Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

vale46 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (25)Időben csökkenő Időben csökkenő
vale46
25 élménybeszámolót írt
25
13 éve tag
2020.01.21. 14:00
Február 16-21. között jövünk a Kopaonikra sielni. 2016-ban jártunk itt utoljára és emlékeim szerint a pályán a pénzváltókban "normálisan" váltották az eurót, de arra már nem emlékszem, hogy a forintot váltottak-e.
Kérdésem a mostanában arra jártak/járók - vagy aki tudja - felé, hogy a pálya körüli pénzváltókban váltják-e a forintot (az euróban biztos vagyok, hogy igen) és milyen áron? Ezt azért volna fontos tudnom, mert nálunk a dinárt elég magas áron lehet váltani (szóval nem éri meg) a hüttékben meg jobban jár az ember ha dinárral fizet és többször tapasztaltam már olyat (pl. Csehországban) hogy a forintért a helyi pénzt sokkal jobb áron adták, mintha itthon váltottuk volna, avagy az eurót ott beváltanánk helyi pénzre.
Köszönöm a segítséget.
vale46
25 élménybeszámolót írt
25
13 éve tag
2017.03.10. 21:29
Jelen pillanatban úgy néz ki, hogy hétfőn megyünk 14-17 között pedig a sizésé a főszerep... Valaki esetleg ugyanekkor, ugyanitt?
vale46
25 élménybeszámolót írt
25
13 éve tag
2016.03.07. 14:20
Néhány napja érkeztünk haza a Kopaonikról, hát ezt kaptuk:
Szállás: A Hotel Putnikban voltunk félpanzión. Én a párommal, a 15 éves és a 11 hónapos fiammal voltam egy háromágyas szobában. A szállással önmagában semmi baj (tiszta, normális ágyak, tusoló, melegvíz, tisztacsere stb.), de igazából nem nekünk való volt. Annak ajánlom, aki 1-2 utazótáskával megérkezik és maximum egy ásványvizet visz fel magával a szobába, amit - hűtő hiányában - szobahőmérsékleten tud elfogyasztani. Maga a szálloda kívül - belül elég retrós (pl. ugyanaz a lift, mint 40 éve amikor épült) az egyik vezető azt mondta, hogy azért nem modernizálják, mert akkor nagyon meg kellene emelni az árakat, és félő, hogy nem volna vendégük. Így viszont normál áron tudják tartani az árakat (33 euro/fő/éj), próbálják az ellátás színvonalát emelni. Ha már ellátás, akkor a kaja: na az hibátlan (választékra, minőségre, mennyiségre, ízre ... mindenre) Viszont volt egy negatívum: mi úgy foglaltunk ősszel szállást, hogy van szauna. Még rá is kérdeztünk, hogy és egyébként működik-e (sajnos ilyenben már volt rossz tapasztalat máshol) és szó szerint ki kérték maguknak, hogy miért ne működne. Nos nem működött. Azt mondták, hogy 2016. januárjában megszűntették. (okát nem tudjuk)Hát nem vagyok biztos, hogy ezt 2 hónappal korábban nem tudták.
A pályák: azt gondolom, hogy ez a tél nem fog bekerülni a balkáni síterepek aranykönyvébe (a szálloda egyik vezetője azt mondta, hogy 32 éve dolgozik itt, de ilyen kevés hó még soha nem volt), de minden elismerésem a pálya üzemeltetőinek, karbantartóinak. Ebből a kevés hóbol is kiváló pályákat varázsoltak. Persze a pályák egy része a hóhiány miatt nem üzemelt (ez miatt a mi szállásunk sem volt klasszikus pályaszállás, kb. 1 km-re kellet reggelenként elmenni), de a főbb felvonók mentek, szóval jókat tudtunk csúszni. Különösen a hét második fele volt jó, amikor napközben is hideg volt és sokáig nem kádasodtak ki a pályák.
Az egyértelműen látszott, hogy normális hóviszonyok estén ez egy szuper hely, de még így is az volt.

Egyebekben pedig az árak a "földön járnak", az emberek nagyon kedvesek, tényleg semmi rossz tapasztalat. Szerintem fogunk még itt sielni...(akár már jövőre.)
vale46
25 élménybeszámolót írt
25
13 éve tag
2016.01.24. 20:15
Köszi az infókat. Alapvetően azt olvasom ki a dolgokból - és most nem csak az általad imént írtakra gondolok - , hogy a hely sok mindenben hasonlít a Jahorinára, ami nekünk nagyon bejött:)
Előzmény: (pasity 186566)
vale46
25 élménybeszámolót írt
25
13 éve tag
2016.01.19. 20:49
Üdv mindenkinek!

Február 28- március 05. között jövünk ide, a Hotel Putnikban leszünk svédasztalos félpanziós ellátással.
Érdekelne egy pár dolog, remélem tudtok segíteni:
1./ Dinárt vagy eurót érdemes vinni?
2./ A síbérletet lehet-e bankkártyával fizetni, egyáltalán van-e lehetőség a hüttékben kártyával fizetni, vagy esetleg euróval?
3./ Ha nem lehet kártyával fizetni van-e ATM valahol a sícentrumban?
4./ Járt-e valaki mostanában a Hotel Putnikban? (vélemény, a kaja stb.)
5./ Melyik hütte volt a kedvenc, melyik helyi specialitást, ételt, italt kell feltétlenül kipróbálni...
6./ Esetleg egyéb érdekességek a Kopaonikkal kapcsolatban, vagy mondjuk ami a "nem árt tudni.., érdemes rá odafigyelni" kategóriába tartozik.

Köszönöm előre is a segítséget.
vale46
25 élménybeszámolót írt
25
13 éve tag
2013.03.04. 19:06
Hát Matmos, nagyon jó felvételeket készítettél, valóban "sokkolóak". Annyi kérdésem volna, hogy a 17. képet azt honnan készítetted, mert az egyszerűen "nincs meg".

Egyébként igen, megtaláltam a páromat, sőt még magamat, s a gyerekemet is "felfedeztem". Nem tudtam, hogy utánunk ültél a felvonóban.
Előzmény: (Matyi72 156532)
vale46
25 élménybeszámolót írt
25
13 éve tag
2013.03.02. 15:13
Üdv mindenkinek!

Február 24. és március 01. között voltunk ismét a Jahorinán.
Hát mit mondjak, azt adta ismét, amit vártunk tőle. Hatalmas havat, kiválló pályákat, sielési lehetőségeket, barátságos embereket, fantasztikus ellátást.
Szakadó hóban érkeztünk, és még három napig gyakorlatilag esett, persze különböző intenzitással. A felső pályaszkaszokon óriási köd is volt, de például a praca az akkor is kiválló volt. Aztán csütörtökre megjött a gyönyörű idő, akkortól jöhettek az igazi sielős örömök.

Külön élmény volt számomra, hogy Levike74 fórumozó tagunkkal is megismerkedtünk személyesen, miután vele és kedves családjával egy apartamanban laktunk. (ők először voltak itt - többek közt ajánlásomra is - de úgy láttam rajtuk, hogy nem csalódtak semmiben.) Aztán az is nagy élmény volt, amikor az ogorjelica kétüléses felvonó tetején, épp miközben gyönyőrködtem a tájban, illetve fényképezéshez készülődtem - gyakorlatilag minden "előzmény nélkül"- megszólítottak, hogy "nem te vagy a vale46?" Hát Matmos volt az.

Jó volt, szuper volt, köszönjük Jahorina! Jövőre ismét látni akarunk!!!
P1020035.JPG
P1020031.JPG
P1020028.JPG
P1020008.JPG
P1020017.JPG
P1020019.JPG
P1020025.JPG
P1020029.JPG
P1020038.JPG
P1020041.JPG
P1020036.JPG
Hóember
vale46
25 élménybeszámolót írt
25
13 éve tag
2013.01.31. 21:25
Üdv cool újra itthon

Örülök, hogy tetszett, jól érezték magatokat.
Én mondtam, hogy jó lesz... Persze nyilvánvalóan van jobb hely ennél Európában, a világban, de szerintem ár-érték arányban nem sok hely veszi fel vele a versenyt.

Nekünk még három hét az indulásig, de már nagyon várom. Mielőtt indultatok - s ráerősítettünk Alexandernél az érkezésetekre- akkor foglaltam szállást február 24 - március 01. közötti időszakra.

Jut eszembe, nem voltatok Alexanderrel hómotorozni? Nagy élmény az biztos. (főleg úgy, hogy két alaklom után úgy kellett egy 10 euróst ráeröltetni, hogy fogadja már el) Illetve nem tudom, hogy ettetek-e báránysültet - akár útközben étteremben - mert ahogy azt csinálják, az utolérhetetlen.

A képek meg ... ÁÁÁ nagyon várom már.

üdvözelttel Vale46
Előzmény: (coolman 153175)
vale46
25 élménybeszámolót írt
25
13 éve tag
2012.12.29. 20:58
jók a képek pasity!
vale46
25 élménybeszámolót írt
25
13 éve tag
2012.12.04. 17:35
Valóban nem rossz a helyzet, nem rossz a látkép, különösen annak fényében, hogy a hét hátralévő napjaiban további szép mennyiségű hó várható.
vale46
25 élménybeszámolót írt
25
13 éve tag
2012.11.22. 21:38
Jogos az észrevétel, hogy nem kérdeztelek :)

De melyiket váltja le? A hatüléses poljice mellett van közvetlenül egy ideje már üzemen kívüli kétüléses, ráadásul a két felvonónak egy a végállomása is, így gondolom nem azt.

Erős tippel azt gondolom, hogy az alsó, völgyből induló kétülésest váltja le, nem pedig a hatüléses ogorjelica mellett lévő kétüléses felvonót.

Próbáltam a dolgot megfejteni pasity képeiből, de hó nélkül minden más... Ehhez jön még az, hogy a képeken, különösen a 4/12-es képen nem véltem felfedezni pályákat, pedig a völgyből feljövő kétüléses mellett jobbról és balról is megy le ugye pálya. Persze tudom, hogy a kétüléses felvonóból elvétve lehet látni a két pályát, van némi távolság a felvonó és a pályák közt.

Azért összességében az örömteli dolog, hogy így fejlesztenek. Már alig várom, hogy újra menjünk (pedig az még 3 hónap)addig marad a Webcamera, meg mások beszámolói, fényképei....
vale46
25 élménybeszámolót írt
25
13 éve tag
2012.11.22. 19:06
Üdv Pasity!

Két kérdésem volna.

1./ Tudsz valamit arról, hogy az idei szezonra elkészül-e és átadják-e ezt az új felvonót?
2./ A síközpont mely részén lesz ez a felvonó?
vale46
25 élménybeszámolót írt
25
13 éve tag
2012.03.10. 16:13
Sziasztok! Március 04. és 09. között voltunk a Jahorinán. 4 napot sieltünk szikrázó napsütésben, kiváló hó- és pályaviszonyok mellett.
Szállásunk a Pansion Vidikovac volt, amely tényleg pályaszállás - annyira, hogy a holmiainkat úgy vitték fel hómotorral - , a felső hatüléses felvonó alatt elmenő pályánál van. Szó szerint úgy kellett becsúszni a felvonóhoz. A szállásunk egy kb. 50 négyzetméteres lakás volt, két szobával, fürdőszobával. 3-an laktunk benne, de akár 5-en is kényelmesen elférnének. Van konyharész is kialakítva az egyik szobában, tűzhellyel, hűtővel stb... Poharak, tányérok, törülköző stb. van a lakásba. Lehet kérni félpanziót is - mi ezt tettük - amely rendkívül házias, finom és bőséges volt. S ami nem utolsó szempont az az, hogy mindez két felnőttnek és egy 12 éves gyereknek 5 éjszakára összesen 270 Euro volt. (Ha valakit érdekel tudok adni telefonszámot. Foglalás szempotjából annyi a gond, hogy angolul kicsit beszélnek csak, illetve, hogy Alexander azt mondta amikor eljöttünk, hogy kb 10-12 napig vannak még nyitva, azután decemberig záróra. Persze, ha lesz jó hó még + vendég, nyitva lesznek ők.) Volt külön sítároló, közvetlenül az utcai bejárati ajtónál. Szóval a szállás, ellátás 5*-os.
Mint fentebb írtam, a pályák kivállóak voltak míg ott voltunk, volt hó bőven rajtuk, és azon kívül is. Minden pályát be lehetett sielni, még a két völgybe lemenőt, úgyhogy fentről indulva igencsak elfáradt az ember, mire a legalsó felvonóhoz leért. Délutánra persze mint minden helyen megromlottak a pályaviszonyok, de másnap reggelre a pályák olyanok voltak, mintha szőnyegen sieltünk volna. Pályák, hóviszonyok 5*-os.
A hütték, a hangulat, az árak, az ottaniak barátságossága úgyszintén 5*-os volt.

Mindent összevetve fantasztikus napokat töltöttünk el, hamarosan teszek fel képeket is.
P1010732.JPG
Kilátás a szobából
P1010728.JPG
P1010636.JPG
P1010726.JPG
P1010718.JPG
P1010706.JPG
P1010697.JPG
P1010635.JPG
P1010632.JPG
P1010638.JPG
P1010652.JPG
P1010687.JPG
P1010719.JPG
vale46
25 élménybeszámolót írt
25
13 éve tag
2012.02.01. 22:13
Köszi az infót matmos. Jelenleg úgy néz ki, hogy március 4-9 között mennénk sielni, persze csak akkor, ha normális időt írnak, lesz jó hó stb. (vagy a március 15-ei 4 napos ünnepben) Az utolsó pillanatokig várok majd a döntéssel. Szerencsére nyelvprobléma nincs, ismerősök, akikkel járunk anyanyelvi szinten beszélik a nyelvüket én meg jól boldogulok némettel angollal.

Egyébként még egy helyet figyelek folyamatosan, nagyon "izgat" az is. Ez nem más mint a Kopaonik Szerbiában. Nagyon komoly helynek írják le azok akik már jártak ott. Lakóhelyemtől való távolságban ugyanaz mint Jahorina, normális árakat találtam, a pályarendszer is megfelelőnek tűnik. Majd meglátjuk...
vale46
25 élménybeszámolót írt
25
13 éve tag
2012.02.01. 19:59
matmos!

Melyik szállodában voltatok, esetleg telefonszámot, e-mail címet tudsz-e adni? Egyébként gyönyörűek a képek -tavaly ilyenkorhoz képest különösen - ráadásul a következő 4-5 napban 70 cm friss hó várható!!

Köszi előre is.
vale46
25 élménybeszámolót írt
25
13 éve tag
2011.12.16. 20:51
Pasity, te honnan szerezted be ezeket a képeket?

Azért az bíztató, hogy a webcam képek szerint most esik, de a saját előrejelzésük szerint is a következő napokban fog esni hó.
vale46
25 élménybeszámolót írt
25
13 éve tag
2011.02.28. 20:15
Nem szokásom irígykedni, de a képeket látva ezt teszem.
Azon gondolkodom, hogy kell-e nekünk ennyi jót írni erről a helyről, mert még a végén sok-sok honfitársunk útnak indul ide, s felrepítik az árakat... Menjenek csak a nálunk olyan sokak által sztárolt Ausztriába kétszer ennyi összegért, úgyis az a "menő"! (Tőlem mikor kérdezték, hogy hol sieltem, s mondtam az országot, akkor volt aki azt kérdezte csodálkozva, hogy ott vannak hegyek?)

Egyébként azt tervezem a családdal, hogy a március közepén lévő 4 napos ünnepben kimegyünk egy három napra a Jahorinára, amennyiben normális időjárási viszonyok leszenk.(bennünket nagyon megfogott a hely 3 héttel ezelőtt) Azonban anyagi okok miatt, most nem tudunk a Hotel Sanba menni. Úgyhogy kérésem, aki tud pályaszállás panziót, apartmant stb. normális áron, ellátás nélkül, az kérem, hogy írjon nevet, címet, telefonszámot, elérhetőséget. Az idegen nyelv nem probléma a foglalás vonatkozásában, mert van ismerős, aki anyanyelvi szinten tud kommunikálni velük
szükség esetén. (Taormina, Pasity ti emlékeim szerint szoktatok ilyen helyekre menni)
Engem az sem zavar, ha valamelyikőtöknek van ilyen gondolata március közepére, tud szállást, s még lehet társulni.

Előre is köszi!
vale46
25 élménybeszámolót írt
25
13 éve tag
2011.02.16. 19:50
Bizony bővült.

Pasity! Feléd mint rutinos és tapasztalatokkal rendelkező "Jahorináshoz" olyan kérdésem volna, hogy egyébként az utazás előtt mennyivel érdemes szállást foglaltani, hány nappal az utazás előtt van még lehetőség jó áron jó szállást foglalni tapasztalataid szerint? (mondjuk így január vége március eleje közötti időszak vonatkozásában) Mi ugyanis már 2010. november legelején lefoglaltuk a szállást, kitaláltuk, hogy ez jó időpont lehet. Aztán részben szerencsénk volt (főleg ha az eheti eddigi időjárás és hóhelyzetet nézem) részben meg nem volt szerencsénk a hóval. Így utólag okosan már azt mondom, hogy az előző hét jobb lett volna. Az előrejelzések alapján egy 7-10 napos időintervallumot lehet látni, legalábbis olyan mértékben hogy jó vagy rossz idő lesz, a webcamok alapján meg, hogy van normális hó vagy nincs.
(a szálloda tulajdonosát direkt nem kérdeztem, mert az úgyis azt mondta volna, hogy időben kell bla-bla-bla...)

S ha már itt tartunk. A Bjelasnicán voltál-e már, s ha igen mik a tapasztalataid, mondjuk a Jahorinával összevetve. Úgy tudom tavaly év végén új felvonó épült, ott is vannak pályaszállások. A neten talált dolgok alapján nekem az a hely is bejön, de más egy-két fénykép meg videó alapján (főleg amit ideális időben készítenek) értékelni, s más az amikor valaki tapasztaltot ír. Az egykori olimpiai férfi lesiklópálya a maga 3200 méter hosszúságával és több mint 800 méteres szintkülönbségével igen kecsegtetően hangzik.

Köszi előre is a dolgokat.
vale46
25 élménybeszámolót írt
25
13 éve tag
2011.02.15. 18:23
Miután írtad, hogy te az előttünk lévő héten voltál,gondoltam is rád, hogy neked azért jobbak voltak a körülmények, s emlékeim szerint azon a héten is tökéletes idő volt, csak pár fokkal hűvösebb kiadásban.

Ja azt még elfelejtettem írni, hogy egy hómotorost megkérdeztünk,hogy honnan lehet egy ilyen kiruccanásra elmenni, és mennyiért, amire annyit mondott, hogy amennyiben akarjuk elvisz bennünket. A páromat el is vitte egy 25 perces körre, s a végén csak annyit mondott, hogy egy kis üzemanyag pénzt adjunk. Adtam neki 20 márkát, amire annyit mondott, hogy ez sok, úgyhogy másnap is jár egy kör, és úgy is lett. Hát ilyen "pénzéhes" emberek élnek arra.
vale46
25 élménybeszámolót írt
25
13 éve tag
2011.02.14. 21:06
Sziasztok!
Február 05. és 12. között sieltünk a Jahorinán. Tényleg szuper hely, fantaztikus pályákkal. A hó mennyiségével voltak gondok, na nem a pályák mellett mert ott volt 70-80 cm is, hanem a pályán, mivel a január 19-21. között esett hó megdologzására nem volt lehetőség, miután elkezdtek rajta sielni, s lesielték a havat. (különösen a snowbordosok) Emiatt több lift nem üzemelt, több pályát nem lehetett használni, illetve ami használható volt ott is volt több helyen "zöld" folt. Ehhez jött még, hogy sok helyen nagyon jeges volt, valamint egy-két helyen apró kavicsok zavrták a sielést. A helyiek szerint ilyen rossz hóviszony nagyon régen volt, de hát ez van. Azt mondták, ha a hó érkezésekor nem indították volna a lifteket, akkor ott lincshangulat lett volna. Bíztak abban, hogy jön még hó, csak nem jött. Ettől függetlenül minden nap igyekeztek délután-este rendberakni a pályákat, ezt profin meg is oldották. Azt mondjuk nem tudtam kideríteni, hogy a hóágyukat miért nem üzemeltették, különösen február 08-09-től, mivel ettől kezdve erős mínuszok voltak éjszakánként.
Az időjárás az szuper volt, szikrázó napsütés egy hétig. A február 05-el érkező nagy felmelegedés annyira itt nem jelentkezett, mint mondjuk Ausztriában (ismerős mondta, hogy nem tudtak sileni, mert gyakorlatilag víz állt a pályán miután 20 fok meleg volt)
A szállásunk a Hotel San volt, mely tényleg pályaszállás, 50 méterre volt az első felvonó. A hotelt mindekinek csak ajánlom, kiválló szálláskörülmények, pazar svédasztalos félpanzióval, szaunával, s mindez 32 euróért naponta, 10 éves fiamnak meg 22-ért. (a San magyarul azt jelenti, hogy álom, hát nem állnak messze a valóságtól)
A hüttékben, a pályákon, de mindenütt az emberek nagyon kedvesek, bartáságosak, jószívűek, s nem utolsó sorban az árak is sokkal barátságosabbak, mint Európa felkapott sípályáin.
A Jahorina nincs elmaradva ezektől minőségben, úgyhogy azzal jöttem el, hogy jövőre is látjuk egymást.
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.