Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

fz által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (136)Időben csökkenő Időben csökkenő
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2008.11.12. 17:28
Én többször is repültem Genfbe síútra, nekem más volt a tapasztalatom.
A baj az, hogy valóban nem volt olcsó járat szombaton. Lehet viszont minibuszt bérelni, ami pl. a genfi reptérről Saas-Feebe vitt minket (azt hiszem nyolcan voltunk), az is 20,000 volt személyenként, de azért nem 50,000.
Egyszer nem rakták fel a sílécemet, ez mondjuk nem volt egy öröm.
Másnap hozták ki, de nem tudtak kifogni rajtam, mert a régi lécemet autóval hozta egy másik csapat, akik velünk párhuzamosan kocsival indultak neki.
Az igazi probléma, hogy ajtótól ajtóig még egy Genfhez közeli síterep is megvan 7 óra, ha repülővel mész (Bp-n kimenni a reptérre, reptéren várakozás, repülés, csomagra várás, autóbérlés, transzfer), de inkább 8-9 óra, ha mondjuk komoly francia terepre, 3 Völgybe vagy Val d'Isere-be mész.
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2008.11.12. 16:22
Így idény előtt ismét érdekelne, kinek melyik 5 hely a kedvence, ahol valaha volt.
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2008.10.18. 23:57
Nassfeld/Hermagor képviselet!

Ez a topic nem a reklám helye!
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2008.04.04. 18:14
Ha jól számolom, eddig 19 osztrák síterepen voltam, úgyhogy az én listám is messze van a teljestől.
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2008.04.02. 21:18
Idén 5 új helyen voltam, Zell am See, Kaprun, Lackenhof, Hochkönig, Innerkrems, ebből 1 bekerült a top 10-embe, így az most:

1. Ischgl
2. Saalbach-Hinterglemm
3. Sölden
4. Lech/Zurs
5. Obergurgl/Hochgurgl
6. Schladming
7. Bad Gastein
8. Hochkönig
9. Mayrhofen
10. Hintertux

Szigorúan csak azok a helyek vannak benne, ahol már voltam.
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
Topik: Innerkrems
2008.03.04. 13:55
Február 3. hetében Innerkremsben síeltem, a tapasztalataim vegyesek.

pozitívumok:
1. A pálya kiterjedéséhez képest egész sok a meredek illetve viszonylag hosszú pálya.
2. Mivel 1500 m körül van a pályarendszer alsó pontja, hóbiztos a hely.

negatívumok:
1. Csak 45 km a pályarendszer, ami osztrák viszonylatban nagyon kicsinek számít.
2. Mindössze egy gyors ülőlift van, ezen kívül egy nagyon lassú ülő, és sok csákányos. A liftrendszer nagyon gyenge.
3. Innerkrems egy felkészülési központ versenyzők számára, így egy pálya mindig le van zárva számukra. A versenyzőpalánták hihetetlen sebességgel száguldoznak a többi pályán is, a kezdőpályán(!) elütött egy szlovén ifi egy srácot a csoportból, aki bordarepedést és agyrázkódást szenvedett.
4. A falu nagyon kicsi, nincs egy normális sportbolt és normális közért.

Összességében nem ajánlom jó szívvel senkinek, mert ilyen színvonalú helyek közelebb is vannak. Egy jobb liftrendszerrel és néhány új pályával megütné a gyenge közepest a hely, így inkább gyenge.
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2008.02.06. 14:35
gilice:

A Where to Ski-ben 20 feletti szempont szerinti top 10 van, úgyhogy ott is vannak kategóriák. Ebben a topikban nem sokat érne abból idézni, mert (reális, vagy nem) osztrák terep a legtöbb síszakmai (tehát pl. off piste, meredek pályák, sok pálya, stb.) kategóriában alig került a világ top 10-be.
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2008.02.06. 14:32
Én sajnos nem tudok németül, csak angolul, így az angol kiadványokat nem tudom a németekkel összehasonlítani. 1995 óta viszont a Good Skiing Guide és a Where to Ski több kötetét is olvastam, és azokkal a helyekkel kapcsolatban, ahol voltam, elég reális volt az értékelés.

Ezzel együtt azok a pályák, ahová kevesebb brit jut el, nem kellő süllyal szerepelnek. Ennek két oka van:
1. A leírások egy része a síelők által küldött beszámolókból építkezik (én is küldtem pár éve egyet Verbier-ről).
2. A szerkesztők véges számú helyet keresnek fel egy évben, alapvetően azokat, amelyek a brit piacon ismertek (brit piacon lévő tour op-ok szerveznek oda utat), hisz akkor veszi meg a vásárló a könyvet, ha azokról a terepekről olvas, ahová járni szokott, illetve ahová menni szándékozik.

fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2008.02.06. 14:26
Éva, sajnos Prabichl-ben még nem voltam.
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2008.02.04. 10:57
Születésnapomra megkaptam a Where to Ski and Snowboard könyv 2008-as kiadását.

Van website-juk is, javaslom az alábbi linket azoknak, akik érdeklődnek a top terepek iránt.

http://www.wtss.co.uk/jsp/index.jsp?lnk=100

Ausztriából egyébként ezeket a terepeket minősítette a világ top 100-ba a könyv:

Alpbach
Bad Gastein
Ellmau
Hintertux/Tux valley
Hochkönig
Ischgl
Kitzbühel
Lech
Mayrhofen
Nauders
Obergurgl
Obertauern
Saalbach-Hinterglemm
Schladming
Sölden
Söll
St Anton
St Johann in Tirol
Stubai Valley
Westendorf
Wildschönau
Zell am See

Olvasva a korábbi kiadások közül többet is, annyit hozzátennék, hogy eléggé a brit piacon ismert pályákra fókuszál, így bizonyos Angliában népszerű, de nem túl jelentős terep, szerintem érdemtelenül bekerült a listájukba (pl. Alpbach, Wildschönau), viszont Angliában kevésbé ismert, de egyébként jó terep meg nincs benne(Serfaus-Fiss Ladis, Zillertal, Flachau-Wagrain-Flachauwinkl) a listájukban.
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2008.01.22. 15:01
Hétvégén Lackenhofban voltunk: szombaton ömlött az eső végig, a kis Ötscher lezárva. Vasárnap már a nap is előbújt, és délutánra minden pályát megnyitottak.

A hó ahhoz képest, mennyi eső esett, végig jó volt.

Lackenhof kellemes terep, bár kicsi, de van két egész meredek pálya is. Az egyetlen baja, hogy egyik lift sem búrás, esőben, havazásban, nagy szélben ez a hely nem az igazi.

fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2008.01.11. 18:21
Nem tudom, hol lehet erről statisztikát olvasni, nekem Zermatt-ban 3900-ról a faluig lemenni elég hosszúnak tűnt, valamint a Sarenne Alpe d'Huez-ben sem nyúlfarknyi.

Szerintem ettől függetlenül valószínűleg valahol Európán kívül kell keresni a leghosszabb pályát, csak éppen az nem lesz kezelt és jelölt.
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2007.12.29. 23:38
Stemmark!

Egy másik topicban írtad, hogy jártál több, mint 50 helyen.

Kíváncsi lennék, Neked az alábbi szempontok szerint melyek a kedvenc helyeid. A legjobb osztrák terepeknek külön topic van "Ausztria" alatt, a világ legjobb terepeinek is nyitottam egy topicot még korábban, ez a "minden egyéb síelőket érintő téma" alatt van azt hiszem.

Én is voltam negyven feletti helyen, hobbim, hogy besíeljem Európa legjobb terepeit. Különösen ezek a terepek érdekelnének, Európában ezek maradtak ki nekem:

St Anton,
Davos/Klosters,
Avoriaz,
Megeve,
Wengen/Murren,
Monterosa Ski,
Skiwelt (Söll, Ellmau stb.)

Ha van valamelyikről személyes tapasztalatod, örömmel fogadom.
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2007.12.29. 23:25
Stemmark!

Én háromszor voltam 3 völgyben, egyszer Val Thorensben, egyszer Les Menuires-ben, egyszer St Martin de Belleville-ben laktam.

Ha mindenképp választani kell, és a választást a 3 völgy között kell megtenni, akkor talán Courchevel a legjobb, de én inkább konkrét helyeket írnék a pályarendszeren belül, amelyek nekem a legjobban tetszettek:
- Mont Vallon
- La Masse
- a Sauliere mindkét oldala (Meribel és Courchevel felé)

Franciaországban, sőt a világon meggyőződésem, hogy a 3 völgy a legjobb síterep, ha az összképet nézzük (nekem a pályarendszer mérete a legfontosabb, utána, nem sorrendben a másik 3 fő szempont: a meredek pályák, a nagy szintkülönbségek és a modern liftrendszer).

Ha csak a meredek pályák számát, akkor pl. Val d'Isere/Tignes jobb szerintem, vagy pl. Zermatt Svájcban.

fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2007.12.29. 23:06
Bocs, nem Les Orres-ra akartam kihegyezni a dolgot, lehet, hogy ott javult a lifthelyzet az utóbbi években, de a hely ettől persze nem lett nagyobb.
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2007.12.29. 23:01
Ma eltöltöttem egy napot Stuchlecken, ami Szlovákia csatolt részének tűnt.

Idemásolom azt, amit egy mésik topicba írtam, a vége vág a témába:


"Mottó: mint Szlovákiában!!!!!

Egy órája értem haza Stuchleckről.

A pénztári sort megúsztam, mert tegnap a barátaink vettel nekünk bérletet, de az az organikusan fejlődő embermassza, amit a pénztáraknál láttam, ijesztő volt.

A liftnél tízkor kb. 30 perces sor volt a lenti parkolónál, és napközben az ülőliftnél csak 3 után volt fél óránál kisebb várakozás. A központi hüttében kettő körül irdatlan tömeg, nagyon sok bunkóval.

A pályák nem voltak rossz állapotban, még az utolsó menetkor se volt kinn kő, buckát se láttam, bár kérges volt a hó, soha rosszabbat.

Összességében azonban a hatalmas sorok miatt CSAK MAZOCHISTÁKNAK ajánlom a két ünnep között Stuchlecket. Nekem szlováksíelés-érzésem volt egész nap, bár Szlovákiában már lasan évtizedek óta nem síeltem. Egy biztos, Stuchleckre évekig be nem teszem a lábam.
Alapvető pofátlanságnak tartom, hogy az osztrákok ennyi jegyet kiadnak, még a mostani sor fele is elviselhetetlen, és nem is tapasztaltam ilyet sehol, hogy szinte egész nap fél órás sorok legyenek, amióta nem Szlovákiában síelek, és ennek bizony már 19. éve.

Ja, még valami: rengeteg volt a szlovák. Ezek megszállták Stuhlecket, és ez bizony semmilyen szempontból nem tett jót a helynek. Egyébként ez adalék az ezen a honlapon más fórumokban felmerülő kérdés megválaszolásához, sőt maga a válasz: az, hogy a szlovákok a két ünnep között, a tömegben nyomakodnak Stuchlecken (ami valljuk meg, Ausztria leggyengébb síterepei közé tartozik), ékes bizonyítéka, hogy Szlovákiában még rosszabb a helyzet."

Nekem egy okkal több, hogy ne gondoljam, hogy a szlovákiai síelés annyira sokat fejlődött volna, hogy még a szlovákokat is átűzi Ausztriába az ottani színvonal. (Tömeges szlovák jelenlétet én korábban semmilyen osztrák terepen nem tapasztaltam mellesleg, úgy látszik az életszínvonal is nő arrafelé.)
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2007.12.29. 22:53
Mottó: mint Szlovákiában!!!!!

Egy órája értem haza Stuchleckről.

A pénztári sort megúsztam, mert tegnap a barátaink vettel nekünk bérletet, de az az organikusan fejlődő embermassza, amit a pénztáraknál láttam, ijesztő volt.

A liftnél tízkor kb. 30 perces sor volt a lenti parkolónál, és napközben az ülőliftnél csak 3 után volt fél óránál kisebb várakozás. A központi hüttében kettő körül irdatlan tömeg, nagyon sok bunkóval.

A pályák nem voltak rossz állapotban, még az utolsó menetkor se volt kinn kő, buckát se láttam, bár kérges volt a hó, soha rosszabbat.

Összességében azonban a hatalmas sorok miatt CSAK MAZOCHISTÁKNAK ajánlom a két ünnep között Stuchlecket. Nekem szlováksíelés-érzésem volt egész nap, bár Szlovákiában már lasan évtizedek óta nem síeltem. Egy biztos, Stuchleckre évekig be nem teszem a lábam.
Alapvető pofátlanságnak tartom, hogy az osztrákok ennyi jegyet kiadnak, még a mostani sor fele is elviselhetetlen, és nem is tapasztaltam ilyet sehol, hogy szinte egész nap fél órás sorok legyenek, amióta nem Szlovákiában síelek, és ennek bizony már 19. éve.

Ja, még valami: rengeteg volt a szlovák. Ezek megszállták Stuhlecket, és ez bizony semmilyen szempontból nem tett jót a helynek. Egyébként ez adalék az ezen a honlapon más fórumokban felmerülő kérdés megválaszolásához, sőt maga a válasz: az, hogy a szlovákok a két ünnep között, a tömegben nyomakodnak Stuchlecken (ami valljuk meg, Ausztria leggyengébb síterepei közé tartozik), ékes bizonyítéka, hogy Szlovákiában még rosszabb a helyzet.
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2007.12.28. 23:26
Kár, hogy korábban nem láttam ezt a topicot.

Más topikokba már írtam elemzést a különböző országok jellemzőiről, azt hiszem a legrészletesebbet az Ausztria alatt futó legjobb síterepek témájúba.

Most csak röviden Fro-ról:
Adottságok, főleg méret szempontjából verhetetlen, és almát almával (azaz azonos minőségű osztrák és francia stb. helyeket összehasonlítva) a legolcsóbb a négy nagy (Svájc, Ausztria, Olaszo, Franciao) közül.

Én eddig Brianconban kétszer, Les Trois Vallees-ben háromszor, Valmorelben, La Plagne-ban, Val d'Isere/Tignes-ben, Alpe d'Huez-ben egyszer-egyszer voltam, és egy-egy napot síeltem Les Arcc-ban és Les des Alpes-ban is.

Azt tanácsolnám, hogy aki Franciaországba megy, a megaterepek valamelyikére menjen, mert a kisebb terepek (ezeket direkt kerültem) nem érik meg a távolságot.

Szerintem kb. 4 kategória van:

1. A csúcskategória, ilyen terepek más országban egyszerűen nincsenek: Les Trois Vallees, Val d'Isere/Tignes, Paradiski (Les Arcs és La Plagne egyben)

2. Nagyon jók, ezek mondjuk a legjobb két osztrák tereppel (Ischgl és Saalbach) azonos kategória: Alpe d'Huez, Briancon, Megeve, Les Deux Alpes

3. A viszonylag nagy, de elavult liftrendszerű, bénán összekapcsolt részterepekből álló helyek: pl. Valmenier

4. A kicsi, elavult liftrendszerű terepek, pl. Les Orres, Superdev.

Jellemző még, hogy
- a francia apartmanok kicsik, hatosba négyen, négyesbe ketten érdemes menni
- szinte minden szállás pályaszállás
- kevésbé hangulatosak a faluk, mint Ausztriában
- nincs meg a családias hangulat és kevésbé kedvesek a túristákkal, mint Ausztriában

Én azt mondanám, aki a változatos, nagy terepeket kedveli, menjen Franciaországba, aki üdülni vágyik, az inkább Ausztriába.

Aki pedig Courchevelt és Kaprunt hasonlítja össze, nem tudja, miről beszél, kb. a Mercedes és a Trabant (na jó, Skoda Favorit) a különbség.
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
Topik: Ischgl
2007.12.28. 18:51
Nehéz dolgod lesz, mert Ischgl-ben eleve kevés a pályaszállás, és ami van, az is nagyon drága.

Ischgl a legjobb osztrák síterep, csak dícsérni tudom. Hó még bőven lesz márciusban, mivel osztrák viszonylatban magasan van az alsó állomás is, és hógépből is van bőven.

Mondjuk Marilleva után árban és minőségben is nagy lesz a kontraszt.
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2007.12.28. 18:47
Holnap este személyes beszámolót tudok írni Stuchleckről, ugyanis egy napra kimegyünk.

Mai információ ismerősöktől, hogy
- jegyvásárlásnál másfél órás a sor
- a fenti lifteknél 20-30 perc a sor, a lenti liftnél délelőtt 11-kor egy óra volt.
- rengeteg szlovák és magyar "tahó" (idézet a riportertől) van kinn, akik pofátlanul viselkednek
- jegesek a pályák

elsőelőzőkövetkezőutolsó
KIEMELT SÍTÁBOROK
KIEMELT SZÁLLÁSAKCIÓK
INGYENES TANÁCSADÁS
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.