Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

dragon által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (15)Időben csökkenő Időben csökkenő
dragon
15 élménybeszámolót írt
15
20 éve tag
2021.01.25. 10:42
Az osztrákok rákészültek a bukósisakosok maszkhasználatának megkönnyítésére
https://www.schranz-healthcare.at/myfactory/web/Healthcare/artikeldetails.aspx
Jó ötlet, bár nekem nem kell, nem használók bukót
dragon
15 élménybeszámolót írt
15
20 éve tag
2020.12.21. 13:38
Sorra jönnek a karácsonyi üdvözletek az osztrák szállásokról, ahol az utóbbi években voltunk. Vérzik a szívem, hogy az idén nem mehetünk és talán még egy jó ideig sem.
dragon
15 élménybeszámolót írt
15
20 éve tag
Topik: Hochkar
2019.12.22. 11:53
Csak 20 euro a napi bérlet, így olcsóbb mint Eplényben
dragon
15 élménybeszámolót írt
15
20 éve tag
2007.03.30. 19:39
Stani,

azért nincs egészen igazad, mert Wagrain 2 részre van vágva: az egyik a Grafenberg, amihez valóban busz kell, viszont a másikat te is kipróbáltad: úgy a piros 8-as kabin, mind a Flying Mozart Wagrain-hoz tartozik. Szóval összesízhető Flachauval, bár igaz, hogy lényegében ugyanaz a hegy, csak máshogy hívják az egyik részét, mint a másikat.
Viszont tényleg szuper.
dragon
15 élménybeszámolót írt
15
20 éve tag
2007.03.19. 17:41
Köszi az aggódást, Tibor, de az öreg rókáknak triviális, hogy a veszélyesebb szakaszokon (alagút, stb.) egy helyi rendszámú sietősre kell tapadni, mer az tudja, merre meddig.
A 200-220-as korszakomban (de rég volt már...) még fizetgettem szezonoként 1-1 büntetést, de amióta a szolid, elfogadott, a LEGTÖBB osztrák által is gyakorolt 150-nel, jó, néha 160-nal megyek (4 éve) a világon semmi se történik, csak hamar hazaérünk.
A NON-EU-t visszafelé értettem, hiszen kifelé szétszóródik a nép, de visszafelé egyszerre ömlik a sok magyar síző, ekkor magyar a határőr, legfeljebb somolyog.
dragon
15 élménybeszámolót írt
15
20 éve tag
2007.03.19. 17:16
4 csodás napot töltöttünk el Flachau-ban az ünnepek alatt. Ragyogó napsütés, 100-as fényvédő krémmel is jól lesültünk. Persze du. 1-2-re már csak kásában lehetett sízni, de ennek is megvolt a bája, mi mindíg 16:15-ig maradtunk a pályákon. Sorállás semmi, a pénteki hatalmas tömegben is csak 3 alkalommal 5-5 percig sikerült nem önszántunkből várakozni.
Visszafelé láttuk a szánalmas schladmingi pályát, pechje volt, aki oda ment (vagy nem figyelte a foglalás előtt alaposan a bergfexet).
Kényelmes 150-nel, néha 160-nal 4 óra 30 perc a menetidő, 15 perc egy közbülső tankkolás + a határ.
Két 3 perces időspóroló trükk:
1.sz. trükk: Trautenfelsnél, ha sor van a lámpa miatt érdemes jobbra letérni és 0 perc alatt a lámpáig menni, majd jobbra vissza a kijelölt útra.
2.sz trükk: rengetegen állnak az EU sorokba a határon, rendkívül öntudatosan. Mi inkább, rendkívül praktikusan, a NON-EU-ba soroltunk, ahol csak 1-2 autó volt (utánunk aztán tömegesen lettek hirtelen NON-EU-k). Hiába, az idő nagy úr.

A német rendszámnak egyébként nemcsak itthon van előnye -a kicsit gyors menetek fényképeit nemigen küldözgetik még D-be- hanem a derék sógoroknál is: az S6-oson rendre a magyar rendszámúakat állítják le, mi meg vigyorogva 1000-rel tovább.

Megjegyezem, rajtunk kívül csak 1 Volvóban láttunk kokárdát, ezelőtt 2-3 évvel még a síelők 90%-a viselte.
Ezúton hívnám fel abszolút politikamentesen a sítársak figyelmét, hogy március 15-i síelés listájáról a kokárdát éppúgy ne felejtsék ki, ahogy a sílécüket vagy síbakancsukat sem hagyják otthon.
Trautenfels.gif
Flachau.jpg
A-tomeg.jpg
Space-jet-3.jpg
Szokasos-alomszep-taj.jpg
dragon
15 élménybeszámolót írt
15
20 éve tag
Topik: Zauchensee
2007.03.13. 21:31
TibiF,

kösz a választ.
Én holnap reggel indulok, most már képben vagyok. A map24 hibája zavart meg, rossz helyre tette a flachaui címet, 36 km-re északra.
Tényleg elég kihegyezett a kérdés: sebességfüggő a dolog. Én eléggé szoktam nyomni, bár már fele annyira se, mint 5 éve.
Hosszú évek tapasztalata alapján az alábbi átlagokat szoktam-szeretném menni: autópályán 130, főút 70, város 40. Ha valaha valaki is mért már átlagsebességet, az tudja, hogy ha "mindíg" 150-nel mész, az a 130-as átlag.
A fenti értlkekkel az eisenstadti verzió 4:47, a Bécs alatti 4:37, a salzburgi 4:34. Azér a 3 percért tényleg nem érdemes +70 km-t menni. De most, hogy Bécset ilyen faszán 110-et tartva egy okos helyi mögött lehet elkerülni, az tűnik a legjobbnak.
dragon
15 élménybeszámolót írt
15
20 éve tag
2007.03.12. 22:24
Mint a téma elindítója csendes borzongással figyelem, milyen népszerű ez a dolog, már 60 hozzászólást megért.
Elég ciki, de úgy látszik, ez a való világ. Azzal mindíg pocsék dolog szembenézni.
Egyébként hiába van SAFEMANem,sose használom. Nyomja a zsebem, ottfelejtem, nyűgös ki-be zárogatni, a drótot huzogatni.
Dögöljön meg, aki lécet lop.
Irány Flachau, arra kevesebb keleti náció jut el. Remélem.

dr.agon
dragon
15 élménybeszámolót írt
15
20 éve tag
Topik: Zauchensee
2007.03.12. 22:17
Emberek, végzett-e valaki tudományos számítássorozatot különféle pálya- és főútsebességek feltételezésével, hogy merre is mennyen a magyar Flachauba? Nagyon necces a map24 szerint a dolog,úgy fest, hogy a 70 km-rel hosszabb, tiszta autópálya mégis 5 uszkve 10 perccel rövidebb időt ad, mint a triviális, Semmering felé menő út.
Vagy van más szempont is, mint nyugodt, osztrákos 150-nel menni a pályán?

dr.agon
dragon
15 élménybeszámolót írt
15
20 éve tag
2007.01.03. 12:39
Az örök kedvenc, Maria Alm volt soron a két ünnep között 12.28-01.01 között.
Ezekben a hószegény időkben megbecsülendő, hogy az Abergen volt hó és a Hinterthal-Dienten-Mühlbach sihinta összes hegye is sízhető volt, igaz, az egyiken felfelé nem ment a csákányos, helyette busz vitt. Gyerekek, ha akár Pesten a BKV-nak is minden busza ilyen szuper lenne...
Válogathattunk a jó és a nagyon jó pályák között, sor persze semmi, ember is alig.
Következtetés: mindenki mennyen Maria Almba/Hinterthalba, ha jót akar síelni.
http://www.hochkoenig.at
Hochkonig.jpg
Dienten-Hutte.jpg
dragon
15 élménybeszámolót írt
15
20 éve tag
2006.11.27. 09:31
1982 óta síelek, de eddig csak nagyon távoli, bizontalan suttogásnak vettem a híreket a léclopásokról.
De most, hogy a fiam ATOMIC lécét Tuxon ellopták, megtapasztaltam a szomorú valóságot. Persze itt ilyenkor osztrákot csak lámpással lehet találni a végtelen sok lengyel-szlovák-orosz között, akik ezek szerintílymódon is leteszik névjegyüket.
Pedig kaptam a neten rendelt lécemhez ajándék sílakatot, magammal is vittem mindíg, de már a hegyre sosem vittem fel. Eddig. Szóval, mindenki vigyázzon, ha tud.
dragon
15 élménybeszámolót írt
15
20 éve tag
2005.11.10. 20:32
sztem Hauser Kaibling a legjobb terep, kevesebben vannak és két jó hosszú ülős felvonó van ott.
dragon
15 élménybeszámolót írt
15
20 éve tag
2005.11.02. 11:05
Hihetetlen szép időben sikerült 4 napot Tuxon tölteni. Minden nap napsütés, +3...+8 fok 3250 m-en!!! reggel 9-től 5-ig.
Normális esetben júliusban van fenn ilyen idő.
A hó egész jó volt, ha az ember fenn maradt 3000-en és buzgón kereste, hol ment 5 perce a ratrack, amik hősiesen küzdöttek az olvadozni akaró hóval.
Elég sokat röpködtek a helikopterek, állítólag csak tegnap 5 embert húztak ki, mert beszkadt aladtuk a jég és nemigen tudtak kijönni a lukból.
Ma, mivel hogy reggel visszaindultunk, már vastag felhők voltak a csúcs felett. Nagy mázlink volt (meg 100-as faktorú naptejünk).
Az út egyébként a szokásos: 6 óra 45 perc teljes menetidő 1 tankolással, 1 kajamegállással, 126 km-es átlaggal.
Aki nem tudná, annak elmondom, ez úgy jön ki, hogy a tempomatot 160-ra állítjuk és ha muszáj, akkor kissé alább adjuk, meg persze fel-felmegyünk 180-200-ra (480 l-es box-szal többel nem ajánlatos menni).

dr.agon
dragon
15 élménybeszámolót írt
15
20 éve tag
2005.02.06. 20:06
Csak pár megjegyzés:

Részletesnek tűnik, de hevenyészett a lista.

0. gyorsléptűeknek utiszendvics + ital.
1. az 1 üveg vodka nevetségesen kevés. Meg hiányzik az unicum és a viszki (a szivarról nem is beszélve.
2. felvágottak hiányoznak, túl sok a konzerv. Hol a habtejszin? Az is köll.
3. szemeteszsák és alufólia is köll
4. csajozósoknak óvszer (hátha már zárva a közért és sürgős a dolog
5. sibérlet tartó gumis izé legyen
6. egy óra (vekker) sem árt
7. hajszárító
8. végül autósoknak a legfontosabb (a hóláncon kívül): PÓTKULCS (nekem már hozták ki márc. 15.-én Bp.ről...)

Na.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.