Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

gulac01 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (16)Időben csökkenő Időben csökkenő
gulac01
16 élménybeszámolót írt
16
17 éve tag
2014.10.01. 10:58
Sziasztok,
Van valakinek tapasztalata a Residence Jolly Resort-ról? Ide szeretnénk menni egy 4 személyes apartmanba, de nagyon kevés infó van. Előre is köszi a segítséget,
Kriszta
gulac01
16 élménybeszámolót írt
16
17 éve tag
2013.12.17. 15:42
Szia,
Vasárnap voltunk, bemelegítésnek megfelelt.
Délelőtt kicsit keméynek és jegesek voltak a pályák, délutánra volt amelyik jobban síelhető lett (2), de a többségük már nem volt jó állapotban. Nagyon kellene egy kis hó...
üdv.K
Előzmény: (Sertz 164509)
gulac01
16 élménybeszámolót írt
16
17 éve tag
Topik: Ischgl
2012.01.22. 18:42
Sziasztok,
A síterület csallagos ötös, beleértve a szomszédos kis helyeket, Galtürt és Kapplt. (See-ben nem voltunk, de ide is érvényes a 4+2), ugyanis lehet kapni 4+2 bérletet (region karte, 9 euro plusz az alap hetihez képest), mindenképp menjetek el ezekre a helyekre. Nulla ember, családias hangulat, nagyon kellemes élmény.

Csak pár hasznos infót osztanék meg veletek.

1) A síbuszjárat zseniális, gyakorlatilag az egy hét alatt egyszer sem használtuk az autót. Bárhova percek alatt el lehet jutni a környéken és nem csak főidőben.
2) a 80-as pálya, amin át lehet csúszni Samnaunba fantasztikus, arra viszont fel kell készülni, hogy az emeletes kabinos felvonóig nagyon sokat kell botozni, ez a leggyengébb pontja ennek a síterepnek. (Mi nem próbáltuk a másik pályát (60) ahonnan állítólag csak busszal lehet eljutni a felvonóig.) A falu elején lévő duty free shopban valóban nagyon jó áron lehet kapni parfümöt, csokit vagy italt.
3) Az Alp trida és Gampen oldalon sokkal kevesebben vannak
4) a paznauner taja apres ski-t mindenképpen látogassátok meg, viszont ha a 37-es pályán csúsztok le a faluba, ne ijedjetek meg a kis tányéros előtti tömegtől, álljatok be és várjátok ki a sorotokat, különben keservesen hosszú szakaszon botozni kell
5) az Elisabeth (A2 felvonóval szemben) hotel apres ski-t is mindenképpen próbáljátok ki, ha bírjátok a hangos zenét (nem tipikus osztrák sramli hanem disco) és tömeget:)
6) az árak oszták viszpnylatban is magasak, főleg a svájci oldalon. Ha hüttében ebédeltek, érdemes jól megnézni, mert 4-5 euro eltrés is lehet egy-egy étel ára között.
7) Ischgl-ben két nagyobb bolt van, egy Billa, az A2 felvonónál, valamint egy Spar a város közepén, elég eldugott helyen. Galtürben viszont van egy nagyon jó Mpreis nevű bolt, ami lényegesen olcsóbb az Ischgl-i boltoknál, busszal 10 perc és a közért előtt áll meg a síbusz:)

Egyelőre ennyi, ha kérdésetek van, írjatok, szívesen segítünk:)
Kriszta
gulac01
16 élménybeszámolót írt
16
17 éve tag
Topik: Lachtal
2011.12.06. 16:33
Szia "né":)
Én is köszi az infókat nagyon. Mondjuk furcsa lenne, ha azért az egy pályáért 34 eurót kellene fizetni...
Mi is reménykedünk nagyon, csütörtökön ott vagyunk.
Kérlek írj meg minden új infót.
Köszi még 1x!
Kriszta
Előzmény: (cs-baba 126069)
gulac01
16 élménybeszámolót írt
16
17 éve tag
Topik: Lachtal
2011.12.06. 14:47
Szia "né":)
Én is köszi az infókat nagyon. Mondjuk furcsa lenne, ha azért az egy pályáért 34 eurót kellene fizetni...
Mi is reménykedünk nagyon, csütörtökön ott vagyunk.
Kérlek írj meg minden új infót.
Köszi még 1x!
Kriszta
Előzmény: (cs-baba 126069)
gulac01
16 élménybeszámolót írt
16
17 éve tag
Topik: Lachtal
2011.12.06. 13:38
Szia "né":)
Én is köszi az infókat nagyon. Mondjuk furcsa lenne, ha azért az egy pályáért 34 eurót kellene fizetni...
Mi is reménykedünk nagyon, csütörtökön ott vagyunk.
Kérlek írj meg minden új infót.
Köszi még 1x!
Kriszta
Előzmény: (cs-baba 126069)
gulac01
16 élménybeszámolót írt
16
17 éve tag
Topik: Lachtal
2011.12.06. 12:26
Szia "né":)
Én is köszi az infókat nagyon. Mondjuk furcsa lenne, ha azért az egy pályáért 34 eurót kellene fizetni...
Mi is reménykedünk nagyon, csütörtökön ott vagyunk.
Kérlek írj meg minden új infót.
Köszi még 1x!
Kriszta
Előzmény: (cs-baba 126069)
gulac01
16 élménybeszámolót írt
16
17 éve tag
Topik: Lachtal
2011.12.04. 19:34
Szia Enndi,
8-án megyünk mi is 4 napra. Ha jól látom, akkor csak egy pálya üzemel. Azt meg tudod mondani, hogy ezért az egy pályáért mennyit kell fizetni?
Nagyon köszi, Kriszta
Előzmény: (enndi 125904)
gulac01
16 élménybeszámolót írt
16
17 éve tag
2011.09.16. 09:19
Szia,
Mi idén és tavaly is itt síeltünk. Tavaly St. Chrsitina és St. ulrich között laktunk, gyakorlatilag mindenhova autóval kellett mennünk. Idén St. Ulrichban (Ortisei) laktunk, fent a hegyen. Innen azért gyalog elég messze voltak a pályák, szinte mindenhova kellet a kocsi. (szar az emelkedőn felcipelni a sört:) Ahhoz, hogy gyalog meg tudd közelíteni a felvonókat, nagyon a város központjában kell lenni a szállásnak mindhárom város esetében. Persze ez pénztárca függő...
St. Ulrichból ha balra indultok a Seceda felé, akkor a három falu plusz a Sella Ronda is besíelhető, bár ehhez nem hiszem hogy elég egy nap. A Ciampioni rész kicsit zsúfoltabb mint a többi, gondolom a Saslong pálya miatt. Érdemes egy-egy nagyobb területre osztani a síelést és egy-egy napokat eltölteni ott. Ha pl. a Sella Rondára akartok menni, akkor érdemes Wolkensteinben kezdeni, felmenni a Dantercrepiesre (innen mindenképpen csússzatok vissza az aljára, mert reggel (is) brutális, 10,5 km piros pálya, nulla ember) utána vissza, majd Colfosco, itt is tegyetek egy kis kitérőt fel balra, majd tovább az Alta Badia-i terepre. Itt ha felmentek a Cherz-re, ott van egy nagyon klassz hütte, de azért kettő körül érdemes visszaindulni. Majdnem minden felvonót már fél kilenckor indítanak, ha nem okoz gondot a felkelés, akkor érdemes odamenni nyitásra. Mi általában inkább délelőtt síelünk többet és délután lazítunk, bár itt nem gond, mert fantasztikusak a pályák. A legjobb hely ahol eddig jártam. Ha szükséged van valami infóra még vagy segítségre, szólj. K
Előzmény: (s7bob 120480)
gulac01
16 élménybeszámolót írt
16
17 éve tag
2011.01.20. 13:22
Szia,
Mi egy hete síeltünk itt és tavaly is. Rendkívül nagy terep, nagyon sokat lehet síelni, mert nem kell sorba állni sehol. Csak ajánlani tudom:)
Ha van valami konkrét kérdésed, nagyon szívesen válaszolok. Ami most hirtelen eszembe jut, a Seiseralm részen vannak a legkevesebben, nulla ember. Ha a másik oldalt választod Seceda, Dantercepies, ott már többen vannak, de teljesen kezelhető. Ahol idén kicsit tömeg volt, az Wolkenstein (saslongi oldal). A parkolásért mindenhol fizetni kell, általában öt-hat euro. A hüttékben az árak nem kicsit magasak, egy sör kb. 5 euro, a spagettik 8-9, a rántott hús pedig 12-14. Tavaly is és idén is nagyon-nagyon igényes és tágas szállásunk volt (App)nagyon kedves vendéglátókkal. Egy hasznos dolog jut még most eszembe, ha esetleg ki szeretnétek Ortiseiben próbálni a új felvonót, amivel csak a secedai oldalra tudsz átsíelni, akkor készüljetek fel egy kis sétára, kevésbé kezelt erdei piros pályára.
Kérdezz nyugodtan, szívesen segítek. Kriszta
Előzmény: (Tibu 91013)
gulac01
16 élménybeszámolót írt
16
17 éve tag
2010.09.13. 10:12
Szia Huligán,
Jó döntés és ráadásul Wolkensteinből át tudtok síelni Alta Badiaba kényelmesen, de előtte még csússzatok vissza Dantercepies-ről Wolkensteinbe, van egy 10,5 km piros pálya. Brutális, főleg reggel:) Évek óta a Sella Ronda köré járunk síelni, számunkra felülmúlhatatlan, bár még egyszer se síeltük körbe:) Ha kérdésed van, írj, szívesen segítek:)
Kriszta
gulac01
16 élménybeszámolót írt
16
17 éve tag
2010.01.08. 13:31
Sziasztok,
Gondoltam - hogy most így beindult a síszezon - újból felteszem a kérdésem, hát olvassa valaki, aki járt a környéken és tud segíteni:)

Nyáron kicsit körülnéztünk a sípályák környékén és azt tapasztaltuk, hogy mindenhol 4-5 eurót kell fizetni a parkolásért. Aki már járt erre és van ötlete hogy merre lehet ingyen parkolni valamelyik felvonóhoz közel, kérem ossza meg velem:)
St. Ulrich és St. Cristina között fogunk lakni.
Előre is köszönöm!
K
gulac01
16 élménybeszámolót írt
16
17 éve tag
2010.01.06. 11:18
Na azt én sem. Jártam egy budai uszodába, ahol pont az volt, amit leírtál. Párszor még elnéztem nekik, vártam hogy az edző rászóljon a csemetékre, de meguntam:/ Többet nem megyek... Sajnos nagyon kevés hely van, ahol betartják csak az olyan alapszabályokat, hogy mondjuk úszósapkában és nylon szatyorral nem ácsorgok bent, vagy a testemről csordogáló izzadtságot nem rázom rá a szaunára:(
Előzmény: (Mil 78649)
gulac01
16 élménybeszámolót írt
16
17 éve tag
2010.01.06. 10:32
Sziasztok,
Szerencsére már Mo-on is sok helyen van kultúrája a szaunázásnak (meztelen). Egyre több helyen az országban, mint pl. Sárvár, Esztergom, Egerszalók, és még jó néhány, ahová a szaunamesterek betették a lábukat. Több mint 25 éve rendszeresen szaunázom, de amikor életemben először, kb. 5 évvel ezelőtt találkoztam ezzel a szokással Ausztriában, nekem is rettenetes furcsa volt és frusztrált. Ez mostanra teljesen elmúlt, teljesen meg lehet szokni és jobban is esik. Ezeken az oldalakon megtudhattok többet a szaunázás szabályairól és a felöntésekről:) Jó olvasást és szaunázást:)
http://www.szaunavilag.eoldal.hu/cikkek/a-szaunazas-szabalyai/szabalyok
http://www.szaunamester.hu/

Kriszta
gulac01
16 élménybeszámolót írt
16
17 éve tag
2009.12.10. 12:50
Sziasztok,
Két éjszakára keresnénk szállást valahol a környéken (dec. 27-28). Tudtok ajánlani olyan helyet, ahol 2 éjszakára is kiadnak 4 személyre szobát vagy apartmant?
Előre is köszi!
K
gulac01
16 élménybeszámolót írt
16
17 éve tag
2009.07.16. 13:12
Sziasztok,
Januárban megyünk ide síelni. A héten jártunk a környéken, kicsit körülnéztünk és azt tapasztaltam, hogy mindenhol 4-5 eurót kell fizetni a parkolásért. Aki már járt erre és van ötlete hogy merre lehet ingyen parkolni valamelyik felvonóhoz közel, kérem ossza meg velem:)
St. Ulrich és St. Cristina között fogunk lakni.
Előre is köszönöm!
K
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.