Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Norcea által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (14)Időben csökkenő Időben csökkenő
Norcea
14 élménybeszámolót írt
14
11 éve tag
2018.03.21. 16:08
Március 15-e és 17-e töltöttünk el 3 napot a terep Leogang felőli részén.
Bár az előrejelzés nem kecsegtetett sok jóval végig nagyon jó idő volt, egyedül 15-e éjszakáján esett 5 centi körüli friss hó a felső pályákon.
Ami a pályaállapotot illeti, csütörtökön és szombaton kb. 1500 m fölött kifogástalan minőségű volt a pálya, reggelre gyönyörűen keményre kifagyott, minimális buckásodás volt, főleg a Großer Asitz pályáin, ahol délután az is előfordult, hogy gyakorlatilag egyedül lehetett csúszni a piros részeken.
A kabinos középállomása felé közeledve már az ilyenkor szokásos vizisí közeli élményben lehetett része az embernek, ezen rész központi kék pályája pedig gyakorlatilag élvezhetetlen volt délutánra. Érdekes módon a felvonók legalájához, a parkolókhoz vezető pályák sokkal jobban síelhetők voltak, még a lenti egész meredek fekete rész is kifejezetten élvezetes volt délután fél ötkor is, nyilván a sokkal kisebb forgalom miatt.
Pénteken az éjszakai hazavás miatt a felső részeken is tapasztalható volt a jelentős buckásodás, de ez nem okozott meglepetést :-)
Összességében kiválóan szórakozott az egész család. A síbérletárak az Ausztriában szokásosak, 50 euró körül van egy napijegy. Abszolút pozitívum, hogy hétvégén viszont a gyerekeknek 10 euró volt a napijegy, erre a kasszás hölgy külön felhívta a figyelmemet csütörtök reggel, amikor a 3 napos bérletet akartam megvenni.
A hütteárak elég húzósak, de azért van difi a helyek között. A Stöcklalmban 6,90-ért korrekt gőzgombócot lehet kapni, feljebb az Alte Schmiedeben viszont 13 euró egy (óriás adag) császármorzsa. Az Asitzbräuban főzött sört viszont kifejezetten érdemes megkóstolni.
Csak ajánlani tudom a terepet.
Norcea
14 élménybeszámolót írt
14
11 éve tag
Topik: Dobogókő
2018.03.01. 10:58
András, a mezei kommenttagok nem férnek hozzá a könyvtáradhoz, pedig szívesen megnéznék a képeket :-)
Szombaton én is felmegyek, lesz ami lesz.
Norcea
14 élménybeszámolót írt
14
11 éve tag
2018.02.21. 17:39
Köszi.
Előzmény: (Rossi 199836)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Norcea
14 élménybeszámolót írt
14
11 éve tag
2018.02.21. 09:32
A normál pályaközpontnál lévő parkolót lehet használni? Tud erre valaki adekvát választ adni ? Lentebb írta valaki, hogy hétvégén? az új "pályaközponthoz" terelték. Én 3 kisgyerekkel mennék, ez az opció nálam nem játszik. Nem rakom fel a gyerekeket egyedül egy kettes ülőre amivel még én sem mentem előtte soha.
Norcea
14 élménybeszámolót írt
14
11 éve tag
2018.02.20. 16:08
Érdeklődnék, hogy ezen a hétvégén lesz a diákolimpiai rendezvény a Síparkban és ha igen lesz-e és ha igen mikor pályakorlátozás?
Norcea
14 élménybeszámolót írt
14
11 éve tag
2018.02.14. 13:29
Stuhlecken is rendszeresek a buckák, többek között, de tavaly Leogangban is volt szerencsém legalább 50-60 centis buckákat kerülgetni. Pl. ahhoz képest, hogy akkor február végén plusz 7-8 fokban milyen volt a 3-as piros pálya MSZI-n (teljesen korrekt) és milyen volt két héttel később pár fokkal hidegebben az Asitzbahn alatti piros pálya, hát néztem nagyokat, hogy mi ez a rakat szar. Jó értem, hogy ha ott felbuckásodik, akkor fogja a jónép és átmegy Hinterglemmbe, de próbáljuk már meg értékelni azt ami itthon van. Mert a körülményekhez képest amit itthon "elénk tesznek", majdnem maga a csoda.
Előzmény: (AMDFan 199427)
Norcea
14 élménybeszámolót írt
14
11 éve tag
2018.02.09. 13:20
Az egyes pályának a közeljövőben van realitása?
Norcea
14 élménybeszámolót írt
14
11 éve tag
2018.02.01. 12:27
Sziasztok! Azt olvastam, hogy a Madarasi Hargitára vezető utat pár éve leaszfaltozták. Mi a helyzet most ezzel? Végig aszfaltos az út Ivó felől? Mennyiben könnyíti meg ez a feljutást normál személyautóval?
Még nem voltam a Hargitán és esetleg márciusban elmennénk családilag, de a sízéssel kapcsolatban egy rémálmom van, és az a hólánc-szerelés. A válaszokat előre is köszönöm.
Norcea
14 élménybeszámolót írt
14
11 éve tag
2014.02.25. 10:44
Hétvégéig kihúzza a pálya? Illetve szombat esti sízésre van esély?
Norcea
14 élménybeszámolót írt
14
11 éve tag
2014.02.13. 09:43
Hétvégén mennénk Eplénybe. Lesz pályakorlátozás a snowboard verseny miatt? Előre is köszönöm az infókat.
Norcea
14 élménybeszámolót írt
14
11 éve tag
Topik: Dobogókő
2013.02.25. 11:51
Szombaton (23-án) voltunk fent. Igazi téli idő volt, szakadó hóval. A pálya reggel kiváló volt, de a sok jó miatt hamar mély hó lett, főleg a meredeken. Sajnos az időjárás nem kényeztet, először elhúzta a mézes madzagot, aztán jött a szutykos eső. Kár érte.
Norcea
14 élménybeszámolót írt
14
11 éve tag
Topik: Dobogókő
2013.02.18. 07:58
Mi fent voltunk 16-án. A pálya, amíg fagyott kifogástalan állapotban volt (leszámítja egy kis barnázást a meredek már kevésbé meredek alján), 11-től már kezdett puhulni, de mivel valóban nagyon kevesen voltak nem kezdett buckásodni. Hogy milyen dinamikusan mentek a körök: 9-től fél egyig belefért 18 csúszás, úgy, hogy a vége felé már bőven volt benne fényképezkedés, videó stb. Összeségében egy remek délelőttünk volt a pályán, szép napos időben. Sok ilyet még!
Norcea
14 élménybeszámolót írt
14
11 éve tag
2013.02.10. 21:40
Érdeklődnék, hogy a Sípark honlapján feltűntetett hosszútávú fejlesztési tervek (új pályák, felvonók) milyen realitással bírnak, illetve mikorra várható ezügyben valami? Ha valaki tud erről valamit, szívesen vennék további infót a témában. Köszönettel...
Norcea
14 élménybeszámolót írt
14
11 éve tag
Topik: Dobogókő
2013.01.22. 16:33
2013.01.20-án délelőtt (nyitástól negyed kettőig) voltunk Dobogókőn. Nálunk ez a "terep" most debütált. Nagyjából azt adta amit vártam. Maga a pálya kiváló adottságú, a teteje kellemesen meredek, az alja lankás, de nem annyira mint a déli pálya Kékestetőn. A felvonó trükkös, de ez egy mellékes dolog. Összességében az élmény nagyszerű volt, de hozzátartozik, hogy a pálya kb. 11-től kezdett eléggé buckásodni, de gondolom ehhez az is hozzátartozik, hogy maga a lejtő is eléggé egyenetlen a tetején. Sikerült egy követ is lekoccolnom egy balkanyarnál, de szerencsére a lécem megúszta nagyobb behatás nélkül. Mindenképpen egy fejleszteni való sípálya. A fejlesztés elvileg lesz is, de többeket is kérdeztem a személyzetből fent a pályán, de konkrétumot senki sem tudott mondani, hogy mikor is lesz belőle valami. Ami hiányérzetem volt, az a ratrakolás hiánya. Kb. a pálya két szélén egy-egy nyom volt elsimítva, a többi nem.
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.