Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Brunnalm - Hohe Veitsch
síterep infó oldal
ÜZENETEK (78)Időben csökkenő Időben csökkenő
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2008.12.16. 19:49
A csúcs ma sem látszott.Bár ha többen vagyunk valaki biztos látta volna.
Meleg volt, alul kásás, felül élvezhető volt a hó.
Az utánpótlás-hideggel- ráférne a pályára.

Időjárási adalékként: Wetter.at a síterületen -2-6 fok körüli hőmérsékleteket jósolt. A fokokat eltalálták,az előjelet nem.

Bemelegítéshez nagyon jó volt.
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2008.12.15. 21:36
Mi talán 5 percig láthattuk a csúcsot.
(Remélem ez nem reklám! :-) )
veitsch.jpg
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2008.12.15. 20:09
Már annyi fa van keresztbe kasul, hogy szerintem nem fogják azt már soha ratrakolni.
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2008.12.15. 19:31
Szombaton bepróbáltuk ezt a pályát, kitűnő volt, friss hóval, a hivatalos megnyitónak köszönhetően ingyen reggelivel, de nagyon kevés emberrel.
Az összes pálya nyitva volt, érdekesség csupán, hogy a bal oldali csákányos bal oldali fekete pályája nem kezelt, azaz kitűnő buckázós fél-freeride terep akadály fenyőfákkal stb.:):)
Egész nap változóan ködös/tiszta időszakok követték egymást, hóeséssel. Sajnos a Veitsch nem mutatta meg magát, de napsütésben valószínűleg fantasztikus a panoráma. Hazafelé még a klingenbach-i Billa előtt az itthonihoz képest féláron karácsonyfát is tudtunk venni:):)
Koty
862 élménybeszámolót írt
862
17 éve tag
2008.12.15. 19:27
Mehetünk, én benne vagyok!
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2008.12.15. 16:17
Tényleg nem rossz hely. :-)
A két ünnep között be vagyok táblázva, de később szívesen! Csak rövid ideig láttuk a hegytetőt, de nagyon csábító és láttam 1-2 sítúrázót is.
Van Győrben egy hely, ahol elvileg lehet túrasít bérelni (az árlistán szerepel), majd rákérdezek, mert legközelebb nem szeretném a bakancsot és a sít a hátamon vinni... :-)
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2008.12.14. 19:05
Pénteken voltunk Brunnalm és nem bántuk meg. A hó egy kicsit meg volt rogyva és nedves volt, de szinte egész végig havazott, így délutánra jelentősen feljavultak a pályák. A tömeg szinte elviselhetetlen volt, mi 9en voltunk és rajtunk kívül délelőtt vagy 5en lődörögtek a pályákon, de az összlétszám délutánra kb megduplázódott. :-) Fura is volt néha, hogy rajtunk kívül más is volt a pályákon.
Az idő eléggé ködös volt, így a környéket nem nagyon láttuk, de a látási viszonyok többyire elégségesek voltak és a havazás tényleg dobott a pályák állapotán.
Ha valaki megéhezne síelés közben, ajánlani tudom az alsó parkolónál a Pflanzlhüttét. Óriási adagokat adnak elfogadható áron!
Ez egy jó kis hely. Szerintem...
agatha
81 élménybeszámolót írt
81
15 éve tag
2008.12.09. 13:53
Nem hazabeszélni akarok, mi itt lakunk .........még a vasárnapi ebéd levezetésére is lakalmas , nagyon kellemes pálya.
Semmeringnek simán lehet alternativája, és nem utolsó sorban olcsóbb........
Agatha&Co.
galagonya429
10 élménybeszámolót írt
10
17 éve tag
2008.12.09. 13:30
Mi is most vasárnap voltunk.Minden pálya kezelve,sorbanállás nem volt.Egynapos síelésre nagyon kellemes kis pálya!
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2008.12.08. 20:31
Igen, a repülős képet megcsodáltam én is. Mekkora a board siklószáma? :-)
A többi pálya azért kezelve volt?
coolman
971 élménybeszámolót írt
971
18 éve tag
2008.12.08. 20:22
Üdv minerel! Nagyon jók a képek és irigyellek a jó kis csúszás miatt! Király a rönkös kép!!!

cool
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2008.12.08. 16:15
Hát, nagyon hajlok afelé, hogy Pénteken ide menjünk Lammeralm helyett, már csak a többieket kell meggyőznöm...
A pályatérképen kb merrefelé van az a jó fák között síelős rész?
Remélem jó idő lesz, már nagyon meg vagyok indulva... :-)
Koty
862 élménybeszámolót írt
862
17 éve tag
2008.12.08. 12:37
Csak megerősíteni tudom MinereL által leírtakat :-)
Brunnalm.JPG
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2008.12.08. 11:30
Jól választottatok, az biztos !
Freeride szempontjából valóban tud "valamit" Brunnalm, szuper tree skiinges lehetőségek, és mindez mászás nélkül, a liftekkel elérhető.
S ha valaki nem rest hátára csapni a felszerelést, és egy "kicsit" mászni.... A Veitschalpe csodás, és feljebb igazán szép, nyitott, széles tereken lehet siklani. A Graf Meran Haus kedvelt célpont a túrasízők körében, kb 1900 m magasan.
Igaz hozzá teszem, hogy a Veitschalpe igen lavinás helynek mondható, tehát észnél kell lenni.

Hólánc kellett Veitschtől?

Jók a képek!
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2008.12.08. 10:53
Tegnap ezt a kevésbé ismert terepet választottuk mi is Stuhleck helyet és azt mondanám jól döntöttünk. Kellemes pályák, rengeteg hó, 0 perc sorbanállás, gyönyörű táj.
A hó egész nap esett és hát a fák közötti rész az fanasztikusan jó volt. Szinte egész nap ott nyomtuk a nap végére rendesen elfáradva. Valószínű, hogy visszatérek még ide sokszor hótalpakkal is felszerelve mert freeride szempontjából nagyon izgalmas helynek ígérkezik.
Nekem nagyon bejött és egy napra megfelelő hóviszonyok mellett lehet, hogy jobb és olcsóbb alternatíva Stuhlecknál
ho....JPG
es-ho...JPG
meg-midig-ho....JPG
mindenhol-hooo....JPG
onnan-repultem....JPG
100-0455.JPG
100-0468.JPG
100-0469.JPG
100-0478.JPG
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2007.12.03. 16:00
Végre nem csak én voltam itt:))
Ezek a felső-stájer síterepek a magyarok körében kissé ismeretlenek, mindenki leragad a semmeringi hágónál vagy tovább megy murauig, esetleg Präbichl.
Hasonlóan jó Aflenz-Bürgeralm, csak itt jóval nagyobb a szintkülönbség, ill mivel a "Kerngebiet" 1500-1800 m között van,ezért nagyon hóbiztos és nem utolsósorban oktatásra nagyon jó.

Brunnalmhoz visszakanyarodva még annyit, hogy jövőre egy négyülésest építenek, igaz már idén tervezték, de a nagyobb havazások (mind szeptemberben, mind októberben egy méteres hó esett) keresztbehúzták a terveiket.
Egyébként nagyon jó "freeride" hely a Veitschalpe, mely lábainál vannak ugyebár a sípályák, akár a hegy másik oldaláról, azaz Niederalplról (mellesleg egy másik síterep) is könnyedén megközelíthető a csúcs, ill. a hegygerinc.
Néhány kép (nem saját, mi máshol voltunk) a múlt szombatról:
Niederalpl, jól tükrőzi a hómennyiséget a buszmegálló táblája, mindez 1200 m körül:
http://xs322.xs.to/xs322/07491/niederalpl.jpg

S két kép a Veitschalpéról:
http://xs322.xs.to/xs322/07491/veitsch.jpg

http://xs322.xs.to/xs322/07491/veitsch2.jpg
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2007.12.03. 12:10
Szombaton síztünk és snowboardoztunk egy napot Brunnalmon. Brunnalm Bp. től 340 , Stuhleck után 32 Km. el található. Szép tagolt táj, rendezett pályák. 3 db. Csákányos lift, a leghosszabb Kb. 1 km. A pályarendszer nem nagy, mégis két ratrak állt a pénztár mellett.
Szép tagolt táj, ratrakolt, rendben tartott pályák, karbantartott liftek. Ezen a napon volt a hatóság nyitással kapcsolatos ellenőrzése. Külső szemmel nézve alapos munkát végeztek az ellenőrök.
Egész nap a sípályán száguldozott egy elsősegélyes hátizsákkal felszerelt hegyimentő. Elég jól síelt, (amit a havon csinált, az jó volt), de amit a kezeivel, az borzasztó. Úgy hadonászott a botjaival, mintha egy nem létező kamarazenekart akart volna vezényelni.
H. Péter és Gallus snowboarddal, jómagam Metron B5 el.
Először végigteszteltük az összes kezelt, és az egy db. kezeletlen pályát, (9 km.), aztán be az erdőkbe. A plusz 1 fok hőmérséklet eredményezte vizes mélyhó megnehezítette a dolgunkat, de nem vette el a kedvünket. Az ilyenkor szükséges mélyebb tartás és intenzívebb forgatás délután 3 ra már alaposan kicombosított mindhármunkat. Minden pályát és minden havat meg kell síelni, ilyen szempontból nézve jól sikerült a kirándulás.

Egy fotó a blogon:
http://kanyarsiblog.freeblog.hu/
izmoslab
1 élménybeszámolót írt
1
18 éve tag
2006.02.09. 15:34
Sziasztok!

Feb. 4-én jöttem haza Hohe Veitsch-böl(1 hétig voltunk, 340 km). 3 felvonó (csákányos) sok fajta pálya, tipusuk nagyon jó, még Mönichkirchenél is. Déli fekvésüek, egy hétig sütött a nap és ahoz képest használhatóak voltak végig a pályák. Hütte 2 volt de csak egy a pályán. Parkoló 3, nincsenek sokan, csak hétvégén. Kellemes, barátságos, kultúrált WC.
Szállás: Veitsch 10-7 km (Dorf és Gross). Mi a távolabbiban voltunk, plébánián. Olcsó és jó, nincs probléma, de háttér kell hozzá.
Mi 10-en voltunk, 4 felnott 6 gyerek. Én voltam a fonok, ebbQl adódtak kisebb-nagyobb megdöbbenéseim.
1.
1 lift, a legjobb, nem muködött, 4 napig csinaltak, mintha szlovákiában lettem volna (nem kértem árcsökkentést, pedig kellett volna)
2.
Az egyik liftes srac 5 perccel elobb zart, tudom kukacos vagyok, de mi akik evente csak parszor sielhetunk, rosszul erezzuk, hogy fizetünk, P meg siet haza.
3.
Ettol akadtam ki a leginkább. Az öreg pályafenntertó a ratrakával hangjelzés nélkül közlkedett és van egy olyan letörés ahol abszolult nem lehet észre venni, a hangját meg elnyomja fagyott hó hangja, majdnem kitéptem az ülésbol, mert az egyik kislanyom, aki epp akkor tanult, majdnem beleszallt!:( /ha megtörténik a vaterja engem sem kimélt volna/
Szóval mikor mi voltunk, egy kicsit a hozzáállásskkal volt baj, de amúgy nagyoon jó hely az árához képest!
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.