Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

morzsa82 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (96)Időben csökkenő Időben csökkenő
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
2013.02.21. 12:12
02.19-én kedden voltunk Mönichbe. Szokás szerint nem okozott csalódást a síterep. Nem voltak sokan, sorbanállás nem volt szépen lehetett haladni. A pályák állapota, hó minősége nagyon jó volt. Két teljesen kezdővel voltam így a liftkezelők segítsége nagyon jól jött. Nagyon szuper napot zártunk, tökéletes volt!!!
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
2013.02.21. 12:03
Sziasztok! Február 22. péntek vagy 23-ra 1 napos Eplényi vagy Ausztriai, Szlovákiai síelésre csatlakoznék valakihez. Győri vagyok. Tel: 0630/602-54-92 nem mindíg vagyok gépnél
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
2013.02.08. 18:33
Sziasztok! Február 18-23 között 1-3 napos síelésre becsatlakoznék társasághoz Mönichkirchenbe Győrből. 1 fő 31 éves egyedülálló lány.
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
Topik: Rogla
2013.02.08. 18:31
Sziasztok! Február 18-23 között 2-3 napos síelésre becsatlakoznék társasághoz Roglára Győrből. 1 fő 31 éves egyedülálló lány.
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
2013.02.04. 16:39
Sziasztok! Mönichkirchenbe vagy Zaubergre csatlakoznék valakihez 1 napos útra Győrből. Ha valaki megy és van nála hely megköszöém ha szólna. 1 vagy 2 fő. Köszi
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
2012.10.04. 11:41
Sziasztok! Bocsi ez nem ideveló de tudna nekem ajánlani valaki egy jó internetes szlovén szótárt? Van egy a neten de az nem olyan jó.... nagyon kéne!! köszi
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
Topik: Rogla
2012.03.22. 20:31
Szia! én voltam a hűtőmágneses. Köszi hogy megnézted. A katica még hála égnek épségben díszeleg a hűtőn :-)))
Előzmény: (Future 137595)
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
Topik: Rogla
2012.03.09. 20:37
jupééééééé! Nagyon szépen köszönöm a kedvességedet!
Jó síelést kívánok!
Sajnos mi erre a szezonra már letettük a léceket... :-((
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
Topik: Rogla
2012.03.02. 09:02
Sziasztok! teljesen kiment a fejemből a kérésem... :-((
Szóval ha valaki ebben a szezonban meg még Roglára, ahhoz szólna a kérésem. Mikor mi ott voltunk vettem egy nagyon szép hűtőmágnest a Hotel Planja kis élelmiszerboltjában, de sajnos egy ismerősöm véletlenül összetörte, a hátuljáról is leesett a mágnes. Így ha valaki tudna nekem venni és utánvéttel majd ittthon feladni, egy ilyen vagy ehhez hasonló hűtőmágnest akkot azt megköszönném. Ha konkéran ilyen nincsen, olyan is jó ami a sípályát vagy a környező tájat mutatja akár fényképen is.
Még jó hogy annó kettő mágnes vettünk egy katicabogár amire rá van írva hogy Rogla, de az nem olyn mint ami összetört vagy egy fotós verziójú :-((
Csatolom az összetört hűtőmágnest.
Köszi
Előzmény: (szala4 130802)
DSCN1170.JPG
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
2012.02.26. 15:21
Szia!

a 80 euró úgy állt volna össze hogy a férjem vezeti a motorosszánt én meg mögötte ülök.
Előzmény: (cannibale 135547)
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
2012.02.21. 20:43
Sziasztok!

tudna esetleg valaki szobalányi, házvezetőnői, takarítói, konyhalányi, menhelyen állatgondozói bejelentett állást ausztriában? Sajni nagyon minimális némettudással mennénk ketten hölgyek. Itthon nem boldogulunk. Fizetnénk is a segítségért. Sajnos akiket ismerünk és kinnt dolgoznka abszolút nem segítőkészek, hiába kértük őket...!
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
2012.02.20. 18:39
Valaki aki most van kinnt írna pár szót? Mi a helyzet milyenek a pályák? :-)))
Előzmény: (- Marky - 134873)
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
2012.02.18. 13:13
A mi csapatunkból is sokan dícsérték/szeretik a Cretes-t, sokat beszéltek róla milyen jó pálya és ki hogy száguldott le rajta. Én meg álmodozva hallgattam hogy majd talán egyszer én is így megyek le rajta... :-))))
Előzmény: (- Marky - 134709)
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
2012.02.16. 23:18
1 kép: Le Creté
2. kép: Puy
3. kép: Puy
4. kép: Mont Blanc,(Les 2 Alpes)(az a csúcs az ami kevésbé látszik ugyanis ködben volt)
5. kép: Jégbarlang (Les 2 Alpes)
Előzmény: (morzsa82 134710)
DSCN0884.JPG
DSCN0917.JPG
DSCN0518.JPG
DSCN0664.JPG
DSCN0689.JPG
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
2012.02.16. 22:55
Az egyik nap sajnos volt egy bagyon csúnya baleset. Szeda vagy csütörtök. Ahogy lejössz a zöld pályán van egy fa gerendás hütte. Sajnos ott valaki jött ezerrel a piros pályán majd a hütténál elszáguldott és a zöld pályán a fák között kötött ki. azt mesélétk elég sokáig tartott kivakarni, helikopterrel vitték el. Az mondjuk gázos hogy vannak pályák ami keresztezik egymást nagyon kell figyelni egymásra.

Kedden volt utazásunk Les 2 Alpesre. Az odavezető út nagyon kanyargós de nagyon szép! Apám meseszép a hely! Felmentünk 3400. Brutál szél -18 fok. Gyors fotózás és iszkiri lelefél :-) Mostmár értem mi az a fagyási sérülés ugyanis a kezem az lefagyott. Leértünk 3200. Van ott egy szupi hütte én ott melegedtem sokáig. Van egy jégbarlang is érdems megnézni. 4.50 a belépő.
Ha valaki nem síel csak nézelődik akkor is megéri a kirándulás Les 2 Alpesre. 3200-ról látni lehetett a Monte Blan teteéjt bár egy kicsit ködbe volt.

Sajnos mint írtam történ egy lopás a cspatunkból, és péntek délelőtt volt egy combcsont törés is a társaságunban.

Bélapó köszi a motorosszánt, megtaláltuk, de 80 eurót nem voltunk hajlandóak kifizetni 20 percért.
Viszont a Naturelles fiúkat nagyon tudom ajánlani! Nagyon helyesek, kedvesek! Szegények az első esteken végigjárták az magyar szobákat hogy terjesszék milyen programjaik vannak, és persze mindehol egy kis hazaival megkínálták őket :-)))

Csütörtöki napon volt lehetőség menni Monteverge síterepre de oda azért nem mentünk el mert még Puyban se tudták a többiek végijárni a pályákat. Majd jövőre :-)

Az tény hogy egy iszonyatosan szuper és felejthetetlen hetet töltöttem Puyban. Már értem miért járnak ide vissza annyain. Mi is belépünk eme emberek táborába, ezt meg is beszéltük a társasággal. Nekem a tudásom miatt még bőven akad ott felfedezni való pálya bőven :-)

Igyekeztem mindent leírni, akinek kérdése van nyugodtan írhat. Teszek fel képeket is majd albumokba a fórumra.

Ide most csak ezeket a nosztalgia kedvéért :-)
Előzmény: (morzsa82 134705)
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
2012.02.16. 22:34
Az 1600-ról induló 4 üléses felvonónál van lehetőség arra óránként egyszer hogy utcai cipővel fel lehessen menni kirándulni. De csak ezen a felvonón. Minden óra félkor. Vagyis pl: 9.30. 5 percet adnak erre a lehetőségre és ha nem vagy ott időben egy egész órát kell várnod. Mi egyszer felmentünk és a zöld pályán lesétáltunk. Nagyon szuper volt.
A felvonónál nagyon figyelmesek voltak mikor látták az utcai cipőt, és mire felértünk mér a fenti felvonós várt minekt és lelassította a felvontó hogy kényelmesen ki tudjunk szállni.

Két pályát had ajánlak annak ellenére hogy nekem nehezek volta. Az egyik a combes a másik pedig a Creté. A Cretéről nagyon szép a kilátás és sokan imádják fel-le fel-le szakaszai miatt :-)

Napról napra láttuk a fáradtságot az embereken :-) mivel az ablakunk alatt mentek el bagettért jókat nevettünk azon hogy az egész napos síelések és éjszakai tivornyázások miatt egyre később lektek az emberek.
Előzmény: (morzsa82 134700)
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
2012.02.16. 22:21
Eljött az első nap végre mehettünk a pályákra. Kaptunk pályatérképet de szerencsére nálunk a bandában volt már olyan aki tavaly volt itt és elmondott mindent körbejártunk pár pályát. Ezúton kérek mindenkit hogy óvatosan síeljenek mert a hét első napjaiban folyamatosan hozták le a sérülteket a pályákról. Naponta többször volt helikopteres mentés is! Férjem mesélte hogy az egyik piros pályán 20 méteren belül 2 sérült is feküdt a hét közepén.

Pályák: Nagyon jók, igazi síparadicsom! szélesek, ratrakoltak, mindíg van rajtuk friss hó. A ratrakok még volt hogy éjfélkor is mentek! Minden éjjel valahol ment a hóágyú. Reggel 9-től 16.00 és 16.30-ig mentek a felvonók. Utána volt a pályákon motorosszán és kígyós program majd olyan este 6 után a ratrakoké volt a terep.

Az én nagyon gyenge kezdő tudásomnak elég nehezek voltak a kék pályák, a zöld teljesen megfelelt :-))
Azért 4 kékpályán leverekedtem magam de kellő képpen elfáradtam :-)
Előzmény: (morzsa82 134696)
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
2012.02.16. 22:06
Februán 3-án este negyed hétkor elindult a buszunk Puyba. Nagyon vártam már, de hosszú út várt ránk. Nagyon szerencsénk volt mert végig tiszta és hómentes utunk volt. Egyedül Letenyénél kaptunk egy ici-picit a várható Magyarországi időjárásból. Olaszba elég sokáig havat se láttunk. Az olasz-francia határ előtt ahogy lejöttünk az autópályáról végre elkezdtünk havacskát és szép hegyeket látni, főleg az után hogy átléptük a francia határt. 12-13 óra körül megérkeztünk Puyba. Előtte 1 órát vásároltunk Brianconba. Kb. 3 órakor mindenki elfoglalta a szállását. A mi szállásunk a La Dame Blanche-ban volt, első emelet 107-s szoba. Hát mit nem modjak igen szűkösek az apartmanok. A 6 személyes talán 4 embernek lenne jó. A fürdőszobánk kritikán aluli volt, a wc-ben a szellőző nem működött, ablak meg ugye nem volt rajta. Az apartam ablakai meglehetősen szellőztek és még az a szerencse hogy volt egy vasta anyagú kockás sötétítő ami elég jól szigetelt. Amúgy maga az apartman jó és kultúrált. A szállások azért ilyen olcsók mert az apartmant mielőtt kiköltöztök magatoknak kell kitakarítani és csak az ellenőrzés után adják vissza a kauciót ha mindent rendben találtak. A kaució 50 euró/fő.
A takarót nem ismerik. kaptunk vastag zöld plédeket és hozzá fehér vékony lepedőket.
A mi apartmanházunk aljában volt a kis élelmiszer bolt. Tomraider a neve. Nagyon jó a pékárujuk, ott helyben sütik őket. Minden reggel finom friss bagettet és barnakenyeret ettünk. Napközben kávézó, hütte féleként is üzemelt. Ha jól emlékszem 19.30.ig van nyitva, de már 19.00 felé félig zárva vannak :-)Délután 3-4 körül is frissen sütik a bagettet, két turnus van.
Előzmény: (morzsa82 134692)
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
2012.02.16. 21:44
Sziasztok! bocsi hogy eddig nem írtam de sokminden volt!
írok gyorsan egy fontos infót! A síbakancsokat ne hagyjátok kinnt az ajtó előtt. A mi csapatunkból is ellopták egy embernek az utolsó nap reggelére a síbakancsát, illetve a síléctárolóból is elloptak egy utcai bakancsot. Vigyázzatok a cuccaitokra!!!
Előzmény: (cannibale 133954)
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
2012.02.10. 10:04
Sziasztok!
végre működik a fórum! nagyon szuper a hely. Abban a szállóban vagyok mint Bélapó a 107-s szoba a miénk. Nagyon jó a hely és meseszép!! Hó van dögivel. Nagyon jók a pályák, az állapotuk is. Egészhéten sütött a nap egy nap kivételével. Minden este a pályarendszer bizonyos szakaszaink megy valahol a hóágyú. A ratrakok még éjfél után is van hogy dolgoznak hogy reggelre mindne okés legyen. A héten egy este egy ici picit szállingózott a hó de az semmi volt. Ha jól halottam akkor jövőhétre mond friss havat. tegnap nagyon meleg volt délutánra már egy két pálya jeges volt. A felvonók reggel 9-től 16.00 vagy 16.30-ig működnek. Az egyik felvonó ami 1600 ról indul minden órában fel lehet menni sima cipővel túrázni. Minden órában egyszer van ilyen beszállás. Minden fél-kor, vagyis pl 9.30-tól 9.35-ig ha akkor nem vagy ott akkor 1 órát kell várni az újabb lehetőségre. Sajnos holnap megyünk haza :-( Voltunk Les 2 Alpesen állat hely!! Apám! de erről majd otthon!
szóvalaki jövőhéten jön ne aggódjon!!! :-))
Előzmény: (ici82 133645)
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.