Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

villanyoslali által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (31)Időben csökkenő Időben csökkenő
villanyoslali
31 élménybeszámolót írt
31
14 éve tag
2013.02.28. 20:53
Nos akinek esetleg van Március utolsó hetére kiadó apartmanja és nem tudja kiadni de belemegy abba, hogy 3napot kiad a hétből kérem jelezze nekem. Sajna nem jön össze nekem az egy hét így ha három napos dologban meg tudunk egyezni az elérhetőségem:

0630/8208890
szabolajos@villanyfutesek.hu

Köszi előre is... Lajos
villanyoslali
31 élménybeszámolót írt
31
14 éve tag
2013.01.29. 06:57
Keresek a felvonóhoz közeli szállást 4 főre 2013. márc 14-16 között vagy márc 16 után 1hétre.

Ajánlatokat ha esetleg van valakinek a
szabolajos@villanyfutesek.hu címre várok
vagy a 30/8208890-es telefonra.

Köszi Lala.
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
villanyoslali
31 élménybeszámolót írt
31
14 éve tag
2013.01.23. 19:21
Bocsi hogy ide írtam de nekem március hónap lenne a legjobb a síelésre ezért kérdeztem, hogy meddig hóbiztos Murau.
villanyoslali
31 élménybeszámolót írt
31
14 éve tag
2013.01.23. 19:16
Sziasztok!

Egy dolgot áruljatok el nekem. meddig van síszezon Murauban???? Tehát igazából meddig hó biztos a síterep?

Köszi a választ!
villanyoslali
31 élménybeszámolót írt
31
14 éve tag
2012.02.15. 16:47
Kedd óta (feb 14.) vagyunk kinn Murauban ma volt az első napunk fenn a hegyen. reggel borús idő fogadott minket enyhe hószállingózással ami fenn hegyen komoly de nagyon komoly hóviharba ment át. A nagy szél ellenére a pályákat nagyon jól előkészítették és hála annak, hogy nem volt nagy tömeg jók is maradtak egész nap. A hegy tetején a buborékos felvonó nem működött a szél miatt így a csákányostól tudtunk lefelé csúszni de elhihetitek ez is Pazar volt. Jó széles pályák laza vonalvezetéssel tényleg a kezdők paradicsoma de a jobban síelők ís megtalálják itt a számításukat. A hegyről levezető fekete pálya viszont horror. Az nagyon kemény tényleg csak az merészkedje rá aki tud síelni mert szó szerint el tűnik a hegy. Reggel beírattunk 1gyereket és két felnőttet a sísuliba és korrekten le is lettek oktatva. Láss csodát a két felnőttet a barátok közt „sztárja” Vanda amúgy Eszter (aki egy tünemény) oktatta. Délután kettő óra felé köszönhetően a hidegnek és a szélne jegesedtek a pályák de ez asszem ilyen feltételek között természetes. Végül is egy jó napot töltöttünk el ma Murauba.
villanyoslali
31 élménybeszámolót írt
31
14 éve tag
2012.02.13. 07:04
Valaki estleg tud GPS koordinátát Murau Ferienpark-hoz???
Köszönöm.
villanyoslali
31 élménybeszámolót írt
31
14 éve tag
2012.02.07. 06:24
Felvettem a kapcsolatot a síoktatóval (Csumpi)és úgy látszik rendben van minden. Mindenkinek köszi a jó tanácsot jó síelést nektek....
villanyoslali
31 élménybeszámolót írt
31
14 éve tag
2012.02.06. 12:47
Köszönöm nektek az infókat!!! :) Korrekt
villanyoslali
31 élménybeszámolót írt
31
14 éve tag
2012.02.06. 06:56
Sziasztok!

Február közepén megyünk Murauba 1 hétre. Tud valaki éppen aktuális állást a pályákat, hóhelyzetet, stb illetően??? Valamint aki volt már itt kinn, magyar oktatót keresünk felnőttnek és gyereknek is. Aki tud esetleg egy nevet vagy telefonszámot azt megköszönném.
villanyoslali
31 élménybeszámolót írt
31
14 éve tag
Topik: Lachtal
2011.02.24. 20:58
Mi tavaly voltunk kinn és kis csemetét ő tanította. le a kalappal előtte. Délelőtt gyerek oktatás délután felnőt oktatást is tartott.

Amúgy itt van infó róla: http://www.sissipark.at/en/node/15
Előzmény: (Ildikó67 111625)
villanyoslali
31 élménybeszámolót írt
31
14 éve tag
2011.01.16. 18:11
Január 15én voltunk kinn Stuhleck-en. Bár először voltunk itt a síterep a jelenlegi állapotában nem igen nyerte el tetszésünket. Sajnos hó nem volt csak a pályákon amit hó ágyúztak és a meleg miatt iszonyatosan olvadt és kásás volt a hó réteg. Amit írnak hogy 55cm hó van nagyon erős jóindulattal kb 15-20cm. Voltak olyan pályaszakaszok amiket kimondottan kerülni kellett a földes foltok miatt. A felső szakaszt 14órakor nyitották meg az addig zárva volt ez által 14 óra után a legfelső szakaszon a kék pálya teljesen jó volt igaz kissé jeges volt. Az alsó szakaszokon keményen kásásodott a hó és nem buckásodott a pálya hanem hegyesedett. Nagyon komolyan mondom katasztrófa volt a pályák állapota de ez gondolom a meleg miatt volt. Olyan érzésem volt mintha "jó nektek ez magyarok" szindróma lett volna (bár ne legyen igazam). Sokan voltak főként magyarok.

A 4ülesesnél kb 10 perces várakozással lehetett számolni. A csákányosoknál 5-6 perc volt. Azt gondolom, hogy talán a meleg miatt volt ilyen a pálya minősége de csatlakozom az előttem szólóhoz.
Nem volt rossz, de a jó nem ilyen...
villanyoslali
31 élménybeszámolót írt
31
14 éve tag
Topik: Lachtal
2010.03.02. 08:49
Hát nem tudom de én a tapasztalatomat írtam le és azt amit láttam. Több felnőttet oktattak és ők is ezen a véleményen voltak, hogy igazából kevés a kék pálya. Valóban 5-5a pálya teljesen alkalmas erre de ez tényleg kevés. Bár embere válogatja ki mit mer bevállalni. A gyerekeket simán lehozták a piroson de mint tudjuk Ők azért másak min mi felnőttek. Nincs félelem érzet. Ettől függetlenül jó éreztük magunkat Lachtalban még a nejem is aki kevesebbé tud síelni mint mi.
Ha valakinek elvettük a kedvét Lachtaltól akkor bocs nem ez volt a cél csupán a véleményemet írtam.
Előzmény: (Andrea78 85405)
villanyoslali
31 élménybeszámolót írt
31
14 éve tag
Topik: Lachtal
2010.02.15. 21:32
Ebben teljesen igazad van viszont addig, hogy ezeken a pályákon lemenjen meg kell tanulni valamennyire síelnie. Ez pedig embere válogatja. Most, hogy kinn voltunk a felnőtt kezdő csoportot a tányéroson vittek fel és az erdei úton befordulva a sísuliba hozták le őket. Mindezt a negyedik napon. Persze, hogy meg lehet tanulni síelni lachtalban is de ezt az illetőnek kell bevállalnia. De hangsúlyozom ez a saját véleményem és még mindig tartom nem full kezdőknek való Lachtal mert azon a pályán amit említettél igazán kezdőknek több pálya nincs.
villanyoslali
31 élménybeszámolót írt
31
14 éve tag
Topik: Lachtal
2010.02.14. 15:35
Nem akartam elvenni a kedved Lachtal-tól de tényleg nem kezdőknek való. Én tavaly úgy áltam lécre, hogy soha nem volt a lábamon egy baráti társaság invitálására. Igazából Val di Fiemme-n tanultunk meg síelni. Nos ezt viszont bátran ajánlom nektek igaz ez Olaszország. Biztos találsz Ausztriába is kezdőknek való síterepet ha ne jön be az Olasz pálya, bár szerintem fantasztikus.
Előzmény: (nagydoki 84430)
villanyoslali
31 élménybeszámolót írt
31
14 éve tag
Topik: Lachtal
2010.02.13. 12:28
Szia Sándor!

Abban az esetben ha boardoztok és tudtok már csúszni Lachtal-on jól fogod magad érezni de csatlakozva az utánad szólóhoz tényleg nem full kezdőknek való. A síoktatást kinn lachtalon meg tudod oldani mivel a Kinder Lachtal pályán van felnőtt oktatás. Mi mikor most kinn voltunk 85Euro volt 5nap napi 2x1 óra. Reggel 10-11 között és délután 14-15 óra között volt. Mivel már van némi alapod a board végett (bár szerintem teljesen más) szerintem a 3-ik napon nyakadba veheted a hegyet. Én amit javaslok az a piros 1-en le az első kereszteződés jobbra a kék 5a majd az 5. Tényleg nincs korlát a pálya szélessége kb 5 méter. Ezen le lehet jönni három nap oktatás után (bár embere válogatja). Amennyiben csak síelni akarsz nem biztos, hogy Lachtal teljesen sí kezdőként a legmegfelelőbb de a boardot élvezni fogod. Síoktatót felnőttet nem tudok de megtalálod mivel a pénztárnál vagy a Monarchiaba jelzed és oda irányítanak. Magyarul beszélő oktatók vannak. A felvonó 6 személyes nincs állandóan tele amúgy a deszkásokkal a lécesek nem szeretnek együtt utazni nem fog szorongani. Nálam is leány gyerek van tavaly volt előszőr léc a lábán idén már simán vette a piros pályákat sőt a 2es feketét is (bár a hajam égnek állt)de ők valahogy másként ketyegnek mint mi.
Előzmény: (nagydoki 84375)
villanyoslali
31 élménybeszámolót írt
31
14 éve tag
Topik: Lachtal
2010.02.12. 13:28
Üdv mindenkinek aki vagy Lachtal-ba tart vagy volt már ott. Most jöttünk haza Lactalbol és összegezve egy igen jó 5 napot töltöttünk el. Korrekt síterep és pálya szállás segítőkész személyzet.

A szállásunk: Monarchia Park
Teljesen korrekt szállásunk volt. Jól felszerelt szobák és konyha csak az internet hiányzott ami kizárólag a központi épületben volt. Tökéletes pálya szállás kiléptünk az ajtón rá a pályára és gyí fel a hegyre. Tudom mindenkinek ajánlani 14/A épület volt a mienk.Rögtön a Schönberg lift mellett.

Kaja:
Félpanziós ellátást választottunk de ebből a vacsorát kinn fizettük be. Korrekt nagyon bőséges reggeli ehetsz annyit amennyi beléd fér és minden nap más sült történet (tükörtojás, kolbász, szalonnás tojás, stb). Vacsoránk 2féle választékkal de 4 fogásos volt. Az első napot letekintve (lehet hogy finnyás vagyok) nagyon jó kaját csináltak korrekt pincérekkel. Bőségesen elég volt az amit adtak. Vacsi idő 6-8-ig.

A pálya:
Húúúú na ez nagyon ott volt. Minden nap le volt ratrakolva és rendbe volt téve. Az első 3 nap napsütéses nagyon komoly idő öröm volt síelni. Mindegyik pálya és Lift működött tényeg öröm volt csúszni. A 6személyes felvonó nagyon komoly főleg a fűtött ülésével. A végétől induló 1es piros majd rá a 5kékre végig a 5a kéken és le a 3a kéken tökéletesen alkalmas kazdőknek és gyönyörű lankás domboldalon erdők között visz le. Ezt próbáljátok ki. Haladóknak javaslom a piros 2a pályát nagyon ott van bár volt olyan szakasza az utolsó napon mikor kavicsos volt. A Tanzstadt liftől induló 7es kék pálya véleményem szerint inkább piros pálya. Erre figyeljen az aki nem tud annyira síelni mert eléggé meredek és van olyan szakasza ami lealázza a legmeredekebb pirosat is, mégis kékkel jelölik.

Hütte:
Mi a Lachtal hause-ban ettünk ez mindjárt ott van a kinder Lachtal mellett. Nagyon korrekt kiszolgálás magyarul beszélő pincérekkel gyors felszolgálással finom ételekkel.

Síoktatás:
A kinder lachtalban mindenki aki akar megtanul síelni. Nálunk volt egy 4 éves kisrác akinek soha nem volt léc a lábán. Beírattuk oktatásra (22.000 Ft) napi 2x1 óra tömény oktatás. Fekete András oktatóhoz került és csak javasolni tudom mindenkinek aki taníttatni szeretné a gyerkőcét. Imádták a gyereke és nem mellesleg meg is tanultak együl csúszni a lejtőkön.

Ami nagyon gáz volt:
Volt velünk egy baráti házaspár akik a Sisi-be laktak és a Sonn'Alm-ba étkeztek. A szállásal semmi gond nincs tényleg modern és korrekt épületek. Plazma tv. internet, mosogatógép, stb. Modern felszerelésű szobák. Viszont a kajálásuk a Sonn'Alm-ba egy rémálom volt. NAGYON NEM TANÁCSOLOM SENKINEK!!!! Minden nap ugyan azt kapták regellire ami 3zsömle volt összesen és valami gyenge hozzávaló. Lehetettlen időben a kajálás 8-9 között. Ez azért gáz mert 9 órakor indul az élet kezdődik az oktatás. El lehet gondolni, hogy kisgyerekkel mekkora futás volt a reggeli. Az utolsó napon le se mentek inkább ettek a Lachtalhause-ban. A vacsora elmondásuk szerint silány minőségen aluli volt. Szintén ökör időben 5-6-ig. Az étteremben egy üvegfal mögött kecskéket nevelne aminek az ajtaja közvetlenül nyílik az éteremre el lehet gondolni tök jó illatokat kaja közben. EZT AZ ÉTTERMET SENKINEK NEM JAVASLOM!!!

Javaslat:
Nem kel semmit elkapkodni. Mindent be lehet fizettni a helyszínen. Ez legyen sí bérlet, oktatás félpanzió, vagy csak akár reggeli is. Hólánc legyen Nagyon durva tud lenni a szerpentín felfelé és lefelé egyaránt. Próbálja ki mindenki aki tudja Lachtal Taxit. Ez egy ratrak ami kabinos és oson hegyen. Nagyon jó. A felvonók minden nap 16-ig mennek. Se tovább se előbb nem áll meg. Ja és jó csúszást mindenkinek.
villanyoslali
31 élménybeszámolót írt
31
14 éve tag
Topik: Lachtal
2010.02.09. 18:51
Szóval kinn vagyunk Lachtal-ban. Szállásunk a Monarchia Parkban van ami tökéletes. Korrekt szobák a fűtés és mint pálya szállás szó szerint haza csúszunk. A pályák állapota korrekt reggel a legjobb (ratrakolt) délutánra viszont buckásodik és néhol lefagy. A kaja "érdekes" több fogásból áll de nekem nem mindegyik jött be. Viszont ami nagyon nagy hiba hogy a szobákban nincs internet. Csak a központi épületben vagy a vacsoránál az étteremben lehet netezni. Azért ez elég gáz.
Amúgy összességben jó minden. Most két napja nincs szél ami nagyon megkönnyíti a csúszást. Süt a nap és nagyon jó az idő szép kilátással. Kezdőknek a 5a kék pályát javaslom, az eleje pirossal van jelölve ugyan de a pályának nem az a szakasza a piros. Jó még a 2a pálya, ami piros, de nem annyira meredek, amúgy a pályák nagyon szélesek, bőven besíelhetőek, és nincsenek rajta sokan. Felvonók tökéletesen működnek, a fűtött kabinos az nagyon állat, de jók a csákányos és a tányérosok is. A pályaszemélyzet nagyon segítőkész, ha bármi baj van azonnal leállítják a felvonókat. Az emberek is a pályán segítőkészek, bár jóval több a magyar segítség mint az osztrák vagy a német.
villanyoslali
31 élménybeszámolót írt
31
14 éve tag
Topik: Lachtal
2010.02.06. 06:45
Sziasztok!
Reggel hét felé közeledünk és kb 1 óra és indulunk Lachtal-ba. Megpróbálom a tapasztalataimat majd folyamatosan írni (naponta ha lehet) remélem hasznos dolgokat fogtok találni benne. Nos mindenkinek jó hétvégét majd jelentkezem.

Csumi
villanyoslali
31 élménybeszámolót írt
31
14 éve tag
Topik: Lachtal
2010.02.03. 13:50
Mi most szombaton (február 6.) indulunk Lachtal-ba. Kíváncsian várom milyen lesz megpróbálok vasárnap már irni egy kicsit a viszonyokról meg az első tapasztalatokról.
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.