Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

dokidenter által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (33)Időben csökkenő Időben csökkenő
dokidenter
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
2009.01.18. 22:24
Sziasztok.
Ma értem haza a 3 napos maribori síelésből. Mindenkinek csak ajánlani tudom, de csak akkor ha van hó és hideg van, mivel a pályák alacsonyan fekszenek. Szlovén autópályamatricát a kanizsai Mol kútnál vásároltam. Letenyétől Pincéig az M70-esen (ingyenes)kb. másfél óra alatt értük el Maribort. Szállásunk a Hotel Arenában volt, amit kb. 3/4 órás keresgélés után találtam meg. Sztem nem olyan eyértelmű a kitáblázás. De a hotelt mindenkinek ajánlani tudom. A kaja fenséges és bőséges (svédasztal). Wellness részleggel rendelkezik (jakuzzi és 4 szauna), amiből pazar kilátás nyílik a stadionba jövő sípályára.
Az esti síelésről pedig annyit. hogy a két vagy több napos síbérlet árában annyi esti sízés van benne, amennyi napra veszed a bérletet.
A pályák szuperek, hosszúak és gondozottak, de sajnos az esti sízés előtt nem mennek a ratrakok, így este csak a napközben széttúrt pályán lehet menni.
Tanács: 1óra-fél2 előtt a kabinos aljába nem szabad lemenni, mert könnyedén 20-30 percnyi várakozásba lehet botlani a sor miatt. Továbbá célszerű a kabinos tetőállamosától az új buburékos űlős felvonóig (Pisker 2) buszozni (kb. 15 perc), mert lécen sokat kell hajtani közel vízszintes szakaszokon). A busz minden félórában és egészkor indul és síbérlettel ingyennes.
Röviden ennyi, képek majd jönnek...
fent.jpg
esti-sieles.jpg
esti-sieles-2.jpg
hotel-arena.jpg
hutte-3.jpg
kolbaszos-hutte.jpg
panorama.jpg
fent-2.jpg
havas-fenyo.jpg
hutte-2.jpg
dokidenter
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
2009.01.13. 20:10
Én még nem voltam itt, de a honlap szerint ha legalább kétnapos síbérletet veszel, akkor az érvényes az esti sízésre is. Szerintem egy 2 napos síbérlettel 2 nap lehet esti sízni (ez ténleg nincs feltüntetve a honlapon).
http://www.pohorje.org/en/mariborsko-pohorje-winter/day-tickets
dokidenter
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
2009.01.11. 11:01
Sziasztok.
Csüt. mennék Mariborba síelni, a Bolfenk hotelben lesz szállásunk. Az lenne a kérdésem hogy érdemes-e kocsival felmenni, vagy inkább hagyjam lennt, illetve ha felmennék melyik faluból vezet az út fel a hegyre, illetve hogy menni idő kb.?

köszi
dokidenter
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
2008.12.28. 01:06
Ned.

Tavaly voltam 5 napot schladmingban és ellátogattam a városi élményfürdőbe egy esős napon, amikor nem lehetett síelni. Valószínűleg ezért nagyon sokan. Nem vmi nagy szám, 3 szauna van + 1 gőz és egy nagy élménymedence. Annyira nem ajánlom. A szauna tele volt vén fa.....-kal akik mesztelenül tengtek-lengtek. Elég gáz volt.
itt a webcímük, azért érdemes körülnézni rajta:
http://www.erlebnisbad-schladming.at/
dokidenter
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
2008.12.28. 00:48
Szia Szala.
Mennyi idő alatt értetek oda?

köszi
dokidenter
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
2008.12.27. 19:58
Itt van akit érdekel a jelenlegi és a jövőben épülő szlovén autópáyarendszer.
Mivel az útvonalkeresők a neten még nem tartalmazzák gondoltam hasznos lehet.
üdv
szloven-autopalya-2008.jpg
dokidenter
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
2008.12.25. 09:58
Hó talán lesz, még síelni is lehetne, CSAK FELVONÓ NINCS, mert ellopkodták.
dokidenter
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
2008.12.24. 19:54
Minimanó!

Nézz körül a honlapjukon ( https://www.golte.si/eng ) , van webcam. Amúgy én már többször voltam a Goltén síelni és eddig mindig valósághű adatokat tüntettek fel a weblapon a hóviszonyokat illetően. Tehát a jelenlegi 90 cm hóvastagság és a hétvégére jövendölt lehülés tudatában én nem aggódnék. Amúgy jó kis síterep, lendületes pályákkal.

jó síelést
dokidenter
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
2008.12.20. 23:56
Szia Szala!

Lehet kiugranék Pécsről Mariborba valamikor januárban síelni. Roglán, Goltén már többször voltam és eddig mindig a Letenye-Ormoz-Ptuj útvonalat választottam. Nem tudom ti merre szoktatok menni. Esetleg lehet h gyorsabb a Barcs-Varazdin-Ptuj vagy a Letenye-Tornyiszentmiklós-Maribor útvonal? Egyáltalán utóbbi vonalon kész van e már a gyorsforgalmi út (autópálya)?

köszi
dokidenter
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
2008.09.21. 19:35
Köszi a válaszokat. A gleccser a honlap szerint ma nyitott 50 cm friss hóval. Bár csak a fenti három pálya van nyitva (9km), remélem október végére azért a weis see-ig majd le lehet már jönni.
üdv
dokidenter
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
2008.09.14. 13:43
Sziasztok.

Tud esetleg vki magánháznál szállást elfogadható áron a környéken? Október végén mennénk. köszi
dokidenter
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
Topik: Golte
2008.03.19. 08:03
Sziasztok.
Hétvégén ellátogattam golte-ra.A lenti tavaszhoz képest fent egész jó idő fogadott, kb. 0,+1 fok volt. A pályák kicsit olvadtak, de működött minden felvonó. Vasárnap dél körül elkezdett esni a havas eső, ami kb. 2kor erős havazásba csapott át. Jó volt a friss havon síelni.
Itt laktam, ajánlom mindenkinek: http://www.brinovc.tk/
kb. 5-6 perc kocsival a gondola

üdv
20070203939.jpg
20070203932.jpg
20070202920.jpg
20070202929.jpg
dokidenter
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
Topik: Rogla
2008.03.12. 18:32
A honlapon 90 cm havat írnak, de tapasztalatom szerint ennek kb. a fele lehet igaz. Webcam szerint is ez valószínűsíthető, na meg abból h 3 pálya nem működik. Jobb választásnak tűnik most talán Golte, én is oda pályázok hétvégén ha találokk vmi szállást.

Jó sielést mindenkinek!
dokidenter
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
2008.02.11. 20:38
Sziasztok.
Szerintem nyugodtan mehetsz febr. végén, a tömeg elég jól eloszlik a 4 hegyen. Ha kocsival mentek és Schladmingban (vagy a környékén) fogtok lakni, ajánlom h ne a planai-i kabinoshoz menjetek parkolni, hanem a hochwürzeni parkolóba.Kulturáltabb és kevesebben vannak mindig.
A szállásról meg annyit h szinte bármelyik magánházba lehet menni akár 1 éjszakára is. A hotelek gondolom teltházasak és ők inkább a heti turnusokat szeretik.
itt nézz körül: https://www.schladming-rohrmoos.com
Már 18 Euró-tól van szállás reggelivel.

üdv
dokidenter
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
2008.02.03. 18:49
Sziasztok.
Jan.25 és 30. között síeltem Schladmingban és környékén. 1 nap a rossz idő(szél, eső, sűrű havazás) és a schladmingi áramszünet miatt csak 1 pályát nyitottak meg a környéken a Flachauwinkel-Kleinerarl-i részen. Délelőtt itt sieltünk a havasesőben, csak olyan fél1re átvizesedtünk és mert itt zsufolódott össze mindenki a rossz idő miatt, inkább elmentünk a schladmingi élményfürdőbe. ( http://www.erlebnisbad-schladming.at) 10 euro volt 3 óra sauna+élményfürdő. Nem vmi nagy szám, de 1x jó volt. A pályák a schladmingi sihintában jól karbantartottak voltak, egyedül a zauchenseeben találkoztam erősen buckás pályákkal, bár az valószínű inkább az éjszakai csaknem fél méter friss hó miatt volt (hiába ratrakkolták le, hamar felbuckásodott). Ajánlom a schladming központjában lévő wintergarten éttermet, kiválóan főznek.

üdv
planai.jpg
planai2.jpg
flachauwinkl.jpg
flachauwinkl-zauchensee.jpg
zauchensee.jpg
gletscher.jpg
hauser-kaibling.jpg
planai-3.jpg
flachauwinkl-zauchensee-2.jpg
flachauwinkl-zauchensee-3.jpg
jegpalota-bejarat.jpg
dokidenter
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
2008.01.25. 21:47
sziasztok

Köszi mindenkinek a valaszokat.Mar itt vok (schladmingban) és találtam ingyen wifit a hotel tauerblick mellett. Minden nagyon fasza, süt a nap 1000-rel, ma kb 4-5 fok volt, úgyh kicsit olvadt. De hó van bőven. Majd teszek fel képeket.

üdv
dokidenter
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
2008.01.23. 22:24
Sziasztok.

Azt szeretném kérdezni hogy tud esetleg valaki Schladmingban vagy a környékén ingynes wifi/internet lehetőséget? A planai chatroom-ról tudok, csak mivel a felvonók reggel 9-kor indulnak és nekem mindenképp reggel 8kor kéne internet (egyetemi tantárgyfelvétel miatt) ezért az ugrott. Illetve még tudomást szereztem, arról h a schladmingi Agip kútnál van fizetős wifi ill. az OMV kutaknál is de a legközelebbi csak Filzmoosban van. Ha nem lesz más marad ez.

Előre is köszi.
Jó síelést mindenkinek.
dokidenter
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
Topik: Rogla
2008.01.23. 20:01
Sziasztok!

Ma voltunk Roglán, és gondoltam megosztom veletek a helyzetet. Hegyre felfelé menet kb. 1000 m-ig semmi hó. A tetőn volt kb. 20-40 cm (úgyhogy nem értem miért írnak 80 cm-t). Szerencsére most ott is hideg van, du. 1kor -5 fok volt fent. A hóágyúk mennek éjjel-nappal, csak nem tudni meddig, mer holnapra már 3fokot mondanak, ami még mindig jobb mint a hétfői +12 fok.
Amúgy a hó minősége jónak mondható, egy pálya volt csak jeges.
Várakozás szinte semmi, verőfényes napsütés.

üdv
dokidenter
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
2008.01.22. 20:29
Köszi a választ.
Még 1 kérdés: Akkor ha Flachau felől érkezek az autópályán és kihajtok flachauwinkl-nél akkor a parkolóból elérhetőek a kabinossal Zauchensee pályái is?
dokidenter
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
Topik: Obertauern
2008.01.22. 17:45
sziasztok

A Ski-Amade bérlet ide is érvényes?

köszi
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.