Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

sigesa által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (19)Időben csökkenő Időben csökkenő
sigesa
19 élménybeszámolót írt
19
20 éve tag
Topik: Spyder
2008.02.17. 13:35
Szerintem valami fogalomzavar van itt fennforgásban. Azt nem vitatom, hogyha valaki hegymászó, extrém síelő, vagy profi szinten sítúrázó, akkor annak megéri ilyen összegeket költeni ezekre a holmikra. De asszem mi magyar síelők 90%-ban csak síelgetünk, nem töltünk napokat, esetleg órákat sem a hó alatt (remélem...), nekünk megteszi az olcsóbb, esetleg csak 200 mm-ig vízálló cucc, nem kell a 2000, (vagy több) mm vízállóság. Én a kis gagyi párezer forintos sídzsekimben tavalyelőtt Unterbergben egész nap esőben síeltem, a nyakamnál persze befolyt egy kicsit a víz, de más bajom nem volt. Azt hiszem kicsit túllihegtük ezt a témát, Hókirálynő hozzászólásával értek egyet, mindenki döntse el maga, mit akar, milyen lehetőségei vannak, aki sznob az sznob, aki márkás cuccot akar venni az vegyen azt, senkit nem kell befolyásolni, Ha valaki tanácsot kér, azt adjon, aki tényleg ért hozzá. Uff, én beszéltem.
sigesa
19 élménybeszámolót írt
19
20 éve tag
Topik: Spyder
2008.02.15. 08:53
Sziasztok ! Tonképpen zavarban vagyok, mert kezd úgy festeni a dolog, hogy apróhirdető rovatból átcsúsztunk "Spyder-minősítő" rovatba. Nem kellene egy új topicot nyitni inkább valahol másutt ezzel (vagy hasonló) címmel ???
sigesa
19 élménybeszámolót írt
19
20 éve tag
2008.01.06. 09:23
Sziasztok ! Ezzel a dombornyomott bankkártyával vigyázzunk, mert nem mindegyik banknál müködik ez a dolog. Az OTP-nél pl. direkt rákérdeztem a napokban, ott nem jár hozzá biztosítás. Nekem MKB-s van, ott müxik. Utána kell érdeklődni. Üdv...
sigesa
19 élménybeszámolót írt
19
20 éve tag
Topik: Turecka
2005.02.11. 00:08
Sziasztok ! Én tavaly voltam ott egy napot, valószínüleg többször nem megyek. A tökös lift annyira gyors, hogy kezdők nem is igen tudnának megmaradni rajta, ráadásul a felső lifteket épp "karbantartották", ezért csak az alsó pálya volt használható vagy -tlan, mert tiszta jég volt az éppen szakadó hóesésben láthatatlanul, sízésről alig-alig, inlább csak életmentésről volt szó. Aztán másnap átmentünk Donovaly.ba, és a nagy pálya felső tányéros részén síeltünk, ami 100 x jobb volt. Persze azóta javulhatott is a helyzet, bár ezt nem nagyon tartom valószínünek.
sigesa
19 élménybeszámolót írt
19
20 éve tag
2005.02.04. 21:25
Kedves "Girasol" ! Lehet hogy Te ezt a hozzászólást "butácskának" tartod, én most inkább nem mondom mit tartok butácskának, de úgy látszik még nem voltál olyan helyzetben (kívánom ne is legyél, és senki más se!!!), ami miatt itt a fórumon szót emeltem ! O.K. védje mindenki a márkatársait, de elhiheted hogy nem az ujjamból szoptam a pályaközepén heverészést (amúgy lehet, hogy síelők csak azért nem heverésznek, mert léccel bonyolultabb), a lényege a dolognak arról szól, aki ott heverészik középen, akadályoz, és veszélyeztet másokat. Egyelöre a deszkások vannak túlnyomó többségben, tehát ellenük (és CSAKIS az ilyen deszkások ellen) próbáltam szót emelni. Kedves "Zozo" ! Sajnos én is éreztem már így nem is egyszer, hogy jobb meg se szólalni szép anyanyelvünkön az ilyen "honfitársak" miatt. Absz. nem kéne hogy sporteszközfüggö legyen az intelligencia a pályákon, és bízom benne hogy ez a butácska hozzászólás részemröl csak TÉVEDÉS volt. Lehet nyugodtan fújni, és köpködni, de meggyőzni az ellenkezőjéről hatásosabb lenne. Üdv : Géza
sigesa
19 élménybeszámolót írt
19
20 éve tag
2005.02.01. 02:03
Pedig nem volna hülyeség, legalábbis amíg a boardosok mentalitása meg nem változik. Már írtam néhány sort egy másik oldalon erről a témáról, pontosabban a pálya közepén, meg a liftek felső "kifutójánál" heverésző, és locsi-fecsiző deszkáscsapatról, ami sz.tem nemcsak felháborító, de mérhetetlenül OSTOBA dolog is. Úgyhogy személy szerint nem szakadna meg a szívem, ha egy normális pályán csak síelőkkel kéne találkoznom. Persze tisztelet a kivételnek, mert hálistennek van ez is. Addig is reménykedem, hogy talán hozzájuk is eljut a pályák írt-vagy íratlan szabálya, és nem a saját, vagy mások kárán fogják megtanulni. Ugye autóvezetéshez vizsgázni kell, pedig a sízés-boardozás sem veszélytelen, főleg az ilyen felelőtlen "lesz...rok mindent" stílus miatt. Akinek nem inge..., de néhány síelő is öltözködni kezdhetne végre !!!
sigesa
19 élménybeszámolót írt
19
20 éve tag
2005.02.01. 01:20
Sziasztok ! Mi is most (jan 15-22) voltunk itt síelni, komolyan mondom életem egyik legnagyszerűbb síélménye volt. Az idővel is szerencsénk volt, csak egy délelött volt havas-ködös-zimankós, a többin ezerrel sütött a nap. Besíeltük az egész vökgyet, az 1 hét alatt szinte mindig más, és jobbnál jobb helyeken csúsztunk, jégnek alig-alig láttuk nyomát, a felvonók gyorsak, kényelmesek, termelékenyek (még ha látszólag sokan is állnak sorba, 2-3 perc a max. várakozás) a legnagyobb élmény persze az elöbbi hozzászóló által is említett esti sízés Obereggenben : van itt egy kb. 1200 m hosszú nem nehéz piros pálya, amit fél 5 után, ahogy befejeződött a nappali sízés, kezelésbe vesznek, gyönyörü tükörsímára leratrakolják, és 7-kor elsőként lesiklani a frissen kezelt pályán, az tényleg egy "orgazmus" (fél óra alatt, kb 5 x élveztem) De utána sem lehet panasz, csak akkor már nem láttam a saját szép kis íveimet a hóban. (Esti sízésre kedd, csüt.,pénteki napokon van lehetőség) Mindenképpen érdemes ide Val di Fiemme-be eljönni síelni, a tök kezdőktöl, a hótt profikig mindenki talál magának való pályát, és az árak sem olyan rémesek. Szal csak javasolni tudom mindenkinek !!! Üdv : Géza
sigesa
19 élménybeszámolót írt
19
20 éve tag
Topik: LOPÁS!!!
2004.12.15. 00:17
Talán nem kellene ennyire általánosítani. tolvajok, rablók, gazemberek mindenhol vannak. El tudod képzelni austriában hány lécet kötnek el telente? Persze hogy nem az osztrákok, hanem a mi "honfitársaink", meg a volt posztkommunista rendszerek csökevényei. Sajnos az a Q,va 40 év sehol nem múlt el nyomtalanul. Egyébként a szlovák emberek nagyon kedvesek, és segítökészek az én tapasztalataim szerint, kivételek sajna itt is, mindenhol vannak. És igaza van Agent-nek, drága lécet soha ne hagyj örizetlenül, de még nyugaton se, mert aztán egy idö után a rossz tapasztalataid miatt, nem lesz hova mennetek síelni. üdv : sigesa
sigesa
19 élménybeszámolót írt
19
20 éve tag
2004.11.22. 09:21
Hello ! Sajnos itt M.O-on nem egyedi eset, hogy át qrják az embert. A hosszu léc esetében még nem is annyira, mert a te magasságodhoz hagy-os lécböl ez a jó méret, és sajna az utóbbi években tényleg ennyire lezuhantak az ilyen típ. cuccok árai. Kár, hogy a kövezés után, nem hozzájuk vitted vissza, bár azért szerintem annyira nem eszik forrón a kását, nem hiszem, hogy ne lehetne megjavítani, inkább a szeryizesnek talán nem éri meg sokat foglalkozni vele. Talán az volt a butaság részedröl, hogy belementél egy ilyen méregdrága cucc megvételébe. Tanácsom, ha végképp nem boldogulsz, egyszer hozd el hozzám, megnézem, és megmondom mit lehet vele kezdeni, ha nincs törve, sz.tem meg is tudom neked javítani, hogy használható legyen, és ne kelljen kidobni. Majd írj egy mailt, hogy mire jutottál, üdv : Géza
sigesa
19 élménybeszámolót írt
19
20 éve tag
2004.11.20. 21:41
Szia ! Mi tavalyelött márc. 11-töl voltunk egy hétre, hó olyan 2,5-3 m volt, 2750m-ig vannak pályák, az alsóbbak (1600 m-töl lejjebb) délutánra megkásásodtak, viszont majdnem minden éjjel jött utánpótlás. Persze absz. kiszámithatatlan a dolog,lehet hogy baromi jó lesz, de ha pechetek van,... Nem tudom mostanában hogy vannak az irodák ajánlatai, de ha grand galaxi bérletet kaptok, akkor mindenképp érdemes, mert ez a bérlet 1-1 napra érvényes pl.Alpe d'Huez, ill. le Deux Alps pályáira is, ez utóbbi 3600 m-ig síelhetö, itt még juliusban is van hó. Na egyelöre ennyit, ha van még kérdésed szivesen válaszolok. Üdv : sigesa
sigesa
19 élménybeszámolót írt
19
20 éve tag
2004.11.04. 07:33
Szia ! A saját tapasztalataimból kiindulva azt mondanám, ha már tudsz síelni, akkor nem carv. esetén jó a méret. Én 185 magas vagyok, és a 210-es lesikló léctöl kezdve a 160-as fun carv.-ig mindent kipróbáltam, nekem legjobban a 180 körüli, mintegy 18-as rad-ú carv.lécek jöttek be. Persze ez az egész a sítudástól, meg a stílustól is nagymértékben függ. Ha valaki szeret hosszú egyeneseket "golyöban" síelni akkor a hosszabb, ha a rövidebb íveket, a sok kanyart kedveli akkor a kisebb léc a megfelelö. Azt mindenesetre észrevettem, hogy rövid carv. léccel ha egyenesen akarok csúszni, majdnem mindig "beszitál" egy kicsit. Elkeseríteni nem akarlak, de ha ez a léc amit vettél nem válik be, lévén nem carv., eladni nem lesz könnyü, mert manapság 98%-ban mindenki a "piskótát" keresi. Üdv : Géza
sigesa
19 élménybeszámolót írt
19
20 éve tag
2004.11.03. 08:55
Ahogy itt olvasgatok, látom, eléggé megoszlanak a vélemények. Én többször,és több helyen voltam Fr.o-ban, mindig márc-ban, és rossz tapasztalatom még nem volt. A pályák fantasztikusak, hó mindig tamérdek sok volt, kezelték rendesen, majd mindenhol ülös felvonók vannak, /egyszer voltam olyan helyen, ahol a tökös felvonó 800m szintet huzott fel, el tudjátok képzelni? / jelentös sorbanállás szinte sehol nincs, csak tényleg messze van. De sz.tem megéri elutazni odáig, mert egy ottani kisebb síterepen is annyi pálya van, mint austr.-ban a komolyabbnak számító helyeken, az árak pedig: La Norma, Val Frejus, Puy st Vincent átlag 50-60 km-nyi pálya, és szállás bérlettel márc-ban böven 40 alatt volt (igaz ezek tavalyi és azelötti árak) ugyanez egy hasonló nagyságu austr.-i terepen 60 fölött lenne. És hát az, hogy aust.-ban szinte csak a gleccsereken van 2500 felettipálya, fr.o.ban kilépek a szállásról rögtön a liftbe, és szikrázó napsütésben síelek 2500-3000 m-en, a 2-3 m-es hóban. Na ennyit kedvcsinálónak, aztán mindenki ugy dönt ahogy a péztárca engedi . Üdv : Géza
sigesa
19 élménybeszámolót írt
19
20 éve tag
2004.11.01. 11:36
A sima gyertya tényleg úgy viselkedik ahogy Agent írta, de csak az elsö lecsúszásig, utána jól beledolgozódik a talpba, és a következöknél már ok. hátránya sz.tem az, hogy gyakran kell ismételni, ha tapadós a hó. A parafadugós bedörgölés, vagy a bevasalás, ezen sokat segít. / a vasalásnál viszont tényleg nagyon kell vigyázni a höfokra, mert ha túl meleg a gép, könnyen tönkreteheti az eredeti müa. talpat is. / különben ha már vasalom, akkor mindegy hogy gyertya, vagy vax, pont az egyszerübbség kedvéért szoktam a gyertyás-parafás megoldást választasni, nem beszélve arról, hogy a pálya szélén a vasalót "egyre ritkábban tudom használni". A kantni élezés még lemaradt, szlovákiából szereztem v.mikor egy egyszerü szerkezetet, amivel elég jól, és kímélöen lehetett élezni a vasat, biztos van v.ki aki meg tudja mondani pontosan a nevét, meg azt hogy hol lehet kapni, én már nem emlékszem.
sigesa
19 élménybeszámolót írt
19
20 éve tag
2004.10.31. 21:34
Sziasztok ! A léctípusoknál már elkezdtünk erröl a dologról beszélgetni, most leírom amit erröl tudok, ill. amit én szoktam tenni, és szívesen meghallgatom mások véleményét is, hiszen a jó pap is holtig tanul !!! Szal : kis karcok , kö, vagy jégtörm. okozta sérülések esetén, a "kofixgyertya" nálam jól bevált /agent-nek igaza van, nem ez a tökéletes megoldás, föleg nagyobb területü, és mélyebb sérülések esetén, mert kikophat, viszont kofixból is van keményebb, és puhább minöségü./ Ez úgy néz ki, mint egy vastagabb villanyvezeték, más esetben mint egy vékonyabb gyertya. Ezért is nevezik kofix gy-nak. Meggyújtod a végét, egy idö után elkezd csöpögni, és ezt az olvadékot belecsöpögteted a sérülésbe. Pár percet vársz vele, aztán a kiálló felületet eltünteted ( én finom reszelövel szoktam leszedni a felesleget,vigyázva, hogy az ép talpfelületet ne bántsam. Aztán amikor már simának látszik-de még nem az !!!- akkor citlinggel(egyenes élü üveglap talán még jobb) óvatosan lehúzom a maradékot. / Világos, ill. szines talpú léceket sokkal nehezebb így megjavítani, mert égetésnél kormolódik. Vaxolás : mint odaát már írtam,én a gyertyázás híve vagyok, mert ahány hó, annyiféle vax. A gyertya viszont nekem minden esetben bevált. Szerzel egy jó vastag és kemény gyertyát, alaposan bedörgölöd vele a léc talpát. Ha nagyon profi akarsz lenni, akkor egy széles, nagy átméröjü parafadugóval az egészet jó erösen beledörgölöd, és a gyertya szinte beleolvad a léc talpába, az egészen apró karcokat szinte önállóan is eltünteti. Jó kisérletezést mindenkinek, szívesen fogadok újabb ötleteket ! sigesa
sigesa
19 élménybeszámolót írt
19
20 éve tag
2004.10.31. 13:33
Elsösorban Misa topicjára reagálnék. Amit irtál, hogy minden síelés után szervizelteted, azért azzal csak módjával !!! Csak akkor csináld, ha van tuti helyed, mert én láttam már nagyon sok lécet, amit pont a túlzott sok szervizelés tett totálkárossá.(elcsiszolták a kantnit, belecsiszoltak a talpfelületbe, stb.)Talán az a legjobb, ha magad megtanulod szervizelni a cuccot. A vaxolással nmeg úgy vagyok, hogy majdnem minden hóra másféle kell, ezért én a jól bevált gyertyázást használom, ez mindig minden havon müködöképes. A legjobb léctíp.? Talán tényleg az Atomic, de nagyon drága, és legtöbbünknek a pénztárca is megszabja a választási lehetöségeket. Kezdöknek mindenesetre nem javaslom a méregdrága új cuccokat, mert akár Atomic, akár head, vagy fischer, úgyis összekarcolódik az elsö idöben, aztán minél dréágább volt, annál nagyobb rajta a bukö !
sigesa
19 élménybeszámolót írt
19
20 éve tag
2004.10.14. 20:59
Remélem sokan olvasnak benneteket, és ha írnátok arról amit szóbahozok, talán lenne foganatja ! Valami olyasmi lehetne a címe, " a deszka kötelez?" Kicsit olyan ez, mint a trabantos a legbelsö sávban 40-nel, a trabi kötelez /meg ne sértödjön egy trabis se, meg egy boardos se, kivételek vannak. (Hála Ístennek)/ Szal nem értem, hogy ha valaki deszkázik, az miért hagy figyelmen kívül minden alapvetö ésszerüségi normát, amikor a pálya közepén áll ( bocs heverészik )le csapatostól jópofizni. Nem ijesztgetés, de sajna volt ebböl egy-legalábbis én csak egyröl tudok-halálos baleset, a síelö jött le ezerrel, és a bukkanó mögött!!!!!!! heverészö boardosokat nem tudta kikerülni, az egyiket úgy fejbe találta a léccel, hogy szerencsétlen a leszállításnál még a "tepsiben" meghalt. Kérdem én, ki a hibás ? Fogjuk az elferdült hülye mentalitásra ! Ettöl függetlenül fantasztikus dolog boardozni, csak ezen kéne változtatni, és talán Nektek a sajtón keresztül van esélyetek erre. Bocs ha untattam volna bárkit is, de azt hiszem nem vagyok egyedül a véleményemmel. Üdv, jó havat : Géza
sigesa
19 élménybeszámolót írt
19
20 éve tag
2004.10.14. 10:58
Sziasztok! Kedves Andrea, nagyon kösz az infót, végigolvastam az említett E-111-röl szóló cikket, és hogy úgymondjam "meg lettem gyözve", továbbra is kötünk biztit ! Egyik alkalommal Fr.o-ban a társaságból egy lánynak a pályán fent 2600m-en elszakadt a belsö térdszalagja egy rossz eséstöl, csak a tepsis leszállítás került volna mintegy 30e ft-nyi valutába. Aztán az ellátás, mankó, térdrögzítö, stb. az egész számla úgy 150-200 között állt meg. Szerencsére volt bizti, és el is fogadták szó nélkül. Amúgy hihetetlenül profin felszerelt eü. állomás volt, a zárójelentést pl. a gép már magyar nyelven adta ki !!!Sajna az ördög nem alszik, ezért másoknak is azt javallom, ne sajnálják azt a néhány ezer froncsit, megéri !!! Mégegyszer kösz, jó sízést, sok havat mindenkinek.Üdv : Géza
sigesa
19 élménybeszámolót írt
19
20 éve tag
2004.10.13. 10:59
Sziasztok ! Valahol olvastam, róla valamit, de képtelen vagyok újra megtalálni! Igaz az, hogy mint EU. tagoknak, nem kell külön biztosítást kötnünk, ha v.melyik tagországba megyünk síielni? Állítólag jó az itthoni Tb. kártya is ? Ha valaki tudja erröl a tuti infót, nagyon megköszönném !!! Üdv : Géza
sigesa
19 élménybeszámolót írt
19
20 éve tag
2004.10.08. 16:57
Sziasztok ! Nekem volt szerencsém már kétszer is kipróbálni a japán síterepek egyik-másikát, most nagyon népszerüsítik ott ezt a sportot (meg a snowboardot) a metrón a kis tévéken állandóan megy a reklámfilmek tömege, én Gala Yuzaván, és Sendai-ban voltam, baromi jól gondozottak a pályák, sorbaállás mint olyan ismeretlen fogalom, ha valakit a jósorsa arrafelé vet, el ne mulassza kipróbálni !!! De amiröl ténylegesen írni akarok, az a Tokyo-i fedett sípálya. Télen-nyáron, müködik, kb fél km. hosszú, átlag 10% lejtésü, két oldalán ülöfelvonókkal, a falra vetített hegyi tájképekkel-(hogy az illúzió is tökéletes legyen)- állandó -2 fok, porhó, és ami még baromira tetszett, az örök ellenségeskedés boardosok és sízök között, az itt szintén nem ismert. Lévén ugyanis a rendszer olyan, hogy de. sí, du. board, másnap fordítva. Szóval egyszerüen fantasztikus, amikor beléptem, tényleg majdnem dobtam egy hátast, pedig már sokmindent megtapasztaltam. Szal mondom aki teheti, próbálja ki egyszer( 2x 3x stb ) nagy élmény lesz !!! Az tény hogy baromi drága, csak ezért odautazni nem kifizetöödö, de maga az ország is fantasztikus, és ha már ott vagy... Sok jó havat mindenkinek, ha a jósorsod odavet, keress meg bátran, szívesen adok tippeket üdv : Géza sirgesa@freemail.hu
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.