Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Bettney által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (16)Időben csökkenő Időben csökkenő
Bettney
16 élménybeszámolót írt
16
13 éve tag
2014.02.25. 20:12
Ma beszéltem valakivel egy hivatalos oldalon és azt mondta a hóágyúk nem működnek, mert valahol még 15 fok volt ma. Utána beszéltem a panzióval, ahol foglaltunk és felajánlotta, hogy menjünk pár nappal később, mert jövő hét elejére 50-70 cm havat mondanak. Majd meglátjuk, azt ígérte biztos, hogy tudunk síelni. Reméljük a legjobbakat :)
Bettney
16 élménybeszámolót írt
16
13 éve tag
2014.02.24. 10:23
Sziasztok!

Ha most lehűlést mondanak lehet számítani hóágyúkra vagy csak az a hó lesz, ami vagy leesik vagy nem?

Köszi

További szép napot!
Bettney
16 élménybeszámolót írt
16
13 éve tag
2014.02.03. 07:52
Sziasztok!

Az előbb azt olvastam, hogy ebben a szezonban már nem lesz síelés. Tehát, ha most így áll a dolog akkor nem érdemes oda tervezni március első hetére? Tudom nem lehet semmi biztosat állítani, inkább csak tapasztalatra lennék kíváncsi. Nekünk le van foglalva márc 1.-6.-ig a szállás a Vidikovac panzióban, előleggel, de talán visszamondhatnánk még.

Köszönöm, további szép napot!
Bettney
16 élménybeszámolót írt
16
13 éve tag
2013.11.07. 18:27
Jajj és köszönöm azoknak, akik nekem segítettek annak idején a válaszaikkal :)Töltök fel képeket, ha tudok
P080213-11.00-01.jpg
P080213-11.00-02.jpg
P080213-11.00.jpg
P070213-07.51.jpg
20130204-145425.jpg
P040213-10.39.jpg
P040213-10.40.jpg
P050213-10.12.jpg
P060213-10.48.jpg
P070213-10.30.jpg
P080213-08.41.jpg
P040213-10.01.jpg
Bettney
16 élménybeszámolót írt
16
13 éve tag
2013.11.07. 18:24
Sziasztok!

Mi februárban voltunk Straja-n, tartok egy kis élménybeszámolót, hátha segítségére leszek valakinek.
1. Szegedről indultunk, igaz a távolság nem nagy, de lassan tudtunk haladni az utak minősége miatt.
2. RENGETEG rendőr az utak mellett, büntetnek ezerrel. Mi is beleszaladtunk. Az igazság az, hogy pontosan még most sem tudjuk miért büntettek meg, mert nem tudta elmondani, csak románul beszélt, de 700!!! eurót akart velük kifizettetni! Végül 50 euróban maradtunk helyszínen :)
3. Nekem maga a táj nagyon tetszett, végig szakadt a hó. Nehéz volt eljutni a szálláshoz, mert a mienk feljebb volt. Mi direkt egy kicsit eldugottabbat választottunk, lent nagy a nyüzsi. A legtöbb szállás egy helyen van, a kabinos felvonónál, illetve a hegyi út szélén, szinte mind úgy ahogy pályaszállás. Először nem is engedtek fel, lent kellett hagyni a kocsit és persze pénzért felvitt egy kisbusz. Mérgelődtünk, de felfelé inkább hálát adtunk. Elég durva volt. Később felvittük a kocsit, mert nekem bátor és ügyes párom van, de sokan nem kockáztatták meg, amit nem is csodálok.
4.Mi itt foglaltunk szállást: http://www.turistinfo.ro/, szerintem nagyon jó kis oldal, a google fordítót használtam hozzá. Itt laktunk: http://www.turistinfo.ro/straja/cazare-straja/vila_casa_alpina-c65253.html Vila casa Alpina. Nevetséges összegért szuper ellátást kaptunk. "Pályaszállás" volt, ami ebben az esetben azt jelentette, hogy valóban volt egy (ha jól emlékszem) korongos felvonó a ház előtt, de az vagy ment vagy nem, és elég meredek, mi kicsit bénák voltunk nem mindig sikerült feljutni a tetejére :) Néha inkább gyalogoltunk felfelé. Mivel magasan van a panzió kibirható volt a távolság. Viszont nagyon rugalmasak voltak. Majdnem minden reggel megkérdezték, hogy akarunk-e felvonóval menni akkor pl 10.-11.ig beindítják, és ha "kiestünk" útközben felkiabáltak, hogy menjünk vissza, megvárnak, ingyen mehetünk még egyet, olyan is volt, hogy visszajöttek értünk minden rendben van-e. Szóval általában jó fejek voltak sokan beszéltek pár szót magyarul. Fent a hegyen ahol nagyüzemben ment a felvonózás néha kicsit türelmetlenek voltak.
4. A felvonók..... hát én nehezen viseltem a húzós felvonókat, elfáradtak a lábaim, de a fiúknak nem okozott gondot. A kétüléses felvonó állítólag csak ritkán van nyitva, pl. szilveszterkor, de az idő sokszor nem engedi. Így valós pályahossz csak töredéke a hivatalosnak. Lent a kabinos felvonó és a hozzá tartozó pálya SZUPER. Persze, ha esik rendesen a hó, ha rendbe hozzák a pályát, ha nem olvad, és ha megy a felvonó. Nekünk volt szerencsénk ilyen napokhoz az tényleg szuper volt. Fent bár a pályák nem túl hosszúak, és én bosszankodtam a sok felvonózás miatt, az kárpótolt, mikor elindultunk a hegy tetejéról, a térdig érő hóban a fák közt emberek nélkül és kalandosan valahogyan elértük a panziót. Ja amúgy a panzióig teljesen vissza lehet csúszni.
5. A felvonók pontrendszerrel működnek egyáltalán nem drága, nekünk egy kicsit káoszos volt. A kabinoshoz pl. más bérlet kell mint a többihez. Ez csak a hegy alján derült ki, még jó hogy volt nálunk annyi pénz.
Összegezve: 60000 ft-ért nagyon jó kis kirándulás volt, ár érték arányban nagyon megérte, a fiúk már mennének is vissza, nekem a sok húzós felvonó nem tetszett, én ennél kicsit kényelmesebb vagyok :) de egyszer még én is biztosan visszamegyek!
Remélem tudtam segíteni. További szép napot Mindenkinek!
Bettney
16 élménybeszámolót írt
16
13 éve tag
2013.10.28. 11:17
Köszönöm a választ! Azóta több szállás visszajelzett, csak egy kis idő kellett hozzá úgy tűnik. Remélem márciusban eljutok ide, mert a beszámolók és a képek alapján teljesen beleszerettem:)
További szép napot Mindenkinek!
Előzmény: (pasity 161862)
Bettney
16 élménybeszámolót írt
16
13 éve tag
2013.10.25. 07:52
Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy valaki tud-e valamit mesélni a Pansion Winter-ről. Engem főként az érdekelne, hogy fel lehet-e már csatolni a panziónál. Esetleg valaki tudna ajánlani olyan pályaszállást két fő részére (nem hotelt), ami valóban az és nem kell gyalogolni a pályáig. Mi Mönichkirchenben ilyen szálláson szoktunk lakni (Fernblick) és ez a dolog annyira tetszik, hogy nem szeretnénk lemondani róla. Elkényelmesedtünk :)Írtam már több helyre, de nem kaptam választ. Persze olvasgatom a fórumot, de valaki segítene abban, hogy március elején érdemes-e menni és mennyire hóbiztos a pálya ebben az időszakban illetve van-e hóágyú ha nem esne a hó?
Nagyon köszönöm
Szép napot!
Bettney
16 élménybeszámolót írt
16
13 éve tag
2013.01.03. 17:48
Sziasztok!

Nagyon megköszönném, ha valaki járt mostanába Straján, megírná a véleményét. Szeretnénk menni február környékén, de nem sok infó van róla. Mennyire modernizált a pálya és milyen jegyárak vannak mostanság? Pár éve már akartunk menni, de sajnos nem jött össze. Szegedi vagyok így nincs sokkal meszebb, mint pl. Eplény, de Straja nagyobb. Vagy menjek inkább magyar pályára, nem érdemes ezért Romániába menni? Köszönöm
Bettney
16 élménybeszámolót írt
16
13 éve tag
2011.03.11. 19:50
Sziasztok!

Elnézést, hogy csak most írok. Végül úgy alakult, hogy Szlovákia lesz az uticél, így sajnos nem tudunk társulni, de nagyon köszönöm a segítséget mindenkinek. Remélem szerencsés utatok lesz. Utána egy beszámolót szívesen olvasnék.
Jó utat, sok havat:)

Betti
Bettney
16 élménybeszámolót írt
16
13 éve tag
2011.03.07. 17:23
Szia Sanyi!

Napról napra változik a helyzet. Lehet, hogy mégis mennénk Strajára. Köszönöm a válaszaidat, abban tudnál még segíteni, hogy pillanatnyilag hol lehet tájékozódni arról, hogy milyen a hóhelyzet? És ha emelett döntünk még lehet, hogy a szállás is jó jönne:)

Köszönöm Betti
Bettney
16 élménybeszámolót írt
16
13 éve tag
2011.03.06. 13:07
Hello!

Nagyon köszönöm a válaszokat. Sajnos úgy tűnik, most még sem jön össze, de jó tudni, hogy van hová fordulni, ha segítség kell.
Mégegyszer köszi

További szép napot!
Bettney
16 élménybeszámolót írt
16
13 éve tag
2011.03.03. 10:55
Sziasztok!

Elnézéseteket kérem, hogy ebbe a topicba írok, de ami engem érdekelne, azt sajnos nagyon kevesen látogatják és attól tartok nem kapok választ. Hátha itt tud valaki segíteni.
márc 12-15. között mennék síelni és Straját néztem ki. Nem tud valaki mondani róla valamit? Érdemes menni? Van hó? Élvezhető pálya? Ha nem jó akkor hová menjek Romániában. Szegedi vagyok így nekem ez a régió lenne a legjobb. Azért Romániára gondoltam, mert olcsó? Szerintetek?

Előre is köszönöm a válaszokat!
Bettney
16 élménybeszámolót írt
16
13 éve tag
2011.02.24. 08:21
Köszönöm a válaszokat. Annyit még tudnátok segíteni, hogy kb. mennyi az a max hőm. amikor még lehet síelni hóágyúzás mellett. Tavaly mikor Mönickirchenben voltunk szerintem 6-7 fok volt és lehetett síelni.
Köszi
Bettney
16 élménybeszámolót írt
16
13 éve tag
Topik: Síkötés
2011.02.24. 08:17
Köszönöm a válaszokat!
Egyenlőre megoldódott a probléma, mert kölcsön kapom a lécet, amin tanultam. Egyébként mennyi lenne az a szép kerek összeg:)?
Bettney
16 élménybeszámolót írt
16
13 éve tag
Topik: Síkötés
2011.02.22. 18:53
Sziasztok!
Nem tudom, hogy jó helyen kérdezem és lehet, hogy nagyon buta kérdés, de meg tudná valaki mondani, hogy miért van a snowbladeken olyan "fura kötés"? Én snowblade-t szeretnék venni, de szinte mindegyiken ilyen kötés van, nem a "rendes", és nem szeretnék ilyet, mert amin én tanultam rendes kötés volt. Vagy ehhez ez a jó?
Köszi
Bettney
16 élménybeszámolót írt
16
13 éve tag
2011.02.13. 10:42
Kedves fórumozók!

Márciusban (12-15.) mennék síelni. Maribort néztem ki, de félek, hogy igaz olcsó, nem lesz hó. Valakinek tudna segíteni, hogy érdemes ebben az időpontban oda menni? Ha nem akkor melyik síterepet ajánlanátok, ami nem túl drága és persze nincs messze:)Vagy érdemes megkockáztatni Maribort. Tudom, hogy van hóágyú, de az sem képes csodákra ha nagyon meleg van, ugyebár. A válaszokat előre is köszönöm.

További szép napot!
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.