Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

totyi69 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (16)Időben csökkenő Időben csökkenő
totyi69
16 élménybeszámolót írt
16
13 éve tag
2018.12.06. 15:48
Szia,

Alapvetően teljesen jó a bakancs + kötés kombinációd, nem biztos hogy megéri egy nagyon alap lapot venned főleg ha már magabiztosan board-ozol. Nem tudom hogy hány napot mész egy szezonban, de lehet itthon is komolyabb lapokat bérelni és ki tudd próbáli a különböző márkákat, formákat stb... Vagy esetleg használtan valamit...


Erre a stílusra camber közép és rockeres orr/vég pont fekszik, vagy esetleg valamelyik hybrid forma.
A szélsőségeket érdemes kerülni túl nagy, túl merev stb...

Ha továbbra is vennél a három közül én is Nidecker-t mondanám...

Itt vannak még ilyen "best-buy" dolgok de ezek mind drágábbak lesznek :

https://thegoodride.com/snowboard-reviews/?mens=1&favorites=1

Üdv
totyi69
16 élménybeszámolót írt
16
13 éve tag
2018.12.05. 16:17
Szia ingkisstamas,

Háát egyiket sem használtam még de az adatlapok alapján elég eltérő felhasználású lapok,

Wed’ze Bullwhip 700 - klasszik camber, rocker orral szerintem egy merev szűzhavas/carving lap lehet és elég nagy méretben gyártják (160-166 cm)

Raven Grunge - pedig egy hybrid camber all-mountain lap közepes keménységgel ( bár a hybrid lapok talán 1 fokkal keményebbnek tűnnek mint ami rá van írva). ez általános felhasználásra jobb lehet.

Célravezetőbb, ha megírod hogy mire szeretnéd használni milyen tudásod van, esetleg miket vásároltál ezidáig ( kötés, bakancs) mert nem árt ha az is pariban van a lappal.

Üdv, Tamás
totyi69
16 élménybeszámolót írt
16
13 éve tag
2017.02.22. 07:20
Szia Scottisch!

Én tavaly vettem egy decathlonos szemcsit a legjobb minőségű Wedze sajátmárkást két rétegű lencséje volt, 2 nap után visszavittem mert erős napsütésben enyhe kettős látásom volt benne (nagyon zavaró volt) és a 2.nap végére össze is karcolódott a külső tükröződő lencse pedig nem estem és mindig puha tokban tartottam. Lehetséges hogy kifogtam de nekem nagyon nem jött be.

U.i. pl. az Intersportban (Budaörs) végkiárusítás van elég sok szemcsi volt még a hétvégén.
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
totyi69
16 élménybeszámolót írt
16
13 éve tag
Topik: Snowboard
2017.02.05. 12:17
Sziasztok,

Azt szeretném kérdezni, hogy valakinek van-e, vagy esetleg próbált már LIB TECH- skate banana lapot. Milyenek a tapasztalatok gondolok itt éltartásra,irányíthatósá stb..
Minden infó jól jönne, köszi előre is !

Üdv
totyi69
16 élménybeszámolót írt
16
13 éve tag
Topik: Snowboard
2017.01.22. 14:41
Annó néztem én is, nagyon jó minőségű kötések szerintem, de akkor még nagyon új volt ez a rendszer és nem akartam tesztelgetni. A cappes orr mindenképpen jó én már csak ilyet vennék. Ami kérdés az hogy a flex indexe 2 , biztosan ilyen puha kötést szeretnél megy a bakihoz illetve a laphoz is ?

Nekem a Drake kötések nagyon bejöttek már két fajta is volt és kb pont ugyanennyi idő alatt bekötöm !
Előzmény: (minerel 193078)
totyi69
16 élménybeszámolót írt
16
13 éve tag
Topik: Snowboard
2017.01.22. 14:18
Szerintem is az L es lenne ideális. Havernak is éppen két méret között volt a bakancsa és kisebb kötést vett hozzá, mindig kicsit bírkózott a becsatolással, mondjuk az klasszik kötés volt. Én is nemrég cseréltem le a kötésem, és amire nem is gondoltam még hogy a méretek között a saroktartó szélessége is változik, pl ha szűk kikezdheti a bakancsot. Próba nélkül én nem venném meg.
Előzmény: (minerel 193065)
totyi69
16 élménybeszámolót írt
16
13 éve tag
2017.01.13. 20:27
YEEESSS,

Köszi "cdl" hétfőn megyünk mi is, bíztató jelek szerint még holnap is esni fog : )
totyi69
16 élménybeszámolót írt
16
13 éve tag
Topik: Snowboard
2017.01.10. 19:38
Szia Basquiat,

Esetleg lehet kapni rá élvédőt, amitől nem fog túl jól kinézni a lapod viszont megvédi. Lehet ragasztani vagy csavarozni is.

http://www.sikolcsonzo.hu/index.php/component/virtuemart/kiegeszitok/snowboard-elvedo-detail?Itemid=0
totyi69
16 élménybeszámolót írt
16
13 éve tag
2017.01.10. 19:16
Szia,
Háát igen ez mondjuk, ha egy hetes síút első napján történne biztosan magamhoz nyúlnék. Amikor vettem a bakimat sokat olvastam külföldi fórumokat is és elég sokan panaszkodtak pl. huzal nyúlásra vagy kilazulásra is.
Én végül egy SLS fűző rendszer mellett döntöttem ami ha véletlenül elszakadna sima fűzővel is pótolható.
Előzmény: (Bélapó 192386)
totyi69
16 élménybeszámolót írt
16
13 éve tag
2017.01.10. 11:29
Szia Viktor,

Amiket néztél már mind jó bakancsok szerintem. Kezdőként nagyon fontos lehet hogy kb. most gondolkozz el azon hogy melyik irányzat érdekel és később milyen board-od + kötésed lesz mert a legjobb ha összhangban van a szetted. Egy jó közepes keménységű all-mountain bakival nem nyúlhatsz nagyon mellé. Hasznos még ha külön tudod állítani a lábfejed, sípcsontod esetleg a sarkad tartását is. ( Természetesen sízokniban min. 30 perc próba ajánlott, nézz meg minél többet.)
A Triad-ot próbáltam én is nagyon jó minőségű ill. könnyű baki, amiért nem vettem meg az hogy szerintem inkább a keskeny lábfejű emberekre tervezték ill. 15 perc után keskenynek éreztem, valamint a véleményem szerint keményebb baki mint ami rá van írva. A Vans Aura - lehet hogy szkeptikus vagyok- ( viszonylag sokan azok) személy szerint kerülöm a gyorsfűzős huzalos bakikat, az ördög nem alszik...
A Vans Implant minden szempontból kiváló választás lehet.

Ajánlott márka lehet szerintem Northwave , Nitro. Ja és a blue-tomato.com on tudsz még keresgetni.
totyi69
16 élménybeszámolót írt
16
13 éve tag
2016.12.29. 18:49
Szia Laci,

Én is hasonló cipőben jártam mint Te, 4-5 év autodidakta boardozás után a fiamat elvittem egy műanyagpályára síelni tanulni, gondoltam felcsatolok Én is és oktatóval csiszolom a tudásomat tovább amíg a gyerek csúszkál. Természetesen estem keltem a lap egyfolytában elakadt a műanyagon nagyon megvezette az élét egyfolytában szilikonozni kellett és nagyon nehezen fordult. Egy rémálom volt ! Ha elfogadsz egy tanácsot egy jó közepesen puha classic camber lappal a havon gyakorolsz tovább és az élmény sem fog elmaradni.

U.I. vagy esetleg havazás után mész ki a műanyagpályára... : )

Üdv
Előzmény: (SoosLaci 191606)
totyi69
16 élménybeszámolót írt
16
13 éve tag
2015.11.09. 20:33
Szia,

Hasonló cipőben járok Én is, nálam két cipő akadt fennt a rostán (az egyiket már próbáltam, meggyőző volt)
-Northwave Decade SL
-Ride Fuse
a régi motorosok szerint a Nike SB modellek mind erősen ajánlott de az ritka és valamivel drágább is.
Előzmény: (basquiat 183808)
totyi69
16 élménybeszámolót írt
16
13 éve tag
2015.10.05. 19:24
Szia,

Biztosan korrekt baki, a fűzőrendszere mennyire stabil és jól állítható a sima fűzőhöz képest ? A jan. 24.-e attól tartok már késő lesz : )

3. kiszemelt :RIDE FUL
http://www.snowboardshop.hu/boots.php?id=176
Előzmény: (cdl 183438)
totyi69
16 élménybeszámolót írt
16
13 éve tag
2015.09.30. 10:09
Sziasztok,

Üdvözlök mindenkit, hamarosan kezdődik a szezon : )))

Egy olyan kérdésem lenne, hogy van e valakinek tapasztalata az alábbi bakikkal ? Ez a félig gyorsfűzős rendszer SL-TLS (nem boa) mennyire strapabíró és használható ?

1. http://www.riderscorner.hu/shop/bakancsok/nitro-anthem-tls-stealth-camo-10

2. http://wakeshop.hu/hu/northwave-decade-sl-snowboard-bakancs-6355

Minden ötletet szivesen fogadok, 6-7 es flex indexes bakancsot keresnék tempós carving ill. nagyon kezdő freerid-hoz.
totyi69
16 élménybeszámolót írt
16
13 éve tag
2014.12.29. 22:11
Sziasztok !

Szeretnék segítséget kérni tőletek, snowboard választás előtt állok, már több hete bújom az oldalakat és beszéltem kereskedőkkel is, de lassan kezdem feladni a harcot. Szóval kezdő és középhaladó közé sorolnám a tudásomat. Olyan lapot keresnék ami 80% ban pályán lenne használva nem speed boardozásra (tudom camber típusok)de szeretném a maradék 20 % ban kipróbálni az alapvető (és itt nagyon kezdőre kell gondolni) trükköket is, nem fun parkokban az óriásugrásokra gondolok csak a tényleg alap forgások, vajazás stb csúszás közben... És itt jön a képben a flat vagy hybrid profilos lapok, esetleg milyen tapasztalatotok vannak ezekkel a lapokkal. Az árat 40-80 ezer közé lőttem be konkrétan Head,Joint,Nidecker és egy Völkl márkákat néztem. Igazából egy mondatban összefoglalva pályán jól használható, és alapvető trükkök elsajátítására használható élményfaktorú lapot keresnék.

Bocsi ha hosszúra sikerült , várom a véleményeteket, tapasztalataitokat
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.