Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

beetle71 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (24)Időben csökkenő Időben csökkenő
beetle71
24 élménybeszámolót írt
24
9 éve tag
2023.01.02. 21:50
Szia, síelhetőek a pályák, de jópár helyen jegesek, és a szokásosnál sokkal több a buckás rész. Délelőtt még elég jó, de délután már nem az igazi, inkább március végi állapotokra emlékeztet, nem a tökéletes január-februárra. 1 napra én most nem jönnék, talán jövő héttől jön a lehűlés, és javul a helyzet.
Előzmény: (calcio1 216959)
beetle71
24 élménybeszámolót írt
24
9 éve tag
2023.01.01. 17:00
Sziasztok, vannak esetleg olyanok, aki jan.3-án (kedden) reggel kezdik a sínapjaikat Kreischbergen? (Betegség miatt van átadó bérlet (nem használt).) Érd.: privátban
beetle71
24 élménybeszámolót írt
24
9 éve tag
2022.12.31. 17:40
Sziasztok, betegség miatt átadó egy mától érvényes 4 fős szállás Murauban a Ferienpark Kreischberg faházaiban, a sípálya aljánál, 2022.12.31-2023.01.06. között. Nyilván nem baj, ha valaki 1-2 nappal később megy. Ára: 1.000 EUR volt az egész hét, azaz kb. 42 EUR/fő/éj. Telefon: +36 70 747 6284.
beetle71
24 élménybeszámolót írt
24
9 éve tag
2022.12.12. 10:32
Az 51. hétre hirdetett apartman elkelt, a hirdetés már nem aktuális.
Előzmény: (beetle71 216652)
beetle71
24 élménybeszámolót írt
24
9 éve tag
2022.12.09. 15:25
Club Hotel Kreischbergben, 2022. dec.17-24-ig (51.hét) 2 fős appartman átadó. 85eFt. Érd: itt privát üzenetben, vagy +36 70 312 9000.
beetle71
24 élménybeszámolót írt
24
9 éve tag
2022.02.11. 14:11
Szia, a gyereknek 2 oltás a sípályán elég, ott meg is nézik bérletvásárláskor (többnyire). Szálláshelyen is elég. A határátlépéshez viszont kell hozzá neki egy PCR, de én még nem hallottam és nem tapasztaltam olyat, hogy ezt egy gyereknél ellenőrizték volna. Szerintem nyugodtan menjetek.
beetle71
24 élménybeszámolót írt
24
9 éve tag
2022.01.30. 22:28
Most értünk ismét haza. Sopron kilépésnél a felnőtteknek most is ellenőrizték a GreenPasst (kinyomtatott EU QR kódos papír is jó), a gyerekekkel nem foglalkoznak 12 év felett sem. A sípályán (Kreischberg, Turracher Höhe, Obertauern) mindenhol kérik a Covid igazolást + személyit mindenkinek. GreenPass-ban elég a határon a 3/3 jelű nyugati oltás, tökmindegy nekik az első kettő. Sípályán is nyilván elég ez. 12-15 év között kell a Holiday Ninja Pass, pontosabban nem is maga a Ninja Pass kell, hanem a vonatkozó teszteredmény, melynek érvényességét is nézik. Az antigén teszt 48 óráig jó, a PCR 72 óráig. A soproni határon átlépve a siegendorfi Eurosparral szemben van ingyenes Covid teszt (turistáknak is ingyenes)(7-19h), ott érdemes kérni a 12-15 évesnek egyszerre egy antigén és egy PCR tesztet. Az antigén eredménye 15 percen belül megjön online (SMS link), a PCR nekünk 32 óra volt. Murauban a sörgyár bejáratánál van ugyanilyen tesztállomás (8-18h). Kérhető öblögetéses PCR teszt, ami nem fájdalmas, de az antigénhez is csak éppen benyúltak az orrba. A non-food boltokban is kérik belépéskor a GreenPasst, de személyit nem. Maszk a felvonókon kell, néha nagyon komolyan is veszik, néha nem.
beetle71
24 élménybeszámolót írt
24
9 éve tag
2022.01.07. 18:40
A GreenCheck alkalmazás triviálisan rossz, hibásan működik, nem is használják. Persze ez bármikor változhat. Egyébként a GreenPass-ban lévő QR kód ugyanaz, mint amit az EU Covid igazolványból beolvastál, ő csak köré teszi zöld keretet, illetve kiírja az adatait.
Előzmény: (- Marky - 214019)
beetle71
24 élménybeszámolót írt
24
9 éve tag
2022.01.07. 18:36
Nekünk Sopron/Ágfalvánál kérték a 2G+ igazolását, nem volt elég a GreenPass önmagában. Úgyhogy a kishatár inkább kerülendő, a nagyobb határállomásokon engedékenyebbek. Más kérdés, hogy nem nézték meg alaposan a lobogtatott PCR teszteket, csak megszámolták, hogy annyi van-e, ahányan vagyunk.
Előzmény: (benako 214031)
beetle71
24 élménybeszámolót írt
24
9 éve tag
2022.01.07. 18:28
Nekünk 01.01-én Kreischbergen a buborékos ülős liften is megkövetelte a külön alkalmazott Security zsandár a maszkot, pedig ott egyáltalán nincs kiírva a kötelezettség, nem is értettük, milyen alapon kéri, de üvöltött néhányakkal, és bemondogatta a hangosbemondóba is. Persze ritkán volt ott, inkább a kabinos lifteket ellenőrizgette.
beetle71
24 élménybeszámolót írt
24
9 éve tag
2022.01.07. 18:24
Nem kezdik el firtatni. A Te Pfizered 3/3-nak látszik. Nekünk belenéztek a GP-be, de nem az előző kettő oltást nézegették (amit nyilván bele sem tettem, hiszen piros lenne), hanem megnézték, hogy valóban nyugati vakcinától zöld-e. Nem kell félned, menj nyugodtan. Leges-leges-legrosszabb esetben átmész egy másik pénztárhoz. Nincs egységes szigorúság.
beetle71
24 élménybeszámolót írt
24
9 éve tag
2021.02.25. 22:46
A statisztikával nincs gond, de a társadalmi szokások, a fegyelmezettség stb. teljesen más. Az olaszok pl. hétvégente nagycsaládilag összejárnak. Magyarországra nem akar jönni (munkavégzési céllal sem) külföldi síelő. Nálunk mindenki elfogad minden szabályt, amíg az csak másokra vonatkozik. Stb. Ahogy mondani szoktam: én nem lennék most döntéshozó, mert nincs jó döntés. És szerintem a döntéshozók is látják némely esetben, melyik döntés értelmetlen, de amikor éppen növekednek a számok, akkor éppen semmin nem lehet felelősen enyhíteni. Mert oda kell tudni állni a hobbisíelő elé is, hogy miért nem sportolhat most szabadon, és a gyászoló család elé is, hogy miért nem tettek többet a rokonukért. Gyászolók kevesen írnak ide.
Előzmény: (skioutlet 211844)
beetle71
24 élménybeszámolót írt
24
9 éve tag
2021.02.07. 21:40
Szia, köszi a beszámolót! A "sima" Svájc topikban pongormiki is bejelentkezett ugyanonnan még a turnus elején, de akkor még nem ilyen kimerítő részletességgel.
beetle71
24 élménybeszámolót írt
24
9 éve tag
2021.02.06. 13:33
A Kreischberg síközpont febr.28-án bezár, mert az ápr.5-i zárást előbbre hozzák a tervezett felvonócsere szűk határidejének kiterjesztésére. Egyelőre nyilvánosan nem találtam még meg ezt a hírt, de körlevélben már kiküldték. A környéken Lachtal és Turacher Höhe lesz elérhető ebben az időszakban.

Sehr geehrte Damen und Herren,geschätzte Kreischberg/Lachtal Partner!
Wir dürfen Sie hiermit über den weiteren Saisonverlauf auf unseren beiden Skibergen informieren:
· Am Kreischberg endet der Liftbetrieb am Sonntag, 28. Februar 2021
· Am Lachtal dauert der Liftbetrieb bis Ostermontag, 5. April 2021
Die aktuelle Situation mit den gesetzlichen COVID-19 Verordnungen sowie vor allem unser bevorstehendes Großprojekt „Kreischberg 10er-Gondelbahn“ haben uns zu diesem Schritt veranlasst.
Wir bitten Sie um Verständnis für diese Entscheidung. Wir möchten mit dem früheren Saisonschluss am Kreischberg wertvolle Zeit für die Umsetzung des Projektes „10er Gondelbahn“ gewinnen.
Dies ist mit ca. 40 Millionen Euro die größte Investition in der Geschichte des Kreischbergs und wird sowohl uns als Unternehmen als auch die Bauunternehmungen in den nächsten Monaten voll fordern.
Für die Umsetzung stehen uns nur wenige Monate zur Verfügung, umso entscheidender ist jede Woche, die wir für den Abbau der alten Gondelbahn und den Neubau der Seilbahn und Stationsgebäude gewinnen.
Wir wünschen Ihnen noch schöne Skitage (bis Ende Februar auf beiden Bergen und dann bis Ostern am Lachtal) und freuen uns, wenn wir Sie im kommenden Winter auf unseren „Lieblings-Steirer“-Pisten und in der neuen 10er Gondelbahn begrüßen dürfen!
Mag. Karl Fussi, Reinhard Kargl Geschäftsführer

Dear Sir or Madam,
we hereby inform you about the further development of this winter season:
· Kreischberg: Season closes on Sunday, February 28
Lachtal: Season closes on Easter Monday, April 5
This decision is due to the current Covid-19 situation and primarily to our upcoming ropeway project „10-passenger gondola“.
The earlier closing of the season in Kreischberg gives us valuable time for the realization of this project.
There is a limited time for the construction of the new ropeway, so every additional week we gain is essential.
In any case this 40 million Euro investment will be a big challenge for our company as well as for all building firms involved.
We hope, you can enjoy some perfect skier-days in the next weeks - till the end of February on both ski resorts and finally till Easter on Lachtal.
In December 2021 we will welcome you in the new Kreischberg 10-passenger gondola!
Mag. Karl Fussi, Reinhard Kargl CEO
beetle71
24 élménybeszámolót írt
24
9 éve tag
2021.01.11. 07:38
Tényleg lehetne talán valami próbálkozást láttatni a védelemre. Sajnos az ilyen tumultust ábrázoló képek megjelenése a sajtóban nagyot árt a témának, és azoknak, akik amellett érvelnek, hogy a síelésben nincs semmi extra rizikó még lockdown idején sem, és felelősségteljesen űzhető.
beetle71
24 élménybeszámolót írt
24
9 éve tag
2021.01.10. 20:03
Hát igen, ez egy valós gond lesz sajnos itthon is és bárhol külföldön is: a 1,5m sajnos betarthatatlan és batartathatatlan sorbanálláskor. (Bár Ausztriában csak 1,0m az előírás). Ha valaki megpróbálja betartani, beelőzik,vagy olyan hosszú lesz a sor, hogy a pályán kell sorbanállni. Erre nem jut eszembe semmi okos...
Előzmény: (Robin 210709)
beetle71
24 élménybeszámolót írt
24
9 éve tag
2021.01.06. 11:43
Szia, nagyon köszi! Láthatóan jobb a minősége a nagyobb file-oknak, és mai viszonylatban nem is olyan nagyok azok. A Google Drive-on valójában a saját tárhelyeden van a cucc, ott nincs időkorlát (ez nem olyan mint a file-share-elős szolgáltatások, pl. toldacuccot stb., ahol pár nap után törlődik). Úgyhogy ameddig nem törlöd, elérhető. Be tudod állítani, hogy ki érheti el, pl. a link birtokában bárki, amúgy keresővel senki.
Előzmény: (Brockey 210640)
beetle71
24 élménybeszámolót írt
24
9 éve tag
2021.01.06. 07:51
Köszönönjük!!! Ha van rá lehetőség, természetesen érdekelne a jobb minőség is, de nem akarok telhetetlen lenni, ezért is hatalmas köszönet!
Előzmény: (Brockey 210629)
beetle71
24 élménybeszámolót írt
24
9 éve tag
2021.01.05. 23:05
Szia, esetleg meg tudod valahogy osztani? Előre is köszi!
beetle71
24 élménybeszámolót írt
24
9 éve tag
2020.12.20. 14:35
Köszi, én is így tudom, de legalább van egy friss megerősítés. :-) Köszi minden élménybeszámolót, szerintem jövőre mi is betervezünk egy ilyen nyugis karácsony előtti kanyart, lehet, hogy éppen Svájcba. Egyszer csináltunk ilyet valamikor 4 éve Kreichsberg-en, nagyon jó volt télindítónak, kevés ember, szép idő, jó pályák. Jó utat!
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.