Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Filmezés sízés közben / fejkamera tapasztalatok

ÜZENETEK (190)Időben csökkenő Időben csökkenő
vargai
30 élménybeszámolót írt
30
15 éve tag
2016.01.31. 12:20
Én pont most vettem egy ConCorde sport kamerát. Eddig csak kölcsön GoPro-t használtam, de ha már egyszer kértem nincs pofám még egyszer elkérni, tehát így vettem egyet. Eddig csak a szobában teszteltem és meg vagyok vele elégedve. Persze majd a havas lejtőkön a minden fordulásnál más és más fényviszonyoknál lehet majd látni hogy milyen. Így ajánlani nem tudom, de az ára és a csomó kütyüt ami adtak vele az igen baráti volt. Igaz egy héttel ezelőtt még csak 20.000 Ft volt. De GoPro-t nem akartam venni, akkor inkább egy frankó bakancsot annak az árából. :)
http://www.emag.hu/concorde-sportcam-x8-wifi-sportkamera-03-01-010/pd/D4TS7YBBM/
kyoshozozo
153 élménybeszámolót írt
153
12 éve tag
2016.01.30. 20:57
OK, neked bármit! :)
Szólj!
Előzmény: (Lackó 187001)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2016.01.30. 19:08
Szia! Köszönöm mindkettőt, véleményt is, felajánlást is! Utóbbival esetleg élek is a közeljövőben... ;-)
kyoshozozo
153 élménybeszámolót írt
153
12 éve tag
2016.01.30. 17:05
Szia Lackó!

Igen, nekem van ilyen kamerám is, mind a kettőt használom.
Szerintem hibátlan!
A Wifi-s sokkal jobb!
A telódon egy alkalmazásssal tudod indítani/leállítani a kamerát
és látod a telón, hogy merre "néz" a kamera.
Én sokszor jártam úgy, hogy csak a léc elejét vagy csak a havat magam elött amit láttam este mikor visszanéztem a felvételeket amiben nem volt wifi.

Szólj ha kell, kölcsön adom ha akarod!

Zoli
Előzmény: (Lackó 186992)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2016.01.30. 16:29
Szisztok! Ilyen kamerát használ valaki?

http://sportkamera.arukereso.hu/sjcam/sj4000-p244168143/#

Érdemes venni? Dicsérek mindenhol, állítólag közel gopro képet produkál. (Megnéztem, tényleg nem látszik gyengébbnek.)
Még egy, ha szabad venni, akkor a sima is jó, vagy érdemes a wifis verzióra még kicsit rászánni? (wifis: http://sportkamera.arukereso.hu/sjcam/sj4000-wifi-p261240861/ )
Iziralyder
9 élménybeszámolót írt
9
8 éve tag
2016.01.26. 20:14
elékszült egy 100%ban goproval rögzített videóm, ezen a bukón is van a kamera és a mellkasomon is, azért a különbség jól érezhető :)
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
Fidosan
189 élménybeszámolót írt
189
13 éve tag
2016.01.02. 20:57
Szia én addig sisakra tettem amíg ki nem próbáltam egy mell hevedert azóta bringán is meg síeléskor is csak azzal használom,sokkal kényelmesebb , nehezebb elhagyni, és a videó is jobb mert alacsonyabban van a kamera, életszerűbb.... szerintem... de kinek a papné ...meg elvileg biztonságosabb is, mellre ritkán huppan az ember :)de ha igen akkor rendesen beépül a kamera a bordák közé :)
Előzmény: (Isti21 185397)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2016.01.02. 17:58
Az árából veszek egy gopro 4-est vagy bármit a jobb gyártóktól és oda rakom fel ahova akarom. A szemüveg szivacsa idővel megadja magát, a lencséje azért csak csak karistolódik és akkor kuka a 400euros cucc?
Peter Szekely
360 élménybeszámolót írt
360
9 éve tag
2016.01.02. 09:12
Van egy harmadik opcio, a Zeal HD2, ami a siszemuvegbe van beepitve. Nagyon jok vele a tapasztalataim, belul van egy viewfinder, tovabba tudsz valtani fenykep es video uzemmod kozott.
Előzmény: (Isti21 185397)
Isti21
10 élménybeszámolót írt
10
10 éve tag
2016.01.02. 08:57
sisakra rögzítés, vagy a mellheveder a jobb megoldás? melyiknek mi az előnye/hátránya?
srich
15 élménybeszámolót írt
15
11 éve tag
2014.01.28. 12:12
Én a ki/bekapcsolás eltérő hangjára igyekszem mindig figyelni, de tipikus életkép volt (több felvételen is megörökítve :), hogy barátokat kérdezem megy-e a felvétel...
Szeretem ezt a kamerát, de tény, hogy a rögzítési lehetőségeken lenne még mit javítani.
Előzmény: (lroberto 168130)
lroberto
62 élménybeszámolót írt
62
14 éve tag
2014.01.27. 22:14
Sikerült tesztelni síelésnél! Én is gyorsan beszereztem a kisebb tokot! Meglepő módon nem párásodott, bár ebbe tokba szerintem már nem férnek bele a lapok...

A kisebb tokkal is iszonyatosan húzta a szemüveg pántot, így végül Én is a sisak tetejére ragasztottam egy ADP-BH1 közbeiktatásával.

Illetve az egyik talpat felcsavaroztam a botomra, így onnan is tudtam használni, valamint a fejtpántos tartót a vádlimra/bakancs szárára húztam, onnan is szuper felvételek készültek a lécek mozgásáról.....

Egyébként egy távirányító nagyon kellene hozzá, az RM-LVR1 egyenlőre baromi drága. Ezt kiváltva egy dekás Kalenji tokkal próbáltam mobiltelóról vezérelni, de sokkszor szétkapcsolt........és vezérelni is egy vékony touch kesznyűbe lehet, ami hidegben elég gázos, főleg ha PerecPisti is befigyel :)Ennek következtében maradt a láthatatlan kapcsolgatós módszer, amit +szívtam egy párszor, mert sí helyett a liftezést vettem :(
Előzmény: (srich 167782)
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2014.01.27. 11:46
A párásodás ellen: száraz levegő.

A legfontosabb, hogy kint a szabadban, párás hidegben, 100 % közeli relatív páratartalom mellett (a hideg levegő ugyanis jóval kevesebb nedvességet tud felvenni) soha ne nyissuk ki a tokot! Vegyük figyelembe, hogy fent a hegyen még hidegebb lesz, és ha elindulsz, a kamerát a menetszél is lehűti, így a tokba bezárt levegő telítődik, a pára kicsapódik és ráfagy a tok belsejére.

Tehát a megoldás. A szálláson rövid szellőztetés után, az ablak mellett, amikor a kinti hideg levegő felmelegedett (így relatív páratartalma hirtelen leesett, de még nem keveredett a szoba levegőjével) zárd be a tokot és utána már ne nyitsd ki többé. Ha pedig esetleg napközben is szükséges egy akkucsere, akkor azt a mosdóban a kézszárító meleg levegője alatt szoktam elvégezni.

A GoPro légmentesen záró tokja ezért is egy jó dolog.
srich
15 élménybeszámolót írt
15
11 éve tag
2014.01.27. 10:56
A Sony-hoz is van gyári páramentesítő lap:
http://www.sony.hu/product/cac-other-accessories/aka-af1
Előzmény: (sun2005 167985)
sun2005
1 élménybeszámolót írt
1
12 éve tag
2014.01.26. 20:04
A kamera nekem is párásodott, nagyon zavaró módon. Váltottam GOPRO-kamerára. Viszont ehhez a kamerához lehet páramentesítőt kapni, lehet hogy érdemes lenne kipróbálni ezt a Sony kameránál is.

http://gopro.zone.hu/tartozekok/4-anti-fog-inserts.html
Előzmény: (lroberto 165225)
srich
15 élménybeszámolót írt
15
11 éve tag
2014.01.24. 12:17
Szia!
Nekem is ilyen Sony AS15 kamerám van, síeléshez az idei szezonban használtam először.
Első bevetése nálam is rafting/canyoning-on volt, ott a sisakon fejpánttal használtam, szuper felvételek lettek, párásodás egyszer sem jelentkezett. Viszont érezhetően oldalra húzta a fejem, így síelésnél már fixen felragasztottam a sisakom tetejére. Nálam bevált.
/pluszban megvettem hozzá az SPK-AS2 tokot is, ami sokkal kisebb (csak 5m-ig vízálló), így kényelmesebb, kezelhetőbb.
Előzmény: (lroberto 165225)
lroberto
62 élménybeszámolót írt
62
14 éve tag
2013.12.27. 17:17
Sziasztok!

Használ valaki SonyAS15 kamerát síeléshez? Mivel küszöbölhető ki a tok párásodása? Hová érdemes rögzíteni?

Síelésnél még nem használtam, de raftingnál amint víz érte a tokot párásodott is! Van hozzá semüvegpántra rögzíthető adapterem, azonban elég nehéz tokkal és húzza a pántot....

Sisakra nem merem "ragaztani", illetve a dőlésszögét sem tudom állítani!

Ha a lécek mozgását szeretném kmerázni hová kellene rögzítenem?
Egér 64
225 élménybeszámolót írt
225
14 éve tag
2013.08.13. 15:27
Sziasztok!

'Rollei actioncam 100" tipusú kamerához magyar nyelvű használati utasítást keresek.

Köszi: Kroma
Bukfenc
547 élménybeszámolót írt
547
15 éve tag
2013.02.02. 13:33
Az Ispo awardon első szemüveg és kamera egyben! http://www.ispo.com/award/en/All-Sports/WINNER-2013/PRODUCTS/SKI/GOGGLES/ZEAL-OPTICS
Na én ilyet szeretnék, de nagyon!
clay
77 élménybeszámolót írt
77
12 éve tag
2012.05.05. 23:41
A gopro Hero HD2, szuper is, jó is, de nem annyira, mint az a promo videóból lejöhet akárkinek is.

Kétségtelen előnyei: Ütés, és vízállóság, szép kép, 11mp-eles képsorozatok (10 db/s), 32gb os kártyakezelés, barátságos beállítások, egyszerű, de nagyszerű elv követése a fejlesztés során, nagyon nagyon nagyon sok rögzítési lehetőség

Hátrányok: roppant drága, mind a kamera, mind a kiegészítők (amerikában közel féláron beszerezhető minden, persze hazapostázva már igen borsos), pl kocsira rögzítés közben a rezgések sokat rontanak a képen, sérülékeny védőlencse, könnyen karcolódó védőház (ez utóbbi csak esztétikai.)

1 évet volt HD herom, most kb 4 hónapja van meg a 2-es. Megéri a váltás, 1080p-s módban is 170 fokos látószöge van, ami hatalmas.
32gb-os kártyával vettem (amihez class10-es kártya KELL, ne gondolkodjunk olcsóság miatt kisebb teljesítményűn), kicsit megbántam, mert egy hétköznapi usernek elég a 8, de inkább 16 gb
(egy napi snowboard filmezés, és fotózás után közel 5-6, durvább esetben 8-9gb anyag keletkezik, amit laptopra kimenthetsz.)

Érdemes több akksival megvenni (külföldről pár ezer ft +2db) 1080p módban használva zabálja az akksit.
Hirtelen ennyi

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:


A csatornámon sok féle videó, és videó beállítás megtalálható. Még nem használom ki igazán...
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.