezdők, középhalódók számára ideális, olcsó, hangulatos síterep.
Képek: http://www.facebook.com/album.php?aid=52776&id=100000590513616&l=777d01f37e
Előzmény: (borbirol 105305)
DSCN1604.JPG
168488-1779184835727-1122583315-32040851-4775152-n.jpg
gelencser-lajos-0030.jpg
ruha-norbert-0015.jpg
181500-1779188195811-1122583315-32040860-6553114-n.jpg
marcell-i.-bus-0008.jpg
gergo-barta-0074.jpg
gergo-barta-0049.jpg
gergo-barta-0056.jpg
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2011.01.23. 17:14
Sziasztok!

Ma reggel érkeztünk haza Chamrousse-ból. A tapasztalataim elég vegyesek. Chamrousse 1750-en laktunk közvetlen a lassú négyszemélyes lift (TS Arselle) felvonójától kb. 15 méterre. Tényleg pályaszállás! Az apartmanunk a Franciákat meghazudtolóan rendben volt. Átvételkor minden konyhaeszköz kipakolva, tételes francia/angol(!!!) nyelvű leltár felvételi ívvel, amit másnap reggel le is tudtunk adni. Az apartman gyönyörűen kitakarítva, erkéllyel, terasszal. Nem hisztiztek a felvitt léc miatt, s leadáskor pontosan jelent meg az átvevő az előre egyeztetett időpontban.

A pályák állapota már nem volt ennyire tökéletes. A közeli Grenoble-ból rengetegen jöttek fel a hétvégi napokon, s iszonyúan leharcolták az egyébként is siralmas pályákat. Ehhez nagyban hozzájárult, hogy vasárnap +10°C volt, s az idő csak lassan hűlt (szerda reggelre) fagypont alá. Igazából nagyon kevés a hóágyú, s azokat is csak korlátozottan tudták használni. A ratrakok minden éjjel szépen „megcsinálták” a pályákat, de sok helyen nem tudták a „mélyművelést” bekapcsolni, ezért rengeteg volt a jeges szakasz már reggel is. Szerdán esett 4-5 cm friss hó, ami valamit javított a helyzeten. Nagyon sokat vártunk az erdők között kanyargó pályáktól, amik a hangulatukat tekintve be is váltották az előzetes várakozásokat. Amire nem számítottunk, hogy iszonyúan tagolt volt minden, tele be nem látható letörésekkel, kanyarokkal, dombocskákkal. Folyamatos fékezés-gyorsítás, s a rengeteg tanuló kerülgetése. Délelőttönként jobb volt a helyzet, de délutánra mindig sok gyerek-diák érkezett, - gondolom a közeli nagyvárosból - , s zsúfolttá vált minden.

Úgy gondolom, az ilyen pályarendszerre mondják azt, hogy családi. A középhaladó feleségem és kezdő keresztfiam szerint ennél jobb pályarendszer nem is létezik. Minden nézőpont kérdése.

Van viszont még valami, amit súlyos problémának tartok. Rengeteg a kő a pályákon. Nem ritkák a kezelt pályán előforduló fél téglányi kövek sem. Sajnos én az első nap úgy fogtam egyet, hogy kiszakadt a kantnim, de családom lécei is nagyon komoly sérüléseket szenvedtek a hét végére.

Mi nem sokat buliztunk, de azt azért láttuk, hogy komoly lehetőségek vannak. 1650 méteren egész kis szórakoztató negyed van, mozival, kocsmákkal, s egy plázához hasonló épülettel. Van egy korrekt sajtbolt, tele helyi termékekkel, tűrhető árban, a Sherpa üzletekben pedig minden megtalálható ami kellhet. A hegyen két hütte van, csak, de a beülős liftek völgyállomásainál nagyon sok. Az árak teljesen „síterepiesek”. Kávé 1.3, üdítők (0.33) gépi 2-2.5, saláták 5, sültkrumpli+hotdog 6 Euró. Egy komplett ebéd, nem nagyon elszálva egy sörrel 12-16 Euró.

Üdvözlettel: BL
turbogabor
68 élménybeszámolót írt
68
15 éve tag
2010.11.24. 08:53
Sziasztok!
Tudom e hozzászólásomat már vagy 8 hónapja meg kellett volna írnom, de látom az idei szezonban is mennek sokan Chamroussba, így talán tudok segíteni egy kicsit.
Én 2010. január 2-től voltam itt egy hetet, szintén skilines szervezésben.
Nekem nagyon bejött, nagyon jól éreztem magam. A buszvezetőkkel már az odaúton összehaverkodtunk, egész héten hol ők, hol mi hívtuk meg őket vacsorára és beszélgetésre. Ide csak kb. 15-en mentünk, a többieket már letettük előtte valahol, most nem jut eszembe hol. Még az sem vette el a kedvünket, hogy gond volt az apartmanokkal, míg végül felajánlottuk, hogy a csoportvezető alhat nálunk minket nem zavart, ráadásul jó fej volt, szinte egész héten vele síeltünk.
Az apartmanok jók voltak, a welness rész lepukkant, és marha sokan vannak, a sauna jó esetben 60 fokos, a medence hideg, de baromira elhülyültünk azzal, hogy a sauna után kimentünk és befeküdtünk a hóba:) A jakuzzit meg jó magyar szokás szerint néha sikerült befoglalnunk, az marha hangulatos volt, kinn a hóban.
A pályák. A szállásunk az utolsó előtti házban volt, onnan kellett lecsúszni a négyes beülőhöz, ami néha sikerült. de nincs olyan messze. hazafelé már vinni kellett a lécet. Nekem a pályák nagyon bejöttek, igaz ez volt az első francia túrám, semmering után nekem ez óriási volt, hogy nincs sorban állás, ahhoz képest rengeteg a pálya stb.
Egyik nap eltört a fék a lécemen egy húzós esés után, hazafelé menet az egyik kölcsönzőben levettek egy lécről ami jó volt az enyémhez és cirka 2 euróért megcsinálták:) úgyhogy nagyon segítőkészek voltak. Egyszer voltunk "diszkóban" marha drága, de hazamentünk, és laposüvegekkel felszerelkezve tértünk vissza, így nagyon jól sikerül az este, rengeteg helyivel és olasszal összehaverkodtunk.
Az olimpiai pályák nagyon jók, de igazából nem tudok kiemelni egyet sem, mindegyikben tetszett valami, a hátsó piros elejét meg sosem a kijelölt úton nyomtuk, hanem az általam siratófalnak elkeresztelt "egyenes vonalban lefelé" technikával, ami marha buckás volt, de jó erőpróba.
Azt hiszem egy fekete volt egész héten lezárva, ami az előbb említett piros előtt kezdődött, de nem hátra, hanem a völgy felé:) remélem a térkép alapján lehet érteni amit írok. Árakról nem tudok mit írni, mert annyi kaját vittünk, hogy utolsó nap láttam először a boltot, akkor is csak kenyeret vettünk:) Naponta egyszer a hüttében (igen egy volt, na jó kettő a tetőn is volt egy talán) megálltunk fél órára pihenni, ott ittunk forralt bort, ha jól emlékszem a négyért fizettem olyan 14-16 eurót. de minden nap más fizetett, úgyhogy nem tudom pontosan.
Összességében én nagyon jól éreztem magam, idén is a skilinessal akartunk menni, csak közbe szóltak, hogy mehetünk másokkal autóval, szintén Franciaországba Val d'allos-ba, úgyhogy idén ez az úticél január 15-től.
Ha kérdés van írjátok.
Quarius
63 élménybeszámolót írt
63
16 éve tag
2010.11.18. 14:12
Úgy néz ki mi is érkezünk ide 2011.01.29 - 02.05-ig
Tudna esetleg mondani vki vmit a pályán kívüli lehetőségekről?
zolika09
2 élménybeszámolót írt
2
13 éve tag
2010.10.14. 20:27
Hát lehet, hogy megyünk még nem tudom biztosan. Igen már lefoglaltuk, de írtam privát üzenetet bővebb infókkal:)
Előzmény: (ledfoot 90808)
ledfoot
6 élménybeszámolót írt
6
14 éve tag
2010.10.14. 14:54
A Winter Break-re mentek? Már le is foglaltátok?
Előzmény: (zolika09 89920)
zolika09
2 élménybeszámolót írt
2
13 éve tag
2010.09.19. 13:16
Sziasztok!

Mi a skilines-al megyünk síelni 2011.01.29-02.05. között. A Residences L'Arselle-nél lesz szállásunk. Szívesen olvasnék egy két hasznos tapasztalatot, az eddigi hozzászólások elég vegyesek nekem:) Mi körülbelül 15en mennénk, érdekelne még, hogy jön-e valaki ebben a turnusban? A válaszotokat előre is köszönöm! Szép napot!
guba
1 élménybeszámolót írt
1
14 éve tag
2010.02.13. 11:48
Sziasztok!

Idén Chamrousse-ban síeltem, két busznyi emberrel, ezek a tapasztalataim:

- a hely: gyönyörű, sok sípálya van, de kicsit kevés a fekete, meredek pálya. Az olimpiai pályák nagyon jók. Kissé zavaró volt, hogy 1m hó ellenére néhol köveket kellett kerülgetni. Erre táblával figyelmeztettek ugyan, de ennyi erővel föl is szedhették volna. De alapvetően szépen karban volt tartva a pályarendszer.
- felvonók: viszonylag jók, de erős szélben mindenki a kabinoshoz áll sorba, mert a nyitott beülősökön meg lehet olyankor fagyni, nincs rajtuk szélvédő. A beülősök ki- és beszállás kialakítása nem túl nyerő, sokan elesnek kiszálláskor ami miatt sokszor leállítják a felvonókat.
- szállás: les domaines d'arselle: szép szállás jó kilátással fenyőerdőre és a háttérben hegyekre, de a wellnesstől ne várjatok semmit. Rengeteg épületre jut egy szauna meg medence, így az nagyon tömött, sorba állós.
- helyiek: a fiatalok egész jól tudnak angolul, többnyire kedvesek. Én csoportvezetőként kapcsolatba voltam a recepciósokkal, helyi szervezőkkel, akik viszont nagyon szervezetlenül intézik a dolgokat. Nagyon kevés az ember, ezért sokat kell várni érkezéskor és általában senki nem tud semmit, pl. esti sízés lesz-e a héten? persze nem volt, a sok magyar meg ott állt sorba...
- árak: korrektek, a közért egész 'olcsó' volt, pl. 1 bagett 80 Cent, 2l-es narancslé (50%) 1,9 Euro, hütték: forró csoki 2,4 és 3 EUR közt, csésze leves 2,5-től, fő ételek kb. 8 EUR
- összességében nagyon jól éreztük magunkat, szívesen visszamennénk. Remélem segítettem ezzel egy kicsit.
kori_ani
1 élménybeszámolót írt
1
14 éve tag
2010.01.18. 15:56
Január 29-én induló ELTE-s sítáborba vannak még helyek. Az árak rendkívül kedvezőek, oktatás,szállás,utazás, síbérlet is benne van az árban. Profi szervezés, barátságos csapat, ígéretes programok várják a jelentkezőket.

https://www.síeles.net
turbogabor
68 élménybeszámolót írt
68
15 éve tag
2009.12.22. 07:56
Köszi a beszámolót Szami!
Mi is az arselles apartmanokban fogunk lakni. Igényeim.... Ha azt nézzük, hogy eddig a legnagyobb síterep Semmering volt amin síeltem... :) azt hiszem nekem kielégítő lesz.:) Szerinted az utazási irodától kapott síbérlet érvényes az éjszakai sízésre is?
szami201
1 élménybeszámolót írt
1
14 éve tag
2009.12.19. 00:15
Én két éve voltam Chamrousse-ban és nagyon jó helynek tartom, de hogy mennyire jó hely, az valójában függ attól, hogy kinek milyen igénye van.

Az tény, hogy nem egy "partihely", elég nyugis, legalábbis ahol én voltam, Roche Berangerben, annak is Bachat-Bouloud nevű részén. Akiknek fontos, hogy sok éjszakai szórakozási lehetőség legyen, azoknak nem ajánlom ezt a települést.

A szállásunk kifogástalan volt (Les Domaines de l'Arselle, Chamrousse 1750 m), tiszta, kényelmes, jól felszerelt. Kauciót kértek az apartmannál, és vigyázni kell a távozásnál, mert levonnak ám belőle, ha nem takarítod ki olyanra, mint ahogyan átvetted. Élelmiszer bolt közel van, nagyon finom dolgokat árulnak, mindig friss volt minden!

A pályák az én sítudásomnak (középhaladó) kiválóak voltak, de a profiknak is van számos nehéz pálya, mellesleg téli olimpiát is rendeztek itt egykor. Tetszett az is, hogy nem unalmasak a könnyebb pályák se, mindenhol van valami izgalom:)

Rengetegen járnak ide síelni, ennek ellenére sosem volt tömeg és lökdösődés a felvonóknál, szerintem ez is nagyon pozitív. Hüttékkel is minden rendben volt, normál árak voltak (nyilván nem bolti, hanem drágább, de nem vészes). Ha napos idő van fent, ajánlom a naptejet, egyik nap nagyon csúnyán megégett a szám. Gyönyörű szép hely egyébként, nekem sokkal jobban bejött, mint Ausztria (a pályákat és a környezetet illetően is). Van esti sízési lehetőség is!

Aki esetleg vágyik egy kis városnézésre, vagy vásárolgatni is szeretne, nem messze van Grenoble város, ami eszméletlenül szép, érdemes megnézni. Busszal is le lehet menni, nagyon kényelmes és pontosan indulnak. Magyarok tényleg nem sokan járnak ide, de ettől még nagyon jó hely és a franciák is nagyon normálisak voltak (és a fiatalabb korosztály már tud és szívesen is beszél velünk angolul:).
turbogabor
68 élménybeszámolót írt
68
15 éve tag
2009.12.02. 07:48
Nincs senki aki Tomin és rajtam kívül olvasgatja a fórumot és január 1-én indul Chamrousseba?
turbogabor
68 élménybeszámolót írt
68
15 éve tag
2009.11.24. 09:47
Szia Tomi!
Nekem is úgy rémlik, talán még egy apartmanban is alszunk:)
Amint látod nem túl bőbeszédű ez a topik, nem tudom honnan tudunk meg több infót. Amit a Kriszti átküldött mailt az elég jó dolgokat ír, de a fő kérdés még mindig hogy lesz e hó!!!!???
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.