Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

vbulcsi által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (13)Időben csökkenő Időben csökkenő
vbulcsi
13 élménybeszámolót írt
13
15 éve tag
Topik: Nassfeld
2009.11.04. 22:03
30 centi hó esett, kezdetnek nem rossz!
vbulcsi
13 élménybeszámolót írt
13
15 éve tag
2009.10.19. 20:42
Kedves Mil! Egy ideje már nyomon követem vitáidat ebben a témában. Vannak meglátásaid, amelyekkel egyet tudok érteni, másokkal nem, sőt van néhány ténybeli tévedésed is. De mi a fenéért neheztelnének a szlovákok joggal a magyarokra? Ez megint valami kollektív felelősség a "múlt bűneiért"? Egy olyan országról beszélünk, ahol a Benes dekrétumok a jogrendszer részét képezik és ahol új "európai" nyelvtörvényt szavaztak meg éppen! Ejnye...
vbulcsi
13 élménybeszámolót írt
13
15 éve tag
Topik: Nassfeld
2009.09.29. 20:24
Szia Cserimari!
Sztem 30-an egyikben sem fértek el, de a Joklhof (3 apartman), Kollerhof (2 apartman) és Schönauerhof (4 apartman) egymás mellett vannak és valahogy össze lehet hozni. Én jobban szeretek magam intézni mindent, most sem irodán keresztül foglaltam. Tavaly Nassfeld nagyon színvonalas "támadást" intézett a magyar síelők ellen, szétküldtek egy csomó kiváló kiadványt amely tartalmazta - képekkel, elérhetőséggel - szinte az összes szállást. Én ezekből válogattam és kifejezetten pályaszállást kerestem, lehetőleg nem túl horror áron. Mindhárom helyen volt hely kb. azonos áron, én a Schönauerhofot választottam, mert ott ajánlották a legtágasabb apartmant és kicsit (kb. 200m) messzebb van a hüttétől (Jokl Hütte) - a 2 éves fiam még alszik délután. Ezért is ragaszkodtunk a pályaszálláshoz, így könnyen tudunk felváltva csúszni a párommal és a nagylányommal, a meredek minket nem zavar.

https://www.joklhof.at
https://www.schönauer-hof.at
https://www.kollerhof.net

A "schönauer-hof" nem elírás, ékezetes a domain-név!

Az árak 88-96 euró/4-5 fős apartman/éj között vannak. Mindhárom hely nagyon korrekt, beszélnek angolul is, ha kell.

A Google Earth-ön érdemes megnézni a helyet, a cím Schlanitzen 3 (és 4 és 5).

Remélem segítettem.
vbulcsi
13 élménybeszámolót írt
13
15 éve tag
Topik: Donovaly
2009.09.27. 12:59
Négy éve nem jártunk Donovalyban. Tavaly terveztük, de egyszerűen olcsóbb - és talán jobb is - volt Ausztria. Az idén mindenképp megnézzük, kíváncsi is vagyok és tetszenek a vendégek visszacsalogatására tett erőfeszítések. Lesz Ausztria is - Nassfeld - de Donovaly nekünk egynaposra is belefér, akár többször is.
vbulcsi
13 élménybeszámolót írt
13
15 éve tag
Topik: Nassfeld
2009.09.24. 18:16
Kezdőknek mindig, mindenhol érdemes tudakozódni, hogy hol tudnak csúszni. Nassfelden szerintem egyébként sincs túl sok kék pálya. Az 5-6 schlanitzeni "hof" szerintem kiváló pályaszállás, mi is ide megyünk januárban :)
vbulcsi
13 élménybeszámolót írt
13
15 éve tag
2009.04.05. 19:56
Nem (csak) a testsúly számít, hanem hogy milyen tempósan síelsz. A nagyon kemény léccel lassan nem könnyű síelni. Nem mindenkinek jó a keményebb léc. Ráadásul az RX6 is elég kemény. Ha teheted, próbáld ki a vétel előtt.
vbulcsi
13 élménybeszámolót írt
13
15 éve tag
2009.03.27. 15:57
gyönyörűek a képek, nagyon jó, hogy felraktátok, mert így legalább mindenki nézegetheti kedvére..
vbulcsi
13 élménybeszámolót írt
13
15 éve tag
2009.03.04. 16:40
sziasztok, nem irtatok tul sok jót,ezért kevésbbé fáj a szivünk, ugyanis kis családunkkal mi is semmeringbe készültünk volna egy hétre -pont ezen a héten - de lemondtuk a foglalást, helyette szlovákiába mentünk, nekünk miskolcról jóval közelebb is van...
mlikny, dedinki, telgart - ha mond vkinek vmit ez a néhány hely, nyilván nem lehet össze hasonlitani ausztria hegyeivel, de rendben voltak a pályák, a hó is megfelelő volt, a szlovákok kedvesek-nyilván önmagukhoz képest- és a sibérletet szinte "bagóért"adják.

ja, és tömeg az nincs!!!!!!!!!
vbulcsi
13 élménybeszámolót írt
13
15 éve tag
2009.02.25. 18:13
Szia gyepál!
Sajnos én is csak szombaton olvastam a holidayinfo-n, hogy verseny lesz a hétvégén Mlynkyben. Vasárnap talán a másik pálya volt lezárva délelőtt. Tényleg kicsit meredekebb annak a teteje, de az alja lankásabb. Az általad megkedvelt pálya az én kedvencem is, éppen azért, mert változatos, annak viszont az alja meredekebb és hivatalosan nincs 1 km, bár szerintem pont jó a hossza :) Mi vasárnap megyünk és maradunk 4-5 napot. Telgártra is átnézünk. Remélem kitart a hó!
vbulcsi
13 élménybeszámolót írt
13
15 éve tag
Topik: Bánkút
2009.02.21. 01:08
igen, nem, igen, igen.
vbulcsi
13 élménybeszámolót írt
13
15 éve tag
2009.02.19. 12:11
Én elég sűrűn járok oda, de eddigi megfigyeléseim szerint igazán csak a Komin nevű (középső piros) pályát ágyúzzák. Úgy vettem észre, hogy a ski.sk-val vannak jobb kapcsolataik, ott jobbak az infók a hóhelyzettel kapcsolatban. Tegnap a Holidaysport is jelzett 15 cm friss havat, de én magam voltam ott a múlt héten csütörtökön, szombaton és vasárnap és minden alkalommal havazott! A jövő vasárnap is megyünk öt napra. Jó havat!
vbulcsi
13 élménybeszámolót írt
13
15 éve tag
2009.02.18. 20:45
Szia gyepál!

A Turistickán - baloldali pálya, ha szembe állsz (rendezői bal) - nem hóágyúznak, csak akkor megy, ha van elég természetes hó, erre most van némi esély, mivel minden nap esik-esett 5-10 centi. Azt a piros pályát, amit kérdezel én sem értem, nem tudom, hogy mire gondolt a térkép készítője. A baby-pálya is megy. Ha kéken szeretnétek csúszni, azt Biele Vodyn vagy Dedinkyn lehet. Hétvégén sincsenek túl sokan, én most szombaton is ott voltam!
vbulcsi
13 élménybeszámolót írt
13
15 éve tag
2009.02.16. 10:58
A Szlovák Paradicsomban ideálisak a viszonyok! A Mlynky-Biele Vody-Dedinky pályákon folyamatosan havazik és minden szuper! Közel van és olcsó, menjen aki teheti.

vbulcsi
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.