Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Tiborh által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (42)Időben csökkenő Időben csökkenő
Tiborh
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
Topik: Zugspitze
2018.01.20. 08:27
Hirtelen ötlettől vezérelve döntöttem úgy hogy az elmúlt vasárnapomat a kedvtelésemnek szentelem!Valami nagyon havas tájra vágytam, úgyhogy még az oda vissza 800 km sem tántorított el attól, hogy útnak induljak.(Németországból indultam, otthonról több lett volna..) Mivel tavaly Feldberg lankáit "kipipáltam", így igazából három síterep foglalkoztatott. Oberstsdorf,Garmisch,vagy Zugspitze. Hétvége,vasárnap.. Mindenhol rengetegen lesznek. Néztem az időjárásjelentést, gyönyörű napfényes időt jósoltak mindenhová.Végül is azért döntöttem Zugspitze mellett, mert oda igérték a leghidegebbet! :) Talán ez elriasztja az embereket hogy felmenjenek a gleccserhez! Fél nyolckor már Grainau-ba voltam, az újonnan átadott Seilbahn felvonónál.Ígéretesen indult a nap, mivel parkolót is a bejárattal szemben sikerült még találnom.Türelmesen, de igazából nagyon izgatottan kivártam a fél kilences időpontot amikor is az első felvonó elindult! A pénztáraknál, (három van) nagyon gyorsan megy a bérlet eladás, még ha nagyobb tömeg van sem kell hosszasan sorban állni! Profi módon van intézve!A síterep megközelítése is viszonylag gyorsan megy, annak ellenére, hogy a Silbahn először felvisz a Zugspitze csúcsra, és onnan a Gletscherbahn-al kell lemenni a síterepre.Az új modern felvonó egyébként bombasztikus.Iszonyatosan gyors. A 2000 méteres szintkülönbséget kb. 10 perc alatt lenyomja. Kb.100 utassal. Horror, mert összesen egy köztes tartóoszlop van a völgy és a csúcs között. Igaz, a tartópillér 129 m magas! :) A kilátás belőle fantasztikus.Ha valaki nem síel, akkor is megéri felmenni a csúcsra! Örök élmény!A síterep! Lenyűgöző a táj! Fergetegesen gyönyörű! Felértem és szikrázó napsütés, mélykék égbolt, hó mindenütt.. :) és mínusz 9 fok! Bemelegítésként gyorsan csúsztam vagy három fordulót az 1-es kék pályán, közben fotóztam, videóztam.. Szemet gyönyörködtető!Aztán természetesen végignyomtam többször is az összes pályát.Széles, kellemes lejtésű pályák mindenfelé.Nem nagy síterep, huszonkilóméter, de ez nem is igazán érződött a nap folyamán.Nincsenek 6-8 kilóméter hosszú pályák, de mégis nagyon élvezetesen lehet tölteni az időt.Egyedül a 7-es piros pályánál kell résen lenni, mert ha nem elég nagy sebességgel jön le az ember, van vagy két domb ahol akkor "botozni" kell.. :) Ami egy kicsit kellemetlen, de túlélhető,- hogy csak két beülős felvonó van.A többi csákányos.De ennyi "kellemetlenség" van csupán, - mert a hely mindenért kárpótol! Akik nem síelnek, azok is kellemesen tölthetik a napot, mert párhuzamosan a sípályákkal szánkópályákat is készítenek! Van lehetőség fent a gleccsernél bérelni szánkót! Nagy élmény lehet az is, mivel hosszú pályák vannak! Egyébként nagyon gondosan vannak kezelve a pályák, igazából még kora délutánra sem volt egyik sem "feltúrva". Respect a ratrakos emberkéknek! Vendéglátás! Csak a Sonnalpin részen vannak hütték. Egymás mellett vagy három.Egy sör 4,30 EUR, egy leves 6 EUR. Nem túl olcsó, de hát a hely ahol elfogyasztja az emberfia.. :) Viszonylag hamar visszaindultam, bár fájó szívvel. De visszafelé volt még 400 km-em.. :) Visszafelé résen kell lenni, mert viszonylag könnyű a Seilbahn felvonó helyett a fogaskerekű (Zahnradbahn) beszállóhelyére tévedni! Nagy tragédia nincs, mert megáll az is ott ahol a Seilbahn indul, a völgyállomásnál,- csak menetidőbe több.Ha valaki véletlenül arra jár, ki ne hagyja! Tényleg csodálatos hely! Töltök fel képeket, és videót is!
Tiborh
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
2013.01.16. 10:10
Január második hetében 4 napra mentünk ki csúszni egyet.Sajnos nem az előre „megálmodott” idő fogadott minket, mely már az utazás közben is jelét adta.Schladming-ig végig eső esett, utána végig hóesés.Szokásunkhoz híven, éjszaka utaztunk, hogy a reggeli első liftet elérjük, és egy teljes nappal meg tudjuk hosszabbítani a sítúrát.Intő jel volt hogy bármennyire időben próbáltunk elindulni, így is csak fél tíz környékén értük el Saalbachot.A bérletek megváltása, és az átöltözése után izgalommal ültünk fel a Schattberg-Express kabinosba hogy onnan mintegy kezdésként és bemelegítésként a 2a, 2b kék pályákon melegítsünk be.Na itt kaptuk az első pofont, mert a kabinos csak az első állomásig ment a rossz idő miatt. Mivel az első állomásnál viszonylag tűrhető idő volt, bosszankodtunk hogy miért nem lehet a csúcsig menni.Persze aztán a pár nap bebizonyította hogy ha lezárnak egy csúcsra vezető liftet annak komoly oka van. Még aznap, de a napok során többször is előfordult, hogy a csúcsra érve, erős hóesés, viharos szél, és köd fogadott minket, szinte zéró látótávolsággal. Olyannal, aminél a pálya nyomvonalát sem lehet látni. Persze ha lejjebb csúszunk mondjuk 500-1000 métert már jobb a helyzet, de addig szinte csak kínlódás. Szinte visszafújja az emberfiát a hegytetőre a viharos szél. Az idő kicsit megkeserítette a túránkat, mert az ember mindig hajlamos optimistán előre azt tervezni, hogy verőfényes hideg időben, csodálatos pályákon tud majd csúszni. A másik gond az volt, hogy amíg a fentebbi régiókban mínuszok voltak, és sok esetben a völgyben dél körülre már plusz fokok, így a pálya alján erősen olvadt a hó. A síterepről ennek ellenére (az idő miatt sem szívesen büntetném :D) csak jót tudok írni.Bár a négy nap kevés volt arra hogy teljesen besíjeljük az összes pályát, de az összes területet sikerült bejárnunk. Szuper módon kiépített liftrendszer,és infrastruktúra, pl. ahol már 15 lépcsőt meg kellene tenni síbakancsban, oda már építettek egy normál liftet, ne kelljen már a síelőnek lépcsőzni,nehogy abba fáradjon bele. Iszonyú sok kabinos és bubis lift, tényleg nagyítóval kell keresni a lassabb és régebbi felvonókat. Rengeteg jó vonalvezetésű és szép pálya van. A kékek közül a 13 illetve annak folytatása a 11-es, a csúcstól a völgyig visz. Hosszú és nagyon széles pályák. De a Lengau résznél található 10-es, 20-as, 22-es pályák is hasonlóképpen élvezetesek. Nagyon tetszett a Zwölferkogel tetejéről lejövő 12,13-as pályák. A nagyon hosszú 2a-2b pályák is jók, mert hosszúak, de az talán nem fut annyira szép helyen. Igazából nem tudok olyan részt írni ami ne tetszett volna, mert változatos jó pálya volt mindegyik.Az átvezetők csodás környezetben futnak, és tiszta időben csodálatos lehet a panoráma! Ami kicsit furcsa volt, az a pályák nehézségének besorolása.Volt egy két kék pálya, aminél főleg a völgybe vezető utolsó része eléggé sötét kék volt, vagy inkább már piros.Ha valaki az első pár csúszását abszolválja életében, annak kihívás lehet, főleg azért mert a pályák alja mindenhol elég rendesen össze van túrva, és ha ez még párosul azzal, hogy a hó is már csak latyak lesz lent, akkor rémálommá teheti a síelést számára. De volt olyan is, aminél nem nagyon értettem hogy az speciel miért piros pálya, vagy fekete. Tömeg nem volt, talán egy két alkalom volt, hogy pár percet kellett várni a buborékosoknál, hogy felvigyen a hegyre.A pályákat az időjárás miatt gondolom nem volt egyszerű rendben tartani, és bár gondolom a minőségüket ratrakokkal éjszaka próbálták javítani, de a havazás miatt már reggelre a csúcsokon és az azt követő pár száz méteren inkább a porhó jellemezte. Ami viszont nagyon jó! :) Végezetül a szállás! Hárman egy nagyon szuperül berendezett ( fullos konyha, csodás fürdőszoba, egyedileg berendezett szobák, erkély) apartmanban voltunk Saalbachban, 300 méterre a legközelebbi kabinostól! A három éjszaka 240 EUR volt hármónknak!! Ami azt jelenti hogy fejenként nem volt több egy éjszaka mint 27EUR!! Ha valakit érdekel, ez a honlapjuk, http://www.saalbach-appartements.at/ németül és angolul is lehet velük kommunikálni! Egy pár kép amikor viszonylag tiszta volt az idő.
P1030865.JPG
P1030866.JPG
P1030849.JPG
P1030819.JPG
P1030818.JPG
P1030820.JPG
P1030821.JPG
P1030869.JPG
P1030856.JPG
Tiborh
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
2011.03.24. 22:04
Igen..:) Az lehet! A Blauspitz-ről közvetlen vagy piros vagy fekete pálya jön le!Az én emlékeim szerint egy piroson indultunk le onnan, aminél volt olyan rész hogy kellett a lendület, mert volt vízszintes része is..:)
Aztán az a piros pálya átváltott egy feketére ami viszont mivel bár meredek volt, de elég széles, egy nagyon kellemes carving pálya volt! Bár a meredeksége sem volt emlékeim szerint olyan húha..Sőt szerintem a fenti piros, indulóban a letörések miatt, szerintem komolyabb kihívást jelentenek egy kezdőnek. Ennek a pályának a vége egy nagyon kellemes kék pályába torkollott, ami egy patak mellett vitt be a Kalsba!
Imádtam ott lezúgni és lendületből azt a pár száz métert a felvonóig a patak mellett (félig befagyva) elsiklani!
A másik kék útvonalon is voltam, de a Blauspitzről lejövet kicsit bonyolultabbnak tűnt oda átvergődni..:)
Én az általad írt 20-as pályát nem ismerem, ott az akkor nem volt nyitva..Vagy az i lehet hogy csak nem is vettük észre! :D
De így már értem miről írtál! :)
Előzmény: (szabop27 116215)
Tiborh
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
2011.03.15. 22:01
Ha bántóan fogalmaztam akkor elnézést! Nem kívántam senkit megbántani! A felszólítás az ajtókon azért van kitéve és esetlegesen személyesen emberektől azért jön megjegyzés, mert sokan figyelmen kívül hagyják a "játékszabályokat".
A tájékoztatás sohasem felesleges, végül is tudja mindenki hogy mire számíthat!
De az Ő aspektusukból meg érthető lenne ha nem írnák ki kötelezően azt ami már náluk sok sok éve így működik..
Az hogy az uszodai részre is szól, azt sem tartom isten elleni véteknek.Úszni is jobb meztelenül mint fürdőgatyiba! :)
Egyébként hölgyeknél fokozottan gondot szokott okozni a vizes fürdőruha! Úszás utáni törölközéssel egészségesebb és praktikusabb.
Még egyszer elnézést! nem építő jellegű hozzászólásod akartam kritizálni! :)
Előzmény: (hómacsek 115162)
Tiborh
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
2011.03.15. 21:35
Ezt a mondatodat nem igazán értem..
"Egy negatívumot tudok csak említeni: Kalsból Matreibe visszacsúszva muszáj érinteni egy fekete pályát, ami kezdőknek problémás lehet."

Kals-ból a kabinossal kell visszajönni a Cimaross-ig és onnan 3 lehetőség is van elindulni lefelé Matrei-be! Egy fekete, egy piros ami elágazik, és egy kék pályán! A fekete eleje inkább egy sötét piros, de ahol rázós lenne azt meg sem kell csinálni, mert át lehet jönni egy kék összekötő pályára.
Amúgy a fekete "rázós" része sem annyira kegyetlenül rázós. kb.200 méter hosszan leszűkül a pálya és talán egy kicsit meredekebb.Kezdőknek nem ajánlott, de közepes tudással simán le lehet jönni ott is! A kék pályás lehetőségeken meg szépen gond nélkül le lehet csúszni!Az igaz viszont hogy a kék pályát és a pirosat is a kabinosból kiszállva csak úgy lehet elérni hogy kb. 50 méter enyhe emelkedőn sétálni kell..:) Ez tényleg nem biztos hogy kellemes, de lehet hogy jobb megoldás a kevésbé tapasztaltaknak mint a feketén nekiindulni! Ha a közvetlen egész Matrei-ig való lecsúszást értetted akkor ott meg csak piros pálya visz le tudtommal.
Előzmény: (szabop27 113682)
Tiborh
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
2011.03.15. 21:04
Az osztrák szaunák szerintem 99%-a normál "pucis" szauna!
Nem gondolom jogosnak hogy elvárjuk tőlük hogy ezt külön ki is írják, mert egyrészt szerintem csak mi magyarok vagyunk (legalábbis ebben) az átlagosnál prűdebbek, másrészt a normál szauna kultúra az megáll a szaunatörölköző használatánál, és fürdőruha használata az ott vétek! Amúgy ezt teljes mértékben pártolom.
Mivel a szaunázás kultúrája legkevésbé a nemiség irányába tolja el a használóit egészséges esetben, így csak rossz beidegződés azt gondolni hogy az ilyen szaunákban minket fog bámulni a fél világ!
Magyarországon, Sárváron van a fürdőben ilyen szauna! Szerintem az ország egyik legjobbja!

A csúszda király lehet! A You Tube-on nézve is erősen meredek...:)
Előzmény: (hómacsek 115158)
Tiborh
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
2010.03.21. 00:05
Egy friss hír...sajnos..:(



Elgázoltak egy magyar síelőt Salzburgban
| 2010.03.20. 19:38 - Index

Mentőhelikopterrel vittek kórházba egy magyar síelőt Ausztriában – értesült a sitv.hu [1] a helyi turizmus irodától. A 65 éves férfi Salzburg tartományban, Zell am See síterepén ütközött egy cseh síelővel. A balesetben súlyos fejsérüléseket szenvedett a magyar férfi, helikopterrel a salzburgi kórházba szállították.
hirdetés

A baleset pontos okát egyelőre nem tudják. A cseh sértetlenül megúszta az ütközést, de a rendőrök egyelőre nem tudták kihallgatni, mert hamis címet adott meg a baleset helyszínén összegyűlt embereknek.

Látszólag jóindulattal bediktálta egy helyi hotel nevét, csakhogy később hiába keresték, kiderült, hogy nincs is ilyen szálloda.

A magyar férfi bukósisakot viselt az ütközés idején, valószínűleg ennek köszönheti, hogy életben maradt.

Zell am See Salzburg tartomány egyik jól ismert síközpontja. Híres a meredek, fekete pályáiról, az amerikai női alpesi sí válogatott is itt tartja az edzéseit a téli szezon nagy részében.
Tiborh
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
2009.03.23. 18:38
Volt szerencsénk eltölteni egy kellemes hetes sítúrát a Grossglockner Resort síterületén Kelet-Tirolban. Egy kicsit meglepődtem azon, hogy annak ellenére hogy nincs agyon sztárolva ez a síterület többek között itt a honlapon sem, mennyi honfitársunkkal találkoztam a pályákon.
A pályák egyébként egy hegy két oldalán helyezkednek el, melyek aljában két település húzódik. Matrei a viszonylag nagyobb és forgalmasabb, és a kisebb és hangulatosabb Kals, beékelődve a hegyek közé. Nekünk Matrei-ben volt a szállásunk a Goldried Hotel mellett egy apartmannházban. A síbusz a ház előtt állt meg, és kb. 3 perc volt a kabinos felvonó (Goldried I.) mely felvitt a hegyre minket.
A matrei rész két eléggé különálló részre oszlik síelés szempontjából. Van egy fenti rész mely a hegygerincről indul (Cimaross 2621m) és több alternative lehetőséget adva síelhető be. A fenti rész egyébként kicsit egy katlanhoz hasonlítható, melyen rengeteg pályát alakítottak ki. Ami hátrány, hogy egyetlen 6 űléses buborékos visz fel csak a hegytetőre, gerincre. Emiatt itt kisebb torlódások, főleg szezonba előfordulhatnak. Hozzá kell tennem, hogy torlódás amíg ott voltam nem volt, de ez a viszonylag kevés síelő miatt lehetett csak szerintem. Ami kellemetlenebb, hogy a pálya utolsó 100 métere délre rendesen össze van túrva, hiszen aki fel akar a tetőre jutni, ide kell hogy jöjjön. Vezet egyébként le Cimaross-ról a Goldried I. kabinos felső állomásához egy kék pálya, melyet kezdő síelők is tudnának használni. Igen ám! Csak ahhoz le kellene jönnie egy kezdő síelőnek bemelegítésként egy piroson.. (11-es piros pálya)
Ahogy valaki írta, (talán bikkamokka) nem kezdőknek való hely. Egyébként az egész helyre igaz, hogy combos pirosak és technikás feketék vannak mindenfele. Egy két pályától eltekintve szép szélések! (A 12-es fekete közepe az nagyon kis keskeny, játékos) És a sítérképen jelölt 13-as piros, mely a valóságban fekete, és Kals felé visz le, az még ami egy kissé keskeny, és persze meredek..
A Goldried I. kabinos alatti rész, ahol sok pálya fut az erdőben egymás mellett vagy egymást keresztezve a rendszer másik része. Kezdőknek itt talán a fenti két kék pályát lehet javasolni. Sajnos az egyiknél tárcsás, a másiknál csákányos felvonó van..:-( És kissé rövidek is ezek a pályák.
A Talabfahrt sajnos nem játszott azon a héten hóhiány miatt, így csak a legalsó pontig Happeck-ig lehetett lesíelni. Ami nagyon tetszett ezekben a pályákban, hogy mindegyik szépen karbantartott széles carvingpálya.Még a 6-os feketén is lehet karcolni..:-)
A 2a és a 6-os kékek, összekötő pályák melyek szép erdei utakon vezetnek át.
Ami nagyon rossz: Happeck felvonó: 4 üléses buborék nélküli, és Goldried II. Felvonó: 2 űléses nagyon lassú szintén nyitott!! Ha hideg van és még a szél is fúj, akkor megkeseríti a napot..És ami a vicc: ha nem lehet a völgyig csúszni és fel akar menni az emberke a Goldried I. kabinosig hogy esetleg lejusson a hegyről a következő kálváriát kell végigjárnia! Happeck négy ülésessel fel, utána visszacsúszni Goldried II. kétüléseshez, felmenni vele majd annak a tetején két lehetőség van.Az egyik hogy kb.50 m-t túrázol felfelé a hegynek hogy elérd a kabinost, vagy visszacsúszol a tányéroshoz (Landen) és azzal jössz fel a kabinosig. Miért nem lehetett legalább az egyik felvonót felvinni a kabinosig??? Pályazáráskor szép kiss or alakult ki mindennap a tányérosnál..
És akkor a kalsi rész. A Cimaross-ról ha a másik irányba csúszol, akkor Kals felé veszed az irányt. Egy nagyon szép és kellemes piros pályán (14-es) csúszhatsz le a Kals II. Kabinos felvonó középmegállójához. Ez a pályarész kb. 3-4 km hosszú lehet. Ezután egy hosszú erdei szerpentinen kb.5km. kell lecsúszni Kals felé. Egyébként állítólag a Cimaross tetejéről lecsúszni kalsba 11 km. A Kals-ba vezető kék 15a vége egy igen kellemes kék carving pálya! Elképzelhető.Kezdőknek maximálisan ideális.Pici lejtésű és széles! Bár érthetetlen okokból a két kals-i kék pályát kiszolgáló felvonóból egyik sem ment.Jó minőségú hó volt pedig. Valszeg spóroltak. Ezen a részen meg talán jó ha harmada van annak a tömegnek ami odaát a matre-i részen volt. Zárva volt egész héten a Gschlöss nevű beűlős is. Egyedűl itt a Blauspitzre menő két felvonó üzemelt!Az itt lejövő pályák nagyon szuperek!!A 17-es és folytatása a 19-es feketék megérdemelten a carvepiste exclusive nevet kapták! De a pirosakra sem lehet semi rosszat mondani. Szép lejtésű és vonalvezetésű panorámapályák. Öröm rajtuk siklani! Nekem a kalsi rész egyébként jobban tetszett.
Többször volt olyan hogy kora délután lezárták a fenti pályákat a nagy szél miatt. Nos aki akkor a Kals-I részen síelt, nem tudom hogyan jött viszza Matrei-be.Egyébként sokszor logikátlanul tettét mindezt, mert másik alkalommal mikor tényleg még zordabb volt az idő, akkor meg vidáman jártak a felvonók!
Összeségében tetszett nagyon a hely, nagyon szép a panorama, és fantasztikusan jó hogy bármerre tekint az ember mindenhol háromezer környéki hegyet lát,- és ha tiszta az idő akkor még a Grossglockner csúcsa is látható! Talán a felvonók logikátlan logisztikája zavaró egy picit, de viszonzásul egy nagyon szép síterepet és természeti látványosságot kapunk cserébe!Csak ajánlani tudom!Fényképeket töltöttem fel, a síterülethez tartozó weblapon, vagy a galériában meg lehet nézni!Azért egy két képet még rakok ide! :-)
Kals-II-kabinos-alja-ralatas-Cimarossra-P1000235.JPG
Cimaross-rol-Kals-fele-P1000281.JPG
Frissen-ratrakolt-billiard-asztal..P1000247.JPG
Ilyen-idoben-nem-annyira-kenyelmes-a-ketuleses...P1000190.JPG
Volt-ilyen-furcsa-ido-is-P1000240.JPG
A-nagy-tomeg-miatt-idonkent-meg-kellett-allnom-fotozni..-P1000246.JPG
Tiborh
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
2009.03.23. 15:27
Köszönöm!:-)
1 hetet voltunk kint síelni,-Matrei-ben volt a szállásunk. Készülök írni egy élménybeszámolót, csak amióta hazajöttem,a képeket bírtam csak feltölteni.
A hely tényleg gyönyörű, szép tájakat viszonylag egyszerű látványosan fotózni..:-)
Nem túlzok ha azt írom, voltak olyan időszakok amikor nem lehetett látni síelőt a pályán..Nagyon nem volt tömeg!
Nemsokára megírom az élménybeszámolót és akkor majd bővebben!
Tiborh
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
2009.03.22. 23:52
Kösz az infót! Ez nekem "nem jött így át"..:-)
Tiborh
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
2009.03.22. 19:47
Nem értem! Feltöltöttem fotóalbumot, de csak a felhasználó nevem alatt tudom megnézni...Igaz ott már három példányban is..:-))
Közzé szerettem volna tenni, mivel arról a síterületről amiről albumot töltöttem be, még nincs fotóalbum.De nem jelenik meg.Miért?
Tiborh
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
2009.03.12. 14:22
Nagyon köszönöm a hasznos infókat mindenkinek!!:-)
Már csak 1 nap!!:-)
(Ha más nem lesz akkor csúszunk a Mölltal gleccseren!! CSak már csússzunk!!:-))
Tiborh
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
2009.03.10. 22:25
Huha!
Ugye nem értem félre!? Nem volt átjárás Matrei és Kals között??? Egész héten? Az idő miatt?
Vagy nem egybefüggő a két terület? Az infó azt írja hogy most épült meg az a lift mellyel átjárható a két terület..
És a térképről is az jön le, hogy a Kals-i és a Matrei sípályák összesíelhetők. Vagy csak a térkép cseles?
A 110 km sípálya akkor mire vonatkozik?
Ahogy látom nem voltál elragadtatva ettől a sítereptől.. Kezdek félni!:-((
Tiborh
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
2009.03.09. 17:45
Szia bikkamokka!
Köszönöm a tájékoztatásod, kb. ezt néztem ki a területből. Mi a hétvégén indulunk ide és ezért voltam kiváncsi.Gondoltam hogy sok "párhuzamos" pálya van, mivel a pályatérképen is az látszik ..
Környéken voltatok esetleg más pályán? Pl.Sillian, vagy St.Jakob esetleg Heiligenblut?
Kicsit félek attól amit írtál, hogy vizes tapadós hóban kellett néhol síelni.Gondolom ez a völgyben lévő pályarészeknél volt így..
De gondolom le lehetett menni végig a völgyig!?
Már csak azért is érdekelne, mert elvileg pályaszállásunk van. Tehát nem lenne rossz házig csúszni..:-))
Üdv: Tibor
Tiborh
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
2009.03.04. 08:53
Sziasztok!
Volt valaki ezen a területen mostanában? övő hétvégén megyünk erre a területre és érdeklődnék egy-két dologról..:-)
Tiborh
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
Topik: Obertauern
2009.02.24. 08:47
"Én mindig ott érzem magam a legjobban, ahol éppen vagyok, különben igen szomorkás lennék."
Igaza van Zsoltnak! :-))
Azért sokszor örülnénk egy egy libegőént "viselkedő" felvonónak is mikor épp nics lehetőségünk csúszni!:-)
Biztos van abban is igazság amit Bakiba ír, de én különösen kellemesen éreztem magam Obertauernbe, és nem éreztem azt hogy elavultak lennének a felvonók.Ezért is vettem "védelmembe". Igen az is igaz hogy a taurenrounde-ot meg lehet csinálni kétszer fél nap alatt.
Talán a "legrégebbi" technikának a kétüléses G2-re menő volt, de én egyiknél sem éreztem hogy annyira lassú volna.
Ami hiányzik és nagyon jó lenne,- az az elérhető árú szállás.Mert azért az mindenképpen jobb ha az ember ép az ajtón és csúszni tud, mint hogy naponta ingázon tíz-úsz kilóméert..:-(
Valóban szubjektív kinek mi tetszik.
Tiborh
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
Topik: Obertauern
2009.02.21. 18:00
Bakiba!
Te biztos hogy Obertauernba síeltél?
Mi az hogy nincsenek jó állapotban a felvonók??
Ezen megdöbbentem. Nem sok olyan hely van ahol gyakorlatilag nincs csákányos meg tányéros felvonó...És ráadásul modernek és gyorsak a felvonók!! A pályák összeköttetése sem rossz,- nem véletlenül van a "tauernrounde".
Az említett részen tényleg kell botozni ha nincs elég nagy lendületed a pályáról lejövet.
Obertauern nem Schladming, vagy Nassfeld.Valóban kicsit a "felső tízezernek" szól már ami a szállásokat és az árakat illeti, de itt tényleg minden a sportról szól. Tény hogy nem sok síbakkancsos buli van itt. Az inkább Schladmingra jellemző...Az időjárás tényleg közbeszólhat, de azzal túl sok mindent nem lehet kezdeni.
Nagy előnye viszont a helynek a hóbiztosság!
Még áprilisban is, mikor sok helyen már küszködnek a síterepek akkor még él és virul OT!!
Tiborh
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
2009.02.17. 20:30
2008.02.21-én egy korábbi bejegyzésben írtam róla!
Az idén legnagyobb sajnálatomra nem tudtunk menni...:-(
Nyugodt, kellemes hely segítőkész magyar személyzettel!
Remélhetőleg azóta nem változott a helyzet!
Én szívesen gondolok arra a sítúrára!
A hóval szerintem nem lesz probléma, a pályák pedig könnyűek!
Úgyhogy jó síelést!!:-))
Tiborh
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
Topik: Obertauern
2009.01.14. 17:50
A képek hangulata a lényeg..:-))
Egyébként meg jók a képek, ne szerénykedj:-)
Tiborh
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
2009.01.12. 09:08
Kedves 2009!
Ne parázz, mert kellemes síterep "Gerli"!
Sőt inkább kezdőknek való mint aki a kihívásokat keresi.. És van kifejezetten enyhe lejtésű kék pálya ahol nyugodtan tud síelni az apróság.
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.