Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

simazsi által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (53)Időben csökkenő Időben csökkenő
simazsi
53 élménybeszámolót írt
53
18 éve tag
2017.03.02. 23:27
Én személy szerint biztos voltam benne, hogy Fanningberg lesz a nekedvaló hely, ott elmúlik a félelmed és némi önbizalomra is szert tudsz tenni. Örülök, hogy így lett.
Amit én ajánlanék neked, az Murau, ill. Rauris. Persze a megfelelő kék és halványpiros pályák.
Előzmény: (tibma 194656)
simazsi
53 élménybeszámolót írt
53
18 éve tag
2017.02.16. 23:11
Nagyon fogod élvezni kezdőként is! Ahogy a többiek részletesen leírták, aszerint válassz pályákat. A félelmeidtől örökre megszabadulsz, igazi önbizalomnövelő hely. Nekem is rengeteget segitettek, a mai napig hálás vagyok érte :-)
Előzmény: (tibma 194072)
simazsi
53 élménybeszámolót írt
53
18 éve tag
2013.02.03. 23:43
Ez tényleg csodaszép:-)
köszi
Előzmény: (Stani 153439)
simazsi
53 élménybeszámolót írt
53
18 éve tag
Topik: Niederalpl
2013.01.30. 22:57
Meseszép:-) köszi
Előzmény: (Koty 152558)
simazsi
53 élménybeszámolót írt
53
18 éve tag
2012.03.27. 10:07
Mindenkinek nagyon köszönöm a sok segitséget, infot:-)
Csodálatos 3 napot töltötünk Fanningbergen. A kék pályák nekünk tökéletesek voltak, felhőt mutatóban sem láttunk, időnként ugyan kicsit küzdöttünk a buckákkal, de hát ezt is meg kell tanulni...

Nagyon igazatok volt, ez tényleg nagyon jó választás volt, remekül éreztük magunkat, elmaradt a rettegés, kiismertük magunkat a pályákon, az ülőfelvonók tökéletesek, egyszóval szuper volt:-)))))))))
DSC07720.JPG
simazsi
53 élménybeszámolót írt
53
18 éve tag
2012.03.11. 16:02
Nagyon köszi vh, már alig várom, hogy ott legyünk...
Nagyon hasznos volt, amit leirtál. Jellemző, hogy eddig azt hittem, du. 3-4 körül a leggázabb a pálya számunkra. Igaz, velünk még nem fordult elő, hogy " hajnali 9-kor száguldozzunk".
Én is úgy érzem, nem kell erőltetnünk a meredekebb dolgokat, pláne ha jeges, keskeny stb. Csak azért, hogy elmondhassuk, hogy lejöttünk egy piroson is, minek.
Csak a túlélésre koncentrálunk, fejlődni nem tudunk, a stilusunk biztosan nem javul, sőt..
Nagyon bizom benne, hogy Fanningberg tényleg jó választás a mi szintünkkel. Ha bejön, nem fogunk máshová kivánkozni.
Ha még egy jó Hütte és egy kis napsüti is játszik, mi kell még a boldogsághoz?:-)))
simazsi
53 élménybeszámolót írt
53
18 éve tag
2012.03.09. 12:56
Köszi a tippet Stani. Az az igazság, hogy mikor ránéztem Katschberg sitérképére, rögtön ejtettem is, annyira dominálnak a piros pályák. Ami kéket láttam, az annyira kis rövidkének tünt,-lehet, hogy ez csalóka - és utána merre tovább? Pirosra még nem igazán merészkednénk. A vágyam egy olyasmi hosszuságu kék pálya lenne, mint pl. Murau, azt gond nélkül tudtuk abszolválni, és gyakorlásra tökéletes volt.
Bár már ott tartanánk, hogy ne kellene állandóan a "tudásunknak" megfelelő pályákat vadászni:-)
simazsi
53 élménybeszámolót írt
53
18 éve tag
2012.03.06. 15:42
köszi kroma, az 1.pálya v. a 4. ajánlhatóbb? A meredek letörés kikerülhetetlen? Vagy nem vészes, vállalható? Nem 0km-es kezdőszint, de a szélesebb, lankásabb dolgok jobban bejönnek egyelőre.
Kizárólag balra tartunk, remélhetőleg elkerüljük a nagyobb meglepetéseket:-))))
simazsi
53 élménybeszámolót írt
53
18 éve tag
2012.03.06. 14:45
köszi szépen kroma,csabor,vh, meg mindenki..
akkor ez elég egyértelmü, hogy Fanningberg a befutó.

A kabinos hiányát teljesen kompenzálja, ha ilyen klassz ülőliftek vannak.
Ami nagyon hasznos, hogy a pálya jobb oldalára ne tévedjünk....kösz. Én a hosszabbik ülőfelvonóról leszállva jobbra indultam volna (a térkép szerint kék 1.jelü pályát néztem ki, ami levezet a völgyállomáshoz, v. a másik ülőfelvonóhoz) erre mehetünk? Csak a rövid felvonóról leszállva vonatkozik a jobbratartási tilalom?

Hólánc: némelyik időjós oldal nagyobb minuszokat és havazásokat vizionál jövő hét elejére... némelyik meg tavaszi napsütést. Sztem utólag kiderül:-)
simazsi
53 élménybeszámolót írt
53
18 éve tag
2012.03.06. 11:04
Halihóóó!

Tanácsot szeretnék kérni: Fanningberg ill. Grosseck-Speireck közül melyiket ajánlanátok inkább kezdő/alapszintü/kékpályás situdással?
Fanningberg felé hajlunk, de ott nincs kabinos, a pályák viszont lankásabbnak-szélesebbnek tünnek.

Grosseck-Speireck - visszaolvasva- elég sokan meredeknek ill.keskeny, jegesnek irták a kék pályákat.(kabinos alatti hosszu kék pályától megfutamodik egy magamfajta?)

Szállás Mauterndorfban lesz, feljutás szempontjából (szerpentin, hólánc) melyik a kedvezőbb?
köszi előre is
simazsi
53 élménybeszámolót írt
53
18 éve tag
Topik: Rauris
2011.03.19. 23:45
Ezt a képet kicsit fájó szivvel nézem, tegnap már csak lentről láttuk a havazást.... indultunk haza.
A völgyben eső, a fenyők a hegyen gyönyörű havasak voltak.

Ezzel együtt gyönyörű napokat töltöttünk ott, a napsütés és a csodálatos táj feledtette a meleg miatti küszködésünket.
Nekem még sipályán ilyen melegem nem volt:-) A Hüttében már az árnyékos helyet kerestük:-)))))

Azzal együtt, aki olyan szerencsés, hogy most indul oda, csodálatos viszonyokat talál.
simazsi
53 élménybeszámolót írt
53
18 éve tag
Topik: Rauris
2011.02.28. 12:20
Persze, hogy nem titkos. Egy panzióban, közel a kabinoshoz, este meg tudom mondani pontosan a nevét. Schwaiger/Schleicher ilyesmi.
Előzmény: (Daddy 112431)
simazsi
53 élménybeszámolót írt
53
18 éve tag
Topik: Rauris
2011.02.25. 23:52
Nagyon szépen köszönöm Neked Sanyi!
Előzmény: (Daddy 112193)
simazsi
53 élménybeszámolót írt
53
18 éve tag
Topik: Rauris
2011.02.25. 23:51
Hála Sanyinak, én már tudom:-) 1.900 m hosszú, gondolom jól azonositom be. Hochalm-Heimalm elnevezéssel fut, de kizárásos alapon csak ez lehet a 2.pálya. Hát ez rövidnek tényleg nem mondható, pláne nekem. Nem arról vagyok híres,hogy ezerrel- golyóban lesüvitek.(Legalábbis szabad akaratomból nem)

Nagyon jó, hogy megkiméltél egy Amundsen expediciótól, az ülőlifttel való lemenetelt töröltük a programból. Nekem sicipőben - pláne egy egész napos sielés után - még 100 m is sok.:-)

Azt viszont látom, hogy ez a hely egyszerüen gyönyörű!
Remélem nem fognak annyira lekötni a túlélésért folytatott erőfeszitéseim, hogy a szépségét ne tudjam élvezni.

És nagyon hálás vagyok érte, hogy ennyi segitséget kapok:-)
Előzmény: (Daddy 112193)
simazsi
53 élménybeszámolót írt
53
18 éve tag
Topik: Rauris
2011.02.25. 13:46
Kedves Daddy, köszönöm szépen, nagyon sokat segitesz:-)

Mostanra úgy állt össze bennem a kép, hogy ami nekünk való, az a 2.pálya lesz elsősorban. Ez kb. milyen hosszu lehet?
Arra gondolok, hogy pár perc csúszás után csatolás/kabinos vagy azért ez hosszabb annál? Nem igazán tudom megsaccolni a hosszát...

Ha a csúcsról az "enyhébb" pályán jövünk le, akkor is ugyanide csatlakozunk be, ugye? Legalábbis a térkép igy mutatja.
Nagyon szeretnénk kihagyni a kellemetlen meglepetéseket, ugyan levergődtünk már piros pályán is, de nem volt öröm...
Ezért lehet, hogy a másik pályarészen még nincs sok keresnivalónk, főleg hogy a hosszu-meredek csákányos nem igazán nagy vonzerő.
Ha ott az ülőlifttel lefele megy az ember, akkor nagyon messzire kerül a kabinos alsó végállomásától? Vagy ez csak gyaloglással oldható meg?
Vagy inkább ne variáljunk, maradjunk a 2-es pályánál?
Előzmény: (Daddy 112166)
simazsi
53 élménybeszámolót írt
53
18 éve tag
Topik: Rauris
2011.02.25. 11:00
Daddy, köszönöm szépen az információkat.
Azt nem mondom, hogy megnyugtattál...
Egy két hozzászólással lejjebb azt olvastam, hogy inkább kezdőknek, családoknak ajánlják a sok kék pályája miatt..

Ezek szerint, ha jól értelmezem az általad irtakat, akkor elsősorban a 2. pályát preferáljam? Esetleg a 3.pálya jöhet szóba, ha felmegyünk a csúcsra (mindenképpen szeretnénk) de a 2/a-val ne kisérletezzünk, mert az túl meredek?

A régebbi állapotunkhoz képest azért valamennyit már fejlődtünk. Nem tudom jártál-e Murau-ban, azok a kék pályák nem okoznak gondot. Azokhoz képest ezek nagyságrendekkel durvábbak?
Előzmény: (Daddy 111977)
simazsi
53 élménybeszámolót írt
53
18 éve tag
Topik: Rauris
2011.02.22. 18:17
Sziasztok! Ha erre jár valaki, aki ismeri a Rauris-i siterepet, nagyon hálás lennék, ha megvilágitana néhány dolgot. Nem igazán igazodom ki a sitérképen...

Kizárólag kék pályában utazom:-)
Fel kell mennem a kabinossal teljesen a csúcsig és onnan tudok lejönni a középállomásig? Vagy ez két különböző kabinos és két útvonalon megy?

A másik: ha a kabinos középállomásától átcsúszik az ember a másik oldalra, ott csak azzal a nagyon hosszu (és gondolom jó meredek) csákányossal juthat valahova?

A térkép szerint a kabinos felső állomásától a középállomásig találok kék pályát. Ez kb. milyen hosszú szakasz? Ha nem akarok pirosra keveredni, ott kell le/fel mozogni?

Bocs a sok kérdésért, szállást már foglaltunk, márciusban megyünk, most belemélyedtem a térképbe, próbálom megfejteni/elképzelni a lehetőségeket.
Köszi, ha tudtok segiteni:-)
simazsi
53 élménybeszámolót írt
53
18 éve tag
2010.03.24. 22:57
https://sielok.hu/fotoalbum/793917/kep/1/

Sziasztok!

Szeretném megköszönni a sok bíztatást, amit kaptam tőletek.
Csodálatosan sikerült a sízés, megfogadtam a tanácsokat és az "útvonalterveket". Egyszerüen tökéletes volt, ragyogó n apsütésben, napról-napra jobban ment.

Lemerészkedtem a kabinos félállomásáig, felmentem a Sunshine csákányossal, és habár nem túl elegánsan és könnyedén, de azért simán lejöttem. Megnéztem Frédit és Bénit, még az ülőlift aljáig is lecsúsztam, onnan a siuton át a kabinosig. Akkora sikerélményem volt, és ezt nektek köszönhetem! :-)
simazsi
53 élménybeszámolót írt
53
18 éve tag
2010.03.14. 15:46
Nagyon rendes tőletek, köszönöm szépen a sok bátoritást!
Remélem, nem okozok majd dugót a pályán. Még jó, hogy itt nincs szükség "T" matricára, aki mögöttem jön, gondolom rögtön látja a mozgásomból, hogy bármire képes vagyok...:-)
simazsi
53 élménybeszámolót írt
53
18 éve tag
2010.03.14. 13:59
Eszter, Sanyika nagyon szépen köszönöm, hogy igy átérzitek a problémámat és próbáltok segiteni.
Én is erre jutottam a térkép alapján, csak ott nem látszik a pálya szélessége/meredeksége. De miután ti is ezt javasoljátok, teszek egy kisérletet. Habár legutoljára megfogadtam, hogy csak olyan pályára megyek fel, aminek látom a végét:-) Nagyon megszenvedtem ,egy jeges pirosba futottam.
A kabinos végállomásától a középállomásig enyhébb a pálya, mint az emlitett szakaszok? Vagy forditva?
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.