Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Puy Saint Vincent topikból

ÜZENETEK (4)Időben csökkenő Időben csökkenő
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
2012.02.16. 22:21
Eljött az első nap végre mehettünk a pályákra. Kaptunk pályatérképet de szerencsére nálunk a bandában volt már olyan aki tavaly volt itt és elmondott mindent körbejártunk pár pályát. Ezúton kérek mindenkit hogy óvatosan síeljenek mert a hét első napjaiban folyamatosan hozták le a sérülteket a pályákról. Naponta többször volt helikopteres mentés is! Férjem mesélte hogy az egyik piros pályán 20 méteren belül 2 sérült is feküdt a hét közepén.

Pályák: Nagyon jók, igazi síparadicsom! szélesek, ratrakoltak, mindíg van rajtuk friss hó. A ratrakok még volt hogy éjfélkor is mentek! Minden éjjel valahol ment a hóágyú. Reggel 9-től 16.00 és 16.30-ig mentek a felvonók. Utána volt a pályákon motorosszán és kígyós program majd olyan este 6 után a ratrakoké volt a terep.

Az én nagyon gyenge kezdő tudásomnak elég nehezek voltak a kék pályák, a zöld teljesen megfelelt :-))
Azért 4 kékpályán leverekedtem magam de kellő képpen elfáradtam :-)
Előzmény: (morzsa82 134696)
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
2012.02.16. 22:06
Februán 3-án este negyed hétkor elindult a buszunk Puyba. Nagyon vártam már, de hosszú út várt ránk. Nagyon szerencsénk volt mert végig tiszta és hómentes utunk volt. Egyedül Letenyénél kaptunk egy ici-picit a várható Magyarországi időjárásból. Olaszba elég sokáig havat se láttunk. Az olasz-francia határ előtt ahogy lejöttünk az autópályáról végre elkezdtünk havacskát és szép hegyeket látni, főleg az után hogy átléptük a francia határt. 12-13 óra körül megérkeztünk Puyba. Előtte 1 órát vásároltunk Brianconba. Kb. 3 órakor mindenki elfoglalta a szállását. A mi szállásunk a La Dame Blanche-ban volt, első emelet 107-s szoba. Hát mit nem modjak igen szűkösek az apartmanok. A 6 személyes talán 4 embernek lenne jó. A fürdőszobánk kritikán aluli volt, a wc-ben a szellőző nem működött, ablak meg ugye nem volt rajta. Az apartam ablakai meglehetősen szellőztek és még az a szerencse hogy volt egy vasta anyagú kockás sötétítő ami elég jól szigetelt. Amúgy maga az apartman jó és kultúrált. A szállások azért ilyen olcsók mert az apartmant mielőtt kiköltöztök magatoknak kell kitakarítani és csak az ellenőrzés után adják vissza a kauciót ha mindent rendben találtak. A kaució 50 euró/fő.
A takarót nem ismerik. kaptunk vastag zöld plédeket és hozzá fehér vékony lepedőket.
A mi apartmanházunk aljában volt a kis élelmiszer bolt. Tomraider a neve. Nagyon jó a pékárujuk, ott helyben sütik őket. Minden reggel finom friss bagettet és barnakenyeret ettünk. Napközben kávézó, hütte féleként is üzemelt. Ha jól emlékszem 19.30.ig van nyitva, de már 19.00 felé félig zárva vannak :-)Délután 3-4 körül is frissen sütik a bagettet, két turnus van.
Előzmény: (morzsa82 134692)
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
2012.02.16. 21:44
Sziasztok! bocsi hogy eddig nem írtam de sokminden volt!
írok gyorsan egy fontos infót! A síbakancsokat ne hagyjátok kinnt az ajtó előtt. A mi csapatunkból is ellopták egy embernek az utolsó nap reggelére a síbakancsát, illetve a síléctárolóból is elloptak egy utcai bakancsot. Vigyázzatok a cuccaitokra!!!
Előzmény: (cannibale 133954)
cannibale
270 élménybeszámolót írt
270
13 éve tag
2012.02.10. 10:56
Nem tudok elég hálás lenni a friss infókért!
Köszi,köszi.
Annyira ott lennék már de egy hónap még nagy idő.Ha hazaértél morzsa dumáljunk!

Űber irígy vagyok ;)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.