Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Csiki által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (41)Időben csökkenő Időben csökkenő
Csiki
42 élménybeszámolót írt
42
19 éve tag
2023.11.21. 14:38
Én is szívesek csatlakoznék.
Előzmény: (Nemeth75 219236)
Csiki
42 élménybeszámolót írt
42
19 éve tag
2020.03.07. 16:54
Március első három napján síeltünk Kopaonikon. Szombaton mentünk el, Tiszasziget fele (5 perc alatt átjutottunk), majd végig autópályán Preljináig. Onnan pedig lassabban, de jó minőségű úton Josanicka Banja fele, innen kissé rosszabb minőségű az út vezet fel a hegyre. Visszaúton Raska fele mentünk, nem bántuk meg, ez a gyorsabb út, kevesebb faluval. Ekkor a régi röszkei átkelőt választottuk, ahol semennyit se vártunk. A tiszta menetidő Szeged-Kopaonik között 6,5 óra. Nekünk nem a centrumban, hanem lejjebb a Vikend telepen volt a szállásunk, így minden nap áthaladtunk a nemzeti park kapuján, ahol 300 dínárt kell fizetni naponta, de némelyik őr elfogadta az előző napi nyugtát is.

A szállásunk kiváló ár/érték arányú modern apartman-komplexumban volt (Milmari). Ajánlatos befizetni legalább reggelire (nagyon változatos, finom és bőséges volt). A centrumban lévő parkoló (a Konaci és a modern parkolóház között) napi 500 dínár. Lehet menni sibusszal is, ami oda-vissza 300 dinár.

A sipályákon kissé olvadt volt a hó. A (ülő)felvonók modernek és gyorsak, alig kellett várakozni, az utolsó nap azonban a szél miatt csak 2-3 ülős működött, így akkor 5-10 percbe telt a beszállás. A pályák többsége lankásabb, családias jellegű, kissé rövid. Aki hosszabb pályára vágyik, érdemes felmenni a csúcsra (a Páncsicsra) és onnan a hegygerincen egészen a Suncana Doliná aljáig csúszni. Véleményem szerint családi síelésre kiváló Kopaonik, mivel sok a kék pálya és 4-6 fős ülős felvonókkal szinte az egész pályarendszer besíelhető.
Csiki
42 élménybeszámolót írt
42
19 éve tag
2017.04.21. 10:41
Érdeklődni szeretnék,hátha valaki segít. Nyáron szeretnénk felmenni a gleccser legmagasabb pontjára, és ha lehet szánkóznánk. A szállásunkhoz jár a Zell am See-Kaprun Summer Card. Ezzel felmehetünk teljesen? Lehet ott szánkót kölcsönözni, vagy vigyünk? A hét melyik nap érdemes menni, hogy ne kelljen sokat várni a felvonónál? Köszönöm előre is.
Csiki
42 élménybeszámolót írt
42
19 éve tag
2014.11.16. 13:44
Nem tudja valaki, hogy van-e itt vagy más közeli pályán olyan felvonó amit kezdők, tanulók tudnak használni (nem csákányos, nem tökös, esetleg ülős)? Előre is köszönöm a választ!
Csiki
42 élménybeszámolót írt
42
19 éve tag
2013.12.31. 17:36
Bocs, tényleg kimaradtál, nem volt szándékos.

BUÉK!
Előzmény: (Pulmy 165549)
Csiki
42 élménybeszámolót írt
42
19 éve tag
2013.12.31. 10:36
Íme a weboldal címe, ahol a kedvezményes sijegyeket (is) lehet kapni:
https://www.skihappyhour.com

Jó sielést kívánok mindenkinek 2014-ben is!
Csiki
42 élménybeszámolót írt
42
19 éve tag
2013.12.30. 21:31
Mindenkinek elküldtem, aki kérte a címet!

Jó sielést! BUÉK!
Csiki
42 élménybeszámolót írt
42
19 éve tag
2013.12.29. 19:50
Igen, erre a pontra gondoltam. Nincs semmi érdekeltségem a dologban, csak én is használtam már azt a weboldalt, amiről szó van, és gondoltam megosztom másokkal is, hátha nem ismeri mindenki. Hasznosnak, újszerűnek, játékosnak találtam ezt a fajta jegyértékesítési módot. Talán érdemes volna itthon is bevezetni. Igaz itt a sípályák helyett kalandparkok és élményfürdők lehetnének a partnerek...
Előzmény: (Viri 165378)
Csiki
42 élménybeszámolót írt
42
19 éve tag
2013.12.29. 16:55
Van egy weboldal, ahol 50-40-30-20%-os kedvezménnyel lehet si napijegyet, bérletet venni több osztrák sípályára. Most per pillanat a következő kínálat: Innerkrems, Petzen, Klippitztörl, Weissee, Niederalpl, Rieseralm, Lammeralm, Postalm, Planneralm, Kreischberg, Präbichl, Sonnberglifte, Dreiländereck, Hauereck - Ski Waldheimat, Goldeck, Aflenz, Weinebene, Katschberg, Hebalm (a saját weboldalán is van 13 eurós esti sízés). Mivel a fórum szabályzata nem engedi, nem írom ki a weboldal címét, de privát levélben szívesen elküldöm.
Csiki
42 élménybeszámolót írt
42
19 éve tag
Topik: Normafa
2013.09.18. 12:33
Mégis mekkora, milyen jellegű sipályák jöhetnek létre a Normafán? Valahogy úgy kell elképzelni, hogy kb. olyan lesz mint Eplény? Lankásabb, szélesebb lesz mint a siaréna? Az ülőfelvonós pálya ki lesz-e világítva? Ha igen akkor én is szívesen kipróbálnám egyszer Szegedről ez lenne a legközebbi pálya. Amúgy világcsoda lehetne egy komoly pálya egy főváros közepén.
Csiki
42 élménybeszámolót írt
42
19 éve tag
2012.12.30. 18:41
Az lenne a kérdésem, hogy mikor nyit a szánkópálya? Másik kérdés, hogy milyen jegyet kell váltanom, ha szánkózni és sielni is szeretnék abban a néhány órában, amit Siarénában töltenék a családommal? (A kisfiammal szánkóznék, és közben néha mi felnőttek, egyet-egyet csúszni is szeretnénk a sipályákon.)
Csiki
42 élménybeszámolót írt
42
19 éve tag
Topik: Sídzsekik
2012.11.11. 20:26
Nem reklámnak szántam, csupán figyelemfelhívásnak. Aki valódit akar venni, ne dőljön a be magyarországi boltban gyanúsan olcsó terméknek, aki meg nem tudja megfizetni az igazit, az vehet ebből a nemigazi termékből akár évente is egyet-egyet. Lehet, hogy mind hamis, de mégiscsak vadiúj, és elfogadható minőségűnek tűnő termékekről van szó, az eredetihez képest negyedáron, mellékesen "Columbia" felirattal, de tőlem lehetne ez mondjuk "Kolumbia" is.
Előzmény: (minerel 143110)
Csiki
42 élménybeszámolót írt
42
19 éve tag
Topik: Sídzsekik
2012.11.11. 18:58
Aki olcsó, de viszonylag jó sidzsekit szeretni, menjen el a szabadkai piacra. Török és kínai gyártású Columbia dzsekik kaphatók nagy választékban (pl.: 30-féle modell az egyik helyen, kivehető, kigombolható belső résszel is.) Áruk szinte minden árusnál 10 ezer forint!
Csiki
42 élménybeszámolót írt
42
19 éve tag
2012.10.26. 12:42
Minden sielőnek fontos infó: ha minden igaz, az idén lesz félárú Bónuszos jegy is Eplénybe!!!
Csiki
42 élménybeszámolót írt
42
19 éve tag
2011.05.27. 19:58
Lehetne a cím:
"Sítalpasok, ha már elolvadt a hó"
"Aktívan a hómentes hónapokban"
"Utolsó sielés után, első sielés előtt"
"Hómentes hónapok hóbortjai"
Csiki
42 élménybeszámolót írt
42
19 éve tag
Topik: Spyder
2010.12.15. 18:36
Legolcsóbban a szabadkai piacon lehet Spyder termékeket kapni, például 10-20 ezer Ft-ért elég jó minőségű Spyder sikabátot adnak.
Csiki
42 élménybeszámolót írt
42
19 éve tag
2010.03.24. 14:14
Hochkarra mennénk ketten sielni húsvétkor 1 napra (szo, vas vagy hétfő). Szívesen csatlakoznánk ugyanide tartókhoz az M1-esen, győri beszállással.
Csiki
42 élménybeszámolót írt
42
19 éve tag
2009.05.26. 20:00
Ez most reklám lenne, de M betűvel kezdődik az EP neve, ahol elfogadnak külföldi, de -akár általad is- lefordított számlát. A honlapjukon van angol és német nyelvű mintaszöveg, amit kinyomtatva oda lehet adni a pénztárosnak. A helyi számla ellenében egyébként utólag is kiállítanak egy EP számlát. Én már Schladmingban és Lackenhofban is kértem és kaptam számlát, a sielés végén, a kaució visszakérésével együtt, mert az első nap nem akartam feltartani a sort a számlakérésemmel.
Csiki
42 élménybeszámolót írt
42
19 éve tag
Topik: SPAM!
2009.03.25. 08:12
Én is kaptam ma éjszaka ilyen üzenetet, sőt korábban is. Több ajánlatot nem kérek, igaz korban még talán partiképes vagyok (3X).
Csiki
42 élménybeszámolót írt
42
19 éve tag
2009.03.22. 18:24
Éjszakai élet és a bulilehetőség Hüttauban nincs. Ez egy pici, csendes, tipikus osztrák falu (templom, Spar, Raiff.bankfiók van benne). Amire Te gondolsz, azért utazni kell Schladmingig vagy Salzburgig. A freeride lehetőségekről talán majd más valaki fog beszámolni, mert én nem szoktam letérni a jelölt pályákról.
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.