Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Árpd által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (98)Időben csökkenő Időben csökkenő
Árpd
98 élménybeszámolót írt
98
17 éve tag
Topik: Koralpe
2009.03.04. 18:33
A Koralpén egy ülős felvonó van, a többi csákányos.
Árpd
98 élménybeszámolót írt
98
17 éve tag
2009.02.01. 22:10
Olvasva a bejegyzéseket, elég kaotikus állapotok lehettek a hétvégén Eplényben. Én is jónak tartanám az egyik véleményt, ha megteltek a parkolók nem lenne szabad több embert beengedni. Van egy kapacitása a sípályának, aminél, ha több embert engednek a pályákra az nem csak élvezhetetlen, hanem rendkívül baleset veszélyes is. Ha valaki egy ilyen szituációba keveredik, lehet hogy az életben nem megy többet a negatív élmények helyszínére. Azt hiszem ez nem célja az üzemeltetőknek se. Egy biztos, valamilyen ésszerű megoldást mindenképpen kellene találni a hasonló esetek elkerülése érdekében.
Árpd
98 élménybeszámolót írt
98
17 éve tag
2008.02.25. 21:55
A skiaréna honlapján megtalálod az eredményeket.
Árpd
98 élménybeszámolót írt
98
17 éve tag
2008.02.18. 22:42
Pályamunkások.

Nagyon sajnálom, hogy el vettem egy órát az időtökből, de úgy érzem mindenki megírhatja a véleményét, ha nem is egyezik a másikéval. Ettől még nem kellene egymásra haragudni. Az nem esett jól, hogy burkoltan, de kétségbe vonjátok a szavahihetőségem. Valóban a síbérlet a helyszínen megvásárolva annyiba kerül, amit írtatok. Mivel nem voltatok Koralpén nem tudhatjátok, hogy egy Magyarországi utazási irodában megvásárolva a bérlet árak lényegesen olcsóbbak mint a helyszínen. Annyi, amennyit én írtam. Nem muszály elhinni, nekem elég, hogy annyiért meg tudom venni. Ha figyelmesen olvastad volna a beírásom, a megjegyzésnél beírtam, hogy ez a szállás reggel nélkül van. Cinikus hangnemed "egy éjszakára szenzációs ár a Te kis apartmanod" szintén arra utal, hogy ezt a szállás árat is kétségbe vonod. Nem kell elhinni ezt sem nincs szükségem rá, több éve visszajáró vendégek vagyunk ott. Én is tudom, hogy fantasztikusan olcsó és nagyon nehéz ilyen árfekvésű szállást találni, de lehet, csak tudni kell ügyesen keresni.
Valószínűleg azt se hinnéd el, hogy az idén Lóferben (Salzburgtól kb. 40 km) 7 napra 4 főre ingyenes uszoda használattal végtakarítással együtt 230 Eurot fizettünk. (autóval 4 percre a sípályától, de aki nem akart autózni ingyens síbusszal mehetett.) Ez alig több mint 2000 Ft/fő/nap. A szállást interneten találtuk. Az igaz, hogy jó néhány napos keresgélés után bukkantunk rá, de megérte. Étkezés nem jár a szálláshoz.
Holle Anyó Panziója egyáltalán nincs a bögyömben, nagyon klasszul megépített a környezetbe illő színvonalas jól sikerült létesítmény. Egy korábbi beírásomban meg is dícsértem és gratuláltam az építőknek. A véleményem azonban most is az, hogy nagyon drága a személyenkén 5800 Ft/éj. Ha tudjátok minél több síelőnek és kirándulónak adjátok ki. Erre írtam, hogy Ausztria felkapott síterepein se kell egy hasonló szinvonalu panzióban többet fizetni. (22E/nap/fő) reggelivel. Persze lehet találni 30-35 Euróért és 18-ért is.
Természetesen azt is tudom, hogy nem lehet egy itthoni síterepet az évtizedek óta működő ausztriai terepekhez hasonlítani. Az árak kialakításánál azonban nem árt figyelembe venni a hasonló funkcióval működő egyéb terepeket. Síbérlet árral nem is lenne bajom, ha a teljes pályarendszer üzemben lenne. A 400 m-ért azonban sok. Az is személyes tapasztalat, hogy igen is vannak olyan terepek, ahol, ha a pályák egy bizonyos százaléknál nagyobb részben zárva vannak, akkor jelentős kedvezmény adnak a bérlet árból. Az is igaz, hogy az ellenkezőjét is tapasztaltam már. Nyílván oda fog menni az ember, ahol a legjobb tapasztalatokat szerezte.
Végezetül nagyon szurkolok a pályát üzemeltetőknek, hogy minél több hideg és havas nap legyen, hogy sokat lehessen síelni Eplényben. Nem akartam megbántani senkit, hisz tudom, hogy rengeteget dolgoztak, (ott voltam kirándulóként akkor is mikor vasárnap délután szedték kis a fatuskókat) és egy kis csodát varázsoltak a Bakonyba. Nagyra értékelem a munkájukat.
Mellékelt kép az ingyenes uszodáról
http://gallery.site.hu/u/piresz/sieles/lofer/lofer_253.JPG
Árpd
98 élménybeszámolót írt
98
17 éve tag
2008.02.17. 21:28
Nem szeretnék ünneprontó lenni, de néhány tényt megszeretnék említeni. Ma délelőtt megpróbáltunk síelni Eplényben. Azzal fogadtak, hogy a ratrakot most javítják még nem készült el. Egye fene ez legyen a legnagyobb bajunk gondoltuk és megvettük a délelötti jegyet. Oda érkezésünkkor még javában mentek a hóágyúk a pályán volt hó elég. Sőt túl sok is, mivel két hatalmas hóhegy volt a pályán, ami legalább a szélességének 2/3-ad részét elfoglalta a pályának. Gondolom, ez az előző nap megtartott snowboard rendezvény maradványa volt. Valahogy ezzel is megbékéltünk volna, de mikor szinte minden felmenetelkor leállt a felvonó, kicsit kezdtem türelmetlen lenni. Mikor az 5. alkalommal is megállt a felvonó, a kezelő kérdésemre azt válaszolta, hogy a tegnap leszakadt vonszoló köteleket kell kicserélni. Ez is rendben van, hogy ki kell cserélni, de talán nem akkor kellene, mikor vasárnap lévén feltehetőleg többen kilátogatnak és elmúlt kilenc óra. Nem lehetne az ilyen munkát nyitás előtt elvégezni?? Nem akartam vitatkozni a pénztárnál, de azt is furcsának tartom, hogy a 4 km-es pálya rendszerből csak 400 m üzemel(egytizede az egésznek), akkor talán nem teljes értéken kellene adni a jegyet. Úgy veszem, hogy adományként adtam az üzemeltetőknek.
A teljesen kezdők figyelmét fel szeretném hívni arra, hogy nem jó választás Eplény, ha még soha nem felvonóztak. Jött néhány kezdő boardos srác, akik sehogy nem akartak boldogulni a felvonóval és kicsit idegesítő volt szerintem nekik is meg mindenki másnak is, hogy kb. 15-20 tányér elmegy mire nagy nehezen valameddig feltudtak evickélni. Ilyenkor 15-20 emberrel többet kell várakozni.A meredeksége, a nem kellő magassága és egy kezdeti rántás miatt sok gondot tud okozni a teljesen kezdőknek. További gond volt, hogy a hóhegyek miatt nagyon leszűkült pályán, szintén sok tapasztalatlan síelő álldogált, sokszor kiszámíthatatlan mozdulatokat produkálva. Egyedül a hó minősőgére nem lehetett panasz, leszámítva a pálya kb. felénél egy 5-6 m átmérőjű jegesedést, ami feltehetően a hóágyúkat tápláló vezetékből folyt ki és ráfagyott a pályára. 13 óráig szólt a bérletünk, de már fél 12 körül abba hagytuk, mert elég volt belőle.
Végezetül egy gyors összehasonlító számítás 3 napos hétvégi síelés (2 felnőtt és két diák)Eplényben és Koralpe(Ausztria)

Felnőtt síbérlet 3 napra Eplény: 11 000 Ft 2x11 000 = 22 000 Ft
Diák síbérlet Eplény: 8400 Ft 2x8400=16 800 Ft
Szállás Holle Anyó Eplény: 5800 Ft/fő 4x5800 Ft=23 200/nap
Szállás 3 napra 4 főre: 23 200x3=69 600 Ft
Összesen: Bérletek: 38 800
szállás: 69 600
szállás + bérlet: 108 400 Ft

Koralpére lefoglalt utunk költségei
Felnőtt bérlet 3 napra: 13 500 Ft 2x13 500= 27 000 Ft
Diák bérlet 3 napra: 8 900 Ft 2x8900= 17 800 Ft
Szállás 4 fős appartement: 25 E/nap/4fő 3x25= 75 E = 19 875 Ft 1E=265 Ft-al számolva.
Bérletek összesen : 44 800 Ft
Szállás összesen: 19 875 Ft
Üzemanyag oda vissza 700 km 13 650 Ft az én kocsimmal számolva 6,5 l/100 km gázolaj
Koralpe összes költség: 78 325 Ft
Különbség Koralpe javára:30 075 Ft
A fenti számok konkrét foglalások és tények. Koralpén 30 km-es pályarendszer van.
Megj: Koralpén reggeli nélkül van a szállás valamint az eplényi túrához is kell számolni üzemanyag költséget. Kommentárt nem fűznék hozzá, a számok magukért beszélnek.
Izelítőül néhány saját felvétel Koralpéról.
http://gallery.site.hu/u/piresz/sieles/koralpe/
Epleny--030.jpg
Árpd
98 élménybeszámolót írt
98
17 éve tag
Topik: Lofer
2008.02.11. 22:49
Szia Éva !
Köszi a dícséretet. A fiam a boardos a felvételen. A https://www.carvingski.hu honlapon a fórumban mindenféle síterep címszó alatt Lóferről, Zell am See-ről és Aflenzről is raktam fel néhány videót és képeket, ha érdekel meg tudod nézni.
Árpd
98 élménybeszámolót írt
98
17 éve tag
Topik: Lofer
2008.02.09. 20:33
Izelító Lóferből.
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
Árpd
98 élménybeszámolót írt
98
17 éve tag
2008.02.04. 20:00
Győrből két és félóra volt az út.
Árpd
98 élménybeszámolót írt
98
17 éve tag
2008.01.31. 09:54
eliza67
Az alábbi címen eléred az aflenzi kölcsönzőt, írj nekik mailt és biztosan válaszolni fognak.
Intersport Michaeler
Mariazellerstraße
A-8623 Aflenz Kurort, Österreich
walter.michaeler@direkt.at
Árpd
98 élménybeszámolót írt
98
17 éve tag
Topik: Koralpe
2008.01.08. 08:57
PMiki beszámolójához.
Valószínűleg azért marad el nektek a motoros szán utáni síelés, mert mentek a ház melletti felvonók és sível is a ház küszöbéig lehet ilyenkor menni. Mikor minket felhúztak szánnal, akkor a ház melletti pályán nem volt elég hó, így csak ezzel a módszerrel lehetett a házat elérni. A reggeli lesiklás az érintetlen pályán, mikor még senki sincs rajta, nekem is az egyik legcsodálatosabb élményeim közé tartozik. Örülök, hogy tettszett a hely. A félpanzióhoz annyit, hogy valóban az étel melletti italfogyasztást külön felszámolják, de ez mindenhol így van.
Árpd
98 élménybeszámolót írt
98
17 éve tag
2008.01.06. 19:30
Én viszont ott voltam és láttam. Megérkeztem, leparkoltam a kb. félig üres parkolóba (A délutámi síelők nagyrésze már el ment)és mikor mentem a pénztárhoz akkor jött el mellettem az a bizonyos autó, esze ágában se volt a parkolóba bemenni, egyenesen át a sorompon a tilosban laparkolt. Leparkolás után szedegették ki a felszerelést és készülődtek a síeléshez. Legalább 20 vagy 30 méterrel kevesebbet kellet gyalogolniuk, minha a parkolóban álltak volna meg. Aki ilyen kényelmes az maradjon inkább otthon és ne háborogjon azon, ha megbüntetik. Megérdemli.
A szabálytalankodóknak és védelmezőiknek ajánlom olvassák el az eplényi honlapon a Pályamunkás 2008. 01.06. 11,30 beírását. "Először mindíg a tiltott terület telik meg"
Árpd
98 élménybeszámolót írt
98
17 éve tag
2008.01.05. 22:22
Sajnos jó volt a megérzésem, hogy hétvégén nem szabad Eplénybe menni. Örülök, hogy csak a fórumot olvasva szereztem tudomást a hétvégi körülményekről. 35 perc sorban állás és felvonózás után két perc csúszás. Hát ez nem nevezhető jó aránynak. Így rendkívül sokba kerül egy csúszás, nem éri meg. Lehet, hogy az idei évet (hétvégeken)kihagyom, csak hétköznap fogok kimenni, amikor lesz időm. Azért szorítok, hogy minél hamarabb megoldódjanak a problémák. Sajnos a felvonó ügy nagyon gázos. Anélkül pedig nem működik a dolog.
Rendőri intézkedésről. Én csütörtökön délután ötkor érkeztem és a parkolóban bőségesen volt még üres hely, egészen közel a várakozni tilos táblához is. Ennek ellenére legaláb öt hat autó pöffeszkedett a várakozni tilos tábla után, hogy 10 vagy 20 méterrel kevesebbet kelljen gyalogolni a fiatal uraknak. Valószinűleg mozgás sérültek, de akkor miért jönnek síelni? Amikor mentem a pénztár felé éppen egy audival jött három aranyifjú, áthajtott a sorompon és csaknem a sípályán állt meg. Abban az esetben, ha üres a parkoló nem csak megbüntetni kellene a minden szabályra fittyethányó "fájós lábú gyerkőcöket", hanem az autójukat, vagy apuci autóját el kellene vontatni. Megérdemelnék. Az kicsit más helyzet, mikor sehol nem lehet megállni és nincs máshol hely.
Árpd
98 élménybeszámolót írt
98
17 éve tag
2008.01.04. 23:37
Végre csütörtökön sikerült kipróbálni az eplényi pályát. Kicsit aggódtam a korábbi fórumos írások miatt, de meg kellet próbálni. 5 órakor értem oda és kicsit megijedtem, mikor a léc felcsatolás után készültem az első felmenetelre, mert pont előttem megállt a felvonó. Szerencsére 7-8 percnél nem kellet tovább várni (kezdetnek ez is egy kicsit sok volt) és újból elindult. Sajnos az első órában elég gyakori volt a felvonó leállás 1-5 perc közötti idószakok voltak. Nem tudtam úgy felmenni egyvégtében, hogy valamelyik felvonó ne állt volna meg. Olyan is volt, hogy a felvonó ment, de a világítás aludt ki a pálya egy részén. Ha visszatérő törzsvendégeket akarnak, akkor ezt a problémát nagyon sürgősen meg kellene javítani! Szerencsére fél héttől a zárásig 9-ig jelentősen lecsökkent a felvonó állások miatti kényszerszünet. Amint többen is írták a felvonók indulási magassága rendkívül alacsony, a kötéltartó fém dob fejmagasságban van, ha valaki nem vigyáz könnyen pórul járhat. Mikor az elöttem lévő kiesett felvonóból úgy megrántotta a kötelet, hogy a következő belengett és nagyott koppant a bukósisakomon. Az hiszem abba kellet volna hagyni a síelést, ha nincs rajtam védősisak. Mivel esti síelés volt kevesen voltunk és így a felvonó állások miatt se alakult ki hosszabb sorbban állás. A fentiek mellet nagyon jó tapasztalat volt a pályák jó állapota és az elegendó hómennyiség. A két pályát összekötő erdei szakasz viszont köves volt, így egynél többször nem merészkedtem rá. Ezáltal az a pálya szinte teljesen kihasználatlan volt. Hiába jó több száz méter, ha egy 40 m-es szakaszon nem lehet átjutni csak léc sérülésekkel. Összességében nagyon jót síeltem, de amíg a felvonó problémák kijavításáról nem olvasok a fórumon, hétvégén biztosan nem próbálom meg az eplényi síelést. Kívánom az üzemeltetőnek, hogy kezdeti müszaki gondokat minél hamarabb tudják kiküszöbölni, hogy nyugodtan merjen az ember hétvégén is egy jó síelést Eplényben betervezni.
Árpd
98 élménybeszámolót írt
98
17 éve tag
2008.01.02. 00:14
Kedvcsinálónak egy rövid videó az aflenzi vidékről.
http://gallery.site.hu/u/piresz/sieles/Videok/Aflenz1.wmv.html
Árpd
98 élménybeszámolót írt
98
17 éve tag
2008.01.01. 00:22
Sajnos letelt az aflenzi síelésünk. Tapasztalatok: Az ünnepek ellenére abszolút nem volt tömeg a pályákon. Egyedül a felvonóknál leginkább a 3 ülésesnél alakult ki a déli órákban egy kis sorban állás, de nem volt több mint 5-6 perc. A pályákon egyáltalán nem volt tömeg. Irigylésre méltó szikrázó napsütéses 3 napot fogtunk ki, kiváló pályákkal. Hőmérséklet nappal minusz 4-5 éjszaka minusz 10-12. Felejthetetlen élmény volt.
Csatolok egy hivatkozást, ahol néhány képet meg tudtok nézni a környékről. Mindenkinek BUÉK és jó síelő szezont kívánok.
http://gallery.site.hu/u/piresz/sieles/Aflenz/

Árpád
Árpd
98 élménybeszámolót írt
98
17 éve tag
2007.12.26. 21:05
Nagyon remélem, hogy a kezdeti nehézségek után a műszaki hibákat ki tudják javítani és a személyzet is beletanul a feladatokba. Ha a várakozások a beléptetőkapu és a felvonó állásai miatt nem szünnek meg, akkor sajnos a magam részéről nem leszek visszatérő vendég Eplényben. Mindenesetre már be van tervezve az eplényi látogatás.--
Árpád
Árpd
98 élménybeszámolót írt
98
17 éve tag
2007.12.22. 18:58
A webkamera képét az eplényi honlapon skiaréna.hu keresd ! Jobb felső sarokban megtalálod.
Árpd
98 élménybeszámolót írt
98
17 éve tag
2007.12.18. 15:25
Nagyon klassz ilyen sok havat látni.
Árpd
98 élménybeszámolót írt
98
17 éve tag
2007.12.17. 21:01
Végre a héten kinyit Eplény. Lásd skiaréna honlapját.
Árpd
98 élménybeszámolót írt
98
17 éve tag
Topik: Koralpe
2007.12.17. 20:57
Örömmel fedeztem fel a webkamerán, hogy már 125 cm hó van Koralpén. Sajnos a túristaház melletti liftek nem üzemelnek.
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.