Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

norus által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (20)Időben csökkenő Időben csökkenő
norus
20 élménybeszámolót írt
20
20 éve tag
2011.12.04. 19:08
Kedves Lackó!
Köszönöm építő jellegű hozzászólásod.
Elég rutinos fórumozó vagyok, de ezt a szabályt még nem hallottam, leírva pedig pláne nem láttam sehol, de ez nyilván azoknak a fórumoknak a hiányossága, ahol én előfordulok.
Másrészt nem tudom, mi a baj vele: foglalja a helyet más elől, vagy zavarja a fórumozók szemét?
Harmadrészt, el bírok képzelni olyan esetet, amikor valaki nem olvassa végig az összes fórumot: az egyiket igen, a másikat meg nem.
De tudod, mit? Tegyünk egy próbát: felteszem a kérdést egy negyedikben is, ha ott válaszol valaki (előbb, mint a többiben), akkor felül kell vizsgálnod a szabály létjogosultságát.
További jó fórumozást,
Nóra
norus
20 élménybeszámolót írt
20
20 éve tag
2011.12.01. 22:12
Sziasztok!
Síoktatót keresek a lányaim mellé (4,5 és 6,5 évesek), St. Martin am Tennengebirge pályáira (itt van a szállásunk, de Flachau is jó lehet, ha ez nem megy), 2012. január 15-20. időszakra, napi 3-4 órára (délelőtt).
Megköszönöm, ha valaki tudja ajánlani akár magát, akár mást :)
Nóra
norus
20 élménybeszámolót írt
20
20 éve tag
2011.12.01. 22:07
Sziasztok!
Síoktatót keresek a lányaim mellé (4,5 és 6,5 évesek), St. Martin am Tennengebirge pályáira (itt van a szállásunk, de Flachau is jó lehet, ha ez nem megy), 2012. január 15-20. időszakra, napi 3-4 órára (délelőtt).
Megköszönöm, ha valaki tudja ajánlani akár magát, akár mást :)
Nóra
norus
20 élménybeszámolót írt
20
20 éve tag
2011.12.01. 22:00
Sziasztok!
Síoktatót keresek a lányaim mellé (4,5 és 6,5 évesek), St. Martin am Tennengebirge pályáira (itt van a szállásunk, de Flachau is jó lehet, ha ez nem megy), 2012. január 15-20. időszakra, napi 3-4 órára (délelőtt).
Megköszönöm, ha valaki tudja ajánlani akár magát, akár mást :)
Nóra
norus
20 élménybeszámolót írt
20
20 éve tag
2011.01.23. 18:36
2011. február 6-11-ig St Martin am Tennengebirge-n leszünk férjemmel, és síoktatót keresünk 2-3-4 napra (Dachstein West, esetleg Wagrain). Sokéves kocasí-tapasztalattal és rengeteg kijavítani való hibával rendelkezünk. :)

Várjuk az ajánlatokat, fél napos (2-3 óra/nap) elfoglaltság is érdekel!
norus
20 élménybeszámolót írt
20
20 éve tag
2011.01.23. 18:24
Ezt öröm volt olvasni! :)
norus
20 élménybeszámolót írt
20
20 éve tag
2010.01.29. 21:48
Tényleg több hó van, mint Schladmingban, ez nekünk is feltűnt.
A 120 cm az kábé annyi tényleg, van egy hómérce (illetve biztos van több is, én ezt tudom) Flachauwinkl-ben, ahol a Mooskopf-ra menő Powder Shuttle nevű felvonó kiér a fenyők közül, az 110 cm-t mutatott az utolsó (jan. 23. előtti) nagyobb hóesés előtt, amikor (Wagrain-ban legalábbis) 10 cm esett.
Előzmény: (Stani 82074)
norus
20 élménybeszámolót írt
20
20 éve tag
2010.01.26. 14:03
Sziasztok!

Hazatértünk Flachauból szombaton, jan. 16-23-ig töltöttünk el egy hetet ott.
Vasárnap, 17-én a helyi pályákon kezdtünk, nem volt vészes a tömeg sehol, és jó volt a hó. (Tavaly másfélszer ennyi volt, de nem lehetett észrevenni a különbséget.) Hétfőn Wagrain és Alpendorf pályáin voltunk, itt nekem az alpendorfi oldal pályái a kedvenceim, leszámítva a Gipfelbahn felvonóhoz tartozó pályát, az kicsit meredek és jeges volt. Ezen a napon esett a legtöbb hó, illetve egyik éjszaka a héten, de kicsi hóesés minden nap volt, összesen kb. 20 cm esett a héten. Kedden megnéztük Schladming-ot, mert közel van, érvényes a síbérlet, és annyi jót hallottunk róla, de nem voltunk elájulva tőle. Szerdán Zauchensee és Flachauwinkl volt célpont, előbbi tetszett (különösen a 8-as számmal jelölt 6erSB Tauernkar nevű felvonóhoz tartozó pálya, ami feketének van jelölve, de szép egyenletes piros inkább, ami akkor nem volt jeges), a Flachauwinkl-Kleinarl hinta viszont annyira nem. Csütörtökön megint Falchau-ban maradtunk, erre a napra rengetegen lettek a pályákon, egyik csoport a másik után (főleg iskolások, és úgy rémlik, mintha ez tavaly is ugyanígy lett volna), ezért inkább a Weltcupstrecke-n és a wagrain-i oldalon síeltünk, itt kevesebben voltak. Pénteken megint Wagrain-Alpendorf pályáira mentünk, itt viszonylag sok hó esett éjjel, de már a pályakarbantartás után, tehát mély hó és buckák fogadtak, ez az alpendorfi oldalon nem volt vészes, délutánra viszont, amikor a wagrain-i parkolóhoz igyekeztünk vissza, már elég tragikus volt a helyzet, nekem legalábbis. :) Az új Grafenberg Express I kabinos felvonóhoz tartozó piros pálya nagyon tetszett, sajnáltam, hogy ezen csak egyszer jöttünk le, még így a nap végén is jég- és buckamentes volt.
Mi sokkal több magyarral találkoztunk Zauchensee-n és Schladmingban, mint Flachauban.

Válaszolva a saját kérdésemre is: van szánkózós hely Flachau-ban, a Space Jet 1 felvonó aljánál levő BingoJet nevű gyerekfelvonó mellett (Flachau felé), nem az a sok km-es fajta, hanem csak egy szimpla lejtő, de jó hosszú, elég meredek, és ugyanúgy karbantartják, mint a sípályát.
norus
20 élménybeszámolót írt
20
20 éve tag
2010.01.12. 15:03
Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat szánkóügyben. :)

Én is szívesen olvasnék valamit a pályák mostani állapotáról.
norus
20 élménybeszámolót írt
20
20 éve tag
2009.12.23. 21:33
Sziasztok!
Tudnátok szánkózásra alkalmas lejtőt javasolni nekem Flachau-ban? Nem igazi szánkópályára gondolok, hanem valami kisebb lejtőre, ami jól megközelíthető helyen van, és nincs a sielők útjában természetesen. A gyerkőceinknek kellene ilyen hely egy kis csúszkáláshoz.
Mifelénk az Alföldön a töltésoldal a legnagyobb meredély :), de kábé akkora is megteszi, csak jó helyen legyen. Pl. a Star Jet 1-hez tartozó pálya (talán a Hermann Maier Weltcupstrecke?) aljában, ahol nagyon kiszélesedik a terep, és a bal kéz felé eső rész már nem a sípálya része, ott vajon lehetne szánkózni?
Boldog karácsonyt mindenkinek!
Nóra
norus
20 élménybeszámolót írt
20
20 éve tag
2008.12.10. 16:03
Sokéves kocasí-tapasztalattal :) rendelkező házaspár síoktatót keres 2009. január 17-től Flachau-ba.

Batus, ezeknek a versenyeknek az időpontjáról, helyéről hol lehet tájékozódni?

Nóra
norus
20 élménybeszámolót írt
20
20 éve tag
2008.12.10. 15:58
Sokéves kocasí-tapasztalattal :) rendelkező házaspár síoktatót keres 2009. január 17-től Flachau-ba.
Nóra
norus
20 élménybeszámolót írt
20
20 éve tag
2008.12.05. 15:12
Sokéves kocasí-tapasztalattal :) rendelkező házaspár síoktatót keres 2009. január 17-től Flachau-ba.
Nóra
norus
20 élménybeszámolót írt
20
20 éve tag
2007.11.14. 16:00
Köszönöm a választ!
Se a súlyom, se a tudásom nem túl nagy :)))))), úgyhogy akkor egyértelmű a valásztás.:)
norus
20 élménybeszámolót írt
20
20 éve tag
2007.11.13. 14:23
Sziasztok!
Kérem, segítsen, aki tud! :)
Szeretnék venni egy új Nordica sícipőt, mert a régit naygon szerettem, de nagy bánatomra már nem jó a lábamra. :((((
Itt van pl. ez: http://www.aktivsport.hu/s%C3%ADbakancs-p-1683.html, vélemény?
Mi a különbség a Nordica Easy Move 8W és 10 W között?
A Metro-ban most akciós ez: Nordica Easy M 8/8X, erről tud valaki valamit? (Mert a neten nem találom...)
Előre is köszönök minden választ!
Nóra
norus
20 élménybeszámolót írt
20
20 éve tag
2004.11.25. 09:34
Szia!
Én voltam Folgaria-n, 3 évvel ezelőtt, és szerintem jó volt. Öreg havat fogtunk ki és végig olvadt (az úton végig, és a faluban is, ami pedig sokkal magasabban van, mint az autópálya, 0 cm hó volt, meg is voltunk ijedve, mikor megérkeztünk), ennek ellenére mindenütt lehetett sielni.
A többi olasz terephez képest olcsó, de nem azért, amiért Sappada. :) A pályarendszer majdnem teljesen összefüggő, nagyokat lehet ide-oda liftezni. :) Nincs annyi pálya, mint pl. Val di Fiemme-n, de élvezhető. A falucska nagyon szép és hangulatos.
norus
20 élménybeszámolót írt
20
20 éve tag
2004.11.02. 09:25
Szia! A tavalyi idényben, valamikor az év elején indult egy fórum Sappada-ról, mindenképpen olvasd el, mert negatív és pozitív tapasztalatok egyaránt vannak. Én kétszer voltam, és lebeszélnélek. Tényleg csak egy kicsit több pénz, és sokkal jobb helyekre mehettek Olaszországban.
norus
20 élménybeszámolót írt
20
20 éve tag
Topik: Tauplitz
2003.12.15. 13:18
Sziasztok! Én idén februárban voltam Tauplitzon. Nagyon szép idő volt végig, és a szállás (Kulmhof) is rendben volt, de a pályák nekem sem tetszettek. És nem is tartották őket karban, pedig sok hó volt, amiből pótolni lehetett volna a pályáktól lekopott havat. Viszont a síbérlet érvényes 3 környékbeli (20-30 km) síterepre is(Riesneralm, Planneralm, Loser, http://www.schneebaerenland.com , http://www.dietauplitz.com , ahová érdemes elmenni (mondjuk 5x a 6 napból, a helyi pályákra 1 nap is elég), mert ezek változatosak és jók.
norus
20 élménybeszámolót írt
20
20 éve tag
Topik: Sappada
2003.11.13. 10:59
Sziasztok! Én is voltam kétszer, csak az ára miatt. Többet nem fog előfordulni. :))
Tudjátok, nem lenne rossz ez a hely, ha 3x annyi hó lenne, mint amennyi van. A pályák nagy része ugyanis déli oldalas, és mostmár gyakorlatilag sosincs rajta hó, úgyhogy csak a dolomiti vegetációban lehet gyönyörködni a sífelvonóban ülve. A magasan levő pályarendszeren viszont kutya hideg van, és tiszta jég minden.
A falu, meg a hangulat tényleg jó, de Olaszországban hol nem?! :)
norus
20 élménybeszámolót írt
20
20 éve tag
2003.10.30. 14:52
Sziasztok! Idén Val di Fiemme-t választottuk úticélnak. Érdekelnének a tapasztalataitok.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.