Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

lyrics által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (30)Időben csökkenő Időben csökkenő
lyrics
30 élménybeszámolót írt
30
20 éve tag
2011.12.08. 10:41
Sajnos a havazás nem jött be, pedig nagyon drukkoltam.

Mi szombaton megyünk, ha kedden jöttök valószínű már az egész latemári rész, nagy-része menni fog.

A jelenlegi helyzet, ami látszik a webkamerákon.

Obereggen

02, 02h, 04, 06, 06a, 09, 08

Papaeago

13, 10, 23, 25, 24, 28, 30,

Predazzo

35, 36, készen van.

Ami nekem még nagyon hiányzik a 31 pálya, ez félig van készen, igaz ennek a felső része csak egy nyomvonal, amit szerintem gyorsan meglehet csinálni. Amennyiben ez kész, amit síelni szoktunk pályák 90 % működni fog.
Vasárnap csúszunk először, szerintem addigra megnyitják a fenti pályákat.

A bombardinót nagyon köszönöm, de nem fogok élni vele, pályán nem iszom, de este a dupla adagot veszek magamhoz sörből.
Előzmény: (vh 126435)
lyrics
30 élménybeszámolót írt
30
20 éve tag
2011.12.06. 20:25
Szia vh!

Magyarhonban a felelősséget valamiért mindig áthárítják:)
Ám legyen, de amennyiben több mint kettő megy, annyi sörrel jöttök ahány pályával több van nyitva ..... :)

Valóban még nincs nyitva a nagy-része, de a webkamerákon lehet látni, hogy az utolsó simítások folynak, a fő pályák készen vannak. Csütörtökön nyit a terep, majd akkor nézd meg. Az már látható, hogy nem csak éjszaka, hanem egész nap mentek a hóágyúk. Jó jelként értelmezhető, az átjárókat is egész nap fújták.

A síterep, három helyről lehet megközelíteni, Oberegen, Pampeego, Predazzo. A három részt két átjáró rész köti össze, ha ezek készek akkor karaj.......

Látható minden perccel, minden órával nőnek söreim száma :)
Előzmény: (vh 126143)
lyrics
30 élménybeszámolót írt
30
20 éve tag
2011.12.06. 08:44
Szia vh!

Minden úgy van ahogyan gondoltam, a mínuszokban az olasz hócsinálók beindultak ezerrel. Az átjárókhoz tegnap 10 hóágyút állítottak. Most a pályák 80% van készen. Ebben az ütemben ahogyan haladnak a hétvégére minden pálya menni fog.

Persze még meg sem említettem, hogy holnapra 25 cm havazást ígérnek, ami lehet, hogy több lesz :)

Mivel a rendszerben legtöbb helyen 4 üléses kanapék, gyorsliftek üzemelnek, így nem szokott nagy sorbaállás kialakulni. Ahol szűk volt a keresztmetszet (Absam-stube)ott három éve egy hatülésest toltak a fenekünk alá. Az esetleg összejött tömeget 4-5 perc alatt kiszippantja.

Voltam a madonnán is, ez nem rosszabb annál, sőt ....
Előzmény: (vh 125956)
lyrics
30 élménybeszámolót írt
30
20 éve tag
2011.12.02. 22:24
Nem vagyok egy vátesz,de nyugodtan vedd ki a zsírból a léceket, mert lesz (mű)hó, vagy talán még esni is fog.
Amint látod a héten már komoly hideg lesz fenn a hegyen, már most is teljes erővel zakatolnak a hóágyúk. Hat pálya már üzemel. Az időjárást nézve, a következő héten már havazást is jósolnak 6-8 cm. Mi van ha tévednek netán 50 cm is leesik :)

Amin aggódok, a gomba alatti átjárót csinálják meg, mert ez köti össze Pampajagot Oberegennel. A másik aggodalmam, hogy van két fekete pálya amit nagyon kedvelek, remélem megcsinálják őket, az egyik a Pala Santa a másik Predadzó felé hajlik. Ezeket mindig a végén csinálják, hát ezek miatt aggódom igazán.

Meglásd fognak surrogni a lécek, még egy hét és ..........
lyrics
30 élménybeszámolót írt
30
20 éve tag
2011.11.23. 15:26
Remélem nincs, mi is akkor megyünk. A helyzet az, hogy most leszünk ott 12xre. Mindig december elején mentünk. Eddig, most bal-kézzel háromszor lekopogom, nem történ olyan, hogy nem tudtunk síelni.
Bevallom volt olyan, hogy egy pihe hó nem sok, de annyi sem hullott, mégis az összes pálya a vörös dolomit hegyek háttere előtt, fehéren szikrázva kanyargott mint megannyi folyó.

A pálya csináló, karbantartó személyzet profi, rajtuk nem fog múlni. Egyszer voltunk úgy, hogy már látszódtak a csinált pályák kétharmada. Szombaton mentünk, péntekről szombatra virradóra lesett több mint félméter hó. Tobzódtunk örömünkben, az autóbuszt átalakítottuk büfékocsivá.

Fel a fejjel lesz hó ............
Előzmény: (vh 124464)
lyrics
30 élménybeszámolót írt
30
20 éve tag
2010.11.27. 16:21
A webkamerákon látszik, hétvégére kinyitottak.
Csak így tovább :)

Két hét múlva megyünk, jön még valaki errefelé.
lyrics
30 élménybeszámolót írt
30
20 éve tag
2010.11.26. 21:50
Mennyi gyűjtő van a símániások között :) Én amikor lejárok egy lécen gyorsan elajándékozom, vagy felszegelem a falra.

Mindig csak egyet viszek magammal, én vigyázok rá, ö meg vigyázz rám :)
Előzmény: (Koty 94745)
lyrics
30 élménybeszámolót írt
30
20 éve tag
2010.11.24. 19:24
Ezt nem mondjátok, ezek szerint úgy járunk (síelünk) mint golfosok, egy nap öt ütő, akarom mondani síléc. Már elképzelem, megyek a csekkolni a kapuhoz, hátamon öt léccel, egy meg a lábamon :)

Meg kell mondjam, nekem nagyon tetszik a trend, szeretem a csinált pályát, a buckát, a pórhót, és a szét-dúrtat.

Mindegy csak csússzon :) jaj, és változzanak a körülmények, így csodálatosan szép ez az egész.
lyrics
30 élménybeszámolót írt
30
20 éve tag
2010.11.24. 11:09
Köszönöm a válaszokat.
Azért kérdeztem, mert a mostani SL II lécem, 65 középen és most lécváltáson vagyok , mivel kicsit lejártam már a lelkemet. Ahogy elnézem ami számításba jöhet azok a lécek mind 70 középen. Nem baj, majd stabilabban suhanok. A mély-havazáskor egyébként tényleg jól fog jönni egy kis plusz szélesség.
lyrics
30 élménybeszámolót írt
30
20 éve tag
2010.11.24. 09:37
Azt szeretném kérdezni az atomszakértőktől, mi az oka, hogy az új lécek legtöbbje széllesebb lett.

Csak tippelnék, több a porhó, vagy szélesebb lécbe több dinamikát lehet építeni. Netán jobb, nagyobb tudású lécet lehet építeni szélesebb platnin. Nehezebbek lettek az emberek :) Szélesebb léc, több anyag, több pénz ? Mi a filozófiája a hízásnak.
lyrics
30 élménybeszámolót írt
30
20 éve tag
2010.11.20. 09:49
Olaszban leszakadt az ég, majd nem mindenhol esett a hó.
Decemberben meg is nézzük közelebbről. Nagyon várom.
lyrics
30 élménybeszámolót írt
30
20 éve tag
2010.04.02. 21:17
Köszönöm, mindenkinek, sajnos tényleg zárva vannak a liftek, pedig a pályák teli vannak hóval.

Ezért Nasfeld-re megyünk, remélem jó időnk lesz.
lyrics
30 élménybeszámolót írt
30
20 éve tag
2010.04.02. 08:30
Április 6-tól, 9-ig, mennénk, nem tudtok szállást, lehetőleg a lifthez közel. Sajnos húsvét utánra több szállás bezárt.
lyrics
30 élménybeszámolót írt
30
20 éve tag
2007.02.05. 17:30
Márciusba mi is ide tervezünk egy utat.
A szállás Le Flocon d'or.
Olvastam amit írtatok és egy kicsit elkedvenített.
A kérdés, ha rendesen van hó akkor is erről szállásról zarándokolni kell minden esetben a pályákhoz. Most ez pálya szállás vagy mi ????
Van ötletetek esetleg hova kérjük a szállást ahol
nem kell gyalogolni.
lyrics
30 élménybeszámolót írt
30
20 éve tag
2006.12.09. 08:11
Na végre leszakadt a hó Val di fiemében, de a
legfontosabb végre hideg van, pár napig így is marad. Holnap indulunk most megyek megkeresem
a vasalót vax illatot érzek :)))))))
lyrics
30 élménybeszámolót írt
30
20 éve tag
2006.12.07. 13:28
Az időjárás továbbra is katasztrófális, már mint síügyileg, de már látszik az alagut vége.
Állítólag szombatra leesik a hó Val di fieme
környékére legalábbis ezt jelezték. Utána meg
már mínuszokat mond, ha nem is esik legalább
tudnak gyártani. 10-én 2 pályát már ki fognak nyitni. .............. most már megyek és beszélek egy hóvarázslóval :)
lyrics
30 élménybeszámolót írt
30
20 éve tag
2006.12.01. 13:37
Katasztrofális az időjárás egy hét múlva megyünk.
Nézem a webkamerákat, erőltetnék a hógyártást,de
meleg van :(

Itt már csak a csoda segít :)
lyrics
30 élménybeszámolót írt
30
20 éve tag
2006.01.30. 11:44
Március elején megyünk volt már itt valaki,
van valami tapasztalat, pályák, szállás, utazás ???
lyrics
30 élménybeszámolót írt
30
20 éve tag
2004.11.09. 09:38
Kaprun kipipálva. Vegyes benyomásom van mint Schuht-nak. Az első napon ragyogó napsütésben vágtunk neki a hegynek. Sajna a felső csákányos 7 felvonók közül csak három ment nem számítva a tanulók felvonóját. A többi 4 aljából hiányzott
50-100 méter hó. Aztán délutánra a pályak alsó szakasza meglatyakosodott, vízisiben mentünk át. Második nap megjött a hideg a latyakos alsó pályák megfagytak a göcsörtös jeget csak itt ott szakitotta meg egy két havas folt. Sielésre teljesen alkalmatlan volt,a pálya szélén volt egy 50 méteres csik ami előző nap nem olvadt megteljesen és az éjszaka technikáztak rajta a ratrakok, na itt egerészett le mindenki. Ez kínlódás délig tartott mivel bejött egy nagy felhő a látási viszonyok lecsökkentek 10-15 méterre, ezért levonultunk az Alpincenterbe és mulattuk az időt egy két sör és forralt bort szorongatva. Harmadik nap végre csoda törtönt az éjszaka lesett 10 cm hó. Nem gyöztünk pörögni,
szét sieltük magunkat. Utána mondtuk -ezért napért jöttünk.

A pályákról egy pár szót, a felső pályák felső része libalegelő, az alsó végén van egy enyhe letörés. Igazán nincs kihívás benne mindenkinek ajánlom. Az alsó pályákat csak láttuk tetszet volna ha lett volna rajta hó.

Az viszont nem tetszet, hogy felső pályáknál nincsen vendéglátás, nincs Wc, leszámitva a kilátónál lévő éttermet. Ezt nem sokan választották mivel ide felfelé kell gyalogolni és még utána igénybe kell venni a ferde vasutat. Ezért a magyarok lefele mentek :)
Az alpincenterbe nagyon jó ötlet, hogy a mennyezeten monitorok vannak és pályákon lévő webkamerákat látod, így eldöntheted érdemes visszmenned vagy csak nézegeted a nagy ködött.

A Milán panzióról teljesen vegyes benyomásaik voltak, nem szép, de csendes helyen van, a kaja bőséges, nekem ízlet kivéve a tészta, bár ezt itthon sem kultiválom.

Van itt olyan topik amiben leszolták a francia síterpeket, halkan megjegyezném én már sokat mentem az osztrákoknál és franciáknál is ....
nálam a Francia síterepek vannak a toppon.
Csak oda eljutni........
lyrics
30 élménybeszámolót írt
30
20 éve tag
2004.11.01. 08:39
Agent -tal teljesen egyetértek, még annyit tennék hozzá amikor csepegtettek nem szabad, hogy huzat legyen, lehetőleg ne leheljél a lángra sem mert ez felesleges kormolódást okoz.
Én az elkészült művet a barkácsboltpkban kapható filléres speckéssel vágom le simára,
ez nagyon jó felületet ad. Esetleg a végén még egy kis polir papir a besimításhoz.

A waxolásnál nálam is a gyertya vált be, csak én meleg waxként alkalmazom, sielés előtt és után.
A művelet lényege néz körül a háztartásban és csend el az aszony által már nem használt vasalót. Lehetőleg a hőmérséklet szabályzós legyen. A gyertyát a melegvasalóra nyomd rá és a lécre csepegtesd teljes hosszban. Utána a meleg vaslóval olvaszd,(vasald) kend szét a lécen.
A vasaló csak annyira legyen forró, hogy megolvassza a waxot,de a lécet és kantnit a forrósitsa fel. Ezért célszerű vastagon felhordani a gyertyát. A "kihült" lécről a felesleges waxot waxlehozóval el lehet távolítani, bár én ezt soha nem szoktam, gondolva majd hó ezt elintézi........

A fenti müveletet a profik is így csináljak csak
a hőmérsékletnek megfelelő waxal és a végén a felesleges wax lehúzása után a léc hosszába egy kemény kefével megdolgozzák. Egyszer végig néztem a cseh válogatot csapat maszörét, hogyan késziti az edzésre a léceket.
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.