Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

pongormiki által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (19)Időben csökkenő Időben csökkenő
pongormiki
19 élménybeszámolót írt
19
12 éve tag
2024.01.29. 20:19
Szia! Én kétszer voltam itt, mindkét alkalommal ugyanazon a szálláson nagy csapattal. Bármikor visszamennék. Nagyon változatos rendszer. Első alkalommal friss hóesés fogadott bennünket. Óriásiakat csúsztunk a La Plagne-i rész legmagasabb pontjáról mellőzve a pályákat. Les Arcs tetejéről is szűzhavaztunk. Egy nagy rendszernek minden esetben van kevésbé lejtős nézelődős pályája, ezt nem tudod megúszni. Itt több helyen is van köteles áthúzó lift, amely a kis emelkedőket áthidalja. Ilyen a terep adottsága. Az pedig, hogy a fekete pályák buckásak, francia síterepeknél általános. Rengetegen szeretik, én kifejezetten imádom, jó edzés a comb izmainak. Sajnos az időjárás kiszámíthatatlan, most vagyok Les 3 Valléesben, 2200 méteren +8-10C van kora délután. Azért ez sem általános január végén. Ennek ellenére nagyon jókat síelünk, pozitívan kell hozzáállni, és kész!
pongormiki
19 élménybeszámolót írt
19
12 éve tag
2024.01.20. 19:24
Montgenévre síterepen a 85-ös Alpet felvonó 1967 m hosszú. Menetidő 12 perc,szintkülönbség 338 m. 2120-2458 méteres szintkülönbség között húzza a vállalkozó szellemű sportolókat. Én egyszer mentem fel a segítségével olyan időben, hogy azt sem láttam, hol csúszik a lécem. Nem volt nagy élmény.
IMG-20240118-142026.jpg
IMG-20240118-142022.jpg
pongormiki
19 élménybeszámolót írt
19
12 éve tag
2021.02.25. 12:47
Üdv! Ha belefér az időbe, ajánlom a veysonnaz-i részén a 11-12-es felvonók melletti piros pályákat! Szélesek, szuper vonalvezetésűek, simák, kb. 3,5 km hosszúnak, legalábbis mikor én ott voltam minden nap ugyanolyan élmény volt leszáguldani rajtuk! A Nendaznál lévő 50-es lift melletti piros kék kombináció ugyanolyan szuper!
pongormiki
19 élménybeszámolót írt
19
12 éve tag
2021.01.30. 12:54
Szia! Most vagyok Zinal-ban, Skilines iroda szervezésében. 3 napja esik a hó, kb. 1 méter friss mindenhol. Nagyon jók a terep adottságai, de csak néhány felvonó megy, mert nagy a lavinaveszély. Szállás nagyon modern, igényes. Az otthoni árakhoz képest 3-4-szeres minden a közértben is. Gyönyörű hely, ha megtudod oldani, gyere, nincs tömegnyomor, hó van bőven, most már csak egy kis napsütés kellene! Viszont a február rohadt drága itt is, mint franciában!
pongormiki
19 élménybeszámolót írt
19
12 éve tag
2021.01.21. 11:20
Skilines iroda. 11-en megyünk, 2 db hatfős apartmant foglaltunk, egy üres àgyat nekünk is ki kellett fizetni. Viszont nem lehet 5 főnél több egy szálláson, ezért kaptunk plusz apartmant.
pongormiki
19 élménybeszámolót írt
19
12 éve tag
2021.01.20. 18:48
Köszönöm az infókat, repülős lesz az út, ezért Zermatt kilőve, de egy hétre szerintem itt is el leszünk látva. Ami esetleg érdekes lehet, hogy rossz időben melyik részt érdemes felkeresni, mert ahogy nézem az időjárást, lesz benne részünk. Esetleg Vercorint, ott vannak erdei pályák?
pongormiki
19 élménybeszámolót írt
19
12 éve tag
2021.01.20. 15:47
Köszönöm az infókat, épp most jelezte az iroda a létszám limitet, így a szállásadók térítésmentesen adnak plusz egy apartmant a létszám miatt. A webkamerák alapján rajtunk kívül nem lesznek sokan😃. Miénk lesz az egész!
pongormiki
19 élménybeszámolót írt
19
12 éve tag
2021.01.20. 14:17
Zinal az úti él, a bérlet két szomszédos terepre is érvényes. Szerintem jó lesz!
pongormiki
19 élménybeszámolót írt
19
12 éve tag
2021.01.20. 13:20
A Skilines iroda szervez utat Svájcba, tudnak némi infóval szolgálni. Én szombaton utazom velük, egy hét múlva tudok konkrét dolgokat írni. Ha nagyon hiányzik az igazi szabadság, végtelen lejtők, és ki tudod vonni magad a forgalomból bő két hétre, akkor hajrá!
pongormiki
19 élménybeszámolót írt
19
12 éve tag
2020.03.10. 15:27
Hali! Most vagyunk Valmeinierben, haza Svájc, Ausztria útvonal, itt semmi gáz.
pongormiki
19 élménybeszámolót írt
19
12 éve tag
2020.02.26. 22:36
Bocsi, de még kellene látni a dolgok jó oldalát is, valami oka csak van, hogy a legjobb síterepei között tartják számon. De ha a fűtött gyors felvonók a fő szempont, el kell menni Bialkára aztán nyomatni ezerrel.
Előzmény: (tomika 208613)
pongormiki
19 élménybeszámolót írt
19
12 éve tag
2018.11.10. 10:14
Sziasztok! Én ide utazom január közepén, és pontos árat tudok írni utazással, bérlettel, szállással, üdülőhelyi adóval 304 euró lesz a hat nap sízés. Ez semmivel nem drágább, mint 4 éve, amikor itt voltam. Persze szét kell nézni az ajánlatok között, mert van olyan iroda, amely évent majdnem 10 százalékot emel.
pongormiki
19 élménybeszámolót írt
19
12 éve tag
2018.01.29. 14:55
Január 21-27-ig töltöttünk egy szuper hetet ezen a csodálatos helyen. A Skikines segítségével jutottunk el búszos utazás keretein belül, ezúton is köszönet nekik. Jó volt a szervezés, az út brianconi bevásárlással kb. 17 óra volt. Szerintem simán vállalható. A szállásunk Vars 1650-en volt az Odalys appartmanban, 2p4 típusú 4 főnek teljesen megfelelő. Alagsorban medence, 2 gőzfürdő, kis fittnessterem, minden ingyen, a víz elsőre hidegnek tűnik, másodjára is. A hangulatos kis üdülőfaluban csak egy kis pékség, reggel fél 8-as nyitással, vegyesbolt, mely napközben van nyitva, illetve 2-3 sportbolt, kölcsönző, és néhány étterem van. Aki többre vágyik, ingyenes síbusszal 10 perc alatt átrándulhat Les Clauxba, este 7-kor indul vissza az utolsó járat, napközben ritkán, reggel, és délután sűrűbbben. Érkezésünket a franciák 10 cm friss hóval ünnepelték, aminek vasárnap reggel nagyon örültünk, mert nagyon szép hátteret adott a csúszásoknak, és lehetett próbálkozni pályán kívül is. Nagyon szuperek a helyi pályák. A kék Vallon pálya nagyon ajánlható kevésbé gyakorlott sízőknek, változatos, nem botozós, nem is túl meredek kb. 6 km hosszúságú, pont a szállásnál van a vége. Az Olympic piros nagyon jó vonalvezetésű, dinamikus széles pálya, egyik kedvencem volt. Egyébként nagyon sok pálya tetszett, szerintem itt aztán tényleg mindenki ki tudja tombolni magát. Risoulban a szélső tányéros melletti pirosak, és kék pálya, a Coqs, a négyes ülős melletti piros pályák, melyek mellett egy kis szurdok vezet le többszáz méter hosszan, mint egy természetes félcső, nem kis élvezeti faktorral. Nagyon jókat ugráltunk benne. A Les Claux részen tetszett a Sibieres, Tetras, a Chabrieres csúcsról futó pirosak, stb... Nagyon jó a feketék felhozatala is, mindegyik puha buckás meredek, kivétel volt a Chabrieresről elérhető Coni, amelyen előttünk csak néhányan jöttek le, ennek hála nem volt buckás, viszont puha porhavas, aminek nagyon örültem. Szerintem ez a terepen a legmeredekebb pálya, tuti az adrenalin. Snowparkokból széles a kínálat, nagyon jól vannak kitalálva, kezdőktől a profikig mindenki ki tudja magát tombolni. Éppen zajlott az Outdoorfest, napokon keresztül gyönyörködhettünktünk a különböző versenyek résztvevőinek ugrásaiban. Nagyon jók a terep adottságai szüzhavazás szempontjából is, szinte bárhol lehet hódolni ennek a szenvedélynek. Átlátható a rendszer, változatosak a lejtők, csak jó hóviszonyok kellenek hozzá. A felvonóktól sem kell megijedni, tényleg van néhány lassú, de többségben vannak a gyorsabbak, és egyébként is időt kell szánni a nézelődésre is. Hüttékből is széles a választék, minden részen több található, viszont árakról nem tudok beszámolni, nem vagyok nagy hüttelátogató. 2 telefonos alkalmazás is segítségünkre volt, hogy tudjuk, ki hol van a társaságból, mennyit, és hogy csúsztunk, stb, a Maprika, és a 4riders ski, mindkettő jópofa, a második még a megcsúszott pályákat is külön felsorolja annak jellemzőivel. Összegzésképpen leírhatom, hogy az általam eddig meglátogatott helyek közül a legjobbak között van, simán öt csillag.
pongormiki
19 élménybeszámolót írt
19
12 éve tag
2016.02.26. 02:06
Köszi a segítséget, szuper a videó!
pongormiki
19 élménybeszámolót írt
19
12 éve tag
2016.02.25. 18:19
Tudom, sok a kérdés, de már nagyon be vagyok sózva, és gyüjteni szeretném az infókat, bocsi:)
pongormiki
19 élménybeszámolót írt
19
12 éve tag
2016.02.25. 18:17
Szia!Köszi az infót!A síbusz ingyenes? Milyen időközönként jár? Érdemes bérletkiegészítést venni? Neked mi tetszett legjobban? Visszamennél máskor is?
pongormiki
19 élménybeszámolót írt
19
12 éve tag
2016.02.25. 09:03
Sziasztok! Ha van a köztetek olyan, aki mostanában volt Nendazban, írjon már néhány infót. Elsősorban az érdekelne, mely részeket érdemes haladó sítudással megnézni, milyen a régiók közti összeköttetés. Előre is köszi!
pongormiki
19 élménybeszámolót írt
19
12 éve tag
2015.12.11. 17:44
Sziasztok!
Én tavaly pont ilyen léccel karcoltam a francia hegyoldalakat. Szerintem igazi mindenes léc, szűzhóban sem vall szégyent, buckás kemény fekete pályán is elboldogultam vele, tempós pirosakon is lehetett vele csapatni. Ha ilyen célra vetted, nem fogsz csalódni benne. Semmiben sem kiemelkedő, de mindenhol partner, ha nem akarsz mindenkinél gyorsabb lenni.
pongormiki
19 élménybeszámolót írt
19
12 éve tag
2014.02.26. 18:34
Sziasztok!
Háromszor voltam Puy St.Vincentben, imádom azt a helyet.
Vannak hiányosságai, nem a legkorszerűbb a liftrendszer, viszont gyönyörű a környezet, változatosak a pályák, ár-érték arányban nagyon jó, a személyzet mindíg rendes, és segítőkész. Most készülök Les 2 Alpesba, kíváncsi vagyok mivel nyújt többet!
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.