Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

maximus* által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (95)Időben csökkenő Időben csökkenő
maximus*
95 élménybeszámolót írt
95
14 éve tag
2012.12.27. 16:02
Sziasztok, hétvégére egynapos, határ közeli síelést tervezünk Ausztriába a családdal, de tartunk a hétvégi tömegtől, ami így a szünetben tovább nőhet. Jogos a félelmünk? Esetleg tudtok ajánlani hasonlóan közeli, azonban kevésbé zsúfolt terepet? Mariazellre és Mönichkirchenre gondoltunk még. Köszönöm a segítséget!
maximus*
95 élménybeszámolót írt
95
14 éve tag
2011.12.30. 20:08
9:30-ra értünk az Areitbahn aljához, a lépcső aljától 10 méterre volt ekkor a sor vége, 10:05-kor szálltunk be a kabinba. 35 perc, elnézést a pontatlanságért. Negyed 5-kor indultunk a csúcsról, 10-12 centi friss havat láttunk ekkor, a hivatalos adat is ekörül van. A völgyben parkoló autónkon 5 centi volt. Ma reggel 8:50-kor értünk a völgyállomáshoz, legfeljebb két percet vártunk mi is a beszállásra. A mai egész napos havazás hatására sokkal jobbak lettek a pályák, hivatalosan 15 centi friss hó esett, isteni volt, még délután is lehetett szűz részeket találni a pályák szélén.
Előzmény: (Stani 128788)
maximus*
95 élménybeszámolót írt
95
14 éve tag
2011.12.29. 22:25
Csütörtöki (dec 29.) helyzetjelentés:

Völgybe beülő felhőre és hószállingózásra ébredtünk. 9:20-ra értünk az Areitbahn aljához, már ekkor 40 perces sor fogadott minket. Lent a völgyben -2, feljebb -6 fok volt. Folyamatosan hószállingózás eredményeképpen a nap végére 12 centi friss porhó esett a csúcson, a völgyben pedig nagyjából 5 centi. A hójelentésekben leírt mennyiségű és minőségű hóval nem találkoztunk, több helyen is kerülgetni kellett a földes részeket, valamint kivétel nélkül az összes pálya jeges volt. A folyamatosan hulló havat a tömeg azonnal összetúrta, de óriásbuckák nem keletkeztek szerencsére. A Sonnenalm körüli piros pályák voltak a legjobb állapotban, kevés ember volt rajtuk, nem voltak összetúrva. Holnapra még több havat mondanak, a pályák valószínűleg jobb állapotba kerülnek majd, de lehet hogy csak a rossz látási körülmények miatt nem élveztük annyira őket. Különben a völgyben nagyon jó kis téli hangulat van.
maximus*
95 élménybeszámolót írt
95
14 éve tag
2011.12.29. 22:04
Szerdai (dec 28) helyzetjelentés:
Egész nap végig szikrázó napsütés, egy felhőt nem láttunk akármerre néztünk. Átlagban -2 fok lehetett, a Langwiedboden-nél épphogy nem olvadt, fent a gleccseren fújdogált a szél és hűvösebb volt. Mindenhol tökéletes a hó minősége, azonban a gleccserpályák kivételével mindent összetúrt a tömeg. Jégfoltokkal nem találkoztunk, a buckák között is csak kemény, döngölt hó volt. 11:30-tól 14:30-ig voltak a legtöbben, a lenti felvonóknál nagyjából 10 perc, a fenti csákányokosnál 5 perc várakozás volt a jellemző. Amikor a tömeg az alpincenterben ebédel érdemes kihasználni a kevésbé zsúfolt pályákat. Összességében a gyönyörű idő ellenére nem volt felhőtlen a síelés a tömeg miatt, egyedül a széles gleccserpályák nyújtottak menedéket :) A napokban havazni fog, a freeride útvonalak ismét szüzek lesznek.
Kaprun-elso-nap-2011-12-28-012.JPG
maximus*
95 élménybeszámolót írt
95
14 éve tag
2011.12.29. 19:35
Szóval a Raptor 150 RD két nap után 140-es flexen (léc: Head WC iGS RD 2008). Első nap Kaprun, verőfényes napsütés, felhőt egész nap nem láttunk, átlagban -2 fok. Mint ahogy Aaron tanácsolta, még a szálláson belebújtam melegében. Egész gyorsan belehuppantam, nem kellett nagy erőfeszítés hozzá (csak a héjat széthúzni). Mire felértünk a gleccserpályák aljához, eltelt egy kis idő a reggeli hidegben. Ennek hatására a cipő olyan szinten bekeményedett, hogy el nem tudok képzelni olyan embert a világon, aki ebbe a hideg cipőbe bele tudna lépni :D. Szépen becsatoltam, majd pár bemelegítő kör és egy cipő csatolás-húzás után a megszokott módon megindultam, íveket elkezdtem húzni, majd amikor a megfelelő sebességet elértem, akkor ért a nagy meglepetés. Eddig a 23-as rádiusszal kanyarogtam-kanyarogtam, na de nem ennyire. Iszonyatos módon lehet ezzel a cipővel nyomni az éleket, ezáltal a kanyarok is jócskán beszűkülnek, nem mellesleg az élváltás pillanata tényleg egy pillanat lett. A pálya alján eszméltem, hogy ez bitang gyors volt :). Aztán egyre többen lettek, megjelentek a buckák, azonban maradt egy-két üres, sima pályarész ahol lehetett szórakozni. Minden felvonózás közben kicsat, majd a pálya tetején becsat. Másképp úgy érzem nem működne a dolog :D . Nap végére még egyszer nem fáradtam így el a síeléstől. Ma reggel friss lábakkal indultunk neki a Schmittenhöhe-nek (Zell am See), azonban most síbusszal. A reggeli 300 m séta a megállóba teljes menetfelszereléssel nem esett jól, hát még utána a 45 perc sorban állás a völgyállomásnál, de végül is bírható volt. Felhő mindenhol, hószállingózás vegyes intenzitással, átlagban -3 fok. Rossz látási körülmények, friss hó egyből összetúrva, sok ember, ezért nem tudtam úgy síelni ahogy szerettem volna. Cipő keményen tartott, azonban nem erre találták ki. Átmentünk a hegy másik oldalára, ott jóval kevesebben voltak, keményebbek voltak a pályák, picit többet is láttunk, határozottan élvezhető lett a cipő. Nap végén síbusszal vissza, azonban a sétálás már egyáltalán nem volt kellemes. Ehhez bizony a 95 mm szűk, meg is nyomta a lábam, elképzelhető egy kis héjtágítás az ominózus helyen a jövőben. Holnap kézben viszem, és a helyszínen fogom felvenni, utcai cipő meg megy táskába, ma reggel is eszembe juthatott volna... :)
Összességében örülök, hogy erre a cipőre esett a választásom, fantasztikusan lehet vele síelni, rendkívül gyors és precíz, továbbá a mellékhatásai sem olyan veszedelmesek, mint amennyire vártam :) Hidegben kőkemény a cipő, a belső vékony, nem tartozik a kényelmes és a meleg kategóriába, de nem volt zavaró. Holnapra 20 centi friss havat mondanak, még nagyobb szívás, vagy mégsem? Holnap kiderül milyen mély hóban. Bocsi a regényért, vanczit hátha érdekli :)
maximus*
95 élménybeszámolót írt
95
14 éve tag
2011.12.26. 23:28
Megérkezett a 2009-es Raptor 150 rd az ebayről. Nem tréfadolog ez a bakancs, de már most imádom :). Kőkeményen fogja a lábam, ugyanakkor a vártnál jóval kényelmesebb. Holnap délben indulás Kaprunba, rettentő kíváncsi vagyok hogy milyen lesz a pályán.

(az előző két éjszakát az ágyban töltötte :)
maximus*
95 élménybeszámolót írt
95
14 éve tag
2011.12.25. 12:46
Montana sajnos Törökbálinttól messze van, főleg hogy délben indulnánk Kaprunba, azért köszi. Külföldön élek, lécem Édesanyámnál van Törökbálinton, ő vitte el waxolni, de az élezés a szerviz szerint nem volt szükséges 13 nap csúszás után.
Előzmény: (AAron 128280)
maximus*
95 élménybeszámolót írt
95
14 éve tag
2011.12.25. 01:02
van ott adrenalin kérem szépen :D
Előzmény: (gaboca 128195)
maximus*
95 élménybeszámolót írt
95
14 éve tag
2011.12.24. 21:43
Egész havas hangulat lett így a végére ott is, de mi nem kockáztattunk :) Már meg van a szállásunk Kaprunban, Maribor most kimarad.
maximus*
95 élménybeszámolót írt
95
14 éve tag
2011.12.24. 21:37
Van olyan elvetemült síszervíz akik nyitva vannak 26-án? Vagy ahol esetleg 27-én délelőtt megtudják élezni a lécem? :)
maximus*
95 élménybeszámolót írt
95
14 éve tag
2011.12.23. 20:58
Stani, esetleg tudsz ajánlani angol (netán magyar?) nyelvű kezdő snowboard-oktatást Kaprunban vagy Zellben? Dec 28-tól jan. 1-ig leszünk Kaprunban, öcsém (16) most kezd snowboardozni. Gondolom gyönyörű most a környék, keddtől pedig érkezik a szikrázó napsütés :)
maximus*
95 élménybeszámolót írt
95
14 éve tag
2011.12.19. 21:42
Hőmérséklettől függ. Eddig nagyon meleg volt a hóágyúzáshoz, a kamerák alapján azonban már elkezdték, elvileg 2-3 pálya már nyitva is van. Ha továbbra is marad a hideg levegő a környéken, akkor a hóágyúzás menni fog biztosan, kérdés, hogy nem jön-e majd egy pár napos melegfront ami tönkreteszi a pályákat seperc alatt. Mi is két ünnep között mennénk Mariborba, azonban igencsak kérdéses a helyzet. Imádkozzunk :D
Előzmény: (akos.g 127604)
maximus*
95 élménybeszámolót írt
95
14 éve tag
2011.12.14. 15:14
http://www.sport17.hu/gerincvedo.html

Próbálgattam Head, Scott protektorokat is, de ez volt a legkényelmesebb. Masszívabb, mint egy szokásos gerincprotektor (kabát alá azért még bőven befér), meg kétoldalt a veséket is jól védi.
Előzmény: (Lackó 127094)
maximus*
95 élménybeszámolót írt
95
14 éve tag
2011.12.14. 15:04
Szia Tamás!

Magyarországon rengeteg helyen tudsz protektort próbálni, kapásból fel tudnék sorolni 8-10 helyet Budapesten (és környékén) ahol legalább kettő vagy három márka is van. Sí- és snowboard szaküzletekben egyaránt találni fogsz bőven, keress rá neten melyik szimpatikus. A protektorok között is van ami csak a veséket védi, van ami a háti részt, és van olyan ami még a farokcsontodat is. Plusz fontos tényező, hogy mekkora vagy (a gerinced hossza ugyebár), ennek megfelelően kell mondjuk 6-7-8 darabos. A pántosakat jobban testre lehet állítani, azonban a mellényeseknél előfordulnak plusz párnázott részek és mellkasvédő is. A mellényeknél fontos szempont, hogy pontosan passzoljon a testedre, különben sokat nem ér és csak kényelmetlen lesz. 100-150 euróért már bőven csúcsminőséget kapsz.
Nekem pántos van, szépen be lehet állítani, kényelmes, jól szellőzik. Most már rossz érzés lenne protektor nélkül síelni :) Javaslom próbálj fel amennyit csak tudsz, itt a legfontosabb szempont hogy passzoljon rád.
maximus*
95 élménybeszámolót írt
95
14 éve tag
2011.12.05. 22:08
elvileg hasznos, belehet állítani a saroknál és az a lábfej első részénél a jobb tartás érdekében. aztán ki tudja hogy a pályán mit használ.
Előzmény: (AAron 126113)
maximus*
95 élménybeszámolót írt
95
14 éve tag
2011.12.03. 15:55
Ez a terv :D köszi a segítséget
Előzmény: (AAron 125886)
maximus*
95 élménybeszámolót írt
95
14 éve tag
2011.12.03. 15:50
De, netes rendelés. Tudom, hogy próbálni kéne, de arra nincs lehetőségem. Nem minden netes rendelés az ördögtől való, Vanczinak és még sokmindenkinek bejött már. Ezért segítene, hogy a hosszánál mire kell figyelni.
Előzmény: (AAron 125884)
maximus*
95 élménybeszámolót írt
95
14 éve tag
2011.12.03. 15:37
Alapvetően ilyenekre, ugyanis még nem volt ilyen bakim. A méretezése korrekt? Ugyanakkora a mérete mint amilyen cipőket egyébként is hordasz? Bokánál is bitangerősen tart? Mert a bokám és úgy általában a lábfejem is vékony; sok cipő nem fogta rendesen (igaz nem is 95 szélesek voltak). Gondoltam lehet van valami extra amire érdemes odafigyelni, vagy ilyesmi. Köszi szépen a válaszokat.
Előzmény: (AAron 125869)
maximus*
95 élménybeszámolót írt
95
14 éve tag
2011.12.03. 12:48
Sziasztok!

Nem tudja valaki véletlenül, hogy a 2009-es Head Raptor 150 RD cipőnél állítható-e a flex (a későbbi típusoknál tudom, hogy igen)? Aaron, mintha egyszer láttam volna; neked ilyen cipőd van? Tudnál esetleg írni egy kicsit róla? Egész napos síelések milyenek benne? Potenciális sícipő-jelölt, nevetséges áron hozzájuthatnék :)
maximus*
95 élménybeszámolót írt
95
14 éve tag
2011.11.08. 22:03
Igen, a lényeg kimaradt, külföldön lakom, nincs lehetőségem felpróbálni a kérdéses bakit.
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.