Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

skigirl által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (30)Időben csökkenő Időben csökkenő
skigirl
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
2007.03.07. 18:13
Normális lejtésű pályán a szemközti feketét, a hegy túlsó felén lévő pirosat és feketét (ahol csákányos felvonó van) illetve még azt a fekete pályát értem amit te is említettél, ami belecsatlakozik az 5km-es pirosba. Ezek közül keddre egyik sem volt leratrakkolva... Utána meg csak hol egyik hol másik volt...
Egyébként meg ezt a pár napot ki lehetett itt bírni, szóval nem erről van szó. Csak megjegyeztem hogy az ottani komolyabb pályák nem nagyon voltak kezelve... Ennyi
skigirl
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
2007.03.06. 22:16
Mi is most jöttünk haza. A pályák igen érdekes állapotban voltak egész múlthéten, pedig fent nem volt annyira meleg mint lent (éjszaka meg főleg).... és szerintem a ratrakkolás nem függ össze a hőmérséklettel (de javítsatok ki ha nem így van...) Nem tudom hogy miért de a normális lejtésű pályák nem voltak trakkolva...
Ezektől függetlenül a hangulat nálunk is jó volt, és az osztrákok vendéglátásával sem volt semmi gondunk... Sőt a pályamunkások és felvonókezelők utolsó napi segítőkész hozzáállását meg külön meg kell köszönnöm..
skigirl
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
Topik: La Norma
2007.01.25. 20:38
és lám, a hó pont jókor érkezett :D
skigirl
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
2007.01.22. 21:47
Mi is őszintén reméljük, hogy végre kapunk egy kis telet!! És persze vele együtt jó síelést is!
skigirl
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
Topik: Sappada
2007.01.12. 17:14
Hoboard!
Sappadán van két oktató is. Mindetten nagyon kedvesek, segítőkészek és nem utolsó sorban jól oktatnak.
Az egy hetes sappadai bérlet tartalmaz 1nap cortinait is. És szerintem a bérletet vegyétek meg itthon mert jóval olcsóbb (legalábbis nekünk így volt)
Sesto-ról nem tudok nyilatkozni :)
skigirl
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
Topik: Sappada
2007.01.10. 15:32
Hoboard! A felvonókkal kapcsolatos észrevételed igaz... nem túl gyorsak és nem túl újak...
A sappadai bérlet érvényes egy napra Cortina d'ampezzo-ra, ami kb 1,5 óra, de mindenképp érdemes elmenni oda!
én kombinált bérletről nem tudok de attól még lehetséges.
skigirl
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
2007.01.05. 23:11
Igen! az ugyanaz. Az Arnoldstein a település neve, a dreiländerecknek pedig magát a pályarendszert meg a helyet hívják.
skigirl
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
2007.01.05. 16:39
Volt mostanában valaki Sella Neveán? Milyen a helyzet arra?
skigirl
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
Topik: La Norma
2007.01.05. 16:34
Köszönöm az infókat.
Igazából van még időnk, szóval javulhat még a helyzet...
De furcsa mert eddig mindenkitől azt hallottam hogy La Norma hóbiztosabb hely mint Frejus....
skigirl
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
Topik: La Norma
2007.01.04. 23:42
Valaki esteleg tud új infókat La Normáról? Figyelem a hójelentést és úgy láttam hogy esett +10cm hó. De így sincs túl sok. És nem megy minden felvonó, nem járt mostanában valaki arra? mire számítsunk?
skigirl
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
Topik: Sappada
2007.01.04. 23:35
Én tavaly voltam Sappadán. És annyiban vitatkoznék az előttem szólóval hogy két szupermarket is van...az egyik inkább az itthoni közérthez hasonlít az közel van a Sport Hotelhez. A másik a nagyobb pedig bent a központban van, egy viszonylag nagy parkoló mellett... Bár lehet hogy ezek most nem működnek ?!?
A nevelandiáról én is csak jót tudok mondani, nálunk is nagy sikere volt.
Én a nyelvtudásra sem panaszkodnék ugyanis mindehol megértették akár angolul akár németül szólaltam meg (bár a német ugye ott adott..) Sőt a Cima-i pályán a fönti hüttében a pincér lányok egy picit tudtak magyarul is és a duna tv ment... szóval szerintem kifejezetten magyarokra orientálódtak. Jah és tavaly rengeteg magyar volt.
remélem segítettem..
skigirl
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
Topik: Valfrejus
2007.01.04. 23:23
Én csak pár információval tudok szolgálni. (bár nem ennyire részletesen mint az előttem szóló :))
Az biztos, hogy ami van élelmiszer bolt Frejusben, az nem túl nagy. Illetve amikor mi voltunk akkor még nem volt, azóta lehet hogy már van nagyobb is. Az biztos és törvényszerű is, hogy a hegyen minden drágább, tehát érdemes itthonról vinni vagy valahol kint még valami nagy és olcsó helyen bevásárolni. A szállásról annyit hogy a mi nyolcas apartmanunk 2szintes volt, viszont iszonyú pici, kis alapterületű. A konyhája felszerelt: mikro, mosogatógép, sütő, tea + kávéfőző. A szállásunk annyiból volt nagyon jó, hogy fűtött sítárolója volt és onnan kilépve épp a pirospálya aljához értünk. Jah magát az apartmanházat akkor adták abban az évben amikor mi ott voltunk (2003) így nagyon jó állapotban volt...
A Frejus alagút díjával mindenképp számolnotok kell ami személyautónál a retúr jegy 39,70 eurot jelent, nagyobb autónál pl kisbusz a retúr 52,90 eurot. Az olasz autópályadíj Tarvisiotól Bardonecchiáig 39,60 euroba kerül (osztrák pályamatricáról se feledkezz el!)
A kölcsönzés terén én nem vagyok otthon... erről infókat se tudok...
Mikor mi kint voltunk iszonyú nagy hó volt, emiatt lavina veszély is. Körülbelül a hétközepénél rossz idő lett köd + hóesés de a franciák uralták a helyzetet és ami pálya biztonságos volt azt megnyitották.
Én úgy tudom hogy a bérlet érvényes La Normára is, ahova azt mondják megéri átmenni egy napra (bár én még nem voltam ott). Az egy hóbiztosabb hely...
egyenlőre ennyit tudtam mondani :D remélem én is tudtam segíteni
skigirl
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
2007.01.04. 23:02
Én épp most néztem a hójelentést. 30cm hó van a völgyben 20cm a hegyen 8ból 6lift megy ez kmben azt jelenti hogy 17ből 12 km. Jah és a következő 3 napban havazás várható! (ami szerény véleményem szerint semmit nem jelent mert 2 éve amikor ott voltam egy éjszaka alatt esett 25cm hó és semmit nem kezdtek vele.....pedig akkor sem álltak túl jól a hóval)
skigirl
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
Topik: Sappada
2006.11.22. 23:58
Sikerült megfelelő szállást találni?
skigirl
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
2006.11.22. 23:54
Lehet hogy inkább maradok a jól bevált síelésnél, és így nem mászkálok át Szlovéniába...
skigirl
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
2006.11.22. 23:43
Szia!
Konkrétan a Bolfenk apartman elérhetősége kell?vagy jó utazásiirodán keresztül is?
skigirl
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
2006.10.19. 19:53
Sziasztok! Nem tud valaki esteleg valami új infót erről a bizonyos 4 üléses liftről hogy megépült-e vagy sem?? Mert már 6 éve rajta van a sítérképen, csak eddig nyomát se láttuk...
Meg ahogy én elnéztem az a gyaloglás felfelé (lift híján) elég durva lenne..
skigirl
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
2006.10.14. 18:44
Köszönöm! Sokat segítettél! Mostmár teljesen felkészülve mehetek síelni :))
skigirl
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
2006.10.14. 15:00
Február végén újra próbálkozok majd... hátha jobb élményekkel térek haza..
Köszönöm az infót a vonatról+ buszról majd megpróbálok utánna járni mert kár lenni kihagyni a kombinált bérlet lehetőségeit :)
skigirl
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
Topik: Sappada
2006.10.14. 14:56
Liluna!
az intersínél:(https://www.intersi.hu 061 3292918)
Sporthotel Volaia 5kmre a központtól
2 ágyas 7nap 6éj 64700/fő (de bérlettel )
8nap 7éj 67400/fő (bérlettel)
Pettirosso 5kmre a központtól:
2ágyas 7nap 6éj 60200/fő (bérlettel)
8nap 7 éj 71000/fő (bérlettel)
mindkettőben van uszoda, szauna, gőzfürdő, sportcsarnok, étterem, bár

Mare montinál:(https://www.maremonti.hu 061 3121112)
Kratter apartman (mi tavaly ebben voltunk csak nagy apartmanokban és nagyon jó volt de messze van a központtól)
2 fős studió ap. 42900/fő

Hotel Oberthaler*** közel van a Nevelandiához (vidámpark). a központban van
2 ágyas szobában:6 éjszaka 62600/fő, 7 éjszaka 72900/fő

Wintermannál: (https://www.winterman.hu/ info@winterman.hu)
nincs konkrét apartman megadva:
de 300-800m vannak a központtól
3 férőhelyes apartman 44900/fő (sappadán)
37500/fő (sappada vonzáskörzetében)
+ takarítás 30euro
remélem segítettem :)
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.