Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Alpesi Sí Világkupa

ÜZENETEK (1030)Időben csökkenő Időben csökkenő
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2010.01.09. 11:56
Ez nagyon kemény volt. Nagyot röhögtem a kommentáron! :D
Előzmény: (huligan 79160)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2010.01.09. 11:56
Adelboden M GS 1st

Didier - pályamunkások 2:0
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2009.12.24. 08:33
Egyik nap néztem egy futamot és volt egy versenyző akinek azt hiszem tavaly még civil foglalkozása volt(talán postás de ez lehet, hogy ez blödség) Tudtok erről több infót?
Jég
5 élménybeszámolót írt
5
17 éve tag
2009.02.03. 11:30
Sziasztok!
A Schladmingi éjszakai versenyt megjárva értékes tapasztalatokat és élményekkel gazdagabban tértem haza. Mindenkinek azt tudom ajánlani ha teheti mennyen el egy versenyre és a síeléssel más lesz a kapcsolata.Szerencsém volt mert a közelben laktam és nem csak a pályán versenyen de szabad síelés közben is találkoztam a nagy menőkkel Grans és az olasz Mölgg- ő nagyon barátságos de ez a sisakomra festett ferrari jelnek is köszönhető volt- sajnos ilyen élményekre nem számítottam ezért sem gép sem alkoholos filc nem volt nállam. A verseny estélye fantasztikus volt nem tudom az újságok mit írtak de legalább 60 000 ember volt kinn ha nem több mindenhol a belvárosban kivetítők ember és sok fun.Ha valaki a versenyt szeretné megnézni annak azt tudom javasolni a kezdés előtt legalább 2 órával mennyen ki a helyszínre és akkor talán a kerítés mellé tud állni- jobb ez mint a cél szlalomnál nagyon közelről láthatod a nagyokat- és az fantasztikus sajnos nekem nem volt tapasztalatom ezért csak a tömegről tudtam képeket csinálni egy közeli fáról amiről láttam valamit.A hangulat az valami fenomenális pláne, hogy két osztrák végzett az élen.Az utánna következő utcabálok meg egymásba értek. Sajnos a hangulatott nagyon nehéz átadni ezen sorokban de aki szeret síelni az mindenképpen tervezze úgy a vakációt, hogy egy verseny belessen egyszer megéri fantasztikus élmény volt.
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.01.23. 12:57
Daniel állapota stabil, a sérüléseiről nem nyilatkoztak, Innsbruckban az egyetemi klinikán ápolják. Nyugodt estéje volt.

Javulást!
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
2009.01.22. 21:31
Hi,

Pedig milyen szépen jött le a műlesikláson múlt vasárnap...:

Gyors felépülést!!!
albrecht2.jpg
albrecht.jpg
Szecsi
542 élménybeszámolót írt
542
17 éve tag
2009.01.22. 15:19
Daniel Albrecth hatalmasatt bukott, mesterséges kómában tartják, cikk itt: http://sportgeza.hu/sport/telisport/2009/01/22/nagyot_bukott_a_vilagbajnok_svajci_sizo/

Jobbulást és mielőbbi felépülést!
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2009.01.21. 13:04
A verseny honlapja:
http://www.thenightrace.at/
Idén is kb. ötvenezer nézőre számítanak.
Jég
5 élménybeszámolót írt
5
17 éve tag
2009.01.21. 12:41
Sziasztok
Szerencsémre a jövő héten Schladmingban leszek és a Vk futamot Férfi SL szeretném megnézni de nem találok egyenlőre semmi tájékoztatót hol melyik pályán és minkor lesz a verseny. Ha tud valaki valami infot azt várom Péntek 22 id mert utánna minden 21. századi technikát mellőzni szeretnék és csak a síelésnek élni.
Köszönöm.
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2008.03.30. 04:20
Svindal április 5-én, bukása után először, rajthoz áll Verbierben egy bemutató jellegű versenyen!!
Bors
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2008.03.13. 14:42
Batus igen, ezt múlt évben eldöntötték a feleségével, hogy kihúzza a Vb-ig. Mesinitzer viszont ma vonúlt visza. Annál szánalmasabb a magyar kommentátor Horváth Mariann, akinek lövése sincs a sportággal kapcsolatban.
Bors
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2008.03.13. 14:40
Aki gondolja, 22.25 től Lanzinger riport az orf2-n.
Első nyilatkozata az állami televíziónak.
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2008.03.13. 02:07
A 32 éves osztrák Michael Walchhofer bejelentette, hogy vállal még egy szezont. A következő VB még biztos, a 2010-es Olimpia már nem.
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2008.03.12. 07:31
Szerintem ez nem is téma, mindenki úgy gondolja, hogy a jelenlegi biztonsági kötések nem tudják kielégíteni azokat a követelményeket, melyek ilyen szituációkban szükségesek lennének.

Mégis tényként kellene elfogadni, hogy ebben az esetben erősítette egymást két dolog:

1. A versenyző túlkockáztatta magát. Teljesen világosan látható, hogy nem volt technikája a levegőben történő mozgás kezeléséhez. Nézzük csak meg milyen technikákat is alkalmaznak tizenéves freestilos srácok a levegőben, amikor Pl. 720 -at forognak, és/vagy ráadásul háttal landolnak és mennek tovább.

2. Amikor István (Kanyarsí oktató) elindult a Muraui síkrossz világkupán, a leggyengébbnek számító hölgyeknek is 25 -re volt állítva a kötése. Itt sem lehetett alacsonyabb a beállítási érték.

Reménykedjünk, hogy ez a sajnálatos eset fel fogja gyorsítani a kutatásokat - fejlesztéseket.
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2008.03.11. 16:01
Aztért a jó kötésbeállítás nem jelent 100% megoldást a sérülések kivédésére, különösen nem a versenysportban, anno Janica Kostelic is esett akkorát edzésen, hogy az egyik térdében 5-ből 5 szalag szakadt el, mégis felépült, sőt, utána következett az olimpiai rekord éremszerzés.
Amekkora erők hatnak lesikláskor verseny közben a lécre, a beállítás tényleg arra jó, hogy a kanyarokban a pattogó számunkra elképzelhetetlenül nagy pofonokat kapó lécet a lábon tartsa, ha azonban elszáll a síző, hosszú léc mellett lomhán csavarodő lábbal bizony gyakorlatilag letekerheti a versenyző lábát a léc, mielőtt leold, számtalan tényező van még, amikor az erők nem csak az oldás irányába hatnak, hanem a léc felé, nem oldalt vagy felfelé amerre old a kötés, hiába jó a platni, vagy az oldalirányú oldást elősegítő mechanika.
Itt a legfőbb probléma szerintem mégiscsak a készenléti herlikopter hiánya volt, ezen felül persze még a véletlenek szerencsétlen együttállása.
Megoldás, a jövőben lehet az, hogy a térdizület környékét a ruhába épített, vagy külön használható adapter figyeli, azaz egy speciális térdre húzható "ruha", amely érzékeli a térd csavarodását és kritikus érték elérése esetén jelet küld a kötésnek, amely kiold, akár aktívan (azaz rásegítéssel), a mechanikai részt persze nem elektromos úton érdemes elképzelni, inkább pl. sűrített levegővel, vagy széndioxiddal (lásd a megoldás elvét a pirotechnikai övfeszítőknél, ezek persze sajnos csak egyszer használhatóak).
Aztán hogy ez mennyire a távoli jövő, sejteti, hogy 20 évvel ezelőtt furán néztünk volna az autóiparban ma használatos követőelektronikákra, aktív fékasszisztensekre, menetstabilizátorokra stb...
Arra fogadni mernék, hogy ez lesz a fejlődés iránya, a fejlődés gyorsaságát pedig a piac fogja meghatározni.
Bors
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2008.03.11. 14:38
Issimus és ugye szakértő orvosok rendbehozták...
Egyszerűen hihetetlen Lanzingerrel ilyen előfordúlhatott. Múlt héten hallottam, hogy dulakodás volt Vald'Iseren és egy fickó kiesett a kabinból és természetesen szörnyethalt.
Én nemtudom megérteni, ha egy baráti társaság elmegy síelni, akkor hogyan történhet ilyen?
Bors
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2008.03.11. 14:35
Jég ha megnyugtat, mindig fogok élő streamet betenni, ha megfelel:)
Jég
5 élménybeszámolót írt
5
17 éve tag
2008.03.08. 23:41
Sziasztok!
UPC van és márr sookat kerestem de nem találom melyik adon lehet a versenyeket nézni, tudna valaki segiteni? Eurosport nem megbizható mert a neten is azt írják lesz közvetités aztán meg valami felvételről leadnak sífútást.
Előre is köszi a segitséget
Jég
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
2008.03.08. 20:50
Tegnap egy 17 éves német versenyző bukott Stájerországban egy EK futamon és törte el az alsó lábszárát...
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
2008.03.08. 20:37
Régen sokkal több volt a halálos baleset a lesiklásban, az ötvenes hatvanas években szalmabálával "védték" a versenyzőket, ami adott esetben pont a halálukat okozta. Egy lesiklóléc 215 centis, bármilyen jó a versenyző, valamilyen szinte ki van szolgáltatva a fizika törvényeinek. Egy a fényviszonyok miatt nem észlelet egyenletlenség vagy rossz mozdulat és ott lehet a baj. Persze 100-ből 99 esetben tudnak korrigálni. Az átlagos síelővel ellentétben a kötések pedig tulajdonképpen azért vannak, hogy a lécek rajta maradjanak a lábon, és csak nagyon kritikus esetben oldjanak le. A legtöbb versenyző egyszerűen a jó helyezésre gondol vagy a győzelem amikor lécet csatol és nem arra, hogy eleshet és nyakát törheti. Éppen ezért jóval erősebbre van a kötés állítva, mint ahogy kéne.

Ausztriában például egy sportbolt 10-esnél nagyobb erősségűre nem állíthat kötést, azt csak a vevő (általában sportoló) teheti meg saját elelősségére. Persze 10-es erősség egy normális síelőnek soha nem is kell... Az osztrákok ilyen tekintetben egyébként nagyon példamutatóak. A legtöbben minden évben hozzák a lécet és tesztelteik le géppel, hogy jól van-e beállítva a kötés, nem sajnálva a 15 eurót amibe ez kerül. Sajnos mi magyarok szeretünk még spórolni a biztonságon...
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.